Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: I: Vajan kogenud meeste abi ja soovitusi jahi valimisel
PostitusPostitatud: Reede, 25 Jaan 2013 20:48 
Eemal

Tere, nimelt on mul välja valitud 2 jahti, http://www.nettivene.com/purjevene/finn/491238#adInfo ja siis http://www.blocket.se/uppsala/Fingal_44925300.htm?ca=11&w=3

mõlemal on probleem sama, et on võetud laiali ja pole kokku pandud, mõlemal on purjed esimesest nö päevast peal. Mõlemal mootorid korras aga laseb võlli vahelt sisse, ja veel väikesed asjad mis puudu on. Soomes olev pidavalt kannatama eestisse jõuda, rootslane ütles et pigem peaks kohal ära remontima. kummaga oleks algajal hea sõita. Mõlema puhul on vaja investeerida ca 1300.- euri.
See mis rootsis selle kohta puuduvad andmed, kui lahti on seest võetud.
Rääkisin täna selle vanaga, lubas pildid saata ,aga kuna tegemist on suht vana härraga ,siis arvan millegipärast et pildid pannakse teele postiga(nö vanakooli post).

Ühesõnaga andke teada:
Kummaga on mugavam kruiisida?
kummale on lihtsam saada vajalikke asju(purjed ja muud jubinad) kui peaks vaja minema
Kummaga oleks lihtsam algajal hakkama saada?
Kumb kannatab rohkem tuult(MA ei tea ehk on kohatu küsimus)?

Tahan käed külge panna ja ise midagi ära teha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Jaan 2013 22:32 
Eemal

...ühe vanakooli posti ja kaabeltelefoni austaja tagasihoidlik arvamus :)...
1. Mine vaata mõlemad üle: a) vaata Finn 26-l, kas ripp- kiilu ja kere ühinemiskohas on suured praod, kui on suured, siis on klaasplastika juba pehmeks läinud ja kiil all kindlasti liigub! b) vaata kuidas näeb välja kiilul vööripoolne ots, kas on märke kivis käimisest... Kui on palju pahtlit peal, siis on "hülgeselgasid" katsutud ja tõenäoliselt ka kere ja kiilu ühendusele liiga tehtud, küsi kas ilusa ilmaga on pilsis ka natuke vett, kui on, siis kiilupoldid "loksuvad" ja sealt kohast lekib! c) Mis aasta kerega on tegemist? Finn 26-t üle 30 aasta vanust pole mõtet osta, saad ainult töörõõmu... Plastik läheb pehmeks...
2. Fingal 27 on Finn 26-st kindlasti paksema kerega ja sellel on plastiku pehmeksminemine pikaajalisem...
3. Miks on mõlemad kered laiali võetud ja niimoodi jäetud... :wink: ? Ilmselt ongi tahetud keredele tugevdusi sisse panna... :wink: !
Fingal`i hind oli vist odavam, kui tahad just töörõõme tunda, too see Rootsist treileri peal ära...
...minu soovitus algajale: kui Sul on tunnistus olemas, et võid iseseisvalt merele minna, pane punt kokku (mõni oskaja võiks alguses ka olla!), mine Kreekasse, või Horvaatiasse, võta rendijaht ja õpi purjetamist palju tahad, kogu selle raha eest, mis Sa vanadesse "rontidesse" laod... :roll: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 26 Jaan 2013 10:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina selle rentimise asjaga päris nõus ei ole. Kui endale jahti otsisin siis samuti pea kõik kellega rääkisin soovitasid rentida ning hoiatasid suurte kulude ja lühikese suve eest. Tänaseks olen kolm hooaega purjetanud ja olen otsusega endale osta väga rahul. Suvi on tõesti lühike aga kulud sõltuvad enda otsustest. Mille ostad, kus hoiad ja mis kvaliteeti nõuad. Suure jahi tipptasemel (võistlus)korras hoidmine loomulikult maksab. "Sitast saia tegemine" ka. Eriti kui kõik tööd tellida ja jupid osta poest letihinnaga. Kui ei proovi "sitast saia teha" siis pakutud hinnaklassi purjeka kulud aastas jäävad ka tõenäoliselt alla ühe korraliku Vahemere kruiisi hinnale (minul jäävad, kaimaks suurim kulu).
Kui soovid suvalisel ilusal õhtupoolikul või nädalavahetusel minna purjetama, sõprade/perega/pruudiga/üksi niisama merd nautima mõneks tunniks või päevaks siis selleks peab ikka paat siin kohapeal olemas olema. Vahemerel rentides jõuad reaalselt merele tõenäoliselt vaid kord aastas.
Muudes punktides olen Kalle Kuusiga täiesti ühel meelel. Vaata ka lehte sailguide.com, sealt saad erinevate Skandinaavia vanakeste kohta tehnilisi andmeid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 26 Jaan 2013 13:53 
Eemal

Need jahid on väga erinevad, miks just selline valik? Hetkel on üldse vähe pakkumisi. Äkki räägiksid, missugused nõudmised sul oma esimeseks purjekaks oleks ning muidugi ka hinnaklass. Kas kavatsed ise üle lahe sõita või tahad treileril tuua? Kus hoidma hakkad, on sul hinnad ja vaba koha saadavus selge? Oled varem purjetanud?

Lahti võetud ja poolikuid projekte on üsna nõme osta, sest enamusel on kõik pisividinad kadunud, mis võivad vägagi vajalikud olla. Lõppkokkuvõttes veedad ja otsid end mööda Rootsit või Soomet lolliks ja kulutad tohutult aega ning raha. Enne kui Eestisse purjetada jõuad, sellele kaubanduslikku välimust andma hakkad, on juba kulutatud raha millega oleks juba ühe korraliku saanud. Ja pealegi, kui palju on sul kogemusi mootoritega ja elektroonikaga?

Ja rentimise teemaga ka päris nõus ei ole. Eks see ole muidugi kahe otsaga asi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 26 Jaan 2013 15:38 
Eemal

Minu "Kalliope" on kah Fingal. Kere on paks jah aga eks nii vana plastik tahab ikka remonti. Ma lihvisin omal kõhualuse geeli maha ja panin epoga paar kihti riiet peale.
Fingal kannatab kindlasti paremini kivides käimist. Mul juhtus ikka kena augu vööri poole kiilu sisse tegema. Ei saanud enne arugi kui sügisel välja sai tõstetud. Fingalil on tinakiil kere sisse lamineeritud ja pealt ka kinni lamineeritud nii et vett sealt sisse ei tulnudki.
See pakutav Fingal on ikka eriti odava hinnaga, miks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 26 Jaan 2013 15:58 
Eemal

Vähemalt 1 Finn26 on Eestis olemas, mootor sama, ainult ahterpeegel on kinnine. Asukoht praegu on Toila sadamas kai peal. Ise sai eelmisel hooajal sama jahiga MV sõidetud ja väga hea jaht on. Sõiduomaduste, mugavuslahenduste, väljanägemise ja hinna suhe on täitsa paigas. Soovitan igati seda valikut.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Jaan 2013 20:17 
Eemal

Chuck Norris kirjutas:
Need jahid on väga erinevad, miks just selline valik? Hetkel on üldse vähe pakkumisi. Äkki räägiksid, missugused nõudmised sul oma esimeseks purjekaks oleks ning muidugi ka hinnaklass. Kas kavatsed ise üle lahe sõita või tahad treileril tuua? Kus hoidma hakkad, on sul hinnad ja vaba koha saadavus selge? Oled varem purjetanud?

Lahti võetud ja poolikuid projekte on üsna nõme osta, sest enamusel on kõik pisividinad kadunud, mis võivad vägagi vajalikud olla. Lõppkokkuvõttes veedad ja otsid end mööda Rootsit või Soomet lolliks ja kulutad tohutult aega ning raha. Enne kui Eestisse purjetada jõuad, sellele kaubanduslikku välimust andma hakkad, on juba kulutatud raha millega oleks juba ühe korraliku saanud. Ja pealegi, kui palju on sul kogemusi mootoritega ja elektroonikaga?

Hey, Need jahid said välja valitud sellepärast ,et rohkem midagi asjalikku hetkel ei ole leidnud(minimaalselt 7m pikkust)(peale nende kahe saidi ei tea rohkem),kuna ma omale kaatri ka soetasin sellise mis vajas käsitööd(mootor vajas nokitsemist ja põrand vahetamist)ja nüüd nagu uus. Mõtlesingi, et päris uut jahti ei taha osta ,aga tahks nö, esimeseks jahiks midagi odavat.Kuna ma olen selline nokitseja ,siis mõtlesin et õpiks veits sõitma ja siis nokitseks ajal kui sõita ei saa.
Põhjus miks ma ei taha alla 7m jahti, sest hiljem tahan osta suurema aluse , millel rahvast sõidutada ja kuhu mahun ka toitlustama-äriline plaan.
Rootsis midagi varuosadest ostma/otsima(eestist või trein/keevitan vajalikud osad ise), vajadusel sõidan kohale vaatan mis vaja on ja võtan siit kaasa ,ning monteerin kohapeal.
Jaht on odav sest vanuril ei käi jõud enam üle, ehk siis omanik on liiga vana, et sellega edasi tegeleda.

Hind mida saan realiseerida on 3000 ööri(€).-(Finni saan kätte selle hinnaga)
see on siis see mis olen nõus esialgselt välja käima.
Varem olen purjetanud koolis, mitte väga hugaliselt aga midagigi/kogemust on seljataga.
Mootorid ja elektroonika ei valmista pettumust(on piisavalt tuttavaid kes suudavad vajadusel abiks olla).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 28 Jaan 2013 01:16 
Eemal

Praegune valik blocketis on aastaajast tulenevalt selline, et valikut polegi. On hulk normaalseid ja poppe paate mille osas pole ühtki kuulutust. Selle alusel ma midagi kohe valida ja osta küll ei soovitaks. Kuu aja pärast on ehk seis juba veidi parem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Veebr 2013 21:33 
Eemal

"Põhjus miks ma ei taha alla 7m jahti, sest hiljem tahan osta suurema aluse , millel rahvast sõidutada ja kuhu mahun ka toitlustama-äriline plaan. "

Muideks kas sa pole mõelnud stardikapitali saamiseks EAS-i poole pöördumist? Mingi võileiva kohvik olla saanud 100 keek sealt stardiraha, lisaks 64keur mingile kulinaaria instituudile via "Eesti mereturismi maine ja teenuse kvaliteedi tõstmine"...

küsija suu pihta ei lööda.

Iseasi kuidas sa läänemere kliima peale selle ärimudeli ehitad aga... see ongi asja võlu, see on väljakutse ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Vajan kaptenit, kellega jaht tuua.
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Mai 2013 22:49 
Eemal

Nimelt on rootsis ca 7 meetrine jaht välja valitud Magnific midget, vaja oleks kaptenit kellega see ära tuua, kui kellegil on vaba aega 03.05.2013 kell 18:00 väljasõiduga ,siis oleks väga kena.
tel 5800 1651
kohapeal on vaja mast ja muud vidinad külge sättida.
ca 200km stockholmist lõunasse asub Valdemarsvik, kus jaht asub hetkel.
andke keegi teada, kas viicib ja kas ilm on selleks ka vastav et tulla !
Tänud, kiire abi eest'!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Mai 2013 15:40 
Eemal

alla 7 meetrine on tark mööda maad ära tuua - tuleb odavam! Vana asja paari päevaga suure mere korda ikka ei tee. Praegu üle päeva torm - tulin just ahvnemaalt, seal iga päev tõmbas paariks tunniks 10-15ms üles.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Mai 2013 16:27 
Eemal

Postita siis nende hulljulgete nimed ka kes oleks nõus praegu (lähema 3 nädala jooksul) Midgetiga üle tulema. Kõlab minu jaoks natuke liiga halva ideena :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 04 Mai 2013 20:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Nett on kiitust täis Midgeti käiguomadustele aga kõikjal kordub kogu aeg üks - Midget ei ole avamerepurjekas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 04 Mai 2013 20:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei ole vast häda, ju üle tuleb ikka.
Aga ilma peab valima. Ja hoolikas olema.
Kas Sul nii hullusti põleb et just nüüd ja kohe peab ää tooma?
Tulevad ka paremad ilmad.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis