Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 81 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ostuabi/arvamused - Bavaria, Elan, Hanse
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Mär 2010 18:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere.
Selline vana teema nagu uue purjepaadi ostmine. Pakuks väga huvi foorumlaste arvamused, kogemused ja kuuldused nende tootjate ja nende mudelite kohta:

Hanse 320
http://www.hanseyachts.com/#/news/lates ... e&type=666

Elan 310
http://sail.elan-yachts.com/pc.asp?xpat ... =&lang=eng

Bavaria 31
http://www.bbc.ee/index.php?product_id= ... roup_id=50

Suht algajad purjetajad ning võistelda ei kavatse. Hind tundub neil kolmel suhteliselt lähestikku olema. Oleme tänulikud arvamuste eest!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Mär 2010 21:21 
Eemal

Bavarial on vähemalt uuem mudel väljas, esialgsetel andmetel väga suur edasiminek eelmisega võrreldes.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Mär 2010 21:33 
Eemal

Mina valiks Elani. Uus Bavaria on küll Youtube jms asjade andmetel väga kiire ja hoopis midagi muud, kuid... Ta seisab BBC hoovil Dehler 44 kõrval. Fat Bastard on kerekuju nimi. Ruumi on sees palju, kuid vee all veetakse ka tõsist maksa kaasas. Käisin ronisin sees ka ja kõik oli justkui väga lahe. Aga juba fakt, et leitvaagenit ei ole, vaid on miski keevitatud aas kuskil roolikonsooli ja baarileti vahel... No see paat on mõeldud kellelegi teisele kui mulle.
Hanse kohta ei oska midagi kosta. Üldiselt hansed on väga merekindlad ja toredad, kuid ühtegi medalit koju ei too. Minu jaoks oleks ideaalne paat see, mis on võistlusrajal kiire, kurja ilmaga turvaline (see kui märg on ei ole oluline) ja siis veel ka seest mahukas. Just selles järjekorras.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Ostuabi/arvamused - Bavaria, Elan, Hanse
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Mär 2010 21:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Karu21 kirjutas:
Suht algajad purjetajad ning võistelda ei kavatse. Hind tundub neil kolmel suhteliselt lähestikku olema. Oleme tänulikud arvamuste eest!

kyll kasvab ka kogemus ja siis tahaks ka veidi v6idu ajada. uut jahti ju seep2rast ostma ei hakka, sestap v6iks ka seda aspekti silmas pidada...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Mär 2010 21:44 
Eemal

viidates eelmisele postile - kui suurus ja hind enamvähem sama, siis tuleks ikkagi rõhuda kiiruse ja merekindluse suhtele mitte panipaikade mahule ja vabaparda maksimaalsele kõrgusele :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: tänud
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 00:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänud kõigile, kes viitsivad kirjutada! Loen huviga.

Muus osas pilt selgem, aga küsiksin veel - kas kvaliteedi (kestvus) suhtes võiks neil kolmel olla mingit vahet?

World wide web annab pigem selles osas eelise Hansele, aga eks usaldusväärset infot googlist raske leida.
Elani kohta lugesin arvustust "Yachting World" veebruari numbrist, kus öeldi: "...if you peer at the bare hull you'll see finish isn't perfect" ning "water ingress from the anchor locker had already warped the forward bulkhead laminate".

Minu jaoks tundub kõige olulisem merekindlus, kvaliteet (s.t. et ei tekiks mingeid halbu (kalleid) vigu, lagunemist) ning siis võistlused ja mugavus.
Selles järjekorras.

Samas - väga tõenäoliselt võistluste olulisus tõesti ajas kasvab...
Ja eks hind tuleb ka veel mängu. Kisub keeruliseks :)

Bavaria koduleht muide enam Bavaria 31-te ei näitagi mudelivaliku hulgas - selle asemel on Bavaria 32 (see on ka see mis seisab BBC ukse ees). 31 on vist vanamoodsam, aga olles lähemalt vaadanud mõlemaid, siis tegelikult mulle sümpaatsem.

Olen palju lugenud Hanse omanike foorumit. Väga hariv algajale ostjale.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 08:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Kyll kasvab ka kogemus ja siis tahaks ka veidi v6idu ajada

Ja kui endale auto ostad siis tekib ka tahtmine mõnest rallist osa võtta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 09:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Nagu kuulda olnud on igal uuel paadil miski väike viga küljes. Seega on oluline ka garantiiremontide jms. korraldus.
Mõnede maaletoojate osas on virinat kostnud aga kes teab kas see ka õige on.
Väljavalitud paadid on kõik kenad kruiserid ja olemuselt üsna sarnased.
Elan meeldiks mulle isiklikult kõige rohkem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 09:33 
Eemal

madis16 kirjutas:
Tsiteeri:

Ten points Madis! :D

Ega ikka pole küll nii et kõigist võiduajajad saavad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 11:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Paadimees kirjutas:
madis16 kirjutas:
Tsiteeri:

Ten points Madis! :D
Ega ikka pole küll nii et kõigist võiduajajad saavad.

Tegelikult on IGA autojuht elus nii mõnegi "ralli" teinud, fooriralli vähemalt.
Aga see merevärk on küll selline asi, et korra proovid ja võib hirmsasti meeldima hakata. Kuid seda saab tõesti iga purjekaga teha. (nagu ka iga autoga) Kuid ainult selle järgi valida pole ka mõtet.

Kui ei suuda otsustada, vali selle järgi, kelle müüjad on Eesti mereelule midagi andnud ja annavad ka edaspidi. Mina valiks selle järgi Elani ja usun, et ei kahetseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 11:52 
Eemal
Kasutaja avatar

ruts kirjutas:
Nagu kuulda olnud on igal uuel paadil miski väike viga küljes. Seega on oluline ka garantiiremontide jms. korraldus.
Mõnede maaletoojate osas on virinat kostnud aga kes teab kas see ka õige on.

Jah ka mulle tundub, et maaletooja on sama tähtis kui jaht ise. Kas sa saaksid ka täpsustada, kui mõni minu valitud maaletoojatest on olnud kriitika sihtmärgiks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 16:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuna ma oma jahile (Tango 30) olin ise maaletoojaks, siis puudub mul isiklik kogemus maaletoojatega. Iseendaga olen küll aeg ajalt vastuollu läinud :oops:
Mis puutub teemasse: kiirus versus interiööri või kokpiti mugavus siis eelistused võivad olla väga erinevad.
Spordimehed, kes käivad põhiliselt kolmapäevakutel ja kõvema ilmaga üldjuhul üldse välja ei lähe vajavad tõesti teistsugust jahti kui merematkajad, kes sõidavad vahel mitmenädalasi otsi, merel võivad igasugu oludesse sattuda ja peavad oluliset rohkem eluks vajalikku kaasas vedama.
Seega ei tasu panipaikade funktsionaalsust jahis elamise ja jahi juhtimise mugavust mitte alahinnata.
Olen mõnda Elani lähemalt uurinud nii seest, kui väljast ja see mark oleks selles hinnaklassis merematkadeks minu esimene eelistus (minu oma jahi järel muidugi)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 17:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Karu21 kirjutas:
Jah ka mulle tundub, et maaletooja on sama tähtis kui jaht ise. Kas sa saaksid ka täpsustada, kui mõni minu valitud maaletoojatest on olnud kriitika sihtmärgiks?

Kindlasti mitte. Kindlasti on kõik vägagi head ja korrektsed, selles polegi üldse küsimus. Kõigil juhtub ja mõne (teoreetiliselt) lihtsalt vinguva "pasa ülestõmmanu" põhjal midagi järeldada pole mõtet.

Kuid jahi ost pole niisama saiapoes söögiost. See on vähe tõsisem tegevus ja tavaliselt kaasneb sellega ka mingi uus sõprusringkond.
Teoorias peaks Hanse olema kõige kvaliteetsem, Elan sportlikuim ja Bavaria odavaim aga siis seltskond: Elani müüja võtab siinsest tegevusest aktiivselt osa, seega juba kui suured eeldused mõistlikule uuele seltskonnale? Sina ju ka esitad küsimuse kipper.ee's, mitte "šoti klubis".
Siis vaatad, kes teoreetiliselt veel seal taga on, kes võiks vähemalt esimesel sõidul põhjalikumat ja tohutut kogemust roolimisel jagada etc. Ehk see ongi, KES seal taga on. Kui kuhugi raha viia ja väga kindlat eelistust või soovi pole, siis miks mitte sinna, kuskohast midagi äkki "süsteemile" tagasi tuleb?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 21:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul üks vana tuttav, purjetanud kogu elu, jahte üle Atlandi ameeriklastele viinud, 54 jalase romust üles ehitanud ja kirglik võistluspurjetaja ütles mulle minu jaoks täiesti üllatuslikult kui tema käest kruiseri ostuks nõu küsisin, et võta Bavaria -- kõik muu on raha raiskamine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Apr 2010 22:08 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresA kirjutas:
/ Minu jaoks oleks ideaalne paat see, mis on võistlusrajal kiire, kurja ilmaga turvaline ja siis veel ka seest mahukas./

Nagu naine kes seltskonnas daam, köögis teenija ja voodis lits

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 81 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: