Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Florida-Miami Jahid
PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Nov 2013 13:14 
Eemal

Küsin natuke vanemate inimeste käest nõu! Et on plaan tuua endale alus lõuna-ameerikast ,kus nende hinnad on soodsamad,olen uurinud ja vaadanud internetis neid jahte mis seal müüakse ,olen noor ja võtan selle julguse tükki ette koos kahe sõbraga ,Jahi pikkus on 38 jalga aasta 82-87 vahel hinnaklass 30 000-34 000 usa dollarit ,aga küsimus on rohkem selles et kas on midagi võimatut ka selle asjajuures ? Kui ilma ja kõike täpselt kogu aeg jälgida varustus jms kõik korras ja olemas lisa gps ,purjed ,toit jne. olemas Siis ei tohiks just midagi väga põdeda.Ja väike plaan on tuua se eestisse müüki kogu varustusega ,võimalik et on ka huvilisi kellele se alus sobiks .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Nov 2013 14:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Euroopasse sisenedes sunnitakse läbima CE sertimine. Kui mingeid pabereid puudu on siis võib tükk jama olla.
Kui paadiga ise üle purjetada, siis kerkib serdiprobleem tõenäoliselt regamisel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Nov 2013 15:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Euroopasse sisenedes sunnitakse läbima CE sertimine. Kui mingeid pabereid puudu on siis võib tükk jama olla.
Kui paadiga ise üle purjetada, siis kerkib serdiprobleem tõenäoliselt regamisel.

Raudlaevaga (ka USA lipu all) oli jama mootori serdiga, sestap jäigi alguses "lipuvahetusprogramm" seisma. Kuigi absoluutselt euroopas toodetud ja igasuguste e-tähistega Iveco-Aifo, EL on ju kui NSVL - bumaaga ja štamp on olulised ;) Raudlaeva aastaarv oli muidugi oluliselt uuem aga tasub ette KÕIK peendetailid selgeks teha. Eestis on ju mehi/firmasid, kes toovad USAst kaatreid ja serdivad neid, seega tuleks sealt täpselt küsida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Nov 2013 15:53 
Eemal

Kui natuke täpsustada siis ,eks ma uurin kohapeal neid CE asju täpsemalt.
Aga alustest nii palju et midagi sellist. http://www.yachtworld.com/boats/1982/Ca ... n47v8VkhbE

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Nov 2013 16:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Vana IORi kerega "nii väikest" jahti ei ole mõtet üle ookeani tuua - mitte mingit kasu Sa sellest ei saa! Kui, siis tasub sealt tuua hoopis midagi suuremat, uuemat või "ägedamat".

USA fenomen on see, et sealt võid saada Sinu eeldatava raha eest kaks korda suurema jahi, millised siinpool maksavad ikka väga palju! Toon näite: see 57-jalane Bruce Roberts, mis vajab muidugi kerget tööd, maksab hetkel ebays ostakohe 35 000 USD!
OK, see on Kalifornias jne aga ma soovitaks väga põhjalikult mõelda, kui alla 40-jalast hakata üldse tooma. Mis veel: paljud eurooplased (jahid EL lippude all!) müüvad oma kruiserid seal soojadel saartel odava raha eest maha. Sama jahi hind näiteks mõnes prantsuse sadamas ja kusagil Kariibidel võib erineda poole võrra.
Sinu ideel võib olal jumet AGA see nõuab ikak väga-väga põhjalikku kaalumist. Selline 30-40 jalga vana IOR on ka Euroopas sigaodavaks muutunud. Me ju ühe sellise kevadel tõime...

Mina soovitaks vaadata sedasorti purjekate poole: Beneteau Idylle, 1986 aasta, 13,50 pikk. Hind 47 500 usd on ju hetkel u. 35,5K eur. Ütleme, et midagi sarnast kõige odavamat rootslastelt on hinnaga 65K eur! Vahe 30K, tollimaks on mäletamisel 0,7% ja muidugi KM 20% aga ikkagi on vahe suur!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Nov 2013 17:04 
Eemal

Okei ,kas seal kui maksab se jaht 34 000 usd ,kas siis siia tuues pead juurde arvestama km 20% ,kas se ei kehtinud siis kui euroopaliidust ostad endale aluse?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Nov 2013 17:08 
Eemal

Seda toomist võttan ma rohkem kui sellise hea puhkuse kui ka adrenaliinina natuke,Kui kaua ajaliselt sealt jahiga tulla võib kui ilmad soosivad postiivselt ? Ja mis ajal tasub tulema hakkata ,et tormidest mõõda hiilida ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 09 Nov 2013 22:50 
Eemal
Kasutaja avatar

ma saan aru, et nõuanded on toredad, aga kui sa keset Atlanti ei saa foorumisse, mille järgi siis talitad?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Nov 2013 00:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Juhin nooremeremehe tähelepanu sellele, et Florida ja Miami ei asu Lõuna-Ameerikas...
Äkki on veel pisut vara suurele merele kippuda?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 10 Nov 2013 11:56 
Eemal

Kõik läheb kenasti ,küll ma foorumisse ka saan kui vaja :D Võibolla on vara võibolla mitte ,aga võtan riski ette ja lähen ! Eks ma veel uurin ja õppin siin nii palju kui saab ,Olen targemate meremeeste käest eelnevalt uurinud ja nemad ütlevad et ei ole midagi keerulist loksutab küll rohkem sind aga kui ilmateadet kuulad hoolega ja oma võimeid ülehindama ei hakka ,on kõik võimalik !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 00:20 
Eemal
Kasutaja avatar

See on muidugi minu kui võhiku arvamus kuid soovitan soojalt eelnevalt mõned aastad siinsamas ranniku ääres kruiisida ning oskuseid lihvida kui suurele lombile ronite. Asi ei ole pelgalt suuremas poriloigus vaid päevade kaupa sama seltskonnaga olemises kus tihtipeale asi nugadele kipub kui reisikaaslasi sitas olukorras ei tunne. Ja neid nüansse on veel....sadu !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 10:22 
Eemal

Inimesed kellega lähen ,on eluaegsed sõbrad olnud ,ja väga sittades seisudes olen neid näinud kuidas ja mis reaktsioonid jne .. eelnevalt jutti olnud ninapidi koos (4kuud ) eks kõigil on oma vead ja head pooled ,lambi nägudega ma ei lähe kuhugi se on loogiline !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 10:58 
Eemal
Kasutaja avatar

noormeremees kirjutas:
Kõik läheb kenasti ,küll ma foorumisse ka saan kui vaja :D Võibolla on vara võibolla mitte ,aga võtan riski ette ja lähen ! Eks ma veel uurin ja õppin siin nii palju kui saab ,Olen targemate meremeeste käest eelnevalt uurinud ja nemad ütlevad et ei ole midagi keerulist loksutab küll rohkem sind aga kui ilmateadet kuulad hoolega ja oma võimeid ülehindama ei hakka ,on kõik võimalik !

Enamust neid Eesti meremehi-purjetajaid, kel on ookeanide ületamisek ogemud olemas, ma küll ei usu, et ütleks: mine proovi! Ikka sedapidi, et "Sa pead endas ja sõprades, kõigi oskustes ja tahtmises väga kindel olema." Mingisugune pika sõidu ja üldine purjetamsie kogemus on siiski hädavajalik. Seda enam, kui tegu on tundmatu ostetud kaustatud jahiga ja algajatest meeskonnaga. Lisaks Sa ju ei saagi oma võimeid ülehinnata, sest Sa ju veel ei tea neid! Või arvad teadvat, nagu äsja üks noor tegelane "tõestas" nelja laibaga. Ega siis mõiste "rallimees" ei erine kuidagi mõistest "purjetaja". Ja need on kaks hobitegevust, millest ma võin pikemalt rääkida...
Veel soovitusi: kogu pundis peab olema motorist, alpinist, akvalangist, humorist, jurist aga ka elektroonik, kokk, õmbleja, koristaja, raamatupidaja, doktor, kõnemees jne. Neid ameteid on palju, mida nii pikal sõidul võib vaja minna ja KEEGi peab meeskonnast siis iga lõigu suutma katta. Sest kui Sa lähed sõpradega, keda pole juba lapsest peale TÖÖLE sunnitud ja kes mitte midagi ise teha ei oska (see on tänapäeva noorte ülisuur probleem!!!) peale ööklubides persehõõrutamise ja joomise, siiis vaata järgmist lõiku:

tollboy kirjutas:
See on muidugi minu kui võhiku arvamus kuid soovitan soojalt eelnevalt mõned aastad siinsamas ranniku ääres kruiisida ning oskuseid lihvida kui suurele lombile ronite. Asi ei ole pelgalt suuremas poriloigus vaid päevade kaupa sama seltskonnaga olemises kus tihtipeale asi nugadele kipub kui reisikaaslasi sitas olukorras ei tunne. Ja neid nüansse on veel....sadu !

Sina oled meil muidugi ju üks suuremaid võhikuid, kes pole üldse mitte sünnist saati purjekatega merdpidi loksunud ;)
Viimane Tollboy kirjeldatud juhtum oli ju mõne aasta eest Väinas, kui Grasshopperi "noored kuked" ei suutnud puid ja maid ära jagada ning keset võidusõitu jooksis meeskond laiali. Saarte vahel lombivees on see asi võimalik, ookeanil? Sured nälga, janusse, upud pees paadiga lihstalt ära, rusikatega vehkides teed endale ja teistele viga jne, jne.
Meri ja pikamaapurjetamine on koht, kus oluline on sõnapaar "SA PEAD!". Merel ei ole ema-isa, kes kõik tööd ära teevad, sest paludes kuluks suu ära ja sõimata enam ei viitsi; isegi abikaasat pole, kes korjaks haisvad juustud abieluvoodi alt kokku ja paneks pesumasinasse jne. Veel vähem on merel tellitavat "autoabi", kes tuleb kohale ja tühjaks läinud ratta ära vahetab; õmblejat, kes vajadusel nõela-niidiga lapid kokku tagasi traageldab; sitahaisu kannatavat sibi, kes lampkastiks muutunud pilsi ämbri ja harjaga tühjendab ja puhtaks peseb jne, jne.

Teed omale paberile nimekirja ja kui saad enamusele taha kirjutada - kas "olemas" või "oskab" või "kannatab", siis jääb soovida vaid jõudu Elu Seikluse teostamisel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 11:27 
Eemal

Priidule "10 points"
Ma ise olen Stellaga purjetanud üle ookeani euroopast ameerikasse ja selle teekonna juures tundus tehnilise poole jagamine kõige olulisemana. Ikka kippus üht-teist lagunema ja elektroonika põhiprobleem oli niiskuses oksüdeerumine.
Stella tagasitoomine Kariibidelt koju oli hulga raskem keeruliste ilmaolude tõttu ja seal läks lisaks tehnilisele taibule (vandid hargnesid, kuskilt tuli pidevalt vett sisse, elektroonika jebis järjekindlalt ja sat. side ilmaprognooside kättesaamiseks oli ülilünklik) vaja juba head ilmateadete lugemisoskust teekonna planeerimiseks. Viimasel ajal on ilm olnud üsna ettearvamatu ja ka Stella sattus tagasiteel tsükloni toel Inglismaa asemel teispoole Biskaia lahte Hispaaniasse :)
Aga ega võimatut pole miskit, kuid kindlasti tuleb teha korralik ettevalmistustöö, et lõpuks võiks öelda - ära tegime!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 13:00 
Eemal

Selge Selge ! :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil