Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vanguard 470
PostitusPostitatud: Reede, 28 Sept 2012 11:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere
Teen uue teema 470 kohta, kuna vaja mõningast nõu remontimisel ja varustuse hankimisel.

Soetasin 470 mille taglas on heas korras, aga paat tahaks remonti.

Pildil on näha paadi põhjas keskel pikisuunas üks tala Tala sees tundub olevat puidust pruss. Tala ja pruss on üsna räbalad. Tundub, et kogu see põhja keskmine osa on eraldi tükk (pisut heledamat värvi pildil). Siit ka küsimus, et kuidas oleks võimalik see põhja plaat kogu täiega paadi küljest lahti saada, et seda parandada. Kui ta on liimitud ja seda kätte saada ilma vigastusteta ei ole võimalik, siis kas aitaks sellest, kui teha paadi põhi puhtaks ja panna paar uut klaasriide kihti peale?

Samuti küsimus, kas kellelgi oleks pakkuda spinnakeri, spinnakeri poomi ja trapetsit?

Viimati muutis Tan121, Esmaspäev, 22 Okt 2012 14:43, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Okt 2012 19:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas tõesti ei ole kedagi, kes teaks pisut rohkem 470'st?
Et kui kaks eraldi tehtud klaasriidest tükki on omavahel kokku pandud/liimitud, siis kas on lootust neid ka lahti saada või tuleb see lihtsalt lahti lõigata.
Samuti endiselt huvi spinnakeri ja trapetsi vastu.

Äkki juhtub mõnel 470 huvilisel olema ka purjestuse kasutusjuhendit, kus oleks selgelt ja ilusti piltidega aru saada, mis kus käib. Netist olen leidnud palju erinevaid variante, aga minu 470 on tehtud äärmiselt lihtsaks ja palju juppe maha kruvitud ja muudetud asju nii, et saaks üksi purjetada, siis nüüd tahaks uuesti asjad õigeks muuta, aga ei leia kuskilt detailset juhendit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Okt 2012 20:39 
Eemal

Kas Sa tahad selle paadiga võistlema hakata, tähendab pidada teda 470 klassi jahina?

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Okt 2012 21:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei kindlasti mitte. Eesmärk on oma lõbuks sõita ja visuaalne välimus ei ole ka kõige olulisem. Ise mõtlesin, et äkki teen nii, et lasen relakaga värvi maha ja pinna puhtaks ja panen lihtsalt kogu põhja ulatuses paar kihti uut klaasriiet peale.
Praegu iseenesest toimib, aga mind pisut häirib see paadi põhja keskmine tala, mis on üsna räbal, et variant oleks lihtsalt lõigata see tala välja (paadi põhjaga tasa ning panna uus tala ning sinna peale paar kihti klaasriiet. Samuti on mõrad sverdi "taskus" ( ei tea, kuidas seda nimetatakse) aga seal on peal paar rulli ja plokki, mis peaksid olema pisut tugevamad, kui nad praegu on. Et ise mõtlesin, et kisun kõik metallist osad sealt "sverdi taskult" maha ning panen paar kihti klaasiriiet peale.
Seega ei tahaks teha suurt remonti, aga vähemalt sellisesse olukorda, et asi hullemaks ei läheks ning et tavasõidul midagi küljest ära ei rebiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 04:55 
Eemal

tee seda,nii neid vanu asju lapitakse, eriti, kui kaal pole tähtis. Kui puuplank paadi põhjas pole vettinud, võid selle ka alles jätta.
piltidega kasutusjuhendit sa vaevalt leiad, lihtsalt pead minema Piritale ja 470 purjetajatega rääkima ja paluma luba vaadata, kuidas spinni ja muud otsad nende paatides on veetud, et toimiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 07:10 
Eemal

Sverdi kaevule võid panna ääre alla ka tugevndused puidust (soovitatavalt tamm või mõni muu kõvem tegelane).
Jooniseid väga kuskilt saada pole, kuna 470 annab sõitjatele suhteliselt "vabad käed", kuidas paati endale sobilikuks muuta. Seega soovitus on valida 1 paat ja võtta sealt pealt snitti. Ma olen näinud erinevaid paate, kus isegi spinnisoodid on lahendatud nii erinevalt, et ...
Keskmise osaga - kui pehme ta siis õigupoolest on?
Nagu ma aru saan oled paadiga ka juba veel käinud? Mis ta seal tegi? Hakkas oma elu elama (oli pehme?)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 09:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Merel olen käinud ja tegelikult ei saa midagi aru, et valesti oleks.
Siin on pilt sverdi kaevust ja on näha, et alla keeratud serv on mõraline ja tänu sellele ei taha sinna ühtegi otsa hetkel kinnitada. Sverdi kaev ise on tugev aga just see kus rullid ja blokid kinnituvad, see osa on nõrk.
Pilt
Teisel pildil on näha see puidust tala osa. Tala on üsna ära mädanenud, selle peaks välja vahetama või siis jätta tala nii nagu on ja katta uue klaasriidega, siis küll sellel talal enam otstarvet ei ole, aga ma saan aru, et see ongi plokkide kinnituseks seal sees.

Pilt

Sõites ka praegu ei saa aru, et midagi väga läbi vetruks, aga tahaks et asi hullemaks ei läheks.
Purjestuse joonise ma sain tegelikult üsna hea Harkeni kodulehelt ja ilmselt nende soovituste järgi ka asja lahendan.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 11:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Pilte pisut väiksemaks ei saaks teha, jube raske lugeda teemat, kui peab scrollima nii üles alla, kui vasakule/paremale :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 12:15 
Eemal

See on sul ju hullusti pragusid täis, täitsa pehmeks sõidetud. Aru hakkad saama tugevama ilmaga!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 15:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Vann on jah paras räim, aga võistelda ei plaani, pigem oma lõbuks ja paar korda nüüd merel käinud ja hullu polnud midagi, aga plaan pisut ikka lappida et paar aastat vastu peaks.
Küsimus selline, et kui mul on pragu keset plastikut, siis kas see annab midagi, kui ma puhastan pinna ära ja panen klaasriide lapi peale. Kas see hoiab edasise mõranemise ära ja kas see lapp peal ka püsib?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 15:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Võib-olla peaks siis sisu kõik Line-x -ga üle katma ja ongi viimase peal. :D
Mis iseenesest ei olegi halb idee.Nägin kuidas nad miskile vanale paadile uue sisu andsid.Väga hea tulemus sai.
http://www.youtube.com/watch?v=S14awn-gOSk :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 21:05 
Eemal

praod pead välja käiama enne üleliimimist ja atsetooniga rasvavabaks, siis ehk on kasu ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Okt 2012 22:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Tan121 kirjutas:
Vann on jah paras räim, aga võistelda ei plaani, pigem oma lõbuks ja paar korda nüüd merel käinud ja hullu polnud midagi, aga plaan pisut ikka lappida et paar aastat vastu peaks.
Küsimus selline, et kui mul on pragu keset plastikut, siis kas see annab midagi, kui ma puhastan pinna ära ja panen klaasriide lapi peale. Kas see hoiab edasise mõranemise ära ja kas see lapp peal ka püsib?

Olen sarnaste probleemidega kokku puutunud. Soovitan Merisea teemat siitsamast foorumist vaadata. Seal on mõned pildid ka juures. Põhimõtteliselt tuleb nii teha, nagu Toivo ütles. Lihvid rellakaga korralikult maha, lamineerid tasaseks, lihvid ja värvid. Ei midagi keerulist ega liiga aeganõudvat, õiged töö- ja kaitsevahendid on tähtsad!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Okt 2012 08:27 
Eemal
Kasutaja avatar

See vaigutamine peab ilmselt jäääma kevadesse, sest ma saan aru, et seda tööd peab tegeme +20 kraadi juures.
Aga eile üritasin siis piltide järgi ja purjekale peale vaadates aru saada, kust mis otsad originaalis peaksid jooksma ja tekkis üks küsimus. Ehk keegi oskab aidata.
Milleks on need 2 rulli, mis pildil näha. Praegu hoiavad nad kottide suud kinni, aga milleks tegelikult need võiksid olla?
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Okt 2012 13:21 
Eemal

Tan121 kirjutas:
Milleks on need 2 rulli, mis pildil näha. Praegu hoiavad nad kottide suud kinni, aga milleks tegelikult need võiksid olla?

Spinnipoomi üles - alla reguleerimine

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis