Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Mär 2012 19:58 
Eemal
Kasutaja avatar

MarekB kirjutas:
PS. Tollboy, loodame, et Sa oma sõnu ühel ilusal päeval ei söö ;)

Ei mina oma sõnu söö :) Kuna olen tööalaselt vabakutseline siis töölt eemale hiilimise võimalus 365/7/24
58290875

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Mär 2012 12:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Viimasel ajal olen ma vaadanud, et Rootsiga on midagi "juhtunud" ja teatud suuruses/vanuses purjekad on suhteliselt kallimaks läinud. Kui mõned aastad tagasi polnud peaaegu mõtet Norrat vaadata, siis hetkel on see teatud määral muutunud. Jah, norraga on non-EU probleem, mida "saab lahendada" teatud trikkide ja naabermaa "abil" aga sekka viskab isegi sellist hinnataset, kus see 20% käibekat jur.isiku puhul korraks ära maksta ei tohiks ka probleem olla.

See jaht läheb küll teemaalgataja eeldatavast hinnatasemest välja aga on ka selle võrra tegijam purjekas: Player 311 10,5K euriga. Vajab tõesti tegemist aga potensiaali on sellises purjekas ikka palju! Korraliku eest tahab swensson 39,5K euri! See on juba nii röögatu hinnavahe, et isegi "uueks" teha lastes ja ka KM igati ontlikult riigile kinkides (mille eest, ma küll aru ei saa) tuleks parem lõpptulem odavamalt kätte...

Teine näide purjekast, milliste eest mujal küsitakse ikka roppu kanti rohkem ehk kergelt roolimajaga mootorpurjekad aga siiski ikka veel tõsised purjekad. 9,3K eur eest väga lahe ja ruumikas, peamiselt mootorpaaditootjana tuntud (ja seda on ju siseroolist ja selle asukohast näha :D ) firma alus. Kui aus olla, siis Väina saab iga asjaga sõita aga Põhjarannikul olles ja eeldatavalt edaspidi tihedalt põhjanaabrite manu käies on sellisel tõul omad meeletud eelised. On küll vaid 26 jalga aga juba pildilt on näha, et seal on ikka metsikult ruumi ja avarust sees. Ja üllatavalt suur kokpit!
Pilt
Pilt
Pilt
See 7,5K eur alus vast enam tõsiseks purjekaks ei kvalifitseeru aga lahe ringikoterdamise paat (madalasse Väinamere piirkonda) ikkagi.

Aga siis üks igati hinna-, suurus- ja kiirusklassi mahtuv taanlaste purjekas Naver 29 6,7K eur eest. Purjekas, mille eest taanlased tahavad ikka koledaid numbreid! Näiteks 23K euri või vähe odavamalt 15K euri.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 23 Mär 2012 17:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga nüüd pisike pildike teemal "vanasti unustati enamus jahid masti ja purjedega varustada". Kusjuures ei saa seda otseselt ju RJ85'e kohta öelda aga kui asjale läheneti 21.sajandi teaduslikus võtmes, sai RJ just niipalju võimsama taglase:
Mastiliik 10 000 mm (orig. 9 200 mm)
Poomiliik 3 300 mm (orig. 3 100 mm)
Groot 23,9 m2 (orig. 16,4 m2)
Isepautiv foka 10,5 m2 (orig. foka 9,3 Genu2 15 m2)
Rullkliiver (eespool jahi keret kliiverpoomilt algav genu) 20,7 m2 (orig. Genu1 20 m2)

Pilt

SWE222 on ikka veel ka müügil ning sealtsamalt lehelt leiab ka arvutused ning muud pildid. Kusjuures RJ85 oli juba originaalis oma kitsuse kohta suhteliselt kõrge mastiga ja ei saa kiirusegi üle iriseda. Kuid need topitaglasega kummutid tahaks veelgi rohkem juurde saada, et mahukad kered võimetekohaselt liikuma panna. Viimasel ajal palju kõneainet pakkuvas hinnaklassis tahaks enamus midagi sellist omale külge/peale saada. 40K sek pole palju, kui selle alla osta muidu ~80K maksev korralik aga purjedeta (ehk kaltsudega) alus 40-45K eest.
Edit: puhtalt vaid visuaali ehk vantputtensite asukoha põhjal tundub, et ristates see taglas näiteks tolle 8 aastat kuival seisnud ja suhteliselt olematu rahaga müüdava 30-jalasega, saaks juba väga tegija purjeka, millega nii kruiisida kui võidu sõita. See on ikka tõeliselt hale, kui 30-jalasel on originaalgroot sama suur, kui mul 18-jalasel svertreisseril ehk 12,2 ruutu :shock: Miks insener Becker selle sinna üldse pani??? Aga selle müüdava 32-ruudusest groodist saan ma juba aru, kuskohast jahil ka LYS 1.25 tuleb! Pluss suur genu 28 ja spinn 85 ruutu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Mär 2012 14:22 
Eemal

Head sõbrad, oleme otsustanud Albin 78 Cirruse siiski ära osta ning paar päeva tagasi sai ka omanikuga lepe ära tehtud. Siit ka järgmine küsimus: kuidas oleks seda jahti kõige mõttekam Helsingborist ära tuua? Kas seilates mööda seitset merd või lasta jahi transporti pakkuval ettevõttel ära tuua?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Mär 2012 15:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Küsi transpordi hinnapakkumist ja anna siin ka teada. Huvitav,kas 2000 EUR-ga toovad ära? Maad mööda ise vedamine ei ole nii suur kunstükk. 26 jalane on piisavalt väike, et jeep+treila lahendusega tuua. Ma oma Becker 27-t vean kaks korda aastas.
Merd mööda tuua on palju lõbusam, kuid aega tuleb päris tublisti varuda. Väike ja kasutatud (ehk tundmatus seisukorras) jaht - väga põhjalikult peate läbi mõtlema selle tuleku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Mär 2012 15:27 
Eemal

Palju õnne, ilus jaht :)

Mina soovitaks täisvarustuses ja sõidukorras jahi puhul kindlasti vett mööda tulekut. Eriti kui on võimalus mõni kogenud sõber kaasa saada. Ise oma värskelt soetatud jahiga kodu poole sõitmine on ju ühtlasi põnev ja kogemuste omandamise osas väärtus omaette.

Maksumuse osas - ma ei ole uurinud, palju maad mööda tulemine võiks maksta, aga võrdlusena võin öelda, et aasta tagasi Göteborgi lähistelt enda jahi toomise peale läks u 1000 € ja see maksumus sisaldas praktiliselt kõiki kulusid (laevasõit Rootsi, autorent, söök, jook 5 inimesele, kütus, paar sadamamaksu). Aega läks meil kogu retke peale u 10 päeva, aga kindlasti saab ka märksa kiiremini, eriti arvestades, et teil on veidi lühem maa tulla.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Mär 2012 15:35 
Eemal
Kasutaja avatar

MarekB kirjutas:
Head sõbrad, oleme otsustanud Albin 78 Cirruse siiski ära osta ning paar päeva tagasi sai ka omanikuga lepe ära tehtud. Siit ka järgmine küsimus: kuidas oleks seda jahti kõige mõttekam Helsingborist ära tuua? Kas seilates mööda seitset merd või lasta jahi transporti pakkuval ettevõttel ära tuua?

Tublid, õnnitlused hea valiku puhul! Tundub väga korralik olevat.
Aga kui Sul nüüd äkitselt rahaga muud teha pole, kui maksta röögatuid numbreid fossiilkütuse põletamise eest purjekat maad mööda vedades, siis ... ma ei tea. Iseenesest võiks ju u.2-3 nädala pärast sealt koos kahe jahiga koju tulla? Me tuleme Timi uue jahiga ju sealt igal juhul läbi. Ma usun, et leiad ka mehed, kes Sulle/Teile selle "pisikese papi eest" siia kohale purjetavad. Näiteks Tollboy koos papaga oleks raudselt käed, lisaks ka usaldatavad kuna on ühe Albini ju Vahemerestki siia toonud.
Mis see siis ära pole, ainult nädal "hirmu" ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 04 Apr 2012 13:42 
Eemal

Ahoi. Saime ETS Logistikalt hinnaks 2300 EUR + km. Üpris mõistlik hind, kui arvestada reisi kulu Eestist Helsingborgi ja kogu pundi ajakulu.
AGA otsustasime siiski, et purjetame ise koju. Kuidas ikka oma paati tundma õppida, kui mitte purjetades:) Meiega liitub ka tollboy:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Apr 2012 14:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Tublid! Ise oleme hetkel Götegorgis, mina mäkis interneeduses, tangime ja kihutame edasi. Pole hullu midagi, nagu abikaasa pildi saatis, on Timi sitikas mede õuepeal paksu lume all, eile olime meie Bellatrixiga samas seisus Trollhättenis. Nüüd jälle lauspäike, tuul põhjast ja vaibub, tulistame Kopenhaageni poole.
Vänern, järv, pole küll mingi järv vaid puhas sisemeri.
Rohkem pole aega, olge siis tublid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Apr 2012 10:42 
Eemal

kas Imrele ka hentseldamine tehtud juba ? ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Saaremaal on 24,5jalane 4700ga
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Apr 2012 12:54 
Eemal

Davy Jones kirjutas:
Viimases ajakirjas Paat on Laurin Koster 28 müügikuulutus. Hiiumaal vist, hind 4000€.
jah kes tahab kaugelt tuua see peab seda saama aga Saaremaal on prantslane yanmar mootori ja kogu varustusega 4700ga saadaval. Alar :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Apr 2012 20:22 
Eemal

Kas Eesti prantslaste kuulutused on ka kuskil netiavarustes nähtaval?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Apr 2012 20:10 
Eemal
Kasutaja avatar

[quote=] Siit ka järgmine küsimus: kuidas oleks seda jahti kõige mõttekam Helsingborist ära tuua?[/quote]

Kui Taani silla alt läbi saate, võib minna mööda kaubalaevade teid või siis Falsterbo kanalist läbi, mis lõikab hea jupi teekonnast maha. Enne silda on sadam kõige vajalikuga, silda tõstetakse praegu 2x päevas, hooajal tihedamini, kanali läbimine on tasuta. Soovitan, just tulime sealt http://connect.garmin.com/player/169374081

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Apr 2012 20:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle1 kirjutas:
kas Imrele ka hentseldamine tehtud juba ? ;)

Ma teile hentseldan! Mis see üldse tähendab? Igatahes lubasin kohe igasuguse kahtlase käitumise korral käed käiku lasta :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 18 Apr 2012 20:20 
Eemal

ajakiri "PAAT" number 24 / talv 2011 räägib , et tegu on kõigest ühe süütu habemeajamisega :)
Ma ei teadnud enne isegi sellest asjast, ja kas te sealt Kulli saarest niipalju lähedalt ka mööda tulite.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: