Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Kas on kogemusi Terhisail 530-ga
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=3&t=7733
1. leht 1-st

Autor:  mmelk [ Reede, 02 Aug 2013 13:52 ]
Teema pealkiri:  Kas on kogemusi Terhisail 530-ga

Küsiks asjatundatelt vähe nõu.
Olen algaja purjetaja ja plaan on endale midagi soetada ning sellega siis vaikselt edasi tegeleda. Leidsin sellise pakkumise http://www.osta.ee/terhisail-530-39016662.html . Kipperi varasematest foorumitest leidsin, et sarnane purjekas müüdi 1500€. Soomest hetkel ühtegi ei leidnud. Kuskilt Soome lehelt leidsin veel ühe sama purjeka omaniku kommentaarid. Kiitis taevani. Plaan on purjetada Harjumaa lähi saarte ümber. Aegajalt naisega ka lapsed kaasa võtta. Kas selle hinnaga on see purjekas ka midagi väärt või peaks sellest kaugemale hoidma?

Autor:  mehiso [ Reede, 02 Aug 2013 21:30 ]
Teema pealkiri: 

pole ise sõitnud, aga targutada meeldib:

1. See et kuskil 1500 eur müüdi ei tähenda midagi. Vana jahi puhul loeb seisukord, seisukord ja seisukord. Ehk antud isendi hind ei pruugi üldse paha olla (fotode järgi ei ole ka, aga eks oma silm on kuningas).

2. Tootja on kvaliteetne. punkt.

3. Üle nelja (isegi kui dokud lubavad) pikemale otsale ilmselt asja pole. Et loe enda lapsed üle :) Muidu stabiilsust peaks mingil määral olema paadi pikkust/kaalu/süvist vaadates. Kuna Terhi ka C klassi andnud siis rahulikuma ilmaga naissaare-aegna ots ei tohiks midagi ulme riskantset olla.

4. Mootori seisukorda tasuks uurida. korralik mootor on pool selle paadi hinnast ! Kui ülevaatusele kuhugi ei viitsi tarida, katseta vähemalt erinevate temperatuuride juures käivitumist, vähe pikemalt täiskäiku jne. Jube stt on kui aegnale sõites keset laevateed jääd tuulevaikusesse :)

5. Kui tahad midagi suuremat ja stabiilsemat, siis 70 ndate 20+ jalane oleks ilmselt järgmine samm. See aga tähendab ca kahekordset eelarvet ning samuti üksi vähe keerukam majandada kui soolopurjetamist plaanid.

6. Kui lapsi plaanid vedada, vaata vähemalt 3 kohast ilmateadet ja mõtle 9 korda järele. Seda ka 50 jalase puhul! Katsugem vähemalt seda kurba skoori niigi negatiivse aasta taustal mitte avada ptyi ptyi ptyi....

7. Osta ära ja näita mulle ka :) Tundub siuke suht perfect soolokas kus aegajalt sõpru vedada, mis tegelikult on 90% aluse omanike reaalne vajadus Tallinna sadamates :)

Autor:  Veemees [ Reede, 02 Aug 2013 22:27 ]
Teema pealkiri: 

Võta kasvõi siit foorumist mõni asjatundjam punti, las vaatab varustuse üle. Mõlke, auke, pragusid ja lohke ei tohi kerel olla, mast peab ühes tükis olema ja purjed katsudes kõvemad kui voodilina. Muu on viitsimise asi. 8)
Seesamune vast veel, et: kui süvist meetrijagu, siis peab vette ikka kraanaga aitama. Samas kere nagu treilerjahil, st ruumi vähemapoolselt...

Autor:  mmelk [ Kolmapäev, 07 Aug 2013 22:16 ]
Teema pealkiri: 

Tänan asjalike vastuste eest. Tükkmaad targem kohe.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/