Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Mär 2007 09:28 
Eemal

Madis16!

Pudru pudruks, aga Sa kirjeldad ja kinnitad seega väga täpselt olukordi, mida minagi vältida soovin. Seda enam, et saarestikes ringi kolamisteks jääb ju läpaka variant alati jõusse.

Nüüd on ka reederilt esimene otsus tulnud, mis ütleb, et jääme kindlalt tolle garmini rea sisse. Ta isegi valib seal juba kahe variandi vahel. Ma siiski soovitasin talle veel viivitada, kuna kevadeni aega on ja äkiste tuleb ka siit veel soovitusi. Ainuke asi , mis teda võib iseseisvalt kiirustama panna on see, et talle on vist ka mingeid pakkumisi tehtud, mis veidi soodsamad kui selles nimekirjas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Mär 2007 10:12 
Eemal
Kasutaja avatar

sebija kirjutas:
Mark, Bestikon müüb C-Mapi kaarte, sain ma õigesti aru?
Palju need ka maksta võiks ja kuidas on täpsuse / värskusega, just Väinameres?

C.mapi kaartidega on ka Kopamees vist üsna sina peal. Ise olen dKart Navigaatorit näppinud tuliuutel kaatritel ja seega on ka ilmselt värskeimad kaardid olnud. Väinamere kohta ei oska nüüd võrrelda, aga näiteks Suure Katla kohta nii informatsioonirikast kaarti paberi peal ei ole minu teada võimalik saada. Täpsuse osas ei ole mul veel mingeid kahtlusi tekkinud. Muidugi nende töökaatrite peal on ka dKarti kui navigatsioonitarkvara profesionaalsed versioonid ja ma ei oska öelda, kas 3,32 jätab näiteks osa andmeid kirjeldamata. Iseenesest on mul hea näide tuua Simradi 19 tollise plotteri, AP35 autopiloodi ja C.Map kaardi koostööst. Nasva - Klaipeda routi sissesöötmine kestis ca 10 minutit ja sõit sinna kulges nii, et autopiloot sai sisse lülitatud Nasva farvaatril ja välja lülitatud Klaipeda sadama sissesõidu lähistel. Kogu sõidust jäi logi ja kõik muu seadusesilmadele vajalik. Ja samas Rootsist tulime jahiga ära justnimelt sellise väikse Garmini abil ja seda kasutasime siiski selleks et paika panna oma asukoht paberkaardil. Lihtsalt väike ekraan tingis selle, et seda aparaati siiski päris kaardilpotterina kasutada ei viitsinud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid