Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Okt 2011 09:55 
Eemal

Tere tulemast klubisse !
Meie saime see aasta augusti lõpuks mootori tööle (usu - see oli suur rõõm)
Kohati tundus juba teen seda sama mida plaanisin mingi hetk rootsis teha - auk sisse ja "põhja igatahes" ;).
Samas liitis see meeskonda (ja remondimehi), kes terve suve käis vahelduva eduga mootorit näppimas (tänud neile). Lõpuks panime nagu kalasnikovi aja peale kokku ja lahti (tegelikult küll mootoriruumi ja sealt välja). Igatahes ära ennast l...ks küll sõima (või vähemalt sa ei ole ainuke)
Mootor ikke seesama MD5.
Naised veidi urisesid ainult kodus, et pidite ju purjetajad olema, mis te selle mootoriga rahmeldate ;)

seafox kirjutas:
Hommikut...klapitav või mitte klapitav aga mootor käima ei lähe ja kõik.Närvid läbi nagu Sidorovi kitsel.Igal õhtul sama geiss...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Okt 2011 11:12 
Eemal

Meil oli Matildal (mootoriks Volvo Penta 2001, 9 hj) ka vana 2-labaline Volvo kokkukäiv propa ja ega tast suurt kasu just ei olnud. Midagi ei juhtunud enne, kui pöörded põhjas, seda eriti tagurdamisel. Tüüpiline olukord, kus kingsepa lapsed käivad paljajalu ja maaletoojal pole endal vidinaid, mida ta müüb :oops:

Lõpuks olid närvid mootori-kruvi kehvast sooritusest ikka sedavõrd läbi, et läinud talvel järjekordsel Volvo-koosolekul kurtsin oma rasket saatust Nordic regiooni pealikule niikaua, kuni ta mulle (ilmselt minust rahu saamiseks) oli nõus Volvo Penta uue 3-labalise kokkukäiva kruvi "testi- ja demoeesmärgil" saatma.

Volvo ise kiidab, et nende folding prop'ide kasutegur on jube kõrge. Olin seda juttu seni vaatamata aastatepikkusele diileritööle ainult powerpointidest ja kataloogidest näinud-kuulnud. Sportlastele (kelleks Matilda kahtlemata ei kvalifitseeru) on veel juurde lisatud, et võistlusväärtuse mahaarvamisel on nende propa puhul kenake punktisumma, aga ma ei ole seda väga uurida viitsinud. Igatahes ma olin tehtud pakkumisega tänuga nõus ja kevadel, enne jahi vettepanekut, saabuski pakk uue kruviga.

Keerasime siis propa külge ja jaht vette. Uskuge, seltsimehed, vahe on muljetavaldav! Eriti tagurdades, mil vedu on tunda kohe käigu sisselülitamisest. Edaspidi loomulikult ka. Ka sõidukiirust tuli juurde, enne pidi 5 sõlme saavutamiseks pöörded peaaegu põhja vajutama (ca 3000 p/min), siis nüüd ma saan selle kiiruse ca 2300 p/min pealt. Natuke tundub kruvi küll raske olevat, maksimumpöörded jäävad saavutamatuks, aga ega me gaas põhjas ringi kima.

Loo negatiivne külg on see, et Volvo Penta, nagu iga teinegi, 3-labaline kokkukäiv kruvi maksab ebameeldivalt palju. Kaugelt rohkem, kui nii vanale jahile (Matilda on "sündinud" 1982) on üldse mõistlik külge panna. Samas kasu on temast kõvasti. Volvo kaitseks tuleb öelda ka seda, et nende uus 2-labaline on ka päris hea, mitte sellised seakõrvad, aga mul oli 3-labaline juba kinnisideeks saanud.

P.S. Ma tean seda Galene 3-labalist Flex-O-Foldi küll, iga sügis istume koos saunas ja arutame, et sellest pole manööverdamisel s****gi kasu ja peaks kevadel ikka Volvo propa alla keerama :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Okt 2011 07:39 
Eemal

Vastab tõele.
Kuna parim kõlbab vabalt.
kuid võrreldes pardinokkadega on
3- ne fold ülikõva!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Okt 2011 10:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina "Gerda" Volvo "pardinoka" üle ei kurdaks, kui tagurdamisel ülalootdud nippe jälgida, siis on ju päris nitševoo. "Teakital", mida sai maikuus ümber skandinaavia põristatud, on see kolmene. Paat ise samasugune v.a. mootor. Algul mõtlesin ka, et vaat kus nüüd peaks jõud taga olema, aga ei erilist vahet miskit. Võib selle ka Yanmar vs Volvo kraesse ajada. Lisaks on "Teakita" otseveoga, mistõttu ka kruvi pisut allapoole vaatab. Gerdal on Saildrive.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Okt 2011 16:43 
Eemal

noh jah
Tegelikult on Galene varustus alljärgnev:

Yanmari 29 hp siis võll ja siis
Gori 3-fold.

Kui oleks pardinokk vahetaks kohe Volvo
foldi vastu, aga kuraks Gori on piisavaly kõva...

pärituuletust sügiseks!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Okt 2011 22:37 
Eemal

peebuste kirjutas:
"Teakital", mida sai maikuus ümber skandinaavia põristatud, on see kolmene. Paat ise samasugune v.a. mootor. Algul mõtlesin ka, et vaat kus nüüd peaks jõud taga olema, aga ei erilist vahet miskit. Võib selle ka Yanmar vs Volvo kraesse ajada. Lisaks on "Teakita" otseveoga, mistõttu ka kruvi pisut allapoole vaatab. Gerdal on Saildrive.

Aga see 3-ne on Volvo või mõne teise tootja oma?

Galenele: ma tõesti väga vabandan, et Sinu Gori kogemata Flex-O-Fold'iks nimetasin :lol: Ega neil suurt vahet muidugi pole, peale selle, et Gori nimi on tuntum, samas mäletan ma hägusalt mingit inglaste testi, kus Flex-O-Fold Gorist märksa parema tulemuse saavutas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Okt 2011 23:04 
Eemal

Teakita mootor on Yanmar, aga vint miski "tundmatu looma nahast" ja näeb välja selline
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Okt 2011 09:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Nukrad tervitused.Mootorit käima ei saa ja asi vask.Tegin iseseisvalt kokkuvõtte..mootor maha ja laiali..arvan surved puudu olevat...Kõlab lubavalt aga kuidas seda kõike teostada..mnjaa..

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Okt 2011 09:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Konsulteeri Tõnuga. Võib olla pole vajagi maha monteerida, surved saad ju peal ära mõõta ja kui need parameetrid on lubatu piires, siis on probleem pigem toite poolel näiteks.Tõnu kaudu saad ka vajaliku info et mis surved peavad olema ja kust mida veel mõõta enne kui remondiks läheb.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Nov 2011 09:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Sõbrad ja seltsimehed, suurt rõõmu tahaks jagada...eile, kolmandal novembrikuu päeval juhtus ime ....mootor käib

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Nov 2011 09:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Ja hädaks oli?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Nov 2011 10:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Viga va siga peitus ära põlenud v.l. klapis.Eelmise aasta sügisel lasi svensson vahetada kaane tihendi ja arvata on, et ega siis klappe keegi ei regullinud.Kuna mootoriga kimati üsna vähe, polnud veel asi hull.Meie aga põrutasime kaks ööd-päeva jutti ja kuna vahe klapil olematu, põles pesa koos klapiga lihtsalt ära.Asi nägi ikka auklik välja küll.Jääb arusaamatuks, kuidas mootor üldse käis.Igatahes uus pesa, uus klapp väike lihv ja surve test ning eile sain 19,30 cargost kaane ja 21.00 juba tuksus.Mis puudutab õhutamist (mida ma ennem teostasin sellise järjekindlusega päevast päeva).siis eile unustasin suure huraaga kogu õhutmise...ja läks käima ....
Rõõm oli ikka suur, rinnus hakkas süda ka mootoriga ühes rütmis toksama, kõik hallid asjad paadis muutusid värvilisteks ja kõik ärkas korraga nagu ellu oh jessas oli ikka lahe tunne krt. nagu poisike..
Õnneks on ikka vähe tarvis..

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Nov 2011 10:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Teksti kaudu kuvarilt kumav siiras rõõm oli nii ehe, et tegi isegi minul seda lugedes tuju heaks :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Nov 2011 11:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Oli soe tunne küll kui ikka aus olla, homme põrutame tuult püüdma jehhuuu....kurb, et olen ainuke alus vees v.a. kaks puidust rariteeti...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Nov 2011 14:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Seal lihtsalt oli Kotermann sees, kes igavusest klapiserva näris. Mitte, et ma hullemaidki anomaaliaid poleks kohanud, aga nüüd jääb mind alatiseks vaevama miks ta vahel siiski päris ilusti käima läks :lol: :lol:

Asi mida unustasin küsida, ega kõrgsurvepump äkki Bosch ei ole? Need mitmed nimelt iseõhutuvad ;)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: