Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 8 käsi-GPS-i test ajakirja [digi] juulikuu numbris (nr 27)
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Juul 2007 18:53 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Ajakiri [digi] testis 8 käsi-GPS-i:

Magellan eXplorist XL
Magellan eXplorist 600
Magellan eXplorist 500 LE
Magellan eXplorist 500

Garmin GPSmap 60CSx
Garmin GPSmap 60Cx
Garmin etrex VISTA HCx
Garmin etrex LEGEND Cx

Aluseks oli võetud maakaardiga (Regio) töötamise võime, millel värviline ekraan. Uuriti, kuidas need asukoha näitamisega hakkama saavad ja kui hästi uude kohta juhatavad.

Võitjaks tuli Magellan eXplorist XL. Olulisem erinevustest:
+ kõige suurem ekraan: 3,5''
+ oskab ainukesena Regio teedekaardilt teid ära tunda ja juhendada neid mööda
- hind: 9 900 krooni.

Rahuldavaks ostuks peeti Magellani mudelit eXplorist 600.
Märgiti ka ära, et millistel mudelitel on peal elektrooniline kompass, baromeeter ja termomeeter.

Merelisi vajadusi pole seal kästitletud, kuid siiski ok ülevaade praegu pakutavast.

Magellan 600 ja XL suurusvõrdluses:
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Juul 2007 00:22 
Eemal
Kasutaja avatar

miks teise koha omaniku ei maini? garmin suurema ekraaniga oleks arvatavasti asja kinni pannud, magellani suurim miinus aku. peab ikka idee olema panna peale originaalaku, kus sa sihukest asja metsas või merel laed?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Juul 2007 07:13 
Eemal

Magellanil pole akut neli AAd läheb sisse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Juul 2007 13:02 
Eemal
Kasutaja avatar

ainult xl pole aku. ülejäänud kõik akudega. eks miinuseks ka hind. garmin langetab päris kõvasti hindu

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Juul 2007 13:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Küsimus:
Milline on kõige odavam ja lihtsam käsi GPS ?
Mõtlen tagavara GPS-i, kui põhi gepsuga peaks midagi juhtuma.
Kuna jahis on alati kaart, siis ainuke nõutav funksioon on asukoha näitamine.
Ja kuna teda võibolla kunagi vaja ei lähe, siis mida odavam seda parem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Juul 2007 14:55 
Eemal
Kasutaja avatar

magellan explorist 100, tevalos 1500 eeki. mujal igal pool 2500 eeki.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Juul 2007 15:31 
Eemal
Kasutaja avatar

võid ka läparit kaasas kanda ja siis saad kasutada sinihambaga saatjat, sobib ka mobladele ja pda-dele

https://pood.elion.ee/epood.asp?t=1352&tt=285&ttt=7602&ta=&t2=&tp=&Smenyy=1373

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Juul 2007 22:33 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

vuss kirjutas:
ainult xl pole aku. ülejäänud kõik akudega. eks miinuseks ka hind. garmin langetab päris kõvasti hindu

Siiski - Magellan 500 ja 500 LE erinevus on kõigest selles, et ühel on originaalaku ja teisele lähevad patarei-tüüpi (st AA patareid või AA akud) sisse. Et väidetavalt turu nõudmisel tehti see AA-variant lisaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juul 2007 01:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere!
Plaanis lähiajal testida integreeritud GPSiga pihuarvutit. Kuulu järgi töötab teine väga hästi autos s.t annab häälkäsklusi jms. Põhimõtteliselt peaks ju sellele olema kah võimalis sisestada merekaarti. Siis GPS, telefon, logiraamat korraga olemas. Jama muidugi kui vette kukub....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juul 2007 07:29 
Eemal
Kasutaja avatar

mul pikemat aega kasutuses qtek s110 koos tomtomiga, juhatab ja targutab nii mis kole. hädaks sellel see, et jookseb vahest kinni kuna windowsmobile pole just parim op süsteem. tavaline pda oleks ehk töökindlam

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juul 2007 09:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Lugesin kah selle ülevaate läbi. XL sai I koha tänu sellele, et ta oskas maapeal teidpidi juhatada. Ma ei saanudki täpselt aru mida muud digi hindamisel oluliseks pidas. Näiteks mis vahe on selles kas positsioon leitakse minutiga või kahega. Võibolla poleks baromeeter päris tore lisavidin. Elektroonilise kompassi järgi ma puudust ei tunne. sama kehtib ka termomeetri kohta, sest to näitab tänu gpsi soojenemisele nagunii valesti.

Ma olen nüüd mõni aeg XL-i kasutanud ja matkamiseks ma teda siiski ei ostaks. Asi on ikka suur ja kobakas. Ega ta hästi taskusse ei mahu. 19 tundi patareidega tööaega mind ei häiri. Ilmselt sellepärast, et toidan teda geelakuga (mõõdud ca 20x6x10 tööaeg ca 40h). Pealegi oli minu alternatiiv Geonav ca 10h tööaega. Ekraan on nö transflektiv ehk ilma taustavalguseta loetav ka päikeses. Parem siiski kui lamp taga põleb. Ekraan läigib nats liiga plaju. See kah, et klaas on suht pehme. Kuigi ma olen ikka üritanud teda koos võtmetega vms mitte tasku panna, ometi paar kriimu olen siiski suutnud tekitada. XL on veekindel ja seda on ka praktikas proovitud :oops:. Ei uju! Alguses olid katsetasin gps-i kinnitusega. Lihtne on hea. Peale mitmeid üritusi jõudsin selleni, et gps-il on rihm taga ja paadiküljes karabiiniga kinni. Kuna korpus on kummist, siis püsib päris hästi ka kokpitis paigal (kui just ekstreemgreeni vms ei harrasta).

Kaart on enamvähem ehk nii hea kui hetkel tavakasutaja saab. Kivislaalomit ma siiski ei harrastaks ja kohati leiab kaldaäärest ka märkimata kive. Sadamast sadamasse rännates ei tohiks probleeme tekkida. Regio kaardil võiksid peale teede ka metsad märgitud olla. Umbes nii nagu nende PC Regio kaardil. Olen ka autoga põnevaid teid sõitnud ja see töötab päris ok. Emajõel sõites jooksis kah Regio kaart mitte et see oleks kuidagi navigeerimisel vms kasuks olnud, aga lihtsalt oli huvitav. Päälegi märkisin emajõe slipikohad ülesse. Jõgi oli küll mõne kohapeal reaalselt pisut teistsugune ja sõit käis mööda maad aga noh ega see kaart laevatamiseks mõeldud polegi.

Mis puutub kasutamisesse siis XL on lihtne. Ma pole just tehniline idioot aga kord Garmini mängude, valuutakonverterite ja muu jura juurest navigatsiooni leida oli raske. Ikoonid olid segased ja üldse tekkis tunne, et võibolla oleks ilma lihtsam. Magellan on kasutatav ka esimestkorda kättevõttes ilma manualita.

Kui ei osta firmale või rahakott just puuga seljas pole, siis ostma peab siiski USAst ja koos Eesti kaardiga. http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=1687&highlight=usast

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 16 Juul 2007 09:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Garminit kasutanud juba ammu, eks tiba pistmist ka "Ankrukese" poega olnud. Aga see pole oluline.
Kunagi ammu sai võrreldud tolle aja tipp hitte nii kui magellan 315 ja Garmini GPS 2 Pluss-i. Et need kaks ei olnud mitte kuidagi võrreldavad. Ehk siis Magellan ei määranud asukohta täpselt. Ei näidanud kiirust õieti jne jne. Sealt alates olen olnud kahjuks hinnalt kallima Garmini pooldaja.
Eelmisel sügisel sattus minu kasutusse uus magellan( Kahjuks ei mäleta mis asi ta täpselt oli) . Ja peab tõdema , et Madise väide-> Magellan on kasutatav ka esimestkorda kattevõttes ilma manuaalita, On täiesti aktsepteeritav. Tõesti manuaali ma kätte ei võtnud ja asjad sai aetud.
Küll pole ma kahjuks saanud kasutada magellani igapäevaselt, ehk ei saa rääkida teemal asukoha määramise täpsus erinevate olukordades jne. Ei tunne neid magellani müügimehi nõnna hästi.

Mis puutub garminitesse, siis seal on toote valik lai ja on erineva otstarbega seadmeid. -> Näiteks oli olemas Gps (Nüvi) mis isegi ei näita koordinaate. See viga hiljem parandati.

Minu lemmikuks garminitest on tegelikult saanud GPS Map 60 seeria. Sellega saab otsida juba geodeetilisi punkte. Ehk siis saadad talle failiga andmebaasi sisse ja leiad nii kupitsa kui ka luugi üles.

Kellele ema, kellele tütar ja kes võtaks mõlemad.
Kapi otsas ootavad uued mudelid eestikeelset menüüd. Eks siis saab teada, kas hinnalt odavad eTrex Legend HCx ja Vista on nii head , kui reklaamib tehas:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 17 Juul 2007 15:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Uurisin täiendavat infot juhatavate kaartide kohta. Hetkel on see nö proovifaasis. Spetsialistid peavad veel vähe kõbima. Laialdaseks kasutuseks saab ca kuu pärast. Update peaks hea traditsiooni kohaselt olema tasuta. Tõenäoliselt tekivad need kaardid ka Garminitele ja teistele Magellanidele.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid