Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Nov 2009 15:13 
Eemal

Sõbrad, teil jääb arutelu natuke ühekülgseks, jutt käib põhiliselt raske sverdi ja ballastiga, kajutiga perepurjekate ümber.Sellistel laevadel kajutid kitsad ja purjetamisvõimekus kesine.Kõiki häid omadusi korraga ei saa.
Vaadake vahelduseks näiteks www.astusboats.com või www.wetamarine.com

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Nov 2009 20:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Poolakate uued Vikod jm samalaadsed - süvis reeglina 30-40 cm - ilusad, hea varustusega ja hõlpsalt treilerdatavad, ent mitte väga stabiilsed.

Veemees, on sul mingeid andmeid selle "mitte väga stabiilsuse" kohta ka või lahmid niisama? See, et üks Võrtsjärvel ümber läks oli juhtimis- ja kasutusviga. Jahtide stabiilsus on puhas füüsika ja seal pole midagi teha väidetega stiilis "tunduvalt" :) Vastab ta ikka samadele nõuetele, mis teised mikrod - 15 kg mastitopis tõuseb 90 kraadisest kreenist püsti :)

Tsiteeri:
Saab kaasa ka peldiku, ent kui jahi korraks külili viskab, võib sisemuse huvitavaks keerata :)

Ei saa peldikut kaasa :!: Viko 20 on tootjate sõnul väikseseim jaht, kus on omaette tualettruum, kuhu võid siis ka soovi korral peldiku panna... No ja ümbermineku korral sisemuse "huvitavaks keeramine" - see pole vast jahitüübi või konkreetse tootja mudeliga kuidagi otseses seoses...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Nov 2009 23:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Inimene on karjaloom ja minul hea meel on matu1000ga sarnase nägemuse pärast.
(muide nägemus pidi tähendama hullumeelsuse seisundit vastava seene leotise pruukimise tagajärjel).
eks see vee kiiks midagi sarnast ju ole. ;-)

Albin 57 jõudis alles kuu aega tagasi hoovi peale ja seni olen käinud teda vaid patsutamas. Kogemused ees. Midagist tarka kosta oskan uuel sügisel. Las räägivad teised.

Maad pidi 57 liigutamine on küll jumalast priima, sest komplektis on piduritega originaaltreiler. Tulin 250km 80kmh lauluga. Kogu kupatus jookseb nii sujuvalt järel, et jahti pole praktiliselt vaja sidudagi. Olen ka korduvalt NÄINUD, kuidas ta slipil treila peale vupsab - kärul endal rattad vaevu veepiiri peal... Süvisest niipalju, et selle 60cm vett ikka slipi tagant leiad. Seega vette ja välja pendeldamiseks peaks olema väga sobilik. Mu enda suvine elulaad eeldab seda 3-4 korda seoses puhkusega teises vabariigi otsas, mitte iga päev. Ülejäänud aja istuks ühes kohas sees.

Tegelkult tahtsin õrritada matu1000 veel mõne kandidaadi mainimisega, mida ise tõsiselt kaalusin.

Macgregor 19
http://www.dougpile.com/mac19/index.html
inimesele, kes ei ole otsustanud, kas tahab mootor- või purjepaati.
vesiballast, originaaltreiler, peldik, 30hj outboard ahtri keskel. USA paat, seal järelturu hinnad alates 7000usd aga euroopa järeturg olematu.

Lisaks kaks piiripealset valikut. Tundusid aga väga huvitavad kandidaadid kuna mootoriks juba sisediisel:

Mirror Offshore 19ft
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... B06&page=1
60cm süvist, köök, peldik. järelturgu vähe. Väikseim omas klassis kuid seega ilmselt veel treilerdatav. Leviala - Inglismaa.

Marieholm MS20
http://www.marieholm20.com/about_boats/boats.html
tohutu kokpit, paraku juba 90cm süvist ja peldikut netu. Treilerdamine küsitav, see-eest ruotsis pakkumisi nagu muda ja suht odavad.

vahtisin niisiis noid ka. aga 57 tundus siiski kõige optimaalsem.
mulle.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Nov 2009 00:26 
Eemal

Suured tänud kõigile kes viitsisid vaevaks võtta ja siia infot edastada :D Neid ASSOLeid olen ma kah vaadanud,kuid minu arust neil ikka selline kiilumoodi asi ju kõhu all... Sama selle rootslaste "suurtissiga" :D (stortriss mk 2).Mul tundub,et veestamisega võib jama tulla+süvist ju ikka üle 50cm. Samas Venus kuidagi sümpaatne :) Ah krt peab vist kevadeni ootama ja siis kõik eestis olevad variandid läbi käima :) +äkki aeg annab arutust

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Nov 2009 18:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Jaguaril/Catalinal oli ka käändsverdiga variante:

http://www.jaguaryachts.co.uk/models.html

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Nov 2009 22:38 
Eemal

Toivo kirjutas:
Sõbrad, teil jääb arutelu natuke ühekülgseks, jutt käib põhiliselt raske sverdi ja ballastiga, kajutiga perepurjekate ümber.Sellistel laevadel kajutid kitsad ja purjetamisvõimekus kesine.Kõiki häid omadusi korraga ei saa.
Vaadake vahelduseks näiteks www.astusboats.com või www.wetamarine.com

Nõustun täiesti subjektiivselt Toivoga.

Asjad mis on mõeldud tegema korraga mitut asja, ei tee kumbagi hästi.

St olla mugavalt veestatav ja samal ajal mahutada kogu suguvõsa ja samal ajal omada mingisuguseidki purjega sõiduomadusi.... mm dont thinkso

Katakate ja tride populaarsus mujalmaailmas just tulenebki sellest, et low budget, kergelt kasutatav, kiiresti veestatav, FUN ja "jõud käib üle".

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Nov 2009 22:45 
Eemal

Jah,see Jaguar 21/215 tuleks täitsa kõne alla.Seal on neil enamusel ka treila olemas,mis tähendab,et üks mure vähem :) . Aga eelpool lisatud Toivo linkide kohta ütleks,et kui ei peaks perega veele minema,siis kaaluks tõsisemalt.Muidu täitsa fan ja isegi hinnad mitte väga üle mõistuse(no ma mõtlen väiksemaid) :D Tänud

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Nov 2009 01:44 
Eemal

matu1000 kirjutas:
Aga eelpool lisatud Toivo linkide kohta ütleks,et kui ei peaks perega veele minema,siis kaaluks tõsisemalt.

Kas küsimus perekonna kvantitatiivses suuruses, st ei mahuks ära?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Nov 2009 05:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Pingviin, miks Sa nii kuri oled? Kui Sulle minu tehtud ülevaade kuidagi saba peale astus, ei keela keegi Sul enda oma ja paremat teha. Inimene palus siin lihtsalt arvamust ja selle ma ka kirjutasin. Ma ei teinud maha ühtegi jahitüüpi, vaid üritasin nende omadusi võrdlevalt kirjeldada ning muuhulgas algaja vajadustest lähtuvalt. Müügimehejutt, et mida kallima ostad, seda kihvtima asja saad, võiks vähemalt siit foorumist eemale jääda. Viko 20-l on stabiilsusballasti 150, Mikrol 250 kilo. Samuti on võimaldab Mikro kauem pardalt tasakaalustada, kuna kere laiuse ja kõrguse suhe on parem. Sellest on siin varemgi juttu olnud. Nagu ka sellest, et poolakatel on teatud jahitüübid ülepurjestatud, nad on mõeldud eeskätt meie Pühajärve moodi veekogudele, mitte mere või Peipsi peale.

Peldik on ruum, kuhu paigutatakse peldikupott. Seega jahiga saad kaasa just nimelt peldiku. Poti võivad sinna paigutada ostja soovi järgi tehase esindajad, ent võid ka ise näiteks ämbri nurka seisma panna. :P

Stabiilsus ehk püstuvus ongi jahi võime iga juhtimisvea ja hooletu liigutuse peale MITTE ümber minna.

Teiste süüdistamise asemel katsu endale asjad paremini selgeks teha 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Nov 2009 12:20 
Eemal

kontiki kirjutas:
matu1000 kirjutas:
Aga eelpool lisatud Toivo linkide kohta ütleks,et kui ei peaks perega veele minema,siis kaaluks tõsisemalt.

Kas küsimus perekonna kvantitatiivses suuruses, st ei mahuks ära?
Jah :) pere on juba piisavalt suur,et võiks Cat i käest "Kaisa" ligi võtta :D See nüüd nali muidugi,kuid 6 meid on jah... Mis muidugi ei tähenda ,et ma nüüd kogu aeg sellise "bandega "ringi liiguks kuid jah,igal juhul peaksin sellega arvestama Ps.to Veemees: Kui ma nüüd väga ei eksi siis Pingviin Viko omanik...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Nov 2009 13:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Veemees kirjutas:
Pingviin, miks Sa nii kuri oled?

Veemees, ma ei ole kuri, mul pole saba ja müügimees ma ka pole ;)
Kas nüüd kukkus kogu su postituse sisu kokku? :D

Justnimelt sellepärast ma kirjutangi, et inimene palus arvamust ;) Ja siis oleks hea, kui see talle üheselt ja arusaadavalt esitatakse ;) Alustuseks küsin, et misasi see suure algustähega "Mikro" on? Mida sa selle all mõtled? Kas mikroklassi jahte üldiselt (www.microclass.org - seal ka klassireeglid olemas)? Või mõtled sa Nõukogude Liidus (NL) toodetud nn. mikrosid? Kas sa seda võtsid arvesse, et kõrgem vabaparras tähendab suuremat merekindlust? Ja et kõrgema vabaparda puhul on jõuõlg raskuskeskme ja veeväljasurvekeskme vahel suurem ;) Mis parameeter see kere laiuse ja kõrguse suhe veel on? Kas stabiilseim on jaht, mis etteantud laiuse juures on madalaima vabapardaga? :D Ja kustkohast sa selle 150 kg võtsid? Netist leitud andmed varieeruvad 120 - 200 kg :)
Kui sa mõtled mikroklassi üldiselt, siis seal pole ballast reglementeeritud - lihtsalt üldmass ei tohi olla alla 450 kg. Ja peab vastama stabiilsusnõuetele... Kas netis on kuskil ka nende NL's toodetud mikrode parameetrid olemas - huvitav oleks tutvuda? Ehk viitsid ühtlasi ka viidata, missugused need poolakate jahitüübid on ülepurjestatud - algajatel hea hoiduda... ;)
Ja lõpetuseks - no olgu, las olla "peldik" siis omaette ruum :D Aga kuidas ikkagi selle ruumi olemasolu võib "jahi korraks küliliviskamisel" selle sisemuse huvitavaks keerata?

PS matu1000, olen jah Viko 20 omanik, aga see polnud peamine põhjus, miks mul Veemehe postitus "harja punaseks" ajas :) Ehk taipad isegi, miks ;)

Teema juurde tagasi tulles - äkki tasuks ka Imexus 28'e vaadata:
http://www.stickl-yachts.com/vitorlas_yacht28_en.htm

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Nov 2009 15:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Olgu, ole siis ilma sabata pingviin ja olgu Sul see Viko püstuvuse etalon siin-ja sealpool Läänemerd. Eks iga l-ts kiida oma v-ttu.
Kui ainuüksi juba "kõrgem vabaparras tähendab suuremat merekindlust", siis mis sääl ikka enam arutada... 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Nov 2009 16:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei-noh mehed-ma ei saa teist aru,mis te kemplete?Olen saanud kogeda nii mikro kui albini võlusid.Viko 20 olen ainult käega katsunud.Ei oska ühtegi laita,kuigi igal omad vead ja head.Imexus 28 pani küll uuriketi suunurgast rippuma.Võrreldav mcgregoriga.Svert vist pöördub mitte ei ole giljotiin.Meie oludes etem. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Nov 2009 16:51 
Eemal

Oi-Oi :) Võhikuna võiks pakkuda lepitust ja ega siis vist iga alus ikka käitub vees natuke erinevalt(püstuvus,merekindlus jne)+osad ju mõeldud nn perepurjekaks,matk-puhkus veel.Ja mõned ikka rohkem võistu sõitmiseks.Autodega ju sama.Kui aasta tagasi otsisin 7 kohalist autot,siis ega seal ju sama teema. Punktist A punkti B viivad ju kõik, tähtis et vastaks etteantud vajadustele + ostad ju ikka endameelest parima. Nüüd sõites vanema grand voyageriga mis täis kõikvõimalikke lisasid+nati pealegi :D ei halvusta ma kindlasti uue 7 kohalise Dacia omanike(kuigi puuduvad mugavused ja asju pole kah kuhugi panna kui auto inimesi täis :P ).Mõnda asja ei saa lihtsalt võrrelda.Otsused-vajadused vaatenurgad ju erinevad.Kahju kui minu tõstatatud teema siin foorumis purjetajad tülli keerab :( PS.Vaevalt et üdini sitta asja üleüldse masstoodangusse saadetaks ja ostetaks .Ikka kasutusotstarbes kõik kinni.(isegi sitt põllul ju hea,kuid kui kasteheinas joostes ikka varvaste vahelt läbi tuleb,siis vist nii hea ei ole :D )

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Nov 2009 17:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei ole hullu, mõnikord pidi vaidluses tõde selguma.
Kasvõi vaidleja(te) kohta :D
Aga jah, üritagem ikka teemas püsida, teema ju küll milleski süüdi pole.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: