Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 34 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Esimeseks perepurjekaks?
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Aug 2010 14:48 
Eemal

Tere,

Plaan soetada esimene jaht perega ja sõpradega kruisimiseks Soome lahel, Väinameres ja Liivi lahel. Võidusõitu esialgu plaanis pole.

Olulisemad kriteeriumid:
- hind kuni 10K EUR (see siis nn. merelepääsemise hind)
- vähemalt 4 magamiskohta
- WC, pliit

Nende soovide valguses küsiksin, et mida arvavad kogenumad mehed sellest alusest:
http://www.bbc.ee/index.php?product_id= ... roup_id=54

Tänud ette!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Aug 2010 15:12 
Eemal
Kasutaja avatar

10000 EURi on 94810 Rootsi krooni. Siit ka vastus sinu küsimusele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Aug 2010 15:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Facil 26, tootmise algus 1976 ehk on juba "triikrauaajastu" pontsakas/mahukas perekruiiser. LYS 1.01 nii topi- kui murdtaglasega ei luba just suurimat kiirust, küll aga alapurjestusest tingitud rahumeelsust. Kahjuks jääb selgusetuks selle jahi tootmisaasta aga kuni 1982 tehti seda väidetavalt vaid madala mastiga topitaglasega ehk pisike groot ja suur genu. Rehvimise asemel kõvemas ilmas pisem eespuri ja kogu ooper, 11,4 ruutu on ikka täieline tolmulapp.

40% kiilukaal on ka hea näitaja, sisepada alati hea lahendus, seega Sinu nõudmistele igati vastav alus. Usutavalt on ka kõik selle aja Rootsi jahid tugevad ja hästi ehitatud. Ja võidu kannatab ka sõita, kui ilm karvaseks läheb. Siis kui teised ammu rehvivad, hakkab see alles liikuma.

Edit Madis16 vihje peale: reaalselt on asi siiski nii, et hind saaks olla Rootsis 70-80K sek aga see ei anna midagi teistsugust alust, kui, siis mõne Albin 79 vms. Kui tahtmine lihtsalt pikemat alust omada, siis midagi sellist aga ruumi seal rohkem ka pole. Ehk Facili pakkumine tundub taustsüsteemis igati hea valik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Aug 2010 15:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Markanti ma küll ei soovita. Pigem siis midagi sellistvõi sellist, jõuaks kiiremini edasi ja jääks raha parendamise kaoks kah.

Vana jahi ostmisel on palju aspekte. Juba purjed võivad kolmandiku moodustada. Bukh mootori hooldus tõotab peavalu jms

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 02 Aug 2010 23:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas load on juba olemas? Ilma pole üle 25 purjeruuduga alust justkui võimalust käideldagi :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 07:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Pidin just märkima, et üks asi, mida kasutatud paadi ostmisel tuleb arvestada on purjede seisukord, sest vastasel juhul võib veele saamise hind hopsti kasvada kolmandiku võrra vähemalt kui mitte rohkem.

Ja millest ikka rääkida kui mitte omadest kogemustest.
Ise ostsime 2 aastat tagasi maxi 68 tüüpi aluse. See on just sellise hinna kaaluklassi jaht. Suurim puudus sellistel on sisemootori puudumine. Muus osas on maxi jahid ruumikad, väga hea siseplaaniga, lihtsad käsitleda ja ajale hästi vastu pidavad.

Lisakulusid ostuhinnale lisaks on aga kindlasti omajagu. Loodetavasti siis vähemasti kohe mitte purjede arvelt. Aga kohustuslik varustus, navigatsioonitehnika ja paratamatud hooldus ning remonttööd.

Mina pakun, et lisaks iseenesest heas korras jahi ostuhinnale sai selgeks, et jahi oma soovide järgi korda seadmisele kulub veel omajagu ja kulus ka julge + 30 000 veel varustuse, navigatsionitehnika, kaartide, jooksevtaglase täieustamise ning värskendustööde peale.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 11:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui see 10 000 EUR on "merelepääsemise hind" ehk siis kogukulu, siis peaks vaatama Rootsist hinnaga ca 70 - 80 000 SEK-i. Näiteks http://www.blocket.se/sodermanland/Tetis_29_fot_28341352.htm?ca=11&w=3 või http://www.blocket.se/stockholm/Bianca_28___78_28669731.htm?ca=11&w=3
Toomiskulud regamine ja kohustuslik varustus juurde ning peaks enam-vähem eelarvesse jääma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 15:45 
Eemal

Tead - mina mõtleks korraks ka niipidi: Kas sa oled oma elus kunagi teinud sporti ja võistelnud? Vahet ei ole mis alal. Lihtsalt teistega mõõtu võtnud. Või sinu perest keegi on?
Miks ma seda küsin - paljud mõtlevad, et kruiisiks ringi, aga siis hakkab üks hetk kulgemisest villand saama ja tahetakse actionit. Kui seda varem ka mingil alal tehtud on, siis arvan, et see tunne tekib suurema tõenäosusega.
Siin foorumis on inimesi igasuguseid: racereid ja matkajaid.
Mina olen racer tüüpi inimene.

Ma ei väida, et selline vajadus kunagi tuleb, aga mõtlesin lihtsalt ajada asja veel segasemaks, et sul ikka veel keerulisem oleks :wink:

Selge on see et cruiseriga on mugavam ja mõnusam sõita.

Edu ja tarkust valikul!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 16:05 
Eemal

Ma ei tea palju Sul purjetamiskogemust on, aga soovitaksin enne rentida mõni väike purjekas ja ringi seilata. Siis tead juba rohkem mis vaja, mida tahad jne.
veel: selle Facil'i capsize screening formula on 2,17, minu arust kole palju. Kusagilt on meelde jäänud et üle 2 pole eriti merekindlad cruiserid

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 16:14 
Eemal

AndresR kirjutas:
Ma ei tea palju Sul purjetamiskogemust on, aga soovitaksin enne rentida mõni väike purjekas ja ringi seilata. Siis tead juba rohkem mis vaja, mida tahad jne.

Hea ettepanek! Ainult et kust või kelle käest Eestis saab rentida purjekat päevasõiduks või mõnepäevaseks merematkaks? Oleks isegi huvitatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 16:28 
Eemal

No eks neid rentijaid on, sailing.ee näiteks. Hind on suht krõbe. Aga neist võib ka aru saada. Purjeka pidamine on suht kallis lõbu, veel kallimaks muutub kui tahad teenust osutada!
Kõige targem oleks otsida keegi tuttav, kes viitsiks sellise reisi miski meelehea eest ette võtta.
Kusagilt jäi meelde, et Stockholmis saab nii 4-5 kSEK eest nädalaks pisikese purjeka rentida. Ja seal skääride vahel on perega kruisimiseks küll ideaalne koht.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: algaja tahab purjetada
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 16:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Tormi Tuvi kirjutas:
Hea ettepanek! Ainult et kust või kelle käest Eestis saab rentida purjekat päevasõiduks või mõnepäevaseks merematkaks? Oleks isegi huvitatud.

alustuseks hüppa kaasa:
http://www.facebook.com/event.php?eid=1 ... 719&ref=mf
Kutsume teid sel neljapäeval purjetama marsuudil Tallinn-Haapsalu! Start kell 9 Vanasadama Jahisadamast ja planeeritav kohalejõudmine kell 21-22.
75 meremiilisel teekonnal saab mõnusasti meie kapteni käe all purjetamist ja navigeerimist õppida, kui ka peesitada ja mereilu nautida.
Aluseks on kõigi mugavustega jaht Beneteau Oceanis 40 „Isabella“.
Osalustasu 600 krooni inimene. Palun registreerida end listis!
Täpsem info: +372 ...5074 175 või info ätt sailing punkt ee
Oma moonakott kaasa!
Purjetamiseni!

---

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 16:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Tiki kirjutas:
Miks ma seda küsin - paljud mõtlevad, et kruiisiks ringi, aga siis hakkab üks hetk kulgemisest villand saama ja tahetakse actionit. Kui seda varem ka mingil alal tehtud on, siis arvan, et see tunne tekib suurema tõenäosusega.

Ähvardab offtopicuks minna aga torkan oma tera vahele.
Minul jälle päris vastupidi. Oma esimese kiilpaadiga alustasin uljalt kolmapäevakutel osalemist isand Volmeri käe all. Tarkust tuli mühinal juurde aga hakkas tunduma et kuigi purjetamine on ainus spordiala mida saab teha istudes ja viskit juues siis oli tunne nagu võidu õlut juua. Edaspidi olen jäänud aeglase nautimise juurde. Pere ja sõpradega.

Aga eks see tuleb ükskord endal otsustada.

Ja et jälle topicusse tagasi tulla, siis RJ85 oli alustamiseks pagana hea paat. Kruisib ja reissib keskmiselt hästi mõlemaid otsustamaks mis edaspidiseks parem on. Teisest küljest - kui otsus tehtud emma-kumma kasuks, siis tuleb niikuinii välja vahetada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 17:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Ega siinmail keegi meeskonnata jahti väga välja andma ei kipu. VÄhemasti mitte kogemusteta proovidasoovijale.

PEalegi peaks sellisel eesmärgil ju erinevaid proovimas käima ning rendikad on enamasti moodsamad kui soovitud hinnaklassi jahid.

Aga oma matkapaati võin küll näidata ja kokkuleppel saab tiiru ka teha. Kõrval on meil RJ85 näiteks ja võrdluseks lubab kindlasti mõni veerandisel kihutaja paati sisse piiluda, saab hea võrdlusmomendi ette.

Lõppkokkuvõttes on aga see jahi ost ikkagi suhteline õnneasi. See kas ta täpselt sobib vajadustega saab hiljem aru kui omad vajadused selguvad.

Mina olen see tüüp, kes kipub ka võidu kihutama, aga endal on lustivann. Perega kruiisimine on siiski tähtsam. Vaba aega niigi vähe, saab siis vähemalt seda ühes kohas veeta ja lusti kõigile. Mugavused ning lastele sobivus on seejuures aga esmatähtis.

Raha kangesti üle oleks, siis võtaks 10 jalga pikema ja keskmisest paremate käiguomadustega aluse, aga mugavus peab teatud piirini jääma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 03 Aug 2010 18:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Kolla kirjutas:
Oma esimese kiilpaadiga alustasin uljalt kolmapäevakutel osalemist isand Volmeri käe all. Tarkust tuli mühinal juurde aga hakkas tunduma et kuigi purjetamine on ainus spordiala mida saab teha istudes ja viskit juues siis oli tunne nagu võidu õlut juua. Edaspidi olen jäänud aeglase nautimise juurde. Pere ja sõpradega.
Ja et jälle topicusse tagasi tulla, siis RJ85 oli alustamiseks pagana hea paat. Kruisib ja reissib keskmiselt hästi mõlemaid otsustamaks mis edaspidiseks parem on. Teisest küljest - kui otsus tehtud emma-kumma kasuks, siis tuleb niikuinii välja vahetada.

OT in:
Meie suurim häda selle reissimise juures on fundamentalism. Mistahes vahenditega ka võidu sõidetakse, siis enamjaolt kisub jutt suisa islami terroristide moodi olema. NAUTIDA ei osata. Teine RJ85 nautis näiteks selleaastast Väina alates Lennusadamast väljasõidust. Need vahepeal muuhulgas toimunud regatid olid tore vahepala mõnusa kaiseltskonna näol aga merepeal me lolliks ka ei läinud. See, et me jõudsime Haapsalu lahele siis, kui fundamentalistid olid juba ka Kessu lõpetanud, ei morjenda mitte üks piisk. Sama käis ka Väina kohta: meie reissisime ehk NAUTISIME ELU kõige kauem ja kõige põhjalikumalt! Koos pilssi valatud jääkubikutega külma dzinniga...

Ehk võidu võib sõita igatemoodi, see on lihtsalt mõtestatud (ühis)tegevus ühest sadamast teise jõudmiseks. Reissida võib ka sõbra alusega kahekesti. Mõlemal väärtused teada, plaanitakse peredega minna jutiga näiteks Pärnusse. Koos "starditakse" ja muulide otste vahel võetakse iseendale aus aeg. Kumb alus võidab, teeb teisele esimese ringi kõrtsus välja. Ongi võistlus. Ja sellist nautimist olen ma ikka ja alati propageerinud, kus mõiste "võidusõit" on pigem fiktsioon. Keegi ei keela osadel seda aga tõsiselt võtta.

PS: ndlavahetusel on järjekordne elu nautimise üritus, mis algab 01:00 öösel ja lõppeb laupäeval Österby sadamas. Vanakesed tulevad sinna maad mööda aga keegi ei keela merd mööda ka tulla. Kasvõi meiesuguseid elunautijaid vaatama. OT out!

Teemasse ka: ehk isegi seda "ei kavatse võidu sõita" ei tasu liiga fundamentalistlikult võtta. Tasub olla avatud meelega ja igasuguste võimalustega, mida Elu pakkuda võib, natukene arvestada.

Viimati muutis PriitV, Teisipäev, 03 Aug 2010 20:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 34 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid