Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 81 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Apr 2004 08:44 
Eemal

ja neid skanneeritud paberkaarte saab siis kasutada oziexploreriga läpakas, mille külge on ühendatud gps. ainult nii ja mitte kuidagi teistmoodi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Apr 2004 19:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Enamikele aparaatidele sai tõmmata sisse skännitud kaarte, isegi GPS/GSM-telefonisse (minu oma: http://www.zone.ee/krss/Muud/benefon/benefon1.JPG )
Tegin ise sarnase teema www.auto24.ee foorumisse, kus hulgaliselt linke odavamatele GPS-de müügikohtadele: http://everyday.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=11247
Rohkem kasutaks siis autos ja metsas matkates, kuigipalju ka veepeal sõites. Kuna läpakat kaasas vedada ei viitsi, peaks tasku(te)sse mahtuvas komplektis olema juba kaardiga aparaat. Hetkel leidsin huvitava ja hinna poolest päris hea pakkumise sellisest kohast nagu http://www.navigointi.fi/ . Sealt tuleks vasakult valida GPS ja edasi Lowrance iFinder, kaardiga aparaadi hind oleks vaid 225EUR. Kui oleks olnud võimalus seda kord käes hoida, oleks aparaat võibolla ka ostetud juba. Siit ka palve, et kui kellelgi juhtub selline kodus olema, või teab mõnda kauplust, kus seda ka proovida saaks, siis oleks info eest (oma mailiaadressile) väga tänulik!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Apr 2004 22:55 
Eemal
Kasutaja avatar

krss kirjutas:
Hetkel leidsin huvitava ja hinna poolest päris hea pakkumise sellisest kohast nagu http://www.navigointi.fi/ . Sealt tuleks vasakult valida GPS ja edasi Lowrance iFinder, kaardiga aparaadi hind oleks vaid 225EUR. Kui oleks olnud võimalus seda kord käes hoida, oleks aparaat võibolla ka ostetud juba. Siit ka palve, et kui kellelgi juhtub selline kodus olema, või teab mõnda kauplust, kus seda ka proovida saaks, siis oleks info eest (oma mailiaadressile) väga tänulik!
Spekuleerin, et Lowrange iFinder Pro on täiuslikum (325EUR). Mõlema Lowrange puhul tuleks digikaart (Navionics) eraldi (310-330 EUR) juurde osta. Paraku ei selgu http://www.navigointi.fi/ webist, millised konkreetsed Navionici kaardid iFinderitele sobivad :(.

Vaatasin teisi digikaarte kaa ja leidsin odavamatest Garmin BlueChart CD-ROM (260 EUR), mis sobib järgnevatele Garmini GPS-idele: eTrex Legend, eTrex Vista, GPSmap 76, GPSmap 76S ja GPSmap 162
BlueChart CD-ROM-it valid ise sobiva kaardi ja siis registreerid selle interneti kaudu, kasutamiseks. Kahjuks ei selgu jällegi kuidas see CD kaart GPS-i jõuab (kas juhtme kaudu GPS-i pumbates või chipsi peale kopeerides)

Aga eks neid hindasid tuleks ikka USA kaubamajadest vaadata mitte Soomest ja Eestist kui raha vähem on ja jännata viicid.

Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Apr 2004 02:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänud! Mulle piisab muidu täiesti Eesti+Soome maanteede kaardist (sõltub loomulikult resolutsioonist). Õnneks on neil tavalt peal ka järvede kuju suht täpselt (omal kogemused siiski vaid Genimapi kaartidega, järvede kuju oluline eelkõige talvel mootorkelguga pimedas orienteerudes). Just seda tahakski proovida, et kuidas saab see aparaat hakkama sisseskännitud kaartidega (siiani mu kodu lähimate järvede põhjareljeef aint paberkaartidel ja kaugemale oma tillukese paadiga nagunii ei eksi). Kui hinnaerinevused jäävad paarikümne euro kanti, siis polegi hinnal erilist tähtsust. Tahaks vaid oma vajadustele vastavat mänguasja (kindlasti suurema mäluga kui mu Benefon, tänu mälukaardile seda probleemi vist neil pole), ning võimalikult soodsalt:) Ise ei oma kahjuks võrdlusmomenti, kogenematu kah...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Apr 2004 13:24 
Eemal
Kasutaja avatar

krss kirjutas:
Tänud! Mulle piisab muidu täiesti Eesti+Soome maanteede kaardist (sõltub loomulikult resolutsioonist). Õnneks on neil tavalt peal ka järvede kuju suht täpselt (omal kogemused siiski vaid Genimapi kaartidega). Just seda tahakski proovida, et kuidas saab see aparaat hakkama sisseskännitud kaartidega (siiani mu kodu lähimate järvede põhjareljeef aint paberkaartidel).
Kahjuks pole kuulnud, et Lowrange iFinder ega ka teised käsigps-id Magellan ja Garmin suudaksid bitmap (paberkaardilt skaneeritud) kaarti koos POI-dega (point of interest) lugeda.
Kui kellegil kogemust kuidas ja millega (com juhtme/ chips kaardiga) skaneeritud kaarte neisse saata, siis oleks väga huvitatud infost. Endal mul Magellan GPS 315, mis juba 3 aastat truult teeninud ja PC juhe viimase jaoks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 16 Apr 2004 12:42 
Eemal

langetan oma platinumi hinna 4500-le. Mõelge ise - selle raha eest eriti konkureerivat aparaati te siitkandist ei leia.

lisaks gpsile sisaldab see riist siis:

1. elektroonilist kompassi
2. baromeetrit
3. altimeetrit
4. termomeetrit
5. erinevalt paljudest teistest gpsidest (ntks Magellan Sportrak) pakub see võimalust secure digital kaartidega laiendada mälumahtu vähemalt 512MB-ni.

Oma kogemus näitab, et 256MB SD kaart mahutab umbes poole L-Euroopa ulatuses detailseid teedekaarte. Nii et 512MB laseks teil kogu Lääne-Euroopa DETAILSED teedekaardid taskus kaasa võtta.

matrox@hot.ee
5106903

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Veebr 2006 08:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul omal Garmin Quest. Käisin just jakaris, kes on Garmini maaletooja ja viisin ennast asjaga kurssi.
Merekaart BlueChart CD maksab Jakaris 2900 sisseehitatud mäluga seadmetele ja selle raha eest võid avada ainult ühe tsooni, näiteks eesti ranniku. Vahetatavate mälukaartidega kaardid maksavad ca 3300 tsoon.Avamine tähendab seda, et seda kaarditükki võid omale seadmesse laadida. CD peal olevat võid vaadata palju süda ihkab aga seadmesse saad siis aint ühte jupikest imeda läbi usb kaabli. Uue ala avamine toimub läbi garmincommi, maksad ca 100$ ja saad õiguse imeda järgmist ala seadmesse.Seda ma ei tea, kas CD-st saab kõrvetada piraadi ja ka sõber võib vaadata. Omal on sõbra käest saadud samalaadne magellani MapSendBlueNavEuropa2004, mida saan siis vaadelda, olen sealt manuaalselt gps punkte võtnud.
Point on tegelikult selles, et kaardi laadimine seadmesse on Garminil kenasti turvatud, paned võõra seadme arvutile järgi, lükkab programmi välja. Jakari jutu järgi on kõik häkkimiskatsed siiani ebaõnnestunud.
http://www.jakari.ee/index.php?main=239
Tehnilised probleemid garmini seadmete ja softiga lahendab sass, sass@jakari.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Veebr 2006 16:12 
Eemal
Kasutaja avatar

sepaonu kirjutas:
Mul omal Garmin Quest. Käisin just jakaris, kes on Garmini maaletooja ja viisin ennast asjaga kurssi.
Merekaart BlueChart CD maksab Jakaris 2900 sisseehitatud mäluga seadmetele ja selle raha eest võid avada ainult ühe tsooni, näiteks eesti ranniku. Vahetatavate mälukaartidega kaardid maksavad ca 3300 tsoon.Avamine tähendab seda, et seda kaarditükki võid omale seadmesse laadida. CD peal olevat võid vaadata palju süda ihkab aga seadmesse saad siis aint ühte jupikest imeda läbi usb kaabli. Uue ala avamine toimub läbi garmincommi, maksad ca 100$ ja saad õiguse imeda järgmist ala seadmesse.Seda ma ei tea, kas CD-st saab kõrvetada piraadi ja ka sõber võib vaadata. Omal on sõbra käest saadud samalaadne magellani MapSendBlueNavEuropa2004, mida saan siis vaadelda, olen sealt manuaalselt gps punkte võtnud.
Point on tegelikult selles, et kaardi laadimine seadmesse on Garminil kenasti turvatud, paned võõra seadme arvutile järgi, lükkab programmi välja. Jakari jutu järgi on kõik häkkimiskatsed siiani ebaõnnestunud.
http://www.jakari.ee/index.php?main=239
Tehnilised probleemid garmini seadmete ja softiga lahendab sass, sass@jakari.ee
Mis heal põhjusel BlueNav kaartide ja Garminiga üldse jännata kui C-map-i (soome laht+ahvenamaa+rootsi rannik) ja Navionicsi (soome laht kuni Poolani) digikaardid katavad mitme riigi ranniku ühe kaardina ja hinnad orj. 3-4 tuh. kr ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Veebr 2006 20:19 
Eemal
Kasutaja avatar

***Mis heal põhjusel BlueNav kaartide ja Garminiga üldse jännata kui C-map-i (soome laht+ahvenamaa+rootsi rannik) ja Navionicsi (soome laht kuni Poolani) digikaardid katavad mitme riigi ranniku ühe kaardina ja hinnad orj. 3-4 tuh. kr ?***
Kus kohas need nii head hinnad on?
Siin http://www.marinea.fi/c-mapnt.htm on iga ruut määratud hinnaklassis-L, S või W / L+ €130,- S+ €189,- W+ €289,- ja need ruudud ei ole väga prisked.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Veebr 2006 20:32 
Eemal
Kasutaja avatar

http://www.gps.ee/?op=body&id=32

navionicu koduleheküljel on eesti diileriks toodud

TALLINN
NEXUS GRUPP OÜ / BALTIC BOAT CENTER
AUTHORIZED DISTRIBUTOR
REGATI STR. 1
TALLINN 11911
ESTONIA
Phone: +372 6396 776
Fax: +372 6396 792
Email: info@bbc.ee
Internet: www.bbc.ee

Sealt saab ka kõige parema hinnaga

Täpsustuseks veel, et see kaart mida sa otsid on:

16P 16G 16C SOUTH BALTIC Poland, Russia, Lithuania, Latvia, Estonia, Gulf of Finland. From Rugen to Helsinki, Including Stockholm, Bornholm, Gotland, Hiiumaa, Saaremaa, Lake Ladoga and Lake Onega. [/quote]

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Veebr 2006 21:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas kellelgi on seda navionicsi kaarti olemas. Plaanin endale soetada ja kasutaks võimalust eelnevalt asjaga tutvuda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Veebr 2006 21:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui see jutt mulle oli,siis ma ei otsi sellist kaarti ja ma ei näe, et ta mingi moel garmini softist soodsam oleks. Mul on reaalselt vaja eesti rannikuvett, põhja Norrat ja võib-olla soome lõunarannikut.
2900 eest on mul garmini BlueChart CD puhul niigi eestist poolani, tahan avada norrat maksan 100$ ja avan norra.
Keegi soovitajatest miskit reaalset hinda näitab mulle, mis räägiks garmini BlueChart CD kahjuks? Kas keegi soovitajatest on tõmmanud rohkem kui ühe ruudu seadmesse selle(millise siis) soodsa hinna puhul?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Veebr 2006 00:11 
Eemal
Kasutaja avatar

BlueChart peale Garmini teistes plotterites ei töötagi. Suletud süsteem ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 25 Veebr 2006 23:30 
Eemal
Kasutaja avatar

sepaonu kirjutas:
***Mis heal põhjusel BlueNav kaartide ja Garminiga üldse jännata kui C-map-i (soome laht+ahvenamaa+rootsi rannik) ja Navionicsi (soome laht kuni Poolani) digikaardid katavad mitme riigi ranniku ühe kaardina ja hinnad orj. 3-4 tuh. kr ?***
Kus kohas need nii head hinnad on?
Siin http://www.marinea.fi/c-mapnt.htm on iga ruut määratud hinnaklassis-L, S või W / L+ €130,- S+ €189,- W+ €289,- ja need ruudud ei ole väga prisked.

Toon siinjuures ära paar C-MAP'i kaardi ala, mille hind on 3115+18%. Need kaardid on Eestis müügil.

Pilt
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 26 Veebr 2006 10:39 
Eemal

Ei tea, kas selliste kaartide järgi seilata üldse julgebki?
Mis asi see seal Gotlandi ja Kuuramaa vahel on?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 81 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: