Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 183 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: GPS
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Nov 2018 08:17 
Eemal

Huvitav, miks lugupeetav Sults nii ihu ja hingega üritab välistada igasugust võimalust, et Venemaa võis gepsu signaali häirida? Mina küll olen kindel, et neil on igasugust elektroonilise sõjapidamise võimekust ja isegi kui pole, on tark sellise võimalusega arvestada.
Miks peaks Venemaa oma vastavat võimekust demonstreerima? No ikka heidutuse eesmärgil. Selsamal põhjusel esitlevad riigid oma uusimat relvastust juba katsetuste faasis ja tavaliselt blufivad selle võimekust kõvasti ülespoole tegelikkusest. Sultsi loogikast lähtudes peaks igasugused hypersonic raketid jmt projektid kümne luku taga hoitama, aga seda ei tehta

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Nov 2018 09:42 
Eemal

USA-l igati raskusi venelastega:
http://www.thedrive.com/the-war-zone/20034/the-russians-are-jamming-us-drones-in-syria-because-they-have-every-reason-to-be

Mis mäng kõnealuse sündmuse juures toimus ei selgu ilmselt kunagi.
Kardan, et seal taktikad on väga mitmekihilised: mida näidatakse, midat tahetakse näidata aga pole, mida uuritakse, mis läks lihtsalt viltu....
Seda siis mõlemal pool.
Et selle sõjalise süsteemi küljes on ka pisike tsiviilide kasutatav osa on neile peenraha.

US Naval academy hakkas uuesti tähtede järgi asukoha määramist õpetama
https://www.army-technology.com/features/the-problem-with-gps/

Hea meelega loeks siin foorumis Krasukha-4 (seeriatootmises) ja teiste ning veel alles katsetamisel olevatest vene elektroonilise sõja süsteemidest.
Kardan, et seal on füüsikat-matemaatikat, mida ülikoolis alles 10a pärast õpetama hakatakse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Nov 2018 12:37 
Eemal

niru kirjutas:
Huvitav, miks lugupeetav Sults nii ihu ja hingega üritab välistada igasugust võimalust, et Venemaa võis gepsu signaali häirida? Mina küll olen kindel, et neil on igasugust elektroonilise sõjapidamise võimekust ja isegi kui pole, on tark sellise võimalusega arvestada.
Miks peaks Venemaa oma vastavat võimekust demonstreerima? No ikka heidutuse eesmärgil. Selsamal põhjusel esitlevad riigid oma uusimat relvastust juba katsetuste faasis ja tavaliselt blufivad selle võimekust kõvasti ülespoole tegelikkusest. Sultsi loogikast lähtudes peaks igasugused hypersonic raketid jmt projektid kümne luku taga hoitama, aga seda ei tehta

Ära valeta! Ma ei välista võimalust, et Venemaa võis tahtmatult või tahtlikult GPS signaali häirida. Loe eespoolt uuesti minu postitusi, kui sul on haugimälu. Loe nt minu 20 Nov 2018 12:14 postitust.
Loomulikult on neil elektroonilise sõja võimekust. Aga GPS signaali segamise võimekus on koolipoistelgi, nagu siin teemas eespool kirjutatud, seega sellega ei heiduta tänapäeval kedagi.
Ma olen vastu lihtsalt täiesti laest võetud luulude levitamisele a la Venelased häkkisid GPSi jms. Minu jaoks on mõistetel (GPSi) häkkimine, (signaali) häirimine ja (signaali) võltsimine selgelt erinevad tähendused ja tahaks lihtsalt, et mõistetega ei käidaks meelevaldselt ringi. Kui väidate, et häkkisid, siis pange ka vastava info allikas! Kui seda pole, siis on tegu lihtsalt mõttetu propagandalaimuga. Kui traktor kaevab katki sinu valguskaabli ja su internetiühendus katkeb, siis sa ju ei lähe traktoristi süüdistama, et ta häkkis sisse sinu internetipanka.

Praegu vastab tõele uudis, et Norra ja Soome kahtlustavad/süüdistavad Venemaad GPS häirete põhjustamises. Kui selle põhjal hakatakse väitma, et Venemaa häkkis GPS signaali, on see juba propagandavaldkonda kuuluv. Eriti, kui arvestada GPS signaali probleemide avaldumise ülimalt piiratud ulatust ja probleemidega kokku puutuud tsiviilisikute salastamist (enamik uudiseid ei maini ühtki konkreetset lennufirmat või reaalset eraisikut, kes oleks probleeme kogenud), põhjalikult tuhnides võib siiski leida ühe lennufirma nime, kellel on ka varasemalt olnud probleeme GPS-signaaliga.

Mulle jääb mulje, et need häkkimisest kirjutajad omavad GPS toimimisest täiesti väära arusaama, eeldades, et GPS satelliidid jälgivad GPS vastuvõtja asukohta ja raporteerivad siis privaatse kanali kaudu konkreetsele seadmele tema täpset asukohta. Ainult sellisel juhul saaks GPS häkkimisel olla ülimalt piiratud ulatus. Tegelikkuses ei ole GPSi toimimiseks kahepoolset sidet, GPS satelliidid ei tea sinu seadme asukohta ja iga seade arvutab ise oma asukoha välja kõigile kuuldeulatuses (tohutul maaalal) olevatele seadmetele korraga väljastatud signaalide põhjal. Kui sellist signaali häkitakse, siis avaldub see samuti väga paljude kasutajate jaoks korraga.

Sama lugu on võltsimisega - ükski uudis ei väida, et signaali oleks spoofitud, kuid siin mõni ikka kirjutab, et Venemaa spoofis! See ongi see tõejärgne ühiskond?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 10:09 
Eemal

Sults, kui sulle ei meeldi mõistetega meelevaldne ringikäimine ja sind huvitab tõejärgne ühiskond, siis ära palun süüdista hauge nende kehvas mälus. :D Teadusemehed on selle legendi ammu ümber lükanud.
Kuna süüdistasid mind valetamises, siis pean vajalikuks oma küsimuse tausta selgitada ja loodetavasti antakse see OT andeks. Mõisted mõisteteks (kuigi pean isegi väga tähtsaks mõistetega korrektne olla), aga oled ju vaatamata oma varasematele mööndustele, et Venemaa võis olla häirete põhjustajaks, võtnud 20.11.18 kell 20.23 postituses konkreetse seisukoha, et kui seal keegi midagi häiris, siis oli see NATO enda raadiotehnika. Kuna sinu reageeringud antud teemas on ka sellised....kuidas nüüd öelda, kuidagi nagu valulikud või natuke hüsteerilised :) , siis no tekkis mul selline mulje, et võitled kuidagi ebahariliku kirega võimaluse vastu, et Venemaa (või kelle iganes) karvane käsi seal mängus on.
Antagu mulle andeks minu kirjasõna vääriti mõistmise ja tajumise võimekus, aga valetamises ärge süüdistage :D

OT-ga nüüd over and out

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 11:20 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

niru kirjutas:
OT-ga nüüd over and out

Olgem siis ka siin korrektsed - raadioside lõpetuseks ei sobi filmilik "over and out", sest see tähendab "jätkan sidet - lõpetasin side" - korraga ei saa mõlemat indikeerida.

https://en.wikipedia.org/wiki/Radiotelephony_procedure

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 16:54 
Eemal

to KIPPER...olgem siis veel täpsemad....OVER tähendab,et lopetasin lause ja kuulan nyyd sinu juttu...ja out... tähendab ,et löpetasin side ja panen toru hargile....nii vähemalt suhtlevad prof.laevajuhid!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 17:34 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

tetis kirjutas:
to KIPPER...olgem siis veel täpsemad....OVER tähendab,et lopetasin lause ja kuulan nyyd sinu juttu...ja out... tähendab ,et löpetasin side ja panen toru hargile....nii vähemalt suhtlevad prof.laevajuhid!

Jaja, jutumärkide sees kirjeldasin sedasi vastuolu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 17:35 
Eemal
Kasutaja avatar

jah, seda over & out-i kviteerib teine vestluspool - out.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 17:47 
Eemal

6. lehel on minu kommentaar
sults 11 Nov 2017 22:20
"Kindlasti on Venemaal võimekus GPS signaal maha karjuda. See on elementaarne kaitsevahend GPS signaalil põhineva juhtimisega rakettide vastu, samuti pealetungivate väeüksuste eksitamiseks. Ei välista, et neil on olemas võimekus GPS signaali võltsida ja asukohamääramist suunatult mõjutada, kuid sellise mõjutustulemuse avaldumine ei vasta seni ilmnenud GPS häirete iseloomule."

7. lehel on minu kommentaar
sults 20 Nov 2018 12:14
"Signaali võis kõrvalmõjuna summutada ka mõni Venemaa poolne seade, millega NATO õppusi luurati. Võis olla tegemist ka Venemaa poolse tahtliku signaali summutamisega, mis aga ei ole häkkimine. Kuid ma ei saa aru, miks peaks Venemaa tegema NATO õppustega koostööd, paljastamaks nende nõrkusi."

8. lehel on kohe esimesena niru kommentaar
niru 21 Nov 2018 08:17
"Huvitav, miks lugupeetav Sults nii ihu ja hingega üritab välistada igasugust võimalust, et Venemaa võis gepsu signaali häirida?"

Arvestades eelnevat on minu hinnangul niru väide sulaselge ja valulik valetamine, lausa hüsteeriline valetamine. Süüdistan teda selles vabalt edasi. Ma ei pea igas kommentaaris kordama, et on võimalik, et venelane neid häireid põhjustas. Minu eesmärk pole ühe või teise poole propaganda, vaid ma püüan leida võimalikke häirete põhjuseid, mis siiski vastaks meedias avaldatud nappidele asjaoludele. GPSi häkkimise variant praeguseks avaldatud asjaoludega lihtsalt ei klapi.

Äärmiselt lokaalset GPS-i segamist saaks teha vaid vahetult segatava külje all. See tsiviillennufirma, kes kaugel Põhja-Norras GPS-häiretest on teatanud (sh ka varem, Venelaste Zapad õppuste ajal) kurtis seda 2 lennujaama piirkonnas, mis asuvad Norra põhjarannikul, Venemaa piirist vastavalt 10 ja 50 km kaugusel. Nende puhul pean võimalikuks, et Vene sõjatehnika põhjustas nii tugevaid raadiohäireid (kas tahtlikult või pigem tahtmatult), et ka mõnikümmend km üle piiri Norra poole kadus GPS side. Vaevalt, et nende kahe tsiviillennujaama pimendamine oli Venelaste tahtlik eesmärk. Pigem on tõenäolisem, et suur hulk sõjalaevu, luuretehnikat, aktiivseid radareid ja raadiosaatjaid tekitavad nii suure raadiolainete hulga, et võib tekkida ülinõrka GPS-signaali summutav efekt. Isegi kui need seadmed ei tööta GPS-i sagedusel, võib lainete ristmodulatsiooni tõttu tekkida häireid ka GPS sagedusel.
Aga Nato tänavuste õppuste piirkond oli Trondheimi kant, sinna ei saa Koola poolsaarelt mingi nipiga äärmiselt lokaalseid GPS-häireid raadiokiirega saata. Isegi kui oleks mingi viis, kuidas segavat raadiolainete vihku saaks ilma erilise hajumiseta saata mitmesaja kilomeetri kaugusele, tekiks probleem saada täpselt pihta just Helge Ingstadi GPS antennidele, seejuures miili kaugusel oleva tanker Sola TS-i antenne riivamata. Sellise täpsuse olemasolu ma venelaste puhul ei usu. Ja selleks, et selline kaugelt lastud segaja jaksaks Trondheimi kandis summutada GPS signaali, peaks see allikale lähemal olema mitu suurusjärku tugevam ja lööma tummaks tohutu hulga kasutajate gps-seadmeid.

Ma ise olen LOST FIX teadet plotteri ekraanil näinud sadu kordi, enamasti on olnud põhjuseks see, et keegi on oma tagumiku toetanud jahi tagumisse nurka, kus asub gps-antenn. Aga on olnud ka juhuseid, kus põhjuseks on olnud kehv antennikaabli ühendus (näiteks on olnud juhuseid keegi on karusema merega kajutis käies tasakaalu kaotamise vältimiseks haaranud antennikaablist ja selle küljes rippunud). Seega otsin ma esmalt lihtsaimat võimalikku seletust, ma ei usu, et iga LOST FIXi taga on kohe mõne naaberriigi imperialistlikud maailmavallutusplaanid. Ma pean seda terve mõistuse tunnuseks, mitte hüsteeriaks ega valulikkuseks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 20:30 
Eemal

See Norra uus sõjalaev läks põhja mitte GPS tõttu, vaid seetõttu, et tolles laevas vastavalt viimase aja vaimule oli naistest koosnev juhtkond ja navigaatorid. See laev sai selle eest eelmine aasta isegi mingi auhinna ja kiita. Naised kursi muutmise asemel kuni kokkupõrkeni hoopis vaidlesid tankeriga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 20:30 
Eemal

Kuna kogu suhtlus on toimunud eesti keeles, siis korrektne on hoopiski "Side lõpp". :)

Side lõpp.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Nov 2018 21:45 
Eemal

avr70 kirjutas:
See Norra uus sõjalaev läks põhja mitte GPS tõttu, vaid seetõttu, et tolles laevas vastavalt viimase aja vaimule oli naistest koosnev juhtkond ja navigaatorid. See laev sai selle eest eelmine aasta isegi mingi auhinna ja kiita. Naised kursi muutmise asemel kuni kokkupõrkeni hoopis vaidlesid tankeriga.

Väga võimalik. Paraku propaganda pani tankeri otsa puruks sõidetud sõjalaeva pildi ilmestama artiklit pealkirjaga "Venemaa häiris GPS signaali NATO õppuste ajal".
Mis selle laeva meeskonda või naiskonda puutub, siis kuuldavasti oli otsasõidu ajal laeva pardal NATO ohvitseride vahetuse korras USA ohvitser. Millistes ülesannetes, seda hoitakse saladuses. Kuuldavasti on USA sõjalaevad viimastel aastatel põhjustanud mitu kokkupõrget Hiina ranniku piirkonnas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2018 11:32 
Eemal
Kasutaja avatar

avr70 kirjutas:

Desinformatsioon. Tol hetkel olid vahis meessoost isikud ja seda kinnitab ka side salvestus. Ka taustahelides ei esine naishääli. Ka oli sillas USA ohvitser, kes oli seal meeskonnavahetusprogrammi raames. Takkajärgi targutades ei saa välistada, et oleks naised sillas olnud, poleks ehk riistapikkuse mõõtmiseks läinud ja kokkupõrge oleks olemata olnud :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 23 Nov 2018 17:23 
Eemal

Mark kirjutas:
Desinformatsioon.

http://freewestmedia.com/2018/11/14/gen ... e-ingstad/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 24 Nov 2018 14:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Jajah, ma tean. Viitan lihtsalt sellele, et Norrakeelse ajakirjanduse väitel ei olnud laevalt maaga sides olnud inimese seas ühtegi naishäälset ja samuti puudusid naishääled taustahelidest. Ehk siis oli saatuslikul kombel see päev kui see ainus meesnavigaator sillas viibis koos USA vahetusmeeskonnaliikmega kes oli samuti meessoost ja praktikandist roolimehega kes olis samuti meessoo esindaja ;)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 183 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: