Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kas tasub osta Polaris?
PostitusPostitatud: Laupäev, 10 Juul 2010 19:41 
Eemal

Tervist,

sooviks osta oma esimest purjekat. Senine kogemus on 8 aastat purjelauda ja loetud korrad purjekaga merel. Nii et sama hästi kui null. Aga soov on suur! Eesmärk õppida purjetamist, et kunagi ka võistelda! Raha purjeka jaoks on 100k ümber. Selle summa eest on mul kõige rohkem silma jäänud Polarised. Väga raske on ainult ühest vastust välja lugeda, kas selle purjeka ost oleks õige või tasuks leida veidi (mitte miljon) raha juurde ja osta midagi muud?

Tänud,
Mart

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 10 Juul 2010 20:31 
Eemal

Algatuseks küsiks et mis tahad selle purjekaga teha: võistelda, õppida, matkata, …

Polaris on hoolimata oma väikestest vigadest kindlalt üks paremaid variante selle raha eest mis siinmail saadaval, eriti kui tahta toredat "kommuuni" ja võistelda.

Soomes hetkel 2 Polarist müügis ca 100k eest, aga nagu kuulnud olen, siis ühe hind seal päris paindlik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Juul 2010 21:19 
Eemal

Jens kirjutas:
Algatuseks küsiks et mis tahad selle purjekaga teha: võistelda, õppida, matkata, …

Jah nagu esimeses kirjas kirjutasin eesmärk on õppida ja kunagi ka võistelda kolmapäevakutel ja kohalikel regattidel

Jens kirjutas:
Polaris on hoolimata oma väikestest vigadest kindlalt üks paremaid variante selle raha eest mis siinmail saadaval, eriti kui tahta toredat "kommuuni" ja võistelda.

Kena 1:0 Polarise kasuks. Kas on veel arvamusi? Kas on arvestatavaid alternatiive? Nägin kuulutust Beneteau First Class 7,5 200k. Poolakate Majestic 24 280k? Samas hinnaklassis ma midagi leida ei ole suutnud.

Kuidas remondi/varuosadega lood on? Olen siit lugenud et pole tema hooldamine kallim/odavam kui iga teine. Need postitused on aastatetagused. Kuidas on hetkeseis?

Ma ei tea veel kui armsaks see purjekas võib saada aga arvestaks siiski 3-5 a. kasutust.

Jens kirjutas:
Soomes hetkel 2 Polarist müügis ca 100k eest, aga nagu kuulnud olen, siis ühe hind seal päris paindlik.

Üks neist on sihikul.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Juul 2010 02:27 
Eemal

Benetau 7,5 on puhtalt võistluspaat ilma elamikõlbliku kajutita, on vaid panipaik, Polaris on tema kõrval juba märksa kõvem cruiser. Admiraliteedis saab Benetaud laenutada, võta keegi kampa ja mine proovi seda.

Mis paatidega Sa ise oled sõitnud? Minu soovitus on veel: püüa võimalikult paljud pakutavate jahtidega sõita, kui müüja ei taha seda, siis püad välja uuride, kel Eests on, ja siis küsima minema. Usun, et ikka antakse, kipperiks omanik kaasa.

Ilusat õhtut soovidees
Ren+e

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Juul 2010 09:22 
Eemal

mrt kirjutas:
Kuidas remondi/varuosadega lood on? Olen siit lugenud et pole tema hooldamine kallim/odavam kui iga teine. Need postitused on aastatetagused. Kuidas on hetkeseis?

Sõltub jällegi mida sa teha tahad. Kui tahad niisama lahel mõnutada, siis saab üsna vähesega hakkama. Kui aga tahad võistelda, siis arvestades viimase aja võidurelvastumist, pead ka sina uusi purjeid vaatama hakkama :)

Enne ostmist katsu ka läbi mõelda, kas saad oma paadile korraliku meeskonna kokku, kelledel on sarnased huvi ja viitsimist pühenduda. Meeskonnatöö kogemuse mõttes soovitan käia mõned korrad Volmeri ja Blusailidega merel, siis saad ehk aimu, kui suur töö ees seisab - ning ka hinnata, kas tahad see hooaeg purjekat ostma hakata või teed ennem trenni ja otsid mõttekaaslasi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Juul 2010 10:43 
Eemal

allas kirjutas:
Kui aga tahad võistelda, siis arvestades viimase aja võidurelvastumist, pead ka sina uusi purjeid vaatama hakkama
Nii ta on! Aga küsimus võibolla natuke valesti püstitatud. Ma mõtlesin pigem, et ega ei tule sellist vastust et "EI! ära osta - varuosi pole, enamjaolt nii halvas seisus, et jäädki parandama ja raha alla kühveldama! purjetama ei jõuagi!" Mul oleks ainult heameel teda hooldada/täiendada ja seda ma ei pelga, kuid kusagil jookseb piir!

allas kirjutas:
Enne ostmist katsu ka läbi mõelda, kas saad oma paadile korraliku meeskonna kokku, kelledel on sarnased huvi ja viitsimist pühenduda.

Jah väga tabav küsimus. Õnneks on selline meeskond ja huvid olemas. Meid on 5-6, kellest 3 on algajad ja 3 kogenud meresõitjat.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Juul 2010 12:02 
Eemal

mrt kirjutas:
allas kirjutas:
Kui aga tahad võistelda, siis arvestades viimase aja võidurelvastumist, pead ka sina uusi purjeid vaatama hakkama
Nii ta on! Aga küsimus võibolla natuke valesti püstitatud. Ma mõtlesin pigem, et ega ei tule sellist vastust et "EI! ära osta - varuosi pole, enamjaolt nii halvas seisus, et jäädki parandama ja raha alla kühveldama! purjetama ei jõuagi!" Mul oleks ainult heameel teda hooldada/täiendada ja seda ma ei pelga, kuid kusagil jookseb piir!

Värskelt Polarise kappremondi läbiteinuna võin õelda et tegemist on päris palju. Samas praegu oleme lõpptulemusega vägagi rahul ja tegemise rõõmu oli küllaga. Arvatavasti oled meie blogist selle kohta lugenud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Juul 2010 21:18 
Eemal
Kasutaja avatar

muhu väina stardis ammulisui polariste võidurelvastumist vaadelnuna näib, et kui just mõnd ülestuunitud racer-isendit ei osta, paned ikka omajagu pappi alla kui tahad teistega võrdsena võidu ajada.

soovitan ikkagi oma mättalt Comfort 26-e, kui 100T on piir. on mugavam kui polaris kruiisimise eesmärgil ja võisteldes on samuti lootus kohale jõuda kuni saun veel soe ja peldikud umbe laskmata.

enda laeva siiski ei müü!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Juul 2010 23:13 
Eemal

vahva.madrus kirjutas:
muhu väina stardis ammulisui polariste võidurelvastumist vaadelnuna näib, et kui just mõnd ülestuunitud racer-isendit ei osta, paned ikka omajagu pappi alla kui tahad teistega võrdsena võidu ajada.

See võidurelvastumine on muidugi suhteline. Võtame kasvõi Rannarootsi regati või Kessu regati kus uue ägeda groodiga Tuulelaul oli 4. aga samas näiteks Lagle (kes teab jahti, see teab mida mõtlen) võitis (Kessu regati). Mina ikkagi usun et sõidavad mehed, varustus on lihtsalt töövahend.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid