Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Veebr 2007 20:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Mart! Olen samasuguse probleemiga üsnagi tuttav. Teistele head kraami müüa on lihtne põhjendades seda kauba headusega, aga kui omale ostmiseks läheb ja oma rahakotti peab paotama hakkama, siis selgub tõsiasi, et ikkagi määrab kõik hind.

Hoolimata sinu "läpakavastasusest" ;) vaata ja tudeeri siiski ka näiteks seda linki http://www.morintech.no/down.asp Lae demo alla ja näpi - tudeeri seda pisut. Kui just spetsiaalselt uut läpakat ei pea ostma hakkama, siis on võimalus, et mahud enam vähem ikkagi eelarvesse. Peaksid valima versiooni 3,32 see on nö jahi meeste variant ja ei maksa palju. Samas saad täiesti tasuta tutvuda ka simuleeritud sõiduoludes vingemate versioonidega. Ma usun, et isegi sina peidad lõpuks paberkaardid hädaolukorra-asjade-sahtlisse kui oled sellist asja paar korda ka päriselt kasutanud. No ja jääbki sul kaardilaud täiesti tühjaks ja ongi läpakale koht olemas. Suureks plussiks on ka see, et sellele asjale saab Bestikonist ( ja mitte ainult) ülitäpseid kaarte. Läbi peaks mõtlema sel juhul ikkagi ka selle, et läpakale oleks piisavalt voolu võimalik ammutada. Tänapäeval on enamikku läpakaid võimalik ka 12VDC "sigaretisüütajast" käitada. Ma olen üsna kindel, et praktikas kasutaksid ikkagi seda 5 tollist plotterit navigeerimiseks ja paberkaarti kontrolliks ning enesekindlusele toeks. See kõnealune proge pakub aga rohkem ja ON usaldusväärne ja täpne. Ainuke oht mis kripeldama jääb ongi võimalikud riistvaraprobleemid või windowsi hangumine vms. Aga paberkaardid on ju koos rakettide ja päästevestidega niikuinii ilusti diivani all tallel :)
Vähemalt uuri ja kaalutle asja, enne kui otsustad 5 tollise kasuks. Kui viitsid mine proovi peale jääminekut kaubale saada mõne lootsikaatri meeskonnaga, ehk on neil võimalik sulle asja ka reaalses tööolukorras toimimas näidata. Pärnus olevate kaatrite kohta ei julge 100% pead anda kas neil seda aparatuuri on või ei ole , aga alates Virtsust ja Muugani peaks vist igal pool olema.

Tegin muutuse ja link peaks nüüd töötam,a. Lauselõpu punkt oli asja ära rikkunud. Vabandan.

Viimati muutis Mark, Neljapäev, 01 Mär 2007 12:03, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 11:23 
Eemal

Aitähh kõigile, kes kaasa aitavad mõelda! Otsust veel pole, nii, et kes viitsib andke aga veel tuld.

Peetrile, et kajalood ja logi on ka juba jahis olemas.

Margile, et kahjuks arvuti, millega tööl toimetan, toda aadressi ei leia. Ei tea kas on arvuti vana ja saast, milles jaksu või programme ei jätku või mis? Vaatan kodus õhtul asja üle. Seal vähe kabedam riist.

Mainisin reederile, et meil siin selline arutelu toimub. Pidi lugema kui aega saab. Seni pole ta küll reaktsiooni välja näidanud.

Aga mina olen ka visa vend ja ei jäta nii kergelt jonni. Oletame, et valik jääb siiski ainult sellest reast, mille lingi siia panin. Võtaksin sealt need kolme ja veidi peale tollised maha. Siis mille toreda poolest tavakasutajale võiksid järelejäänud viie tollised peale hinna veel eristuda?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 11:30 
Eemal
Kasutaja avatar

http://www.morintech.no/down.asp
Proovi seda :) 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 12:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Huvitav, et keegi ei ole veel rääkinud pihuarvutitest? Kui ma olen siin vaadanud igasuguseid imelisi kõps-plottereid ja nende hindasid, siis üha rohkem hakkab mule silma moodne "kõik-üheskoos" tehnika. Näiteks Qtek 9000. Sellele saab sisse sööta igasuguseid kaarte, külge ühendada igasuguseid vastuvõtjaid jne. Olemas veekindlad hoidikud ja muu stuff.
OK, sel vaid 3,6" ekraan. Kuid väikeses paadis polegi rohkemat vaja. Kas keegi on sellise asjaga reaalselt tegelenud, seda nii kõpsu kui meelelahutuskeskusena ja arvutina kasutanud? Ise vaid korra seuhkest asja näppinud, päris naljakas oli. Kui ta vähegi töökindel on, siis asendab ära peaaegu kogu vajaliku elektroonika, mis võiks kaasas olla. Telefonist videokaamerani ja plotterist telekani. Arvuti, millega sadamas wifi kaudu maailmaga suhelda... sellest rääkimata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 14:09 
Eemal
Kasutaja avatar

qtec 8300 või mis iganes see ka oli , sellele igatahes garmini softi peale ei saanud, kuid GPS ( Bluetooth võttis külge!).
põhjuseks oli uuem opp systeem mida proge ei toetaud.
Pets

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 14:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaatasin ka seda demo -päris huvitav oli !! Ei tea palju see 3,32 varjant
maksta võib ? Mis antenni või millist GPS-iga tuleks läpakas ühendada
et asukohta näeks? Mul on praegu mingi programm läpakas sees aga pole sellele vastavat antenni leidnud ja Garmini GPS-uga ka ei sobi!!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 15:18 
Eemal
Kasutaja avatar

No seda juttu , et Garmini Gps ei tööta ära hakka isegi mitte ajama.
Kõik nad on töödanud. Vähemalt asukohta kindlasti näitavad.
Puude lõhkumisega ehk jäävad hätta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 15:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Garmini GPS ei lähe minu Magellane programmiga kokku.See tähendab et GPS-ult näen askoha aga kaardi peal ei näita kui GPS-u läpakaga ühendan

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 16:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Ise piilun hetkel sellise vidina poole. Kui kellelgi on kogemusi, siis oleks huvitav lugeda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 16:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Arvuti jaoks on kõik gps'id ühe sugused, suhtlemiseks NMEA erinevad versioonid ja see vajab ka siis vastavalt häälestamist, et tarkvara ja gps kasutaks sama versiooni.
Magellani BlueNav ei ole mõeldud merel navigeerimisks, ainult kaartide laadimiseks gps'i. Mõningase hackimisega on siiski võimalik saada ka asukohta näitama, selleks asendatakse bluenav programmi käivitusfail, maismaa kaardi käivitusfailiga (võimalik aga sobimatu kasutamiseks).
On paremaid ja mugavamaid lahendusi merel navigeerimiseks.
Kõige odavam ja lihtsam on arvutiga ühendamiseks osta tuhandekroonine usb gps. Hea odav ja töötab väga ilusti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 16:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänud !! Kõigepealt panen poja häkkima siis proovin usb gps-uga

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: GPS
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 20:18 
Eemal

Mark`il on jumala õigus läpaka suhtes. Mul on Garmin 210. Hea riist, kuid läpakas onetem. Arvatakse, et läpakas läheb kalliks kuid miks peab läpaka taga olema GPS. Ma kasutan GPS Receiver (rekka meeste tööriist). Hind on 1K kandis. Asukoha täpsus ja andmete edastamine ei jää alla mitmekanalistele GPS-ile. Isegi Tsunamis navigator programmiga töötas ideaalselt Ahvenamaa saarestikus. Soovitan ja milline raha kokkuhoid

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 23:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, Bestikon müüb C-Mapi kaarte, sain ma õigesti aru?
Palju need ka maksta võiks ja kuidas on täpsuse / värskusega, just Väinameres?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Mär 2007 23:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Ise piilun hetkel sellise vidina poole. Kui kellelgi on kogemusi, siis oleks huvitav lugeda.

Jälle üks käepärane ja odav asi merele kaasa võtta ja siis ära uputada või peale astuda.
Äkki ma olengi ainuke inimene kelle telefonid merel ära upuvad või koos minuga ujumas käivad, lapakad kajutilaest ootamatult tilkuma hakkavat vett saavad (ma ei tea küll teie mõõte aga lapakat tavalise kantossi sisse ei topi ju) või käkaskaela (vaatamata sidumisele) kaardilaualt alla lendavad. Või siis tekib tänu lapakale ohtralt juhtmeid mis koos sootide ja vallidega lõpuks kõik rõõmsaks pastaks vormuvad. Või siis otsustab Windows mitte gps-i ära tunda ehk jälle mõnd muud uut vahvat trikki teha. Või kärab see kõik niikaua kuni kõige kitsama koha peal aku üles ütleb. Ja kui kõik see pudru ka käib siis asub kaart ja gps ikkagi all keldris ja tüürimehel on tast samapalju kasu kui ta turvaliselt kodus oleks ja teeks seda milleks ta on ette nähtud.

Uipumoodne ja kallis taskumärkmik või lapakas on laevas hea asi kui sa oled reisijana M/S Victorial näiteks.

Nüüd tuli jälle see palava pudru jutt vist. Ok rohkem enam sellel teemal sõna ei võta.

http://www.navstore.com/detail.aspx?ID=1669
http://www.terralogic.co.uk/
http://www.ruggednotebooks.com/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Mär 2007 07:18 
Eemal
Kasutaja avatar

sebija kirjutas:
Mark, Bestikon müüb C-Mapi kaarte, sain ma õigesti aru?
Palju need ka maksta võiks ja kuidas on täpsuse / värskusega, just Väinameres?

C-MAP'i kaarte müüb C-MAP Baltic OÜ Tallinnas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: