Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 18 Apr 2008 08:01 
Eemal

Arvan samuti kogemuse põhjal, et enne kuu möödumist veel väga suureks paanikaks ei ole põhjust. Vahest lihtsalt kipub see ameerikamaa nii kaugel olema....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 18 Apr 2008 16:30 
Eemal

madis16 kirjutas:
Ma olen ka kuu oodanud, peale mida pakk õnnelikult postkontorisse jõudis. Eriti kui sa sel gemüüsetasid, võib tollitädidel asjast sotti saamine vähe rohkem aega võtta.
Ei hakanud kemüüsetama. Tuleb kõik õiges pakis ja hind õige, deklaratsiooni märgiti kingitus. Eks paistab mis siinsetest maksudest saab, loeb see kingituse mula midagi või ei.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Apr 2008 19:34 
Eemal
Kasutaja avatar

kingitus või mitte - maksud tulevad ikka. Paranda mind kui ma eksin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Apr 2008 19:52 
Eemal

Paun kirjutas:
Ei oska siin veel parandada midagi. Usasõber midagi mainis, et kui ta saadab kingitusena, siis vist pole käibekat. Toll vist niikuinii vaja maksta. Mina ise ei tea midagi enne kui asi kohal. Kui ka tuleb kõik maksta, siis rahaline edu ikkagi sees.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Apr 2008 19:53 
Eemal
Kasutaja avatar

erikuradikinomees kirjutas:
Paun kirjutas:
Ei oska siin veel parandada midagi. Usasõber midagi mainis, et kui ta saadab kingitusena, siis vist pole käibekat. Toll vist niikuinii vaja maksta. Mina ise ei tea midagi enne kui asi kohal. Kui ka tuleb kõik maksta, siis rahaline edu ikkagi sees.

Anna siis infot kui pakk käes.

Võit võrreldes eesti hindadega tuleb üldjuhul nagunii - ilma maksudeta on see aga eriti suur.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Apr 2008 20:32 
Eemal

Võin siinkohal vahetada värskeid kogemusi elektroonika tellimisega USA-st Netikulleri vahendusel. Olen väga rahul ja peamised põhjused netikulleri kasutamiseks olid a) otsida usaldusväärne netipood, b) saada garantii kauba transpordile, c) saada infot jooksvalt kauba liikumise kohta, d) kuna üks asi oli soodsam ühes ja teine asi teises netipoes, siis toimusid ostud kahest erinevast kohast, e) mitte edastada oma krediitkaardi andmeid internetti. Euroopa Liidu tollimaks on aga sõltumatu summast või vidinate hulgast.
Mis puudutab tarneaegu, siis võin välja tuua järgnevad verstapostid:
24/03/2008 - Tellimusarve tasutud
04/04/2008 - Kaup Eesti poole saadetud
09/04/2008 - Kaup Eesti tollis
11/04/2008 - Kaup Netikulleri Tallinna kontoris.
Mina olen rahul ja soovitan netikullerit teistelegi. Deklareerin ka, et ei oma seoses netikulleriga mingeid kommertshuvisid ning palun seda infot mitte käsitleda reklaamina.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Apr 2008 21:21 
Eemal

Ostsime äsja tiigerkepsust 3 Lowrance plotterit.
LMS 527 hinnaks koos kõigi maksude ja transaga tuli 9100.eek (eesti 16000)
Globalmap 5300iC hind 6900 (eesti 11500) 2tk
Reedel tellisime, esmaspäeval 14.07 saadeti ära, kolmapäeval 16.04 oli kohal :) UPS tõi ära.
Siinkohal tervitan töökaid BBC ja KGK Knutssoni kollektiive, kelle jaoks 3 Navionics Gold 24XG kaardi müümine on nii ebaoluline asi, et isegi meilile ei viitsitud vastata. No ega me siis ei viitsi osta ka neilt :mrgreen:

Viimati muutis Trutta, Pühapäev, 20 Apr 2008 21:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 20 Apr 2008 16:50 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Puhh kirjutas:
e) mitte edastada oma krediitkaardi andmeid internetti.

See ei ole oluline argument, sest SEB-l on olemas virtuaalse krediitkaardi toode, mille saab hetkega luua netipangas. Olen kasutanud ja kiidan.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 20 Apr 2008 21:37 
Eemal

Tellisin kaks ühesugust asja-ühe netikulleri kaudu ja teise otse.Hind u.100 USD.Mõlemil maksud makstud ja kätte saamisel hinnavahe 700 EEki. Mida kallim ese,seda suuremaks vahe läheb. Tellige otse,makske PayPali kaudu ja mingit riski pole. Kui müüja ei saada Eestisse,siis tasub kaaluda netikullerit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Apr 2008 21:59 
Eemal

07.04 pandi vidin usast posti, sealne postitädi oli ütelnud, et 7 kuni max 10 päeva ja vidin on minu käes. Täna veel vaikus.
Niisiis, millal võiks närviliseks muutuma hakata?

Nii, usa postitädid tegid eile "uuringu", et teada saada kus mu vidin on. Selgus, 12 aprill jõudis eestisse, tollist läbi 18 aprill, ja 19 aprill kätte toimetamine. Minule pole viie päevaga midagi toimetatud!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Apr 2008 06:15 
Eemal

postitädid said ju uued jalgrattad hiljuti, ju siis pole veel korralikult sisse sõidetud, ikka tasa ja targu, tasa ja targu. Aga kui sul postipaki number olemas, mine aadressijärgsesse postkontorisse ja lase välja otsida, pahatihti pakiteade tuleb 2 nädalat peale paki saabumist, sest "järjekord jõudis sinuni" või "enne polnud aega" vms. Kogemused olemas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Apr 2008 17:08 
Eemal

07.04 pandi vidin usast posti, sealne postitädi oli ütelnud, et 7 kuni max 10 päeva ja vidin on minu käes. Täna veel vaikus.

Nii, usa postitädid tegid eile "uuringu", et teada saada kus mu vidin on. Selgus, 12 aprill jõudis eestisse, tollist läbi 18 aprill, ja 19 aprill kätte toimetamine. Minule pole viie päevaga midagi toimetatud!
Nii, vidin siis käes. Postimutid ütlesidki, "me saatsime ammu teate välja ja homme oleks juba uue teate saatnud". Aga juba kuulsin ka, et millegipärast nad ei viitsi tegelikult märku anda kui sulle on pakk.
Kokku võttes läks lowrance lms 527 c maksma 8500 eeku, sellest 1475 impordimaksud (244 toll ja 1231 käibekas (nii "kalliste" asjade puhul tuleb ikkagi maksta, vahet pole kingitus või mitte) ) ja sott postimuttidele, saatmiskulud ja kindlustus 490 eeku.
Tegelikult tuleb ka lisada raha ülekandetasu 360 eeku, siis kokku 8860.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Apr 2008 19:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Nii, vidin siis käes. Postimutid ütlesidki, "me saatsime ammu teate välja ja homme oleks juba uue teate saatnud". Aga juba kuulsin ka, et millegipärast nad ei viitsi tegelikult märku anda kui sulle on pakk.
Kokku võttes läks lowrance lms 527 c maksma 8500 eeku, sellest 1475 impordimaksud (244 toll ja 1231 käibekas (nii "kalliste" asjade puhul tuleb ikkagi maksta, vahet pole kingitus või mitte) ) ja sott postimuttidele, saatmiskulud ja kindlustus 490 eeku.

Kuidas määras toll Lowrance LMS527 hinna, mille järgi Sa pidid 244.- krooni tollimaksu maksma?
Milline oli tolli poolt määratud TARIC-kood plotterile või milline oli protsent?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Apr 2008 20:38 
Eemal

kopamees kirjutas:

Kuidas määras toll Lowrance LMS527 hinna, mille järgi Sa pidid 244.- krooni tollimaksu maksma?
Milline oli tolli poolt määratud TARIC-kood plotterile või milline oli protsent?
Lappan siin pabereid ja ei näe sellist sõna TARIC kood, küll aga on deklaratsiooni lisal kaubakood 85269120 20 V002
Küll aga ma ei saa aru, usa posti paberitel, mis on klambritega tollipaberite küljes, on kirjas 644 daala ja kuskil muutus see 664,21 daalaks.
Siis sellest ongi kursiga 9.9302 saadud 6596 eeku ja sellelt määr 3,70 % ongi 244 eeku. liik A00.
Nüüd liik B00, liideti 6596 ja 244 , määr 18% ja on 1231 eeku.
Tollipaberites on lisadokumendiks märgitud ka maksumust tõendav dokument, ja klambriga küljes on vidina pilt ja spetsifikatsioon :shock:
Ega ma ka kõigest aru ei saa, mis sinna tollipaberitesse numbrite ja koodide keeles kirjutatud on.
Mis sa öelda tahad üldse selle küsimusega???

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Apr 2008 20:42 
Eemal

:lol:

Näide Tõelise Ametnikuga suhtlemisest:

Küsimus:

Tere,

Kui suur on tollimaks Ameerikast ostetaval mere-elektroonika seadmetel? Kajalood, GPS-kaardiplotter konkreetsemalt.

Vastus:

Tere

Vastuseks Teie kirjale teatame, et kauba import (väljastpoolt EL) näeb ette tollivormistust ja impordimaksude tasumist, kui selle kauba tolliväärtus ületab 22 eurot.

Vastavalt Vabariigi Valitsuse 27.aprill 2004.a maarusele nr 145 "Vabasse ringlusse lubamise tolliprotseduuri rakendamise taiendavad juhised" tollile koos tollideklaratsiooniga esitatakse lisadokumendid, mis peavad kajastama seda tehingut, mille alusel kaup vabasse ringlusse lubatakse:

- muugitehingu korral kaubaarve (invoice);

- teiste tehinguliikide korral muu kauba vaartus toendav dokument;

- kauba paritolu kohta toestav dokument;

- muud asjassepuutuvad dokumendid, samuti veodokumendid.

Kaubad klassifitseeritakse vastavalt Eesti Tollitariifistikule.
Tolliseaduse §-le 25 deklarant maarab vastavalt õigusaktidele kauba tariifse klassifikatsiooni.

Vastavalt Euroopa Liidu Tolliseadustiku artiklile 4 deklarant on isik, kes esitab tollideklaratsiooni enda nimel, voi isik, kelle nimel tollideklaratsioon esitatakse, st isik kes on kantud tollideklaratsiooni lahtrisse 14.

Vastavalt tariifse klassifikatsioonile maaratakse impordimaksud.

Impordimaksud on tollimaks ja kaibemaks. Erinevatel kaupadel on erinev tollimaksumaar. Impordimaksud (tollimaks ja kaibemaks) tasutakse tollivormistamise kaigus.

Impordimaksud arvestatakse tollivaartusest, st kauba vaartus + saatmise kulud, st transpordi kulud.

Täpsemat informatsiooni impordimaksude kohta saame väljastada ainult kümnekohalise kaubakoodi jargi.

Kumnekohalise kaubakoodi saab tapsustada tolliagentuuri firma kaudu http://www.emta.ee/?id=1005
Lisainformatsiooni voib leida internetis www.emta.ee "kauba sissevedu ELi"
Kui vastuses jäi midagi selgusetuks, palun võtke ühendust.

Saite vastuse jah: mida te ahvid veel tahate :twisted:

Ja peale mõningast iseseisvat tööd selgus õige vastus küsimusele

Tollikood: 8526912020
Maksumäär: 3,7%

Olgu tervitatud meie ametnikuhinged, kes suudavad tekitada palju meeldivat kantseliiti kodaniku küsimusele osavalt vastamata
:mrgreen:

ahaa, päritoluriigi kohta tuntakse ka tollis huvi:
Made in Taiwan
Assembled in Mexico
Purchased from USA
Pange nüüd päritoluriik :mrgreen:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: