Ise ju kinnitad minu väiteid. Järelikult pole sul niigi palju oidu, et aru saada, millele sa oma arvates vastu vaidled. Aga enesekindlust paistab sul jaguvat, sellise kaasa kinnitava vastuvaidleva sõimlemise väärtuse oled ise kenasti ära määratlenud:
smr kirjutas:
Enesekindel loll jutt nõuab vastamist
sults kirjutas:
Ei välista, et neil on olemas võimekus GPS signaali võltsida ja asukohamääramist suunatult mõjutada, kuid sellise mõjutustulemuse avaldumine ei vasta seni ilmnenud GPS häirete iseloomule.
GPS spoofimise võimekus on olemas igal kõrgema taseme Pokemoni mängijal. Arvutile lisaks vaja minev riistvara maksab alla 300€, tarkvara tasuta. Loomulikult on see olemas igal postmargist suuremal riigil, vajalikud seadmed on COTS (ok, päris nii pole, tarneaeg on mõned kuud).
Kordan veelkord, ei välista, et neil see võimekus on. Selles oleme ilmselt ühel meelel. Tsiteeritud teksti mõte oli muu (vt lõpust).
smr kirjutas:
sults kirjutas:
Kui Läänemere piirkonnas esineks GPS-signaali häkkimist, siis oleks Eesti lennujuhtimiskeskused lennupilootide jaoks andnud välja ka vastavasisulised NOTAM-id.
Kehvasti oled sirvinud. Vähemalt üks oli 2016 aastal.
See ju vaid kinnitab minu väidet - kui 2017 oleks olnud sellist probleemi, oleks ka 2017 olnud vastavad NOTAMid.
smr kirjutas:
https://thebarentsobserver.com/en/node/3327
Oletused, üksnes oletused!
Sama vabalt võis GPS-signaali lühiajaline ära kaotamine paari lennu ajal olla tingitud mõne elektroonikaseadme poolt põhjustatud raadiohäiretest.
Sulle ilmselgelt ei jõudnud kohale minu jutu mõte: Selleks, et mõjutada ainult mingi konkreetse aluse või lennuki gps positsioneerimist, tuleks gps signaali tsurkida väga lähedal. Kaugelt tsurkimine põhjustaks gps-probleeme väga ulatuslikul alal, mitte üksnes ühel või paaril kasutajal. GPS signaalid pole personaalsed, kõik kasutajad (seadmed) kuulevad kõiki kuuldeulatuses olevaid satelliite, iga seade valib sealt etteantud parameetrite põhjal kvaliteedilt parimad ja arvutab oma koordinaadid nende üldiste signaalide ajaliste hilistuste põhjal.
Edit: Kui see segamine ei mõjunud kõrgemal kui 2000m (nagu keegi eespool väitis) ja ka mitte maapinnal (nagu väidab thebarentsobserver), siis pidi see segaja, mis asus häirete kogemise piirkonnast isegi üle 250 km kaugusel, olema ikka väga kitsa suunadiagrammiga antenniga, sest 250 km kaugusel 2 kilomeetrist kitsamaks jäämiseks ei tohi signaali kiirgusnurk ületada 0,45 kraadi. Mu laserpoineril on umbes nii kitsas hajuvusnurk. Usun, et raadiosageduste diapasoonis nii kitsa nurgaga suundantenni tootmine käiks vähemalt venelastel küll üle jõu.