Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Algaja küsib nõu?
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=3&t=8582
1. leht 1-st

Autor:  Rookie [ Teisipäev, 21 Okt 2014 19:46 ]
Teema pealkiri:  Algaja küsib nõu?

Üks täiesti algaja purjetamishuviline soovib endale esimest purjekat osta aga kogemusi napib. Suvel sai väikealuse load tehtud, ehk siis elementaarsed teadmised on olemas, praktika seevastu põhimõtteliselt puudub. Silma jäi selline: http://www.soov.ee/idavirumaa/Tiburon_1 ... m?ca=1&w=3
Oskab/tahab keegi tarkust jagada? On sellega üldse miskit peale hakata või peaks kohe mõnda muud vaatama? Mingeid iseärasusi? :) Peamist kasutust leiaks Peipsi peal. Suured tänud kõigile, kes vaevuvad süvenema, endal tarkus suht otsas :mrgreen:

Autor:  h2kristo [ Kolmapäev, 22 Okt 2014 11:33 ]
Teema pealkiri:  Re: Algaja küsib nõu?

Kas tahad jahti hoida sadamas või erinevates asukohtades (treileri peal) ?
Kas Peipsil purjetades peab jahil olema ööbimisvõimalus (kajut) ?
Kas tahad purjetada kiiresti või mugavalt... ?

Autor:  Rookie [ Kolmapäev, 22 Okt 2014 20:49 ]
Teema pealkiri:  Re: Algaja küsib nõu?

Hoida tahaks sadamas aga kuna nii Peipsi kui ka Soome laht on suhtkoht ühekaugusel, siis on treiler suureks plussiks kui tahaks "suure vee" peale minna :) Kajut peab kindlasti olema, ehk siis vastus ka järgmisele küsimusele kohe siitsamast-mugavus on tähtsam kui kiirus :)

Autor:  Tim [ Kolmapäev, 22 Okt 2014 22:19 ]
Teema pealkiri:  Re: Algaja küsib nõu?

Vaata Albin 57-t ka, neid on Eestis mitu ja ehk mõni müügis. Blocket.se võib ka mõnda pakkuda. See on samuti treiler-purjekas, kiil on tõstetav. Ma tegin sellega esimesed harjutused ja temaga kõlbab merele minna ka.

Autor:  niru [ Reede, 24 Okt 2014 09:21 ]
Teema pealkiri:  Re: Algaja küsib nõu?

Treilerdatavatest purjekatest on mulle endale silma jäänud poolakate Sportina 595. Kuigi käiguomaduste ja merekindluse kohapealt ei tea sellest Sportinast midagi, on tema eelis võrreldes Albiniga tõstetav kiil, mis kaob täiesti kere sisse peitu. Tulemuseks veelgi madalam süvis (25 cm) ja võimalus teda tavalise paadikäruga transportida (kui kaalu kannatab). Albinil peab tänu käändkiilule olema spetsiaalne treiler ja tänu kõhualusele käändkiilule istub ta treila peal suht kõrgel ikkagi. Kui tahta veeskamisel, et kasvõi paadi ahter saavutaks mingi ujuvuse, peab treila ikka oluliselt sügavamasse vette ajama. Igal slipil see ei pruugi õnnestudagi.
Leiab neid Sportinasid Poolast ja hinnad kõiguvad seal 2500-5000 eur vahel. Eks guugelda, kui huvi on.
Pilt

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/