Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Lõpuks Eestis
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Juun 2012 15:52 
Eemal

Head sõbrad,
Jõudsime oma väikese Albin Cirrusega lõpuks Eestisse. Purjetasime sisuliselt PriitV ja tema seltskonna jälgedes paaripäevase viitega. Jahi paigutasime esialgu Haapsalu sadamasse, kust see plaan lähiajal edasi Tallinnasse toimetada.

Reis ise oli aga väljakutseid pakkuv - eriti kolmele meist, kes polnud kunagi enne purjetanud. Siinkohal suured tänud Tõnule (tollboy), kelleta kohe kuidagi hakkama poleks saanud :)

Lühidalt, siis istusime paar korda tormivangis (esimene kord sellises vahvas kohas nagu Utklippani saar/laid, mis rohkem Alcatrazi vanglasaart meenutas ja teist korda Visby´s), kastsime peaaegu masti märjaks peale äkki peale tulnud tormi ja tuulepagi ning (mis mulle isiklikult väga ei meeldinud) saime tunda 5m lainet Visby - Haapsalu suunal öösel.

Sadamatest pakkus kõige suuremat motivatsioonilangust Ölandi tipus olev Grankullavik, kus merekaardil oleva info kohaselt kõik jutud olemas, kuid kohale jõudes selgus, et kogu kupatus tundub rohkem mahajäätud olevat. Ei jäänud muud üle, kui küla peale varusid täiendama minna :)

See-eest üks meeldivamaid sadamaid oli (tean, et PriitV-l siin oma arvamus) Simrishamn - kena koht ja kõik vajalikud mugavused. Isegi sadamakapten oli meie jaoks vajalikel momentidel seal.

Nüüd vähemalt on purjetamisest mingi pilt ees ja edasine arendustegevus jätkub juba Eesti vetes :)

Tänud kõigile, kes kaasa elasid ning kui kellelgi vaja sarnast teekonda ette võtta, siis võin omasid muljeid hea meelega jagada :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Lõpuks Eestis
PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Juun 2012 22:28 
Eemal
Kasutaja avatar

MarekB kirjutas:
See-eest üks meeldivamaid sadamaid oli (tean, et PriitV-l siin oma arvamus) Simrishamn - kena koht ja kõik vajalikud mugavused. Isegi sadamakapten oli meie jaoks vajalikel momentidel seal.

SImrishamn on väga viimasepeal sadam, egas muidu sinna kaks korda sisse pole põiganud! Linn kohe sealsamas, sädistavad tailannad annavad hääd burksi Hamnkioskenis etc. Ja ka sadamakapten, kui seesinane juhtub üliharvadel puhkudel kohal olema, on ka muhe vana! Bellatrixi tuues juhtus vana sõpradega suure mootorpaadi peal istuma ja kohe hõikas meile, et tuleb annab kütust. Ja ka teine kord selle tunni sees kahe kankuga kohale roomates sain kenasti diislit - aga MIKS ma pean oma käike tööd mittetegeva tegelase järgi planeerima??? Mul jäi selle pärast Bellatrixiga "ära piinatud" Major Morelile autrentne ja vana, ise kokku pandav ja värvitav Volvo PV444 mudel ostmata (Madisel on üks suuremaid mudelautode kollektsioone!): sularaha polnud kaasas, ajasin ühe ülimuheda vanavarapoekese omanikuga juttu ja siis tuli meelde, et Emili vajab kütust! 40 toopi käe otsas vean ainult mina ära (Sander on seljahaige ja Kiur lihtsalt vana), seega jooksin ruttu-ruttu kellapõhiselt jahti, vedisin diisli kohale ja kui tagasi poodi jõudsin, oli see juba suletud. Selle pärast, et kommunistid tööd ei viitsi teha, jäi ühel poodnikul 400 SEK teenimata ja minu vanimal sõbral (39 aastat saab sügisel sõpruse algusest) "ümmarguse" Volvo mudel saamata... Samas mittekommunistliud tailannad töötasid mis mühises vaat et kogu aeg!
Emilit tuues aga situ või pihku, KEDAGI ei ole! Hommikul andis meile dušširuumi/peldiku võtme soomlane, kes ka ei jõudnud kaptenit ära oodata, et 50 "ööri" tagasi saada. Me ka ei jõudnud, see kaart vedeleb siiani Paadimehe jahis...

Tegelikult on TÄPSELT sama probleem praegu siin, kuskohast ma kirjutan ja Teie jahti vaatan: Haapsalus. Veskiviigi ja GHM on sadamakaptenid olemas, vast hetke Eesti üks kaunemaid sadamaid Westeri aga võid tulla ja jällegi kasvõi pihku sittuda - mitte kedagi! Just tunni eest tegi Paadimees mulle ekskursiooni: üli-üli vinge (ja selle ujuvkai sild on ka mõistusepäraselt remonditud!) aga kurat, mis kasu on europapist, kui külalised ei saa seda tarbida? Muhuväinalised aga Teile soovitus: rünnake just Westmerit ehk kihutage kuidas oskuseid on - see on hea sadam!

Siin Veskiviigis on Udo "Hunt-Kriimsilm" (lisaks adamale ka kõrtsu juhatamine) ja mingitel ajahetkedel peab iga inimene puhkama. Nii ka GHM'is. Aga et Westmeris kaptewnit üldse polegi... OK, hetkel on vaid sääsepinin ja võib-olla mitte keegi hiline külaline sisse ei tule, kuigi praegusel kuupäeval võiks siiski ka sellega arvestada. Aga ma olen ajahetkel kolme sadama peale AINUS elav hing (vist, kui paar külalisjahti GHM'is välja jätta), kui kogemata keegi võõras peaks sisse tulema. Samas on see omamoodi idüll: väiesti vaikne, interneduse vedasin omale kahe pika pikendusega kõrtsu ette, "punane kork" ja valgeklaar on kõrval ning elul pole häda midagi ;) Täielikku vaikust häirivad mõned "kisendavad" tiivulised, kes ei taha üldse aru saada...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid