Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sooviks abi otsustamisel / Balaton 18 ost
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Sept 2014 19:01 
Eemal

Lp. purjetajad!

Mul oleks vaja veidi targemate nõuandeid, et aidata üks ostuotsus teha (või siis mitteostu otsus :)). Merealaseid kogemusi on omajagu – purjelaud, lohesurf, jetid ja mõned paadid. Huvi kõikvõimalike merega seonduvate alade vastu on olemas ja kindlasti jagub seda ka tulevikuks. Kahjuks purjetamise ja purjedega aluste osas igasugune kogemus puudub (üksikud sõidud elus), kuid huvi on ja mingi hetk võiks kuskilt otsast sellega algust teha. Ise baseerun enamus ajast Hiiumaal, sadamaid siin jagub ja hoiustamistingimused on mõistlikud.

Ühesõnaga, nüüd asja juurde. Eile pakuti mulle vahetuskaubana ühte väikest purjekat – mudelinimi on Balaton 18. Aastaarv on 70-ndate teine pool ja pikkust 18 jalga. Süvis 1,1 meetrit, kaal alla tonni, kiil 460kg vms. Purjed kokku pinnaga ca 18m2 (või oli see 16m2). Alus on muidu Triigi sadamas, kuid õnnestus vaatamine kokku leppida Sõrus. Kahjuks kedagi targemat antud hetkel kaasa võtta polnud, niiet vaatasin kõike mida oskasin ja tegin paraja portsu pilte. Üldine seis tundus OK, mingeid suuremaid ja saatuslikke defekte minu silm ei märganud. Suurimad mured tunduvad olevat see, et alus pole Eestis arvel, 2-3 aastat pole põhja hooldatud (ilmselt siis vist vaja kohe teha) ja salong vajab korrastamist, kuid võimalik, et ma pööran tähelepanu täitsa valedele asjadele. Põhjas leidus ka natuke vett, kuid ei oska öelda, kas see kogus on liialt suur või mitte. Müüja sõnul paat kindlalt ei leki ja see vähene on tekkinud kajutisse lekkinud vihmaveest. Mootorit kaasa ei tule, mul õnneks endal olemas ka. Akut peal ei ole ja klemmid/juhtmed üsna nukrad. Ankur, otsad, kompass ja mingi raadiosaatja tulevad kaasa.

Auto24 link: https://www.dropbox.com/sh/9hvw0x38obun ... J08ha?dl=0
Minu tehtud pildid: https://www.dropbox.com/sh/9hvw0x38obun ... J08ha?dl=0

Minu küsimused:
1) Kommenteerige umbkaudselt selle aluse hinda. Kas see on turuhind, alla selle, üle selle? Mul kahjuks pole õrna aimugi ja analoogi ma kuskilt leida ei suutnud. Vahetuseks läheks muidu üks Yamaha jett, mille hind kuulutuses oli mul 2700eur ja mida umbes selliselt ka hindan. Sisuliselt võib ka kommenteerida stiilis "tee diil ära, ära tee".
2) Kas sellisele asjale järelturgu ka leidub? On teda raskem/lihtsam müüa kui suuremaid ja toekamaid purjekaid? Kas kunagine müük võib olla väga kurnav ja pikk protsess (kui me räägime mõistliku turuhinnaga müümisest, mitte kasumi teenimisest või ärist)?
3) Kas keegi leiab piltidelt mõne vea? Kui jah, võiks sellest teada anda.
4) Piltidel on müüja enda pika jalaga mootor, mis kaasa ei tule, kuid näha oli, et mootori kinnitust saab kõvasti allapoole viia. Mul lihtsalt olemas peaaegu uus Yamaha 6hj päramootor, kuid lühikese jalaga. Kas see mootor sobib või pean ma uue mootori hankima?
5) Mis võiks umbkaudu olla sellise purjeka max. tuul, millega kannatab merele minna. Oletame, et jutt käib Väinamere piirkonnast või Saaremaa/Hiiumaa vahelisest alast.
6) Kas ja kuidas saaks ma selle purjeka arvele võtta? Kas võib mingeid takistusi tulla? Eestisse toodi Soomest 3a tagasi ja pole siiani arvele võetud. Mis pabereid selleks vaja läheb? Millised kulud kaasnevad?

Olen väga tänulik, kui keegi leiab veidi aega teemasse süveneda ja asjalikke nõuandeid jagada. Purjetada tahaks, aga otsust ise teha antud hetkel keeruline. Võin vastutasuks kellegi jeti ostu nõustada, kui vaja peaks olema!

Tänud!

Palle Kõlar
palle@paap.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Sooviks abi otsustamisel / Balaton 18 ost.
PostitusPostitatud: Reede, 12 Sept 2014 08:59 
Eemal

Tere,

Samasugust pole võrdluseks müügis aga no võta mingi sarnane ja kuna see pole arvel siis hea Soome kuulutusi lapata.
Mulle jäi odavamatest silma see: http://www.nettivene.com/en/purjevene/lohi/577758
Üsna sarnane ja mootor kah kaasa. Kui neid võrrelda siis selle punase väärtus minu silmis üle 1000 küll pole. Üldse ei hakkaks vahetama seda sellises seisus. Müü jett maha, pane raha juure ja too ise soomest odav paat. See kah nagunii sealt toodud võileiva raha eest...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Sooviks abi otsustamisel / Balaton 18 ost
PostitusPostitatud: Reede, 12 Sept 2014 23:40 
Eemal

Arvestades Eesti hinnataset, võiks sellises seisukorras ... väärtus olla maksimum 2000 eurot.

Lühikese jalaga mootor sobib samuti, vähemasti pildi järgi vaadates.

See, et põhjas nii palju vett sees on, ei ole absoluutselt normaalne. Olgu see siis merevesi või vihmavesi...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 12 Sept 2014 23:54 
Eemal

Eesti häda on see, et siin puudub purjekatel TURUhind, kuna puudub TURG (müügis on alla 30 purjepaadi, mis katab 5 aastakümmet vahemikus 16-52 jalga).

Ehk siin müügihind on puhtalt joppamise asi, kas sattub piisava vaba rahaga inimene just sellist tahtma.

Selle Balatoni alla tonni viiks keegi puhtalt hinna pärast ilmselt minema, 3 tonniga võiks osta keegi kes JUST SELLIST tahab. umbes nii selle paadi hinnaklass ongi, 1000-3000 :)

Kui minul ISIKLIKULT oleks 2700 eurot ja otsiksin enda esimest purjekat LÄÄNEMERELE, koguksin 1300 eurot veel juurde ja läheks veedaks soomes ühe ilusa nädalavahetuse. 5 keur hinnaklassis merekõlbulike aluste valikut seal küllaga, sügisaled tulemas ;)

Samas kui sulle endale see balaton meeldib ja arvad, et sa suuremat ei vaja, siis why not. eeldusel, et su jett ei ole üle hinnatud, võiks 500-1000 euri üritada vahelt kaubelda.

regamine peaks olema igati tehtav, kui müüjal on originaalne soome ostu-myygi leping kaasa anda (ark vähemalt svenssoni oma aksepteerib). rahakulust olulisem on ehk ajakulu, ark inspektor, jahtklubi andmed, arkis endas regamine. 67 euri on arkis regamine, kas inspektor-jahtklubi ka midagi küsis enam ei mäleta.

Mis mulle piltidel ei meeldi, et ühe kiilupoldi alune plekk on viltu. St, kas on polt liiga lõdvalt või on keegi lohakalt selle kinni tõmmanud. selliseid töid ei tohiks lohakalt teha :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 17 Sept 2014 20:46 
Eemal

Arvele võtmine on su viimane mure.
See on sara. Sa maksad ennast katki seda talutavasse korda saamisel.
See sitane lomp pilsis on eelkõige vihje omaniku suhtumisest alusesse, eriti veel potentsiaalsele ostjale esitledes.

Olles ise mitte-spetsialist, tasub vaadata vaid aluseid, mille osas on selge et omanik hoolib.
Sellist sodi tasub osta vaid juhul, kui saab peenraha eest, max 1000.

Vaata mida üle lombi selle raha eest saab:
http://www.blocket.se/hela_sverige/bata ... =1&w=3&o=2
Jah, meie hinnad on teised aga siin on vahe liiga räige.

PS: lisaks teiste poolt mainitud puudustele jäävad silma veel ka väändunud knaap masti küljes, hargnevad otsad, vant on jahi külge "pikendatud" nailonotsaga???

Soovitus: ära osta. Leia jahte, mille peal esmalt kaasa sõita, siis saad aru mida vaadata oma esimese ostu puhul.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Sept 2014 09:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Müü jett maha ja toon sulle mitu korda parema ja sama süvisega kuid pikema aluse selle raha eest Rootsist. Antud raibe pole üle tonni kindlasti väärt!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid