Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Juul 2009 16:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Ma usun ka, et keskpärasus (?, pigem traditsioonilisus) on taotluslik ja teenib müügieesmärki.

Vaat see on kõigesuurem viga, mida üldse teha saab!!! MIKS inimesed ei õpi ajaloost midagi??? Cadillac ka püsivalt uskus, et tema arhailine disain ja luksuslikkus jääbki igavesti müüma. Aga ei jäänud, sest selliseid asju armastavad inimesed saavad muldvanaks, surevad ära ja peale tuleb uus rikas põlvkond, kes tahavad hoopis muid asju. Tulid CTS-V jms, lisaks radikaalne disain. Mugavus jäi... kui see rõveplastik välja arvata.

Täna pead sa uut pikemaajaliselt tootmises olevat luksustoodet projekteerides küsima arvamust inimestelt sünniaastatega 1960-1975. Nii Sina kui mina mahume sinna sisse. Meie oleme sellise paadi potensiaalne ostjaskond juba täna aga veel enam 5-10 aasta pärast. Mingile keskpärasele ehk halvale europenskari maitsele ei tehta täna enam panust. Neil on vanast ajast valikuvõimalusi. Sinul on veel lapsed väikesed aga näiteks mina (ja veel mõni sõber, üks suisa 6 päeva vanem aga vanaisa!) : lapsed suured, ise veel noor, tervis hea, kohustusi (pankade ees) ei ole, vara ka nagu natuke on - teoorias võiks endale 5-millist mänguasja lubada, et siis abikaasaga ringi rännata. Sõber-vanaisa ostis just haagissuvila ja tõmbas täna Jurmalasse... ja jahipüssi ostis ka sellise 20+K maksva itaallase, sest lisaks headusele on see ka ILUS. Meie põlvkond hakkab vaikselt lubama endale lõbustusi ja ilusaid asju ning sellele põlvkonnale ja tema maitsele tuleb täna panustada.

Jah, meie põlvkonnal on ka kombeks nostalgitseda ehk meile meeldivad vanakooli asjad. Retro läheb päris hästi peale aga kõnealune paadike ei mahu mõiste alla retro. No ja luksusest on asi ikka väga kaugel, seda just sisu poolelt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Juul 2009 17:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Priit, sa pole lihtsalt selle turusektori tarbija. Isegi teoreetiliselt mitte.
Ma ei räägi hinnast, vaid tootest.
Bling-bling paatide, mille tarbijad me sinuga tüüpilise eestlasena mõlemad teoreetiliselt olemegi, turusektor on veelgi kitsam kui see keskkokpitiga paatide oma.
Saare Paat on elus ja toimib ning praegusel raskel ajal uste kinni panemise või tühikäigule lülitumise võimalusest ei arutle. Mõtle nüüd natuke ....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Juul 2009 19:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, vastupidi, mina oleks ja kindlasti kunagi ka olen just keskkokpitiga (või doghouse'iga) jahi tarbija. Ma olen neid vaikselt piielnud, rohkem küll USA turgu. Teine alternatiiv on tõeline vanakool, tall-ship. Aga väike, selline 10-15 meetrit, muidugi. Mul on veel kiiks küljes, luup ei lähe mitte, ikka kaks masti peab olema :D Ja korralik pukspriit. Üks näide, milline on suisa ideaalne.

Me ei muutu keegi nooremaks, kondid ei muutu tervemaks, ise aktiivsemaks jne. Lisaks, abikaasa ei taha sportlikuga sõita, talle on vaja 40+ jalga ja rahulikku/turvalist (talle kohe sobis 44Vision Lotte). Sõbrad ka sama vanad, nende kaasad, seega oleme vägagi potensiaalne luksuslikuma perekruiseri ostjaskond, kuna võidu sõitmine sellisel klassikalisel "mast maha" kujul ei huvita. See ei ole küll "täna ja homme" aga näiteks 5 aasta pärast, mine tea? Aga siis ei rahuldu kindlasti suhteliselt labase disainiga. See pole bling-bling vaid mõtestatud ergonoomika koos põnevate lahendustega.

Näe, 30 aastat kõlbas mereäärde minna üle lodu kummikutes, see aasta hakkasin korralikku teed tegema.... pole küll veel vanaduse ilming vaid ettevalmistus selleks :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Juul 2009 20:46 
Eemal

PriitV,kas onmõni asi siin ilmas millega sa rahul oled :lol: .Ehk lähed Saare Paati ja pakud neile ennast disaineriks.Esimene töö Saare41 uuesti disainida.Mida imet jahis näha siis tahetakse,küprok seina,laminaatparkett maha,see ju tänapäeva inimese disain,Ahjaa,kindlasti kõik vaheseinad ka välja.

Ma ei ole küll uuenduste vastu ja uute disainide vastu,aga sihukeses kosmose tulnukas peletises kui see Alfa Romeo ma küll olla ei tahaks.Väljast pole vigagi,aga sees ainult hunnik plastmassi.

Ja üldse kui kunde tellib jahi,siis on tal võimalus osaleda jahiehituses,vähemalt nii oli see Finngulfis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Juul 2009 22:40 
Eemal

:wink: Tänu Finngulfi asutajale ja endisele omanikule Stig Norblad`ile, tema heale promotööle ja pikaajalisele jahiehituskogemusele, pääses "Saare 41" Euroopa aasta jahi nominendiks! Saarlastel on õnn, teha koostööd sellise jahiehitusguruga!
Esimene alus "Saare 41" 2008.a. paadinäitusel Uiva Flytande Helsinkis, oli küll "inetu pardipoeg", loodame, et 2009. samal näitusel on alusest saanud kena valge "luik"!
:lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Juul 2009 23:18 
Eemal
Kasutaja avatar

cat kirjutas:
PriitV,kas onmõni asi siin ilmas millega sa rahul oled :lol: .Ehk lähed Saare Paati ja pakud neile ennast disaineriks.

Tootedisaini on vaja õppida ja omada väga head joonistamise oskust lisaks väga heale ettekujutusvõimele. Viimast on, joonistada kohe üldse ei oska. Aga ma olen terve elu olnud kunsti, arhitektuuri jms sees.

Aga et millega olen rahul? Kui räägime keskkokpitiga sellise pikkusklassiga jahtide disainist (kvaliteedi üle polegi vaieldud), siis võrdle seda Saare41'te kasvõi Hunter 45 CC'ga. Mitte vaid lihtsalt väline ja sisemine disain (viimane on mikidel ikka ühesugune ja see kajastub ka oluliselt odavamas hinnas) vaid ka tehnilised lahendused, mis on disaini oluline osa! Ahterstaagita taglas, grootsoot kaare peal ehk otsad ei sega jne.

Aga siis ainult väline disain: detailid määravad KÕIK. Vaata seda Saare ahtrit! Kurat, nagu 2000 aastat tagasi oleks roomlased trepikive murdnud, just selline on see ahter. Siis suvaliselt vene mootorpaadilt võetud tuuleklaas, 35 aastat vana tekidisain jne. Kokku on kogu jaht raskepärane, selline masendav, mitte kutsuv ja lõbus. Vaatad mistahes nurga alt, kirvega välja raiutud! Ega ma niisama teda 700/900 Volvo ja vana hea Caddyga ei võrrelnud.

Ameeriklased seevastu teevad enamasti selliseid lõbusaid ja kaasakutsuvaid "naeratavaid" purjekaid. Ja nii võib kogu jahi detailide kaupa läbi käia ja ikkagi jääb mul küsimus: MIKS selline vana ja raskepärane asi tehti? Halloo, on aasta 2009 ja sünniaastaga 1930-1940 inimesed ei osta enam peale puusärkide midagi. Nende disain tõesti ei muutu ajas. 60'te-70'te selle aja moodne disainikeel ei ole enam in.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juul 2009 07:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Saare Paadi kodulehel on Saare 41 kohta väga vähe infot. Ei leidnud isegi põhjaplaani. Fotosid ka üsna vähe.
Dekilahendus (grootsoot, vintsid jne.)mulle meeldib -- ei ole järjekordne "Saksa süsteemiga" elukas. Pealisehituse joon on klassikaline ja minu "1960 - 1970 sünniaastaga" maitsele täiesti kohane. Hunter 45 mõttetu "deck saloon" millest tegelikult välja ei näe siinkohal küll mingit võrdlust välja ei kannata, aga eks ilu ole vaataja silmades.
Mis juba müüdud Saare 41-tedesse puutub, siis kahtlen sügavalt et need listihinnale lähedasegi hinnaga müüki läksid. Niipalju kui piltidelt näha ei kannata sisustus võrdlust HR-i, Najad-i. Regina ja teiste Rootsi sama klassi paatidega välja.
Samas olen käinud Finngulf 33-l mis oli tõesti detailideni läbi mõeldud ja suurepäraselt teostatud. Rootsi omanikdemonstreeris jahti tõelise uhkusega, aga samas ei saanud jätta ka seda, et paatoli kõvasti kahandatud ja hind tublisti üle F33-e normaalhinna tõusnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juul 2009 07:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Haaahhh :lol:
Kui ma esimest korda selle paadi kontsepti nägin, rääkisin umbes sama. Eriti just tuuleklaasi kohta :D Aga nende valikud ei ole sugugi juhuslikud vaid põhinevad turu nõudmistel. Ja uudised ju ainult kinnitavad seda, et need valikud võivad tunduda iganenud, aga nad on antud juhul osutunud õigeks.

Muide, seda iseoma arvamust ikka mäletad? :

PriitV kirjutas:
Mark kirjutas:
Alupaatide osas on see rahvas kentsakas . eelistavad väga tööpaadi näolisi käkke võrreldes soomlastega, kellele läheb paremine peale sile-libe ja läikiv asi.

Üks on alati olnud ülikrahvas ja teine, nagu meiegi, orjarahvas. Siit see vahe tulebki.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juul 2009 08:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Najad 410 peaks olema mõõdupuuks paras. http://www.najad.se/

Saare tegijatele jöudu!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juul 2009 14:12 
Eemal

Najad võidab Saare iludusvõistluses punktidega 7,5 vs 3.
Väliselt on asi detailides, interjööris vahepeal möödunud aastakümnetes. Aga ma suudan ka kujutleda inimest kes eelistaks Saaret. Nii, et andku aga minna kui ostjaid leidub.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juul 2009 16:00 
Eemal
Kasutaja avatar

ullar kirjutas:
Samas olen käinud Finngulf 33-l mis oli tõesti detailideni läbi mõeldud ja suurepäraselt teostatud.

Kui Sa Haapsalusse satud, siis vestle Cat'iga, ta võib Sulle pikemalt sellest "kvaliteedist" rääkida. Nelja silma all kohvilaua taga. Mida ikka poolakatest ja türklastest tahta... Aga seda ma usun, et Saaremaa Eesti mehed teevad head tööd kvaliteedi poolelt.

Mis seda DS'i puudutab, siis see on tõesti täiesti maitseasi. See annab avarust ja õhulisust ja ei olegi ette nähtud ettepoole vaatamiseks. Auto katuseluuk ega klaaskatus ei ole ka ette/kõrvale vaatamise aken. Seevastu pole totakat kaatri tuuleklaasi.
Saare41 on "soomuslaev Potjomkini" odavate laskepiludega, pime ja ahistav. Odavad just selles suhtes, et puhas kataloogikaup, mitte ühte oma asja. Kokku on tegu tavalise magalarajooni paneelikaga: tüüpakendega kole kast. Ja tõesti, isegi täna leidub neid, kes sinna hirmsa raha eest "euroremonditud elamise" ostavad... Ma tean, olen ülbe ja radikaalne aga mis teha? Kui pannelikasse korteriostust võib vägagi aru saada, eriti odava hinna puhul, siis kalli "paneelpurjeka" ostust ma küll aru ei saa.

Mark, muidugi mäletan aga see seltskond saab ka Rootsis kohe-kohe otsa. Neil on olemas täiuslik ja usaldusväärne väga arhailise disainiga Hallberg-Rassy seeria. Samas näiteks toodud Najad on ammu läinud moodsama disaini teed, püüab nooremat ostjaskonda ja ilus teeb ta mõlemale pika puuga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Juul 2009 23:15 
Eemal

Ja siit leiab kõike

http://www.udkik.dk/app/index.jsp

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Juul 2009 13:05 
Eemal

PriitV kirjutas:
... ja jahipüssi ostis ka sellise 20+K maksva itaallase, sest lisaks headusele on see ka ILUS. Meie põlvkond hakkab vaikselt lubama endale lõbustusi ja ilusaid asju ning sellele põlvkonnale ja tema maitsele tuleb täna panustada.

Priit, ma julgeks teha kiire off-topic põrke - 20+K jahipüss on pudi-padi. Kõige ehedam laiatarbekaup, mille poole tõelised härrasmehed isegi ei vaata ja millest täiesti keskpärased kodumaisedki jahimehed ammu välja kasvanud on.

Aga kui Saare 41 juurde tagasi tulla, siis on ju päevselge, et selle disain on taotluslikult konservatiivne ja suunatud vanemale ostjaskonnale konkureerimaks Halbery-Rassy ja Malö'ga, vähemal määral ehk ka Najadiga, mis näeb lihtsalt oluliselt kaasaegsem välja. Niššitootja (mida Saare Paat kahtlemata on) peab leidma oma nurga, mitte püüdma ajaga võidu jooksta ja kõigile meeldida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Juul 2009 17:08 
Eemal

Tere.

Natuke ennatlik on ikka Saare 41 panna ritta koos Halbery-Rassy ja Najadiga. Kui vaadata saarlaste paadi ehitus arengut 15a jooksul. Siis võib nad sinna ka varsti kõrvutada. Maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse.
Mina isiklikult ei julgeks rootsi pensionäri maitse kohta sõna võtta. Aga tuleks meeles pidada, et põhjamaad on ühed suuremad disainimaad. Minu kriteeriumid jahi ostul oleks ikkagi turvalisus ja mugavus (kaasaarvatud moodne disain). Ei ostaks kindalsti jahti selleks, et kiidelda et näe maksis 5 milkut. Aga ise ei tunne ennast seal hästi.Tahaks ikka need vähesed kuud ikkagi nautida täiega. Mitte punnitada teadmises, et asi maksab hunnik miljoneid. Ja vaevalt seda ka kõvad miljonärid teevad

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Juul 2009 07:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Selline lugu antud teemal siis ajalehes "Oma Saar"

http://www.omasaar.ee/index.php?content ... 4366&sec=1

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: