Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 81 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Apr 2006 22:46 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:

Ah, selge. Lugesin ennist su teksti nii, et sain aru, et ka Lowrance'i jaoks Eesti teede kaart olemas. Minu viga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Apr 2006 23:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
madis16 kirjutas:

Ah, selge. Lugesin ennist su teksti nii, et sain aru, et ka Lowrance'i jaoks Eesti teede kaart olemas. Minu viga.
Garmini juurde pakutav Eeesti kaart ongi Regio kaart, sama mida Magellan pakubki.

Mis Garmini merekaarti puudutab, siis pole tal häda suurt midagi, olen hullemaidki näinud. Oma silm on kuningas, vaadake ise üksipulki kõik sadamad üle ja siis näete kui õige se kaart on. Seadmed Garminil on head kuna neisse lähevad nii mere kui maakaardid ja eurooppa autoteede atlased. Ega ei ole ideaalset lahendust kõigi jaoks, kõik sõltub mis parajasti oluline on. Sa võid leida parema kaardi aga kui sama kaariga seadet autos, nii metsas kui Euroopa linnades liikumiseks tahad kasutada annad andeks vb mõne ebaolulise detaili sadamas, mida sa nagunii tead. ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Apr 2006 00:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma tegelikult ei pidand detailsust silmas. Pigem katvust. Mul oleks tarvis ka soome lõunarannikut. Sellejaoks peaks aga juba uue kaardi ostma. Samas kui sul on gepsus Eesti kaart, siis sinna mere kaardi laadimisel see kustub.

Võibolla sain ma millestki valesti aru. Tegelikult piisas mulle kõrvuti Garmini ja Lowrance'i pildi vaatamisest. Muidugi see ka, et autos mul kaarti pole eriti vaja läinud. Ja need vähesed korrad kus on, olen kasutanud lapakal jooksvat kaarti.

Samas lapakal jooksev merekaart ei ole hea lahendus, sest meri on märg ja päike paistab liiga eredasti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Apr 2006 10:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Samas lapakal jooksev merekaart ei ole hea lahendus, sest meri on märg ja päike paistab liiga eredasti.

Kajutis päike ei paista ja mere märgus sinna ideekohaselt väga ei ulatu ka. :) Roolimehele öeldakse kompassikurss või järgmine sihtmärk mille peale hoida. Selline skeem eeldab navigeerimiseks muidugi kahte inimest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Apr 2006 23:20 
Eemal
Kasutaja avatar

madis16 kirjutas:
Samas kui sul on Garmini gepsus Eesti kaart, siis sinna mere kaardi laadimisel see kustub.

Kas siin on mõeldud neid odavaid käsigepse, millel on mälu vaid 10Mb ringis, st kui tahad sinna lisada midagi muud, ei mahu 7Mb suurune Eesti kaart enam ära? Või laetakse koos merega ka osa maismaad lihtsalt Eesti kaardi "peale"? Mis oleks lahendus, nt enne merekaart ja alles seejärel Regio kaart? Olen ka oma Garminile huvitatud merekaardi ostmisest ja maismaakaardist ma selle nimel loobuma nõus ei ole. Mälu on enda aparaadil 56Mb. Äkki on lisaks Garmini enda merekaartidele veel mingeid muid alternatiivseid lahendusi?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Apr 2006 06:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma seletaks selle eesti kaardi "kustumise" seadmest ära Garmini puhul. See juhtub siis, kui seda sinu enda suures arvutis ei ole. Enamusele laetakse see otse gepsu jakaris nende arvutist, kus see on olemas. Kui sa krss saadad midagi arvutist gepsu, siis tirid ju need kaardijupid ja punktid ja teekonnad, mida vajalikuks pead saatmise lahtrisse ja saadad. Kui saadad gepsust suurde arvutisse, siis tulevad teekonnad, punktid jms aga mitte kaardid ise, need on sul ju arvutis olemas.
Jakari jutu järgi on garmini kaardisoft turvatud nii, et kahte gepsu ei saa sama softi laadida. Pole ise proovinud võõrast gepsu ühendada.
Põhjus, miks inimestele arvutisse ei anta seda eesti detailset kaarti arvutisse on see, et kardetakse, et keegi paha hakkab neid althõlma müütama. Väidetavalt maksis see 120000. See 7,1MB fail on vabalt copitav.
Kui eelmine aasta gepsu ostsin jakarist, siis öeldi, et hakkavad ikka andma kaasa inimestele cd peal seda kaarti, ükskord läksin selle aasta alguses ja küsisin, et andke siis, ei, meil ikka raha tagasi saamata. Nüüd umbes kuu aega tagasi ostsin merekaardi, siis ikka anti lõpuks. Pidin pioneeri ausõna andma, et ei copy seda.
Ma arvan, et saad selle kaardi krss, tuues näiteks põhjuseks soomes elamise. Inimesele, kes aktiivselt kasutab gepsu ja saadab arvutisse ja gepsu tagasi igasugu infot, siis see eesti kaardi ärakadumine väga ebamugav.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Apr 2006 10:53 
Eemal
Kasutaja avatar

krss kirjutas:
madis16 kirjutas:
Samas kui sul on Garmini gepsus Eesti kaart, siis sinna mere kaardi laadimisel see kustub.

Kas siin on mõeldud neid odavaid käsigepse, millel on mälu vaid 10Mb ringis, st kui tahad sinna lisada midagi muud, ei mahu 7Mb suurune Eesti kaart enam ära? Või laetakse koos merega ka osa maismaad lihtsalt Eesti kaardi "peale"? Mis oleks lahendus, nt enne merekaart ja alles seejärel Regio kaart? Olen ka oma Garminile huvitatud merekaardi ostmisest ja maismaakaardist ma selle nimel loobuma nõus ei ole. Mälu on enda aparaadil 56Mb. Äkki on lisaks Garmini enda merekaartidele veel mingeid muid alternatiivseid lahendusi?
tegijamatel Garmini käsi GPS-idel on SD (secure digital) mälukaardid, ja maakaardi vahetus merekaardi vastu käib SD kaardivahetusega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 18 Apr 2006 19:34 
Eemal
Kasutaja avatar

krss, eesti detailne kaart on 7MB ja meri - soome laht, riia laht, läänemeri kuni stocki ja gotlandi alla kokku alla 3MB

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 05 Sept 2007 23:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Müügile on ilmunud Magellan CrossoverGPS, mis näitab nii maa- kui ka merekaarte. Merekaardid saab aparaati SD-kaardi abil. Aparaat on veekindel (IPX-4). Merekaartidest saab talle sisse panna MapSend® BlueNav™ kaarte. Tundub, et maakaartidest on talle sisse pandud ainult USA ja Kanada kaardid. Hind jääb u 400 USD kanti.

Pilt

Magellan CrossoverGPS

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Sept 2007 00:58 
Eemal
Kasutaja avatar

IP X4 on pritsmekindel
Veekindel selles mõttes et kannataks korraks vee alla panna on X7

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Sept 2007 10:26 
Eemal
Kasutaja avatar

sebija kirjutas:
IP X4 on pritsmekindel
Veekindel selles mõttes et kannataks korraks vee alla panna on X7

Tõepoolest, IPX4 ei sobi veealusesse keskkonda. Samas peaks kannatama vihma. IPX7 peab ära kannatama 30 minutit veealust olekut ühemeetrises sügavuses. Rohkem leiab infot veekindluse määratluse kohta siit: IPX Waterproof Specifications.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Sept 2007 16:13 
Eemal
Kasutaja avatar

potermanni jutu täienduseks. kaart kustib nii või naa gepsus kui uus laadida. mul on eesti kaart arvutis olemas aga puudub nn kaardivahetus nagu see on tomtomil. ma arvan, et probleem on pigem selles, et muidu laed sa garmini kaardi nii palju kui vaja regioonide kaupa. aga see eesti kaart on mingi vahepealne leiutis ja selle laadimine kustutab vana alt. varsti kui eesti on citinavigaatroil küljes see kustumise probleem vast kaob. samas jääb merekaardi kustumine vist ikka kummitama.

samas garmini kiituseks peab mainima, et mingeid kräkke ei levi, seega hästi turvatud. tomtom i puhul jääb aga selgusetuks, et kus nad üldse raha saavad kui netiavarused on kõiki versioone paksult täis

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Mai 2009 12:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Rahapuudus seab GPSi varisemisohtu

http://www.logistikauudised.net/Default.aspx?ArticleID=44dcbd5f-c6f0-4c34-929b-c3ae70b8a9da

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Mai 2009 07:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Oh õnnetust! Loodame, et tegu on tavalise meedia kriisiajastule iseloomuliku mustnägemusega. Kogu maailm on ju GPS'ist sõltuvuses: merendus, lennundus, põllumajandus, geodeesia, kartograafia, you name it....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Mai 2009 08:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Euroopa Liidu poolt arendatud GALILEO süsteem loodi selleks, et olla sõltumatu USA sõjaväe kontrolli all olevast GPS süsteemist. Viimast oli ameeriklastel õigus välja lülitada etteteatamata olukordades, kus nad tunneksid ennast ohustatuna terrorismi poolt. Eesmärgiks oli terroristidel piirata tehnoloogia kasutamist.

2013. aastal tahetakse GALILEO saada tööle 100%-liselt. Loodetavasti peab GPS niikaua vastu.

Mark kirjutas:
Oh õnnetust! Loodame, et tegu on tavalise meedia kriisiajastule iseloomuliku mustnägemusega. Kogu maailm on ju GPS'ist sõltuvuses: merendus, lennundus, põllumajandus, geodeesia, kartograafia, you name it....

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 81 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: