Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kaardiplotter
PostitusPostitatud: Reede, 25 Apr 2008 13:02 
Eemal

Teadjamatele oleks selline küsimus,et mida soovitate.Plaan osta/tellida netipoest kaardiplotter,aga ei jõua otsusele,kas peaks võtma tavalise,või siis selle comboseadme,millel ka sonar küljes.Seni olen kasutanud Lowrance käsiGPS-i.Aluseks on 6,5m kaater,mida kasutan niisama ringi kolamiseks.Kalamees viimasel ajal eriti pole,sest olen arusaamisele,et kalad üritavad mind vältida.Tänud ette heade nõuannete eest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Apr 2008 21:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Et sai just hiljaaegu soetatud. Garmin GPS MAP4012 ja lan sonarmoodul.

Lausa suurepärane kasutada.
Tõeline abimees,
Eriti mõnusaks teeb madalas liikumise, sonar/map kombineeritud ekraan.

Positiivne:
Et siis Display, millele saab liita sonari, radari, aisi , dsc. jne.
ekraan 12".
Pilt selge arusaadav, menüüd lihtsad

Ja oluline erinevus siin igasugu arvuti/kaardi süsteemidest. Et liikudes 30- 40 sõlme juures, ei jää pilt maha.

Negatiivne:
Hind
Juhtmete ühendamise keerukus.
Peipsi - emajõe kaardi puudumine.

Et siis minul, kulus seadmete omavaheliseks ühendamiseks terve tööpäev.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 15:40 
Eemal

Kui sa oled kasutanud Lowrance käsiplotterit siis oleks mõtekas osta sama marki plotter kuna menüüd on nendel seadmetel ühed. Soovitaksin kas Lowrance 5150C või siis Eagle IntelliMap 642C. Viimane siis parima resolutsiooniga 5" plotter turul. Kui oled huvitatud hindadest saada privaat sõnum. USA-st tellides võid sa saada USA mõõtühikute versiooni või lihtsalt seadmest ilma jääda. Toon neid ise maale ja tean mis tollis aeg ajalt tehakse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 18:51 
Eemal

Ma ka sarnase probleemi kallal praegu pead murran selle vahega, et olen juba otsustanud comboseadme kasuks, kuna leian, et veepeal on mõlemad vajalikud ja väikesel kaatril pole eraldi seadmete soetamisel mõtet. Kuna aga teema haakub ühe teise probleemiga, nimelt paadil on Mercury mootor, mis on varustatud SmartCraft'iga aga puudub vastav kell andmete vaatamiseks ja juhtimiseks. Jõudsin siis sihukese firma seadmeteni nagu Northstar, millel on muu hulgas ka SmartCraft'i tugi ja mille kasutamine säästaks SmartCraft'i kella soetamisele kuluvad 6500.- kr.
Oskab keegi kosta midagi Northstar'i seadmete (nt Explorer 657) kvaliteedi või probleemide kohta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 20:31 
Eemal
Kasutaja avatar

moiva kirjutas:
Jõudsin siis sihukese firma seadmeteni nagu Northstar, millel on muu hulgas ka SmartCraft'i tugi ja mille kasutamine säästaks SmartCraft'i kella soetamisele kuluvad 6500.- kr.
Oskab keegi kosta midagi Northstar'i seadmete (nt Explorer 657) kvaliteedi või probleemide kohta.

Et ma nüüd tiba elutarkust jagan.
Et niipalju kui laeval on erinevad elektri tarbijaid, teostatakse asi tavaliselt nii.
Eluks vajalikele seadmete jääb autonoomsus ja (data/ admete) seadmete omavahelised ühendused teostatakse optiliste lahutuste abil.

Mootorile otse aku ühendus. Mootori toite juhtmetele lisa seadmeid/tarbijaid ei lisata …. .
Raadiojaamale eraldi liinipidi ühendus akule.
Navi seadmed ja muu olulisem eraldi liinipidi ühendus akule.
Valgus ja muu ebaoluline eraldi liinipidi ühendus akule.

Kõikidele ühendustele akul, paigaldatakse kaitsmed. Mitte ainult liini, vaid nii liini jämedust , kui ka tarbijaid arvestades kaitsmed. Kui kaitse on jämedam, kui liin ise ei ole tollest kaitsmest ju kasu.

Kes elektri jamade pärast merel hädas olnud, teab millest räägin. Ilm kuri ja vesi ülepea.. Kaitsmed välja lülitama hakkavad. Siis alles taipate milleks need olulised lülid lahus hoitakse.

Mis ma sellega öelda tahan.
Et smartcraft on mootori ajuga otse ühendatud. Seade teostab otse ajust andmete lugemise ja ka kirjutamise operatsioone. Seade võtab voolu mootori ahelast.

Sina tahad ühendada 3 -rd party tootja seadet mootorile külge.
Tubli , kuid kas sa oled kindel, et see on hea mõte?. Mina arvan, et ei ole.

Miks?
Mootori korraliku töö tagamiseks ei ühendada mitte kunagi mootorit juhtiva elektrisüsteemi külge lisa seadmeid.
Kui Gps , mis iganes põhjusel (niiskus, vesi, halb toide) katki läheb ja lühisesse läheb. On olemas umbes 50/ 50 , et ka sinu mootori aju saab, juhtimise kanaleid pidi kahjustatud.
Ja lisan siia veel ka ühe olulisema fakti. Mootori käivitamisel, starteri koormuse tõttu mootori kapoti all pinge kukub. Sinu eraldiseisev aparaat võib osutuda üheks lüliks mille kaudu hakkab vool (käivitamisel) läbi liikuma.

Mänguasjana võib see sidekanali lugemine hea asi olla , et informatsiooni saada.
Kuid odavam võib lõppkokkuvõttes tulla kaks head instrumenti. Korralik gps ja mootorile selleks ettenähtud kellake.

Ma ei esinda ühtki edasimüüjat. Olen piisavalt ise punaseid ja sooje juhtmeid näinud. Ja tean väga hästi milleks paadil massilüliti olemas on :)
SWIMMING, OPTIMA YELLOW TOP
Pilt
VESI+ ELEKTER
Pilt
Sellel aastal on kuidagi palju on neid veepale jäänud sõiduriistu.

Viimati muutis Peeter Ude, Neljapäev, 24 Juul 2008 21:37, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 21:11 
Eemal
Kasutaja avatar

priit184 kirjutas:
USA-st tellides võid sa saada USA mõõtühikute versiooni või lihtsalt seadmest ilma jääda. Toon neid ise maale ja tean mis tollis aeg ajalt tehakse.

Maaletoojana võiksid sa vähemalt niipalju teada, et ei ole olemas mingit "USA mõõtühikute versiooni". Kõigil vähegi normaalsetel plotteritel on võimalik valida täpselt selliseid mõõtühikuid, nagu kasutajale parajasti meeldib. Kui on vaja kaupa müüa, siis tee kohapeal selline hind, et kaugelt tellimise asemel tasuks siit osta, aga klientide eksitamisega pole ka mõtet tegeleda :evil:

moiva kirjutas:
Jõudsin siis sihukese firma seadmeteni nagu Northstar, millel on muu hulgas ka SmartCraft'i tugi

Explorer 657 võiks minu meelest päris korralik seade olla. Kvaliteedi kohta ei oska omast kogemusest kommenteerida, aga midagi eriti halba pole kuulnud. Lisaks SmartCraft'i andmetele suudab ta näidata ka AIS ja DSC infot. SmartCraft'i juures pead meeles pidama, et lisaks tuleb osta vastav liides. See maksab kah sadakond dollarit, nii et kokkuhoid tuleb mõnevõrra väiksem.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 21:35 
Eemal

Rehepapp kirjutas:
priit184 kirjutas:
USA-st tellides võid sa saada USA mõõtühikute versiooni või lihtsalt seadmest ilma jääda. Toon neid ise maale ja tean mis tollis aeg ajalt tehakse.

Maaletoojana võiksid sa vähemalt niipalju teada, et ei ole olemas mingit "USA mõõtühikute versiooni". Kõigil vähegi normaalsetel plotteritel on võimalik valida täpselt selliseid mõõtühikuid, nagu kasutajale parajasti meeldib. Kui on vaja kaupa müüa, siis tee kohapeal selline hind, et kaugelt tellimise asemel tasuks siit osta, aga klientide eksitamisega pole ka mõtet tegeleda :evil:

Ärme üldista. Osad seadmed on tõesti "ameerika ühikutes"
Note: International (Metric) & Domestic (Feet) Units: Units purchased in the United States or Canada can not be converted from feet to meters by the factory nor by the local authorized international distributor. Metric units are only available through the authorized international distributors. Kui ma õigesti mäletan kehtis see Humminbirdi seadmete kohta. Ehk siis saad Ameerikast odavalt jalgades ja fahrenheitides näitava seadme, mis meetreid ja celsiust ja muid SI süsteemi ühikuid ei tunnista. Lowrance, Eagle, Garmin, Navman, Furuno? Raymarine? peaks olema üldreeglina intenatsionaal ehk menüüst seadistavad. (erandeid võib olla)Nii et igal konkreetsel juhul tasub üle küsida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 21:45 
Eemal

Ma ei tea kui palju neid loorensi maaletoojaid on, aga see "ähvardus"jutt nende aparaatide nn usa ühikutest on siin juba läbi ka käinud ja ümber lükatud. Ja tõestatud sai ka see, et kaartidest, mida need samad maaletoojad müüvad, ei tea nad ka essugi.
Äkki on veel maaletoojaid, äkki pole.....samas, äkki võib püksi ka tulla.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 21:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Ärme üldista. Osad seadmed on tõesti "ameerika ühikutes"
Note: International (Metric) & Domestic (Feet) Units: Units purchased in the United States or Canada can not be converted from feet to meters by the factory nor by the local authorized international distributor. Metric units are only available through the authorized international distributors. Kui ma õigesti mäletan kehtis see Humminbirdi seadmete kohta.

Hmm, võibolla tõesti, pole ise Humminbirdi üle lombi tellimisega tegelenud. Tänan tähelepanu juhtimast ja muidugi tasub enne ostmist alati kõik väikeses kirjas märkused läbi lugeda. Aga antud juhul käis jutt konkreetselt Lowrance/Eagle seadmetest. Minu poolne "kõik vähegi normaalsed plotterid" oli siis tõesti liigne üldistus, kuid mõte jääb samaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 24 Juul 2008 22:47 
Eemal

Igati nõus Peeter sinu märkustega, lihtsalt tahan viidata, et Northstar'i tooted on SmartCraft'i kodulehe andmetel läbinud kõik vajalikud testid ja on nende poolt heaks kiidetud. Kas see ka reaalsuses nii on ...?

Olen kursis ka selle liidese vajalikkusega ning tõenäoliselt tuleb kasutada veel spets pikendusjuhet, mis maksab ka ca 30 taala, sest sellel liidesel on ainult 1,3m kaablit, mis ei ulatu mootorist plotterini.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Juul 2008 06:21 
Eemal
Kasutaja avatar

moiva kirjutas:
Northstar'i tooted on SmartCraft'i kodulehe andmetel läbinud kõik vajalikud testid ja on nende poolt heaks kiidetud. Kas see ka reaalsuses nii on ...?

Tundub tõesti nii 100%. kuid tõsiselt soovitan kaht eraldi instrumenti.

Kõrvalmärkusena. -> GPS MAP 4012 on (5 sisendit-väljundit, ja kaks lisa väljundit), instrumendis sees isoleerinud. Usun, et selle Northstar ühendus on samatõenäoliselt isoleeritud, ehk siis 1:1 juhendit lugedes ühendada.

Mitte mingeid lisasid ... ja miinuseid/masse kokku .... .
Smart. peaks minu teada olema serial data sidestus. Et siis kirjutamine ja lugemine eraldi otsad ja mass ühine. kokku kolm kaablit.

Tõenäoliselt õieti ühendades ,ja testriga üle mõõtes ei tohiks seadme toite massi ja mootori massi vahele lühist tekkida.

Viimati muutis Peeter Ude, Kolmapäev, 30 Juul 2008 21:22, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Juul 2008 09:05 
Eemal

Ega ma ei ole veel plotteri soetamise osas mingit otsust teinud, esialgu vaatan ringi ja kuulan targemate nõuandeid. Tänud igatahes asjalike kommentaaride eest. Järgmisel nädalal lähen Admiral Trade'i ja vaatan oma silmaga selle Northstar'i üle, eks siis paistab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Juul 2008 11:49 
Eemal

Northstari toode euroopa turul on Navman. Olen Navmani plottereid mõned aastad kasutanud ja pean tunnistama et tegemist igati töö ja lollikindla tootega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Mär 2009 17:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga Peeter, kui sul see üks ainus ekraan ühel hetkel silmad kinni paneb, jookseb sul nii asukohainfo kui sügavus tühja kohta?

Mul on Garmini 525s mudel peal, seal samuti saab ühele ekraanile jätta jooksma sügavuse ja asukoha-kaardi, aga vana kajakat ma maha visata ikka ei julge.
Sul ka mingi alternatiiv peal?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Mär 2009 19:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Dillinger kirjutas:
Mul on Garmini 525s mudel peal, seal samuti saab ühele ekraanile jätta jooksma sügavuse ja asukoha-kaardi, aga vana kajakat ma maha visata ikka ei julge.
Sul ka mingi alternatiiv peal?

Kes tahab ikka merele minna ja satub kaldast kaugemale, sel peaks/võiks ikka navigatsioonisedame dublant ka kaasas olema :wink:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid