Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 67 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Sept 2011 16:15 
Eemal
Kasutaja avatar

http://www.northshore.co.uk/yachts/southerly/35rs/

Blocketis seda tüüpi jahte on vähe, kajutil klaasiring ja käändkiil. Või ma lihtsalt pole leidnud neid. Ingliskeelsed märksõnad, mis mulle korda lähevad, on "pilot house" ja "swing keel", kuidas need rootsi keeles võiks olla?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: roolirattaga süsteem purjekale
PostitusPostitatud: Reede, 09 Sept 2011 18:10 
Eemal
Kasutaja avatar

suwa kirjutas:
Kas Edsonilt miskit sobiks? :?:

Edson on lihtsalt "ämeerika" ja selle pärast oluliselt odavam, on veel paar tuntumat roolisüsteemide tootjat aga neil kõigil sama häda: täiesti debiilne trossisüsteem! Ma ei saa aru, MIKS seda 21.sajandil üldse lubatakse teha??? See on täpselt sama asi, kui Ferrari pakuks oma autosid trossidega roolisüsteemiga ja käändmikud oleks liimpuidust. Mina isiklikult küll sellist autot ei ostaks, miks peaks ma täpselt samas hinnas "asja" puhul tegema mingit hinnaalandust? Ma saan aru vanade "asjade" puhul: saan trossidega roolisüsteemiga purjeka või mehaaniliste ainult tagaratastele mõjuvate varras-klotspiduritega auto, mida pean veel käima väntama. Või üldse pinniga mootorkaariku.

Muud pole Edsonilt võrra, kui pjedestaal ise ja üleval otsas nurkreduktor koos roolivõlliga. Alumise poole saab tõesti täiesti ise teha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Sept 2011 18:31 
Eemal

Ma väidan üldiselt, et kogu see hirmus mugavuse jama seal kajutis, värskendaja ja mageda veega peldikupotid jms on head ainult paberil. Merel neid reaalselt keegi ei kasuta. Hea kui 2 ööd aastas paadis magatakse. Ja lisaks muhu väin. Reaalselt sõidad 99% ajast kokpitis ja teki peal. Kalevi Jahtklubis igatähes on vaid loetud paadid, kus reaalselt suvel sees ka elatakse. Needki käivad 1 tuuri aastas ja väina ei sõida. Summa summarum - nädala aja pärast aastas osta 3x kallim ja tohutult aeglasem paat ei ole otseselt väga mõistlik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Sept 2011 18:36 
Eemal

AndresA kirjutas:
Ma väidan üldiselt, et kogu see hirmus mugavuse jama seal kajutis, värskendaja ja mageda veega peldikupotid jms on head ainult paberil. Merel neid reaalselt keegi ei kasuta. Hea kui 2 ööd aastas paadis magatakse. Ja lisaks muhu väin. Reaalselt sõidad 99% ajast kokpitis ja teki peal. Kalevi Jahtklubis igatähes on vaid loetud paadid, kus reaalselt suvel sees ka elatakse. Needki käivad 1 tuuri aastas ja väina ei sõida. Summa summarum - nädala aja pärast aastas osta 3x kallim ja tohutult aeglasem paat ei ole otseselt väga mõistlik.

Purjetamine pole küll väga minu teema aga üldisemalt mainin nii silmaringi laiendamise mõttes, et kõigile inimestele pole võidusõit ja kiirus esimene prioriteet.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 09 Sept 2011 18:57 
Eemal

Ma räägin seda, et need kes purjetavad purjetavad kokpitis ja teki peal mitte teki all ning padjaga. Meil ei ole eestis nii ägedat saarestikku soomes-rootsis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 10 Sept 2011 09:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Siin on omamoodi AndresA'l isegi tuline tõsi taga. Kuid, kuid, kuid. Tasapisi hakatakse siiski ka pikemalt oma purjekaid kasutama, inimesi tuleb lihtsalt "suunata". See on hästi kummaline, kuidas paljud ei suuda ise endale oma omandit, siin siis veesõidukit, lahti mõtestada. Et milleks neil see on ja kuidas seda optimaalselt kasutada.

Mina võtan kõike iseenda mätta otsast omaenda kogemuste baasilt - aga kus mujalt neid ikka siis võtta? Eks olen minagi mõelnud kordi ja kordi, et ostan ühe vähe suurema jahi aga siis lööb kohe tuluke põlema, et ma ei saa ju seda optimaalselt kasutada! Mul on oma maja, mis vajab ka suvel muru niitmsit, puude tegemist, hooldamist jne; siis suhteliselt suure pinnaga suvekodu, mis vajab aega ja kohal olemist, mida ma lisaks täiega naudin; siis veel mõned hobid, mis võtavad ikka mõne nädalavahetuse või nädalakesegi suveperioodist ära etc. Seega hetkel ma ei vaja ujuvat suvilat köögi ja peldikuga, et olla värskes õhus ja seal grillida ning kuhu sõpru külla kutsuda.

Kuid kui suur hulk Eesti elanikest ei oma kas selliseid võimalusi või on need ülimalt piiratud tänu suurtele vahemaadele? Näiteks vanematekodu või vanaema elab teises Eesti otsas, kuhu ei lähe lõdvalt IGA reede ja lähemat suvekodu ka pole; pole üldse OMA õue sest elatakse korteris, hobid on ka rohkem talvised või tubased etc. Samas on olemas rännu- ja seikluskirg, tõsine tahtmine olla kas mere ääres või suisa mere peal ning mingid väikesed rahalised võimalused. Lihtsalt naljapärast lõin KV'sse sisse otsingu "majad 20-35K eur" ja no ei ole selles vahemikus midagi väga tõsist alternatiivi põhja-eestlasele paikseks suvekoduks pakkumisel. Tartlane saab küll, mägismaa on selliseid täis.

Ja nii ongi kõige mõistlikum alternatiiv soetada OMA isiklik elamiskõlbulik purjekas. Selline, kuhu võid vabalt ka perega suvel tööpäeva lõpul minna, käies kaubanduskeskusest läbi, tehes seal uhked õhtusöögid, vaadates seal telekat, minnes seal magama ja käies seal hommikul isegi dušši alt läbi. On imeilus vaikne soe õhtu, pereisa töristab vaikselt merele, pereema kokkab kambüüsis, õhtusöök on päikeseloojangus ja eluke on lill. Ja kui oled juba nii vana, et lapsed on suured - seda enam! Pole ju suurt vahet, kuskohast sa hommikul tööle lähed? Ma usun, et selliseid peresid-jahiomanikke on juba ka Eestis päris palju, vähemalt Pirital paistis küll nii mõnegi Bavaria peal õhtul peesitavat pisut elukogenum kaader aga see nõuab kõigepealt paljudelt (eriti naistelt!) oma suhtumiste muutmist.

Ja siis see võidu sõitmine. See on ju "Just for fun", ei enamat. Miks mitte oma perekummutiga osaleda kolmapäevakutel, kui vähegi aega ja ilma on? Tuleb mõni sõber või abielupaar 1-2 last kaasas, teetegi pisut sporti värskes õhus haisva jõusaali asemel, pärast jällegi saunaõhtu mõne õllega (klubiliikmel vast sauna kasutamsie õigus ikka on), kena õhtusöök, jahis mahub magama ehk keegi ei pea kuhugile ära kihutama ja kogu ooper. Eriti veel Prital, kus on ka rand sealsamas kõrval, koolilapsed leiavad seal vajadusel kaheks-kolmeks tunniks küll ISE endale tegevust, neid ei ole vaja oheliku otsas talitada ja debiilset kanaema-isa mängida. Aga algus on kõigel: laste KASVATAMINE ja iseenda suhtumiste muutmine avatumas suunas.
Sealt edasi tuleb juba ST. IV'i pere ja nende elulaad aga sellest oskavad nemad ise paremini rääkida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 10 Sept 2011 23:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Sänkköl ja styrhytten -- sain need rootsi sõnad kätte. Aga blocket ei anna oma muidu rikkalikust valikust seda õiget välja. Meil on ju kriteeriumid ette antud selles teemas :)
Kui mulle kunagi peaks suurem purjekas tulema, siis näeks sel heameelega samasugust käändkiilu nagu praegusel Albinil. Kui juhtub "navigaator" eksima, kuuled kolinat põhja all, tõstad kiilu üles ja olukord on parandatud. Ja muidugi ahvatlevad võõrad rannad, libised vaikselt sisse ja astud koos ankruga vette. Miinuseks vist väiksem sõidukiirus.
Klaasiring kajutil oleks nagu rohkem esteetiline küsimus, jahi välimus on minu silmale parem. Asi pole mugavuses ja mageveega pelleris. Kuigi tegelikult jah mugavus tuleks ka mängu kui jälle vihma kallab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Sept 2011 09:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Tim, hetkel oleks Rootsist saada kohe päris mitu "suurt Albin57't"!

Esimesena kohe RJ 91, täpselt Albini ehitus, ainult tunduvalt suurem ja tunduvalt kiirem ning mugavam. Kui googeldad, leiad rohkem inffi ka. Väga vinge paat: LYS 1.13, genu 35 ja spinn 82 ruutu ning mees seisab vees kõrval:
Pilt

Ja siis tõeline Kanada kunagine uhkus ja purjekaehituse lipulaeva toode, ameerikalik mahukas kummut C&C 36. Jälle googeldades leiab rohkem inffi ja see kõik on ülipositiivne. 1.50 ei ole küll RJ91'e 40 cm aga jaht on ikka ka "mölakas".

Siis meenub veel samalt tootjalt ehk C&C'lt tõstetava pulbkiiluga Mega30, on neidki Blocketis olnud aga harva (väidavad, et 13 tükki on Rootsis). Lisaks on ta siseehituselt racer ehk lihtne magamiskohtadega kiire LYS 1.14 "elukas".
Pilt

Edit: Ma unustasin muidugi ära kaks ulmejahti. Esimesena One 40, millest oleme siin ennegi rääkinud. Ulmeline disain, absoluutne tipptase. Kallis ja üliharva mõni müüb enda oma ära. See 007 oli harv juhus.
Ja siis minu "lemmik", seda suuruse ja materjalikäsitluse poolelt: 20 m X 6 m alumiinium ja süvist min.1,5m! Pita Yachts 66-jalane isend Nausicaa väga hea hinnaga, sest EU maksud on makstud.
Pilt

Ehk väikese süvisega jahtide vahemik võib olla 5,7 kuni 20 meetrit ;) Vali mida tahad, ainult raha peab olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 11 Sept 2011 23:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Aitäh, Priit. Need olid head vihjed, nüüd on jälle motivatsiooni tööle minna

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Sept 2011 12:23 
Eemal

Ma pean sõnad tagasi võtma. Meil on ikkagi Eestis üks paat mille annaks Rootsist tuua ning milles meil on juba sel aastal 4 kuud jutti sees elatud. Ja veel nauditud ka! Ning lisaks veel samal ajal võistlusradadel väga head sõitu teinud - Ridas 31

Üks selline peaks Rootsis ka olema ning mingi aeg tagasi oli ta isegi müüa. Väga odav nüüd just muidugi ei ole ja see tõestab natuke seda arvamust, et sees elatav racer on juba eos sama kallis või kallim kui 1 racer ja 1 cruiser. Kui me rägime siin miskist soovunelmast leida sobiv paat hinnalt stiilis 20k EUR.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Sept 2011 13:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Liiga kallite asjade kõrvale nii hinna- kui kiirusklassi mahtuv alus: 33-jalane trimaraan. 28K eur pole kolmekerelise eest, kel veel ka uued moodsad purjed, üldse liiga palju küsitud. Eelis on otse loomulikult olematu süvis ja mitte kreenis sõitmine, mis just naisperedele väga meeldib ;) No ja ilusas vaikses ilmas on seda va "põranda"pinda meeletult, peesita, hüppa, mängi mänguautode või nukkudega. Kui veel on "oma" sadam või võimalus vaiskes lahesopis poipeal hoida, siis ei korrutata rahanumbreid ka kahega. Dirhmais näiteks võib seista liivarannal. Sellise triga tahaks täitsa korra sõita proovida, selline võiks mullegi meeldida ja "kõnealla" tulla just poipeal seismise võimaluse tõttu.
Pilt

Edit: Pinta 33 on suisa taanlaste tööstuslik tri ja neid leiab ka Saksamaalt, isegi odavama hinnaga! Sama jahi kodukas, kus ka strateegilised mõõdud (keresüvis 0,4m!) ning väga vahva video triga sõitmisest (14 sõlme juures keedab naispere kambüüsis rahulikult süüa :D )

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Sept 2011 14:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Jälle jääb pilk pidama sellele: Southerly 95, ehitati 80-ndatel, pikkus 31 jalga, süvis 0.55m - 1.77m

Koerailmaga istuks toas roolitaga, aga ka liigse päikse eest hea varjul olla
Pilt

Roolimaja annab välimusele juurde, naljaka kujuga sprayhoodi polegi vaja
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kõige vajalikumas kohas kiilul on raskust kõige vähem
Pilt

See jaht ei mahu mu hinnaklassi, aga oma "tulevasel" peaks ka kajutilae klaasiringi võrra kõrgemale tõstma
Pilt

Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Sept 2011 15:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Tim kirjutas:
Jälle jääb pilk pidama sellele: Southerly 95, ehitati 80-ndatel, pikkus 31 jalga, süvis 0.55m - 1.77m

Koerailmaga istuks toas roolitaga, aga ka liigse päikse eest hea varjul olla. Roolimaja annab välimusele juurde, naljaka kujuga sprayhoodi polegi vaja.
See jaht ei mahu mu hinnaklassi, aga oma "tulevasel" peaks ka kajutilae klaasiringi võrra kõrgemale tõstma.

Raised deck, deck saloon või päris pilothouse on jah mugav ning ülbe. Kõigil ei pruugi olla teist juhtimiskeskust toas, ses suhtes on Southely vahva küll. Eks selliseid on ka päris väikeseid ehitatud, kohe tuleb meelde sisemootori ja täismõõdus peldiku/dušširuumiga Delphia 22 aga miskipärast pisemas/odavamas mõõtkavas nad väga popid pole ja sellegi tootmine on ammu lõppenud. Ise näeks "hea meelega" midagi sellist "ristatud" kasvõi Skippilt teada kiirtõstetava (šaht läbi kajuti, laepealt 6-kordne plokisüsteem) pulbkiiluga. Kui 6.50'l natuke häiris niigi madalas toas olev šaht, siis sellisel kõrge elutoaga jahil saaks seda kas köögi või peldiku seinana kasutada ja asi oleks OK. 7.50 on juba suurem ja palju avaram seest.

Kõige lähedasemad purjega alused on rootslatel motorseglared aga paljud neist ei kannata kindlasti kriitikat purjekana (Albin 57'st aeglasemad nad muidugi ka pole) ja tõeliselt asised riistapuud on ikka kallid ning kiiljahid suure süvisega. Too ketš-Uttern on küll vinge riistapuu ka siseehituselt.
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Sept 2011 21:52 
Eemal

mis asju te postitate siin? ;-) kuidas selliste asjadega võistelda peaks olema võimalik? neile ei saa arvatavasti mingit mõeldavat mõõdukirjagi ning alla 5m/s tuulega jääksid seisma nagu sohu kinni

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Sept 2011 00:55 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresA kirjutas:
mis asju te postitate siin? ;-) kuidas selliste asjadega võistelda peaks olema võimalik? neile ei saa arvatavasti mingit mõeldavat mõõdukirjagi ning alla 5m/s tuulega jääksid seisma nagu sohu kinni

Aga kuhu sul sellise majaga kiiret on??? :D ;) Samas võidu sõita saab ikkagi absoluutselt iga asjaga! Kui on tahtmist venida. Selliste kummutite LYS on seal 1.00 ümber, mõnel rohkem mootorpaadikerele ehitatul alla selle, purjekakerele ehitatul jälle üle. Ja sõidavad sellised Rootsis ka võidu, "võitlevad" vanade pisikeste purjekatega. Näiteks Winga 87, kellel LYS 1.00, seda "püüdsime" Tangaroaga ja saime pakstaagis kätte ka. Samas, näiteks sel Steffinil on 80 ruutu lappe üleval ja kui need on korralikud, siis lendab selline paraja kiirusega järjest nädalaid aga ülimas mugavuses. Muidugi kaigaste vahel külagonkadeks ta eriti ei sobi...

See on nüüd antud teema täiesti teine ots: 100% perepurjekad. Ja oleme jõudnud küll selgelt hinnatasemega kaugele (hetkel juba 55K ja rohkem eur juures) etteantud piirest aga need on mõeldud ka hoopis teistsuguseks purjetamiseks ja maailma vaatamiseks. Istud oma Vindö 65 peal, silitad mahagoni ja tiiki ning mõtled, et mille kuradi pärast peaks ma maksma 100 000+ EUR õnnetukese 31-jalase Ridase eest ja siis seal peal kõõluma, et mitte kummuli käia? Samas ma saan ju tahtmisel Väinas täitsa rahulikult Vesta ja Tormilinnu aga ka Pinta või Triiniga tõeliselt võidu sõita...
Ahjah, see oli vaid näiteks inimeste võimalikest erinevatest mõttemaailmadest, Ridas on ju tootjana ikka väga tegija.

Kogu see teema on pigem selleks, et inimesi rohkem mõtlema ja JULGEMA panna oma tegelike vajaduste ja selleks otstarbeks sobilike purjekate ostmisel. Eesti purjekavalik on kahjuks jube igav ja üheülbane. Jättes välja Minni II ja teiste tuliterade võidusõiduks mõeldud purjekate soetamise, on suur enamus ülejäänutest vist küll täiesti "lambist" hetkeemotsiooni ajel ostetud. Nii uued/kallid kui pisut odavamadki. Päris odav ots on selge: millest rahaline jõud üle käib, selle toome ära. Aga just see vahepealne osa, mille eest veel korralikku kvaliteetkinnisvara ei saa aga väga tõsise purjeka küll. 70K eur eest saab juba ka tõsist merealumiiniumi, millega pikas perspektiivis "sõida kuhu tahad" jne.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 67 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: