Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 17 Mär 2012 23:39 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresA kirjutas:
Tekivarustus ja kõik muu on täielikult iganenud.

MIS seal siis nii iganenud on??? OK, vintsid ja stopperid. Aga kui need töötavad, on kõik ok. Vananenud on tõesti ju ka masti materjal - aga miskipärast pole ka uuel Minni2'l süsinikust vidinaid??? Põhimõtteliselt on Sinu jahi mast ikka sitem, kui mul Julial...
Roostevabad reelingud? Alumiiniumist toe-rail? Roostevabad vantputensid? Mootori pantograaf? Kompass (et on vanal Vene kombe kohaselt piiritus seest ära joodud või???)? Sprayhoodi raam? Ujumisredel? Jne, jne kõik roostevaba, mis seal küljes iganes on. Põhimõtteliselt võib sellist asja võtta nii, et kruvid kõik roostevaba küljest, paned kaalule ja siis lähed vaatad, palju samasugune kaal uut happekindlat maksma läheks...
Pluss korralik ratastel kiilplokk, mida tänastes metalli- ja tööhindades alla ~1000 tugriku eriti kokku ei keevita. Siis peavad ka sillad kodus olemas olema.
Lisaks: mis Sa arvad, palju läheks sellise kiilu valamine maksma? Aastaid tagasi, täiesti "mustalt" jne lasin valada ühe 10-kilose rändkarika pronksi. Seejurues on mul tuntud skulptoritega päris head suhted. See maksis ei rohkem ega vähem, kui 4000 krooni, seejurues võeti kõrgkuumuskeraamika originaali pealt vorm ilma igasuguse puhastamise ja lisavaevata.

See ongi meie "mure": midagi paremat ligilähedase hinna eest ei saa. Küll saab PALJU parema, kui mingi samasuure töö hulgaga ristata moodne kere ja olemasolev kallis mudru. Ma tahtsin kunagi ühe teisegi TEA puhul sama öelda aga kuna oli võistlus, milel ma pika puuga isegi üksinda tehes võitsin, siis ;)
muuseas, kui võtta Ridase hinnakiri 26-jalasele lahti, siis mina kukkusin küll perseli. 47400 eur on plangu tooriku hind :shock: Ma "toon" poolaka Twister26 toorikkere 10% selle hinnaga, lähen toon tõesti ära 4K eurise Elvström 717'e, kuskohast saan kõik puuduoleva aga vajaliku ning vägagi "võimsa" taglase poolelt, pisut kulutan puutööle, liigutan pisut ajusid ja teen sellele tõstetava aga sügava pulbakiilu ning teen sellega pärast Minni2 ümber ringe! VEERANDI HINNAGA, küll muidugi poole jagu kvaliteediga ka, sest Ridas on väga kvaliteetne! Kuid lõpuks taandub sedasorti purjekate puhul kõik vaid ühele: kes on kiirem ja odavam.

Muuseas, poolakate üliheade kujudega keredele on juba hakatud päris asiseid jahtisid ehitama, sama toorikkere peale tehakse kiiljahti Raptor 26. Mingite sakslastega pole siin midagi pistmist... Ja mingid hästi õrnad mõtted käivad ka samas suunas.
Pilt
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pxdsmadAZGw&context=C48f1d64ADvjVQa1PpcFN5jdggA-1ZoyTjM15rBJXORLmmNPG9zh0=[/youtube]

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 18 Mär 2012 00:04 
Eemal

Kõigepealt:

Plangu Ridas 26 ehk minu paadi hinnakirja leiab siit:
http://www.ridasyacht.com/sail/partly-m ... s/ridas-26

Süsinikmasti hind ülaloleva paadi hinnaklassiga küll kuidagi kokku ei kähe. Hea alumiiniummast hästi disainitud taglase osana jällegi sõidab ausaltöeldes päris hästi.

Vana roostevaba kraami väärtus on siiski võrdväärne tema kilohinnaga kokkuostus mitte uue toormaterjali + töö hinnaga.

Nüüd kui on soov ise tõstetavaid pulbkiile teha siis andke kütet. Kahjuks on see natuke keerulisem ja miskipärast pole mul erilist usku 1) et Priit suudaks töötava süsteemi välja mõelda 2) et suudaks selle mõistliku hinnaga teostada 3) üleüldse jõuaks sääraste ideede teostamiseni.

See mis mina soovitan ongi osta 717, 707, Express, Maxi Racer või misiganes asi aga sõitev ja koos sõidetavate purjedega - igat pidi tuleb odavam kui seda konkreetset asja taastama hakata. Materjalid on kahjuks siiski päris kallid ja kui on valida sanitaar- või kapitaalremondi vahel, siis odava otsa purjejahtidel kapitaalremont on ikka üüratu kallis. Seega ehk tasuks kaks korda mõelda nii nutuses korras aluse ostmise koha pealt järgi

Aga väljakutse vastu võetud - Priit tee ära ja sõida oma ringid peale ;-)

Edit: soovituste nimekirja lisaks Folkboodi, IFi, Comfort 26... Nimekirja võib lõpmatult pikendada. Eestis müüdavatest on praegu näiteks see päris äge pakkumine: http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=5568

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 14 Apr 2012 04:26 
Eemal

Praeguseks hetkeks on see jaht olnud 12h minu oma :) ... veel ei kahetse :D
Laeva vaatasid üle 2 vana-meistrit Harri Murd ning Ants Vesilo ning sain nende poolse heakskiidu (meeste väljendid laeva vaadates:"meremurdja"; "võiks kohe Gotlandile põrutada"; "laev ehitatud omaniku käe järgi mitte masstoodanguna"; "isegi kui vineer on mäda siis väljas ja sees on niipalju klaasplasti et see hoiab kere ikka kenasti koos") . Meeste sõnul esimesed tööd: kola laevast välja, pesta värvida, laev seest väljast puhtaks pesta, nipetnäpet pahtlit, ülevärvida, uus mürk alla ning võib vette lasta. Veepeal ning sõites saab tegeliku aimduse mida vaja muuta või putitada.
Laevaga oli kaasas kõik võimalik mida merel vaja läheb ning laeval olemas peab olema.
Purjeid oli 6, päritoluga Soome. (kui saan kuhugi üles laetud panen pildilingi ka siia)
mootor: 2 takti yamaha 8hobsega
Esialgu paistab et on puudu:
1. spinni puri ja poom vb. neid sellel mudelil polegi?
2. sprayhodi kate (raamistik on olemas)
3. grootpurje kate on vaja ka uus teha
4. aku

Siiamaani suured tänud kõigile nõuandjatele, palju tugevam tunne oli paati takseerida ning hinnas kaubelda. Loodan Pärnu jahtide veeskamise ajaks laeva korda saada.

Arx

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Apr 2012 00:22 
Eemal

arx kirjutas:
Esialgu paistab et on puudu:
1. spinni puri ja poom vb. neid sellel mudelil polegi?
2. sprayhodi kate (raamistik on olemas)
3. grootpurje kate on vaja ka uus teha

Seda eelnevat kraami on vaja.
Mis hinna pakkumisi tehakse ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Apr 2012 15:21 
Eemal

Groodikatte ja spinnakeri asja mine uuri jahtklubist Mihkel Kose käest. Ta teeb täpselt sellise nagu sulle vaja. Hetkel on ta võistlustel itaalias, aga mai alguses on ta tagasi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 30 Mai 2012 11:01 
Eemal

Jaht on saanud endale uue elu ning uued peremehed.
Pildid minu FB lehelt: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 90f7ecfc53

Kergitan siis ka saladusloori, laeva hind kogu kolaga oli 1200 eurorubla ning seda siit samast Eestist :) julgen väita et hästi saadud.
Lisaks läheb ca sama palju kõpitsemise kuluks ning oma enese töötunnid.

Laeva uueks nimeks sai Ronja.

Paneme siin selle teema nüüd lukku!

Seilamisteni

Arx

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis