Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 13:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Ega see asi nüüd nii hull ka pole, kui vedada loksodroom Florida nukast Iirimaale, siis on näha, et alguse osa on puha sõit piki tsiviliseeritud rannikut. Seega, kõige kriitilisemal osal on abi käepärast. Hiljem ehk on juba vead välja tulnud.

Manused:
Faili kommentaar: Loksodroom
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 47.06 KB | Vaadatud 2690 korda ]

Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 13:46 
Eemal

Okei ,tänan ,infot mida rohkem tuleb seda parem !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 14:35 
Eemal
Kasutaja avatar

kui otsid rohkem soodsat kui et äratoomis elamusi.siis pakuks oma Iverseni ..... 35 jalga Eestis ja vaid 13500 eur pluss nõksa tööd. Ja vana aluse puhul on alati tööd too ta või Ameerikast.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 14:50 
Eemal

Mul on ikkagi selline eesmärk et saada adrenaliini seal kaugel ,ja rohkem kui reisi huvidega sinna lähen olen pikkemalt ära ligi 1,5 aastat ,ja kindlalt 38 jalga .Aga tänan pakkumast ,ootan veel kogenud meeste jutte ja kogemusi ,ette tänades :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 15:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Egas jah see võhivõõra jahi toomine ole omaette kunst ja närvide ning tehnikaoskuste proovilepanek.Võin tuua ühest tillukesest merereisist ligi 200 näidet mis võib juhtuda...ja just siis kui seda kõige vähem soovid !
Väga kahtlen ,et teil seltskonnas kutte kes tahaks keset ookeani 30m/s tuulega kottpimedas eespurje ribasid alla tõmmata ning fokat asemele panna samas kui vöör veedab arvestatava osa meetri sügaval laineharjas. Või siis näiteks mõnda suurde sadamasse sisenedes lainega lööb paagis sette loksuma,tõmbab filtrid täis ning aega on paar minutit ,et päästa jaht ja meeskond korraga nii läheneva tankeri kui ka rulluvate lainetega sadamamuuli eest. Ootamatult põlemasüttinud starterijuhtmetest levimahakkav tuli otse kütusepaagi kohal on kah tore elamus jne.
Väga tore juhtum oli enam kui 10 aastat tagasi Vilsandi külje all kui hakkas vähe rohkem puhuma ning saaling otsustas pesast irduda. Tegi teine veel paar tiiru ümber vandi ja sulpsti vette ja seda just siis kui oli plaanis pautima hakata kuna ,,sügavus enam ei sobinud,, Leia siis see kutt ja mõistus mis teha ,et pautida saaks kuna mootor oli kaputt juba varem.Jah Meeskonnas oli 8 matsi kuid masti läksin ikka mina kuna pooled ropsisid juba vaid sellest ,et jaht kergelt kiikus rääkimata mida teeb jahi mast 2,5m laines 10m kõrgusel ! Ja lõpetan jutu jällegi sellesammusega ,et neid nüansse on veel sadu !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 11 Nov 2013 15:44 
Eemal

Oi jah jälle targem :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Florida-Miami Jahid
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Mär 2015 22:41 
Eemal

tere mehed,
olen ka algaja ja sattusinn kogemata lugema seda teemat. ei selgu kas jaht toodi sealt äea või ei aga noored on kohati täkku täis küll. Ma olen sõitnud autorllit Eesti top 10 piiri peal (Ladaga),mitu autot üle katuse keeranud, sõitnud motokrossi kuni murdsin selgroo, nüüd sõidan jälle aga aeglasemalt. vahelduseks hakkasin purjetama. olen mitu aastat sõitnud madrusena ümber Naissaare, kõik on ok.lihtne.kapten käsib, nii teen. kui aga lõpuks omale purjeka sain ja arvain, et olen kõva kärbes igal alal siis otsustasin Tallinnast Vergi sadamasse sõita.Sain Purekari neeme otsas 15-20 tuult ja äikest laine oli nii 2-3m. ausalt öeldes oli junn jahe, kestis see möll ainult mõne tunni ja jõudsin elusalt Verki. hulljulgeid autasustakse reeglina postuumselt, mina jäin ellu. Järgmine katsumine on oma peaga Soomes ja Rootsis käia, vanad kalad räägivad, et see koht on eriti hull kus Estonia põhja läks, nii, et peab enne ikka Pakri või Purekari ümber sõitma ja kui need tormiga läbitud võib midagi pikemat mõelda. kannatab alati kuulata mida vanad meremehed räägivad ka õmblejast, motoristist, juristist ja jutlustajast. vaata ka filmi Kihnu Jõnn, siis näed kuidas käsk toimib.
merd peab austama ja sinna ei saa minna arvamusega, et ma olen ilge kunn ja Sina jobu, meri ei andesta vigu.
Edu-jõudu edaspidiseks ja austame merd siis tema austab meid.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid