Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 65 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 10 Jaan 2014 09:33 
Eemal

Mark kirjutas:

No Admiraliteedi puhul on VHF side ka ohutuse poolelt mõttekam. GSM on mees-mehele ja ega keegi teine teagi, et keegi seal paadiga kavatseb ringi mulistada.

Tänud Mark!
Lisaksin siia juurde, et vahiohvitseril "tornis" ei ole aega GSM`i numbrile tagasi hakata helistama, kui selleks tekib vajadus, tema sides olemise töövahendiks on VHF!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 10 Jaan 2014 16:46 
Eemal
Kasutaja avatar

No aga teisest küljest... vabasagedusjaamasid ei keela mitte keegi kasutada. 2x3h koolitust võtta sellel eesmärgil , et olla samas eetris kus kõik töötegijad ei ole ka mingi katastroof. See on ju umbes nagu ehitaks kodus dresiini ja siis roniks sellega Lilleküla statka juurest rööbastele ning kukuks kurjustama, et mida need kuramuse vedurid siin mo peale tuututavad, krdi piidrid :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 10 Jaan 2014 17:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Igal asjal on ka sootuks teine külg, nagu näiteks mina ise. Tea Priit, et kõik ei ole tehtud, sündinud, ega kasvanud vee peal. Ega pole vanemaid või sõpru, kes asjaga tihedalt seotud ning kelle kõrvalt õppida. Mina ostsin oma esimese paadi olude sunnil peale seda, kui mulle oli sülle sadanud suvekodu Piirissaarel. Kes seda enam täpselt mäletab, oli see teine või kolmas kord saarde minnes ja end pühapäeva õhtul viimasele praamile Laaksaarde sätitud, kui "Koidula" kapten teatas, et tuult on vist liiga palju, tema ei sõida. Järmine plaaniline reis toimub kolmapäeval. Ma olin kodust 260km kaugusel, auto maast laeni kola täis, pere ja kutsikas kaasas, jne. Sellega oli asi otsustatud, et riigi peale tulevikus loota ei saa ja peab ise enda pere kapteniks hakkama. Mõeldud tehtud ja nii see paat tuli. Loomulikult ei olnud mul suvel aega mingeid väikelaevajuhi lube teha või koolipinki nühkida. Nii lendaski enesepetteks mootorile 30HJ kleepekas peale ja esimene hooaeg möödus viperusteta. Sügisel, kui sai navigatsioonihooaeg läbi, siis ma läksin kooli kursustele. Ei, mitte sellepärast, et ma oleks tundnud suvel paberitest puudust, vaid sellepärast, et ma tundsin end täiesti lollina. Ma tahtsin teada rohkem veeliikluse reeglitest, tavadest, kommetest, kultuurist ja mu jaoks oli ainuke koht seda kõike natukenegi saada just nimelt kursus. Sel suvel möödus juba teine hooaeg viperusteta ning sügisel premeerisin end jälle asjaliku kursusega SRC-st.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 10 Jaan 2014 17:32 
Eemal

Kus sa seda teha said?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 00:40 
Eemal

Reinz kirjutas:
Kus sa seda teha said?

paadiluba.ee pakub näiteks. Kindlasti vajalik asi, peale "16 kanalil pole viisaks möliseda" seletatakse ilusti lahti erinevad päästes kasutatavad sideseadmed-rollid.

Iseasi jah, kas seda ei võiks juba väikelaevniku kursusesse pookida...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 11:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Uitmõte. Nii paljukest kui ma 16 kanalit kuulanud olen, siis valitseb selles täielik tühjus. Tallinna kant välja arvatud muidugi, kuigi ka siin on väga rahulik. Sellest tulenevalt oleks, minu arvates, meil täiesti kohane anda kanal meresõitjatele vabakasutusse ohutusalaste teadete edastamiseks. Kui ma Koguva faarvaatri otsas hõikan: "Mark, ära mind mõlki sõida, hoia vasakule" või Kallaste all "Madis, sul siin võrkude vahel meetrike vaba vett sisenemiseks ka leidub?", siis kuuleb seda ainult tema ja heal juhul ka Kuressaare merevalvekeskus. Ühegi praami või laevani need nõrgad käsijaamade piiksud ei jõua.

Tegelikult, umbes nii ma sealkandis neil kanalitel toimuvat kuulnud olengi. Korrektse protokolliga näevad vaeva vaid väga vähesed. Ja kuulen ma vaid laevade vahelist sidet. Väikealuseid meil ju nii vähe ja enamus neist tummad (ilma vastava tehnikata) nagunii.

Viimati muutis Muhv, Pühapäev, 12 Jaan 2014 11:07, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 11:07 
Eemal

Muhv kirjutas:
Kui ma Koguva faarvaatri otsas hõikan: "Mark, ära mind mõlki sõida, hoia vasakule", siis kuuleb seda ainult tema ja heal juhul ka Kuressaare merevalvekeskus. Ühegi praami või laevani need nõrgad käsijaamade piiksud ei jõua.

Lihtsalt täpsustuseks: RIKSi mereside süsteemi abil kuulevad seda saadet Kuresaare ja Tallinna merevalvekeskused, Tallinn Raadio ( ma tegelikult pole kindel kas ta kuulab Orissaare masti 16. kanalit ) ning VTA.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 11:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Smr - kas kardad, et süsteem koormataks üle?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 11:34 
Eemal
Kasutaja avatar

See võib olla küll, et kaldajaamde tõttu on kuskil siis eetris vahetpidamatu hõiklemine millest tõsisemat asja väga raske välja sõeluda. Üks kanal võiks täiesti jääda ainult hädaolukordadeks ja väljakutseks. Pigem võiks veel ühe püsikanali välja mõelda, ja 77 oli siin vist juba ideena ülal niikuinii?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 11:35 
Eemal

Muhv kirjutas:
Smr - kas kardad, et süsteem koormataks üle?

Garex või Ch16?

Ma pigem vaatan kerge murega kuidas te plaanite sageduskasutust ümber jagada :)

Raadiosagedus on piiratud ning väga hinnas loodusressurss. Kui sa kuskil põhjarannikul räägid oma sõbraga kanalil 16 siis oled sa 25 km raadiuses iga laeva sillas kostsa. Lisaks eelmainitud kaldaasutused.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 13:51 
Eemal

Väikese võimsusega käsijaama kasutus levib 25 km kaugusele?

Huvitav oleks teada kuidas eelmise MV Pärnu-Roomassaare etapi ajal lekkima hakanud Kristi hädasõnum maale toimetati, VHF või GSM või mingi kombinatsioon?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 14:00 
Eemal
Kasutaja avatar

vanellus kirjutas:
Huvitav oleks teada kuidas eelmise MV Pärnu-Roomassaare etapi ajal lekkima hakanud Kristi hädasõnum maale toimetati, VHF või GSM või mingi kombinatsioon?

Vähemalt kombinatsioon punasest raketist ja VHF'ist. Kui palju mobiiltelefone kasutati, ei oska kommenteerida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 15:14 
Eemal

Tere!

Kui Kristi hädateate välja saatis, püüdsime neilt ligikaudsed koordinaadid kätte saada. Siis üritasime Saaremaa piirikaid sidesse saada. Need ei vastanud. Ja siis saatsime juba oma statsjaamalt ja täisvõimsusel välja "mayday relay". Hiljem kuulsime, et ka Virtsu loots oli kuulnud. Tegime ka omapoolse vea sisse, et ähmiga nimetasime esmalt oma jahi nime, mille küll kohe parandasime. Hiljem läks asi naljakaks. Kui vist kolm jahti olid Kristini jõudnud ja meie olime teel, sekkus ootamatult Valve, kes kõik vakka käsutas, et segame nende missiooni või nii (isiklik interpretatsioon). Samas polnud ju kellegil miskit selle vastu, et nad juhtimise üle võtsid. Küll jäi mul kripeldama see, et antud sündmus kestab tänini. Nad jätsid "mayday over" teatamata. Nii, et proffid pole ka nii treenitud ühtigi.

See oli mul elus teine kord maydayd kuueteistkümnendal kuulda, Kas palju või vähe, et 16 selleks vaba hoida? Eks otsustage ise.

Ka leviga on asi imelik. Sel teisel korral asusime meie Salacgrivast Pärnu pool. Hädasolev kaater asus Riia muulide lähedal. Sellise vahemaa peale poleks pidanud ka kõrge mast ja täisvõimsus aitama. Ometi kuulasime kogu operatsiooni otsat lõpuni ära. Oli see siis anomaalia või kaitseingel. Mina ei tea.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 20:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui kaugele need käsijaamad peaksid idee kohaselt kostuma? Väinameres oleme vabatahtlike õppuste käigus sidepidamist proovinud ja ei saa öelda, et liiga libedalt oleks läinud. Kui tükike saart vms vahele jääb, siis on tekstist arusaamine juba pea võimatu. See kõik ei ole süsteemi toimivusse just ülemäära usku tekitanud. Kõrgema mastiga alustel on muidugi eelis, aga kohalike meeste päästealustel on paraku maste vähevõitu.

Seetõttu olen ka aktiivse päästetegevuse käigus merevalvekeskuse ja Valve´ga sides olemiseks pigem mobiiltelefoni kasutanud. Tüütu, aga mis parata, tulemuslik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Jaan 2014 20:23 
Eemal

Muhv kirjutas:
Kui kaugele need käsijaamad peaksid idee kohaselt kostuma?

Teoreetiliselt saab seda otsenähtavuse kaudu vaadata.

Käsijaama antenn 2 meetri kõrgusel, laeval 20 meetrit. Näevad veel üksteist 24 km kauguselt. Võiksid kuulda ka. Eeldusel et midagi vahel pole.

Praktikas see muidugi kõigub. Teinekord ei saa kahe käsijaama vahel 2 km ka kätte. Ja ma ise olen raadioamatöörina rääkinud 1w käsijaamaga Tallinnast Viljandisse. Tol hetkel olin küll 16 kordse maja katusel :)

Edit: arvuta ise http://www.calculatoredge.com/electroni ... fsight.htm

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 65 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: