Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 34 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Väike ilmajaam ja kaamera
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2007 18:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere,

:idea: Tekkis mõte paigaldada suvekoju väike ilmajaam koos kaameraga, mis on suunatud merele. Juba mõnus oleks töölaua tagant vaadata, mis meri teeb ja kui kõvasti ning kust poolt tuul puhub enne kui otsustada paari tunni pärast merele minna.

Kas siinsel rahval on olnud kokkupuudet vastava tehnikaga?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2007 19:04 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Muhv, see oli su 205. postitus, aga sa pole veel tähele pannud, et peebuste on ilm.ee mees ;) Ehk arvatavasti tema võib sulle ehk ka meile sellest tehnikast rääkida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2007 20:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Oomipood pakub üht-teist. Hinnad polegi väga hullud ja 2-3k peaks juba midagi saama.
www.oomipood.ee on link ja mine jaotusesse mõõteriist/keskkonna mõõteriist.
Ise plaanin samuti varsti mingi tuule suunda/tugevust, õhurõhku ja sademeid mõõtva seadeldise kodus püsti panna. Lisaks veel vähemalt kaks majasisest ja kaks välist tmp. andurit. Mul oli plaanis just sealt soetada, kui aga siin tuleb paremaid soovitusi, siis andke aga teada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2007 22:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Hee - pessimist on hästi informeeritud optimist ;)
Nagu kõik teavad, kui tahta head ja odavat, siis tuleb osta mõlemad. Kui pole just hard-core iseehitaja, siis hinna osas siit allapoole ei tasu vaadata: http://davisnet.com/weather/products/. Eriline k**p on just tuulemõõtjatega.

Aga võib ka osta Tevalost anduri(d) ja sinna elektroonika+soft juurde ehitada.

PS kui mul ühtainust vaja oleks, ehitaks mina ka ise ;)

Jällegi, muudkui küsige. Kes näidud jooksma saab ehk leiab ka ILM.EE peal koha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2007 23:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Seda peebuste poolt nimetatud varianti müüb vist härra Omar toast nr 301? Sinna saatis mind ka EEilmaga seotud vanameister GS. Siiani midagi põnevamat tõesti leidnud pole. Samas hind...

Aga kaamera? Pakutakse väga erinevaid variante - fikseerituid ja pööratavaid. Zoomiga, ilma...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 00:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Noh ma jagan seda arvamust, et tevalost saab toimiva komplekti. Samas jäi mulje, et Peebuste jagab veidi rohkem seda asja, kuid küll kuidagi sotti ei saanud...
Ega siin pole midagi sassi aetud, sest usun, et ilm.ee võib progeda iga code-monkey, aga ilma ennustamine on ju midagi muud.
Ma ise kasutan muidaks forecat ja siiani täpseim süsteem. Kuna lähisugulased on otseselt seotud nende ilmajaamadega, mis eesti maanteedel püstuvad, siis tänu neile on ka mingi arusaam, kuidas selline monitooring toimib. Igaljuhul võtan mina enda marine forecast'i saidilt vip.foreca.com ja viimati, kui ennustati üleujutust Pärnusse, siis sai vaikselt pihku naerdud, kuna oli näha, et ujutust ei tule.
Noh aga millal eestlased veel kunagi kedagi targemat on kuulanud?
Kui ennustati (välismaalt), et ujutus tuleb, siis jälle naersid eestlased pihku...
Aga siis (ujutuse ajal) oli foreca järgi tuul 32ms otse lahte sisse ja tsüklon tõmbas vett juba teisest merekaldast kaasa. Kui uputust ei olnud, oli tuul 18ms, kah otse lahte sisse, kuid tsüklon oli nurga all ja ei pannud veemasse liikuma, kuid anti suur hoiatus (sedakorda eestlaste poolt ja ilma põhjuseta)...
Kui sa Peebuste oskad seda kommenteerida, siis palun räägi, miks eesti ilmaennustajad ennustavad üleujutust siis, kui pole karta ja siis, kui tuleb ja on ette ennustatav hoiavad suu kinni?

Aga kaamerast - milleks sulle üleüldse kaamera, kui majast merevaade? Kes vaatab kaamerast merd, mis aknast näha???
Profikaamerad on päris kallid asjandused ja selleks, et merd monitoorida peavad ka ilmastikku taluma. Samuti arvuti-taha-ühendamine on tegelikult üks mõttetu nähtus (ütlen seda kui arvutiasjatundja), kuna enamus selliseid funktsioone on oma olemuses tunduvalt lihtsamalt kättesaadavad. Seega saad sa tevalost päris ok ilmajaama nii kuni 3k eest. Kui tahad veel ka kaamerat lisada, siis pane umbes 30k lisaks. Ma soovitaks selle raha eest küll teleskoobi osta ( www.meade.com ).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 08:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Andres-algaja kirjutas:
Aga kaamerast - milleks sulle üleüldse kaamera, kui majast merevaade? Kes vaatab kaamerast merd, mis aknast näha???
Profikaamerad on päris kallid asjandused ja selleks, et merd monitoorida peavad ka ilmastikku taluma. Samuti arvuti-taha-ühendamine on tegelikult üks mõttetu nähtus (ütlen seda kui arvutiasjatundja), kuna enamus selliseid funktsioone on oma olemuses tunduvalt lihtsamalt kättesaadavad. Seega saad sa tevalost päris ok ilmajaama nii kuni 3k eest. Kui tahad veel ka kaamerat lisada, siis pane umbes 30k lisaks. Ma soovitaks selle raha eest küll teleskoobi osta ( www.meade.com ).

Kui Sa tähelepanelikult oleksid lugenud Muhvi esimest postitust, siis oleksid tähele pannud, et ta ei soovi seda kaamerat kodus kasutada...

Muhv kirjutas:
... Juba mõnus oleks töölaua tagant vaadata, mis meri teeb ja kui kõvasti ning kust poolt tuul puhub enne kui otsustada paari tunni pärast merele minna...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 09:26 
Eemal

Mina ise olen vaadanud ja mõelnud, et äkki midagi sellist peaks kasutusele võtma- http://www.kaimari.ee/index.php?id=58&keel=ee
PC ühendus tundub küll suur küsimärk olevat, mille ülesehituse kohta ei ole korralikku infot saanud, peaks minema vist ise lihtsalt aparaati näppima. Küsimus on just selles, et kas sellisest aparaadist ka mõistlikul kujul jooksvat infot kätte saab, mida siis läbi interneti enda jaoks nähtavaks teha.

Kaamera on on minul lahendatud läbi kogu aeg tuksuva PC ja vabavaralise yawcam nimelise tarkvara kaudu. Tarkavara ise on hea ning minu jaoks on väga oluline, et ta ei vaja pildi näitamiseks mingisuguseid directx-i kompnente, mida paraku suur osa webi-kaamera tarkvaradest vajavad. Seega saan ma pilti ka mitte windows arvutite kaudu vaadata.
Kaamera peab ainult olema korralik, mingi tavalise webikaamera kasutamine ei tasu ära. Samas korralik kaamera koos õuekestaga ning korraliku objektiiviga maksab päris hea hulga raha.

Internetiühendueks on mul kõu ning põhimõtteliselt ajab asja ära. Samas, kuna ta üleslaadimise kiirus on ikkagi nutune, siis ka sõpradele vaatamiseks linki välja jagada ikkagi ei kannata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 09:36 
Eemal

Tsiteeri:
Kui tahad veel ka kaamerat lisada, siis pane umbes 30k lisaks

Lisaks veel, et nii hull see asi muidugi ei ole. Kaamera+väliskest+objektiiv hinnad algavad ca. 3000 kroonist. Loomulikult, kui tuleb eritingimusi (eriti valgustundlik kaamera, pikk objektiiv vms.) tuleb vähe rohkemaga arvestada.
Zoom + pöördkaamera on tõesti sellised, mille eest on ka 30k võimalik välja anda, kuid selline komplekt on selline, millega võid auto numbrit 100m kauguselt välja zuumida. Vaevalt Sul merevaate jaoks sellist asja vaja läheb.
Kui soovid lisaks ka kaamerat valve-eesmärgil kasutada, siis on kasulikum panna lisaks teine kaamera ning see siis näiteks sissesõiduteed panna valvama. Minu poolt juba enne reklaamitud yawcam-i tarkvara suudab suhteliselt mõistlikult ka pildilt liikumist tuvastada nind siis näiteks meili saata vms. Vaevalt Sa ise viitsid kogu aeg kaamera kõrval passida ning kaamerat keerutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 11:15 
Eemal
Kasutaja avatar

kopamees kirjutas:
Andres-algaja kirjutas:

Kui Sa tähelepanelikult oleksid lugenud Muhvi esimest postitust, siis oleksid tähele pannud, et ta ei soovi seda kaamerat kodus kasutada...

Muhv kirjutas:
... Juba mõnus oleks töölaua tagant vaadata, mis meri teeb ja kui kõvasti ning kust poolt tuul puhub enne kui otsustada paari tunni pärast merele minna...

Võib-olla sain tõesti valesti aru, aga jäi mulje just sellest, et (suve)kodu lähiümbrust monitoorida. Maanteeametil töötab terve sellise ilmajaamade võrgustik üle eesti ja see pole mitte odav lõbu (see jälgib muidugi lisaks ka teeolusid, temperatuuri/jäätumist jne). Andmed lähevad üle ftp servusse. Aga parajalt kapriised riistapuud on need. Kardan, et sellise ühe-jälgimispunktiga üle interneti süsteem käib nii ehk naa hobikorras ülejõu. Kui tahta mingit streaming kaamerat üles panna, siis eeldab see samuti ennekõike serveribaasi tekitamist kuigi iseenesest pole seal midagi keerulist. Kas on aga otstarbekas sellist kremplit oma lõbuks üleval pidada ja hooldada?
Mina ise näen küll ainsa lahendusena keskkonsooliga (tuule, vihma ja tmp anduritega ümber maja) ilmajaamakest, mis suudab ka veidi statistika põhjal ennustada. Endal kah tore jälgida ja võrrelda.
Mis kaamerasse puutub, siis selline projekt on ju Eestis selsuvel vägagi ilusti tehtud - nimelt Tooni pesaelu jälgimine. Samuti on terve hunnik igasugu webikaameraid, mis jälgivad "mida iganes". Selline asi nõuab aga pidevat hooldust ja süsteemi tööshoidmist. Ma kujutaks ette, et kaamera reaalne asukoht majast võiks olla max 500-1000 meetrit, et asi ennast üldse ära tasuks. Turvakaamerana on funktsioon muidugi olemas, aga merd oleks selliselt kauguselt kindlasti mõtekam oma silmaga kaeda.
Teine asi on siis, kui saad mõne mereäärse sõbraga kaubale, kes selle kaamera oma hoole alla võtab ja jälgib, et ikka koguaeg korralikult pilti internetti saadab, akusid vahetab jne... Siis on päris reaalne, aga oma staatiline ip (kui veel ei ole) oleks ikka soovitav tekitada.
Ühesõnaga pika jutu point - maja ümber, rohkem enda lõbuks paigaldada on täiesti reaalne, aga kaughaldusega süsteem kipub ühele inimesele kas üle jõu või üle rahakoti käima. Pealekauba, kui tahta ilma hetkeseisu kaamera pildi juurest peavad ka need mõõteriistad paratamatult seal olema. Seega mina investeeriks kaughalduse puhul ikkagi teleskoopi. Paned prisma otsa ja jälgid ka merd nii, et mühiseb.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 11:47 
Eemal

Tsiteeri:
Andres-algaja kirjutas:
Võib-olla sain tõesti valesti aru, aga jäi mulje just sellest, et (suve)kodu lähiümbrust monitoorida. Maanteeametil töötab terve sellise ilmajaamade võrgustik üle eesti ja see pole mitte odav lõbu (see jälgib muidugi lisaks ka teeolusid, temperatuuri/jäätumist jne). Andmed lähevad üle ftp servusse. Aga parajalt kapriised riistapuud on need. Kardan, et sellise ühe-jälgimispunktiga üle interneti süsteem käib nii ehk naa hobikorras ülejõu. Kui tahta mingit streaming kaamerat üles panna, siis eeldab see samuti ennekõike serveribaasi tekitamist kuigi iseenesest pole seal midagi keerulist. Kas on aga otstarbekas sellist kremplit oma lõbuks üleval pidada ja hooldada?

Ilmaasjata hirmutad inimesi.
Hobikorras sellise süsteemi ülevalhoidmine, kui teed seda enda jaoks, ei ole midagi üle mõistuse käivat, kui pisutki tehnikataipu ja tahtmist on. Kui on vaja 24/7 töötavat ärikriitilist lahendust, siis on muidugi hoopis teistest summadest, keerukusastmetest vaja rääkima hakata.
Võta rahulikult ning mõtle vabamalt ning loe veel korra läbi, millest siis ikkagi teema algas ning mida vaja on. :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 12:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Seda peebuste poolt nimetatud varianti müüb vist härra Omar toast nr 301?

Õige suund :)

Muhv kirjutas:
Aga kaamera?

http://www.mobotix.com/
Saab samast kohast ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 12:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Andres-algaja kirjutas:
Kui sa Peebuste oskad seda kommenteerida, siis palun räägi, miks eesti ilmaennustajad ennustavad üleujutust siis, kui pole karta ja siis, kui tuleb ja on ette ennustatav hoiavad suu kinni?

Päris nii see ka pole. Kuna ise ilma ei ennusta, siis pole ka kellegi p***t vaja katta, lugu oli järgmine. Jaanuaritormi ajal kraaksusime nii meie (ILM.EE) kui ka EMHI, mis kole. Kõik ilm@teate tellijad said meilt personaalse hoiatuse, kui mitu m võib meri tõusta. Keegi ei võtnud kuulda :(

Siis tuli poliitika ja oli natuke aega lendavaid päid.

Järgmiselt puhul otsustati, et pigem safe kui sorry. Kuidas välja tuli, teate isegi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 12:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Nagu ma aru saan, siis vaja on mingit sellist süsteemi.

See on lihtsalt mul suvaline esimene näide, aga neid leiab tuhandeid, kui trükid Google'i otsingusse "home weather station". Sobiva komplekti leidmine taskukohase hinna ja mõistlike tarnetingimustega ei tohiks olla probleem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Sept 2007 20:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ikkagi tahaks teada, kas keegi suudab soovitada üle neti toimivat ilmajaama + kaamera hinnaga, mis kodukasutajale vastuvõetav. Ma pean selle all silmas kuni ~10k.
Kui selle raha eest saab iga kell oma arvutist vaadata isikliku ilmajaama andmeid reaalajas (õhurõhk, sademed, tuul) ja kaamerapilti (näiteks Tahkunalt) ning seda oma Tallinna kontori töölaua taga. Lisaks teha prognoose ja lugeda statistikat. Kui keegi suudab midagi sellist soovitada või pakkuda olen kohe 10k näpus järjekorras.

Ma tegelikult kujutan vähegi töötavat süsteemi sellisena, et soetada wifi toega ilmajaama keskkonsool ja kaamera. Keskkonsooli juurde soetada traadivaba andurite komplekt. Siis paigaldada kaamera ja andurid sobivasse kohta ja vajadusel vahele veel signaali võimendavad antennid. Siis peab olema suvekodus wifi ruuter, mis loeb ja edastab need signaalid (kaamera ja keskkonsool) sinu arvutisse, mis toimib serverina. (seal võiks ja tegelikult peaks olema stat ip / suvilasüsteem on lan'is ja sinna pole seda vaja).
Kohe tekkib energiaprobleem, sest tavaliselt võtavad inimesed peakaitsme välja, kui suvekodust lahkuvad ja seega ruuter on tumm. Samuti kaamera ja signaali edastavad andurid vajavad toidet, aga see on akude probleem. Kõigepealt tuleks tekitada lollikindel toitesüsteem, mis suvemajas toidaks pikka aega ruuterit ja ilmajaama keskkonsooli.
See on ainuke variant, kuidas mina näen, et asi võimalik oleks, kui ei taha korraliku jahi raha sinna alla matta. Aga ikka suht keerukas ning aega ja rahanõudev ettevõtmine ja seega mina investeeriksin ikkagi teleskoopi :wink:
See kirjeldus on muidugi väga üldine ja ärge jumalapärast hakake detaile närima.

Kui keegi aga oskab soovitada sellist kaugsüsteemi, siis jumalapärast - kus ta varem on olnud :wink:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 34 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid