Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 93 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Juul 2008 12:18 
Eemal
Kasutaja avatar

xz kirjutas:
Rehepapp kirjutas:
Kui Navionics'i kaardi kasuks otsustada, siis jäävad valikusse Eagle, Lowrance, Furuno, Raymarine, Northstar, Humminbird ja Geonav.

Mul ka hetkel plotterivalik käsil ühele 5,6m kaatrile. See juba selgitati enam-vähem välja, mis hinna/kvaliteedi suhtelt parim on, aga mida puhtalt kvaliteedi/omaduste poolest parimaks peetakse? ...

Furuno ja vanemad Raymarine'i plotterid toetavad ka C-MAP kaarte.
Hea ülevaate plotteritest ja neile sobivatest kaartidest leiab siit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Juul 2008 13:26 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Natuke teemast välja, aga ei saanud seda jagamata jätta. Firma Baltic Seal müüb ka navigatsiooniseadmeid. Nendega saab tutvuda siin :)

http://www.balticseal.ee/index.php?id=19

NB! GPS plotter vaid 475 krooni :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 07 Juul 2008 14:49 
Eemal
Kasutaja avatar

xz kirjutas:
Mul ka hetkel plotterivalik käsil ühele 5,6m kaatrile. See juba selgitati enam-vähem välja, mis hinna/kvaliteedi suhtelt parim on, aga mida puhtalt kvaliteedi/omaduste poolest parimaks peetakse?

Hobilaevanduse poolelt vaadates vist eelkõige Raymarine ja Garmin. Sonarite poole peal on Humminbird tegija, aga navigatsiooni külg neil veidi nõrgem. Furuno on ka kindlasti hea, kuid mulle tundub, et nad rohkem proffidele orienteerunud ja väikelaeva sobivaid asju veidi vähem pakuvad.
Kui rahas ei ole küsimus, siis tänasel päeval mina vist võtaks Raymarine'i, paljuski ikka selle sama Garmini kaartide kvaliteedi pärast. Kuigi kindlasti täienevad ka Garmini kaardid pidevalt, võimalik, et vahe pole enam kuigi suur.

xz kirjutas:
Ja võibolla rumal küsimus, aga kas temperatuuri/kiiruse mõõtmise võimalusega kajaloodi andurid on ainult ahtrisse paigaldatavad või oskavad osad läbi põhja ka toimetada? :oops:

Läbi põhja "toimetamine" (ehk siis kere sisse paigaldatud andur) on kiiruse ja temperatuuri mõõtmise puhul raske. Aga läbi kere paigaldatavaid andureid on küll vastavaid olemas. Näiteks Raymarine'i omad on siin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Aug 2008 12:08 
Eemal

Imelik värk loorensi ja navioniciga. Kui ma nüüd sõidan Rohukülast Hiiumaa poole, siis poolel teel enne Hiiumaad saab nagu kaart otsa. Siis zuumid lähemale ja jälle näitab, keerad ära Harilaiu peale ja varsti tahab jälle zuumimist. Päris nõme sõita niimoodi. Sama ka siis kui tahad eelnevalt jutti ette vedada. Valikust on kaardialaks pandud Estonia to Poland.

Kas võib kuskil seadetes midagi valesti olla või...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Aug 2008 13:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Esimese hooga uuri ega menüüdest ei leidu automaatset kaardivahetust ja zoomimist/mõõtkava vahetust. Suurtel ja kallistel on see olemas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Aug 2008 15:20 
Eemal

Autozuum on olemas ja omateada ka sisse lülitatud. Samas ma olen nagu aru saanud, et sadamasse, mis on eraldi ruudus, sisse sõites peaks selle ala ka ära zuumima. Seda ka nagu ei tee või tean ma jälle valesti.

Eestikeelne juhend on ka rohkem sonari kohta ja küllalt mõtet jutt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Aug 2008 16:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu arust kah peaks. Aga hüppa siis parem kellegi oskaja juurest läbi ja vaadake koos üle. Ma tavaliselt nii teengi kui oma pea enam peale ei hakka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Aug 2008 20:05 
Eemal

Hoopis Gulf of Finland on Väinamerel väga hea. Aga kas targemad loorensi gunnid oskavad ütelda, kas ikka peab aparaat ise kaardiala vahetama kui sõidad nn kaardist kaarti? Ja mida ta zuumib või peab zuumima kui on autozuum sisse lülitatud?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Aug 2008 22:02 
Eemal
Kasutaja avatar

See gulf of finland lõpeb poole Saaremaa peal ära. Ma pidin rabanduse saama kui Vilsandi kohapeal vaid üht neljanurkset plekki kohtasin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 00:58 
Eemal

Lõpeb ära ka Hiiumaa lääne poolse servaga, jällegi zuumimine päästab natuke, aga mulle siia sobib paremini kui to Poland, mis jälle Saaremaa poole on vist parem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 13:15 
Eemal

erikuradikinomees kirjutas:
Autozuum on olemas ja omateada ka sisse lülitatud. Samas ma olen nagu aru saanud, et sadamasse, mis on eraldi ruudus, sisse sõites peaks selle ala ka ära zuumima. Seda ka nagu ei tee või tean ma jälle valesti.

Olles ise ka algaja ning ühtlasi ka algaja Lowrance kasutaja, olen ma asjadest nii aru saanud, et kui autozoom on aktiveeritud, siis üritab ta näidata ekraanil pilti sellisena, et reisi sihtkoht (kui see on määratud) või mõni endine reis (Track) on alati tervikuna ekraanil. Igaljuhul mulle tekitas see parajalt segadust, kuna alati kui pildi "sisse zoomisin" zoomis seade ise ennast peagi tagasi, kuigi ma seda ei soovinud.
Igaljuhul minu seaded on praegu AutoZoom= Off; MapOrientation=Track Up ning seade käitub täiesti minu ootuste kohaselt. Kaardilehti (õigemini pilte) vahetab automaatselt ning seni ei ole probleeme tekkinud...

Aga ma võisin ka kõigest valesti aru saada... :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 13:23 
Eemal

Kui sõidad näiteks gulf of finlandi alast välja võtab uue kaardiala ette, kas nii vahetab???

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 15:23 
Eemal

Kahjuks ei ole nii kaugel käinud....
Kasutan ise Estonia to Poland, ja mul pole esialgu muud vajadust tekkinud,(algaja asi).
Minu arust on iga kaardiosa (ehk siis piirkond) mälukaardil eraldi failina, ning tõenäoliselt tuleb ikkagi käsitsi sisse laadida....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 21:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Saad ehk visata siia mõne internetilingi kaardi pildiga?

Imelik värk loorensi ja navioniciga. Kui ma nüüd sõidan Rohukülast Hiiumaa poole, siis poolel teel enne Hiiumaad saab nagu kaart otsa. Siis zuumid lähemale ja jälle näitab, keerad ära Harilaiu peale ja varsti tahab jälle zuumimist. Päris nõme sõita niimoodi. Sama ka siis kui tahad eelnevalt jutti ette vedada. Valikust on kaardialaks pandud Estonia to Poland.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 22:04 
Eemal

kopamees kirjutas:
Saad ehk visata siia mõne internetilingi kaardi pildiga?

mis mõttes?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 93 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: