Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 02:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere Kipper!

Tänud Sulle tehtu eest, aga mina olen hädas kasutamisega :oops: Ei tunne seda Google Earthi ja maakera kipub kogu aeg pöörlema . Mida ta ju ka tegelikult teeb :? Kas Sa saaksid siiski mingi täpsema juhise juurde panna :?: Minul igal juhul need abi all olevad kasutusjuhendid ei avane kuidagi :idea: Vabandan oma saamatuse eest :(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: koordinaatidest
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 09:56 
Eemal

oleks ettepanek suhelda siin ikka meremehe moodi....saaksid koik aru...vanasti anti koordinaadid sedasi toon lihtsalt naiteks...59*29`72N 24*33`64 Ost .Selline jama merekaartidel nagu 59*473377 N ajab natuke muigele,see nagu rohkem maameeste asi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 09:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
Head kasutamist ja kaasatöötamist (keset Soome lahte on paigutatud hulk randumiskohti, mis ootavad parandusettepaneku lingi kaudu asukoha koordinaate)!

3 x Võimas!!! Ilmatu töö on paistab tehtud olevat.

Tähiste nimed on minu kuvaril väiksevõitu, kas nende suurust saab Earthis kuskilt timmida?

Hunter, maapalli saad Google Earthis seisma, kui vajutad pildi paremal ülanurgas oleva emmekumma juhikketta keskele või toksad korra tühikuklahvi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: koordinaatidest
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 10:27 
Eemal
Kasutaja avatar

amy kirjutas:
oleks ettepanek suhelda siin ikka meremehe moodi....saaksid koik aru...vanasti anti koordinaadid sedasi toon lihtsalt naiteks...59*29`72N 24*33`64 Ost .Selline jama merekaartidel nagu 59*473377 N ajab natuke muigele,see nagu rohkem maameeste asi.

Hmm, amy... Vaata mina kui saaksin, läheksin jälle ajas tagasi vanasse Babülooniasse, otsiksin üles selle "idioodi", kelle tõttu meil on tunnis 60 minutit ja minutis 60 sekundit (nii aja- kui nurgamõõdus) ja kägistaksin ta omaenese kätega ära :P Ehk siis edaspidi oleks inimkonnal mõistlikum mõõdusüsteem kujunenud...

Viimati muutis pingviin, Reede, 06 Mär 2009 12:34, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 11:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Tore! Kas võin oma rootsi sõpradele, kes kipuvad siiakanti aeg ajalt sattuma, ka lingi saata? Miski sala asi või müügiobjekt pole?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: koordinaatidest
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 11:58 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

amy kirjutas:

Aga palun! Ava GoogleEarthis Tools->Options ja aknas "Show Lat/Long" pane sellele formaadile mumm ette!

Pilt
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 12:04 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Davy Jones kirjutas:
Kipper kirjutas:
Head kasutamist ja kaasatöötamist (keset Soome lahte on paigutatud hulk randumiskohti, mis ootavad parandusettepaneku lingi kaudu asukoha koordinaate)!

3 x Võimas!!! Ilmatu töö on paistab tehtud olevat.

Tähiste nimed on minu kuvaril väiksevõitu, kas nende suurust saab Earthis kuskilt timmida?

Algusest selle vaheetapini läks terve aasta (ok, mõni kuu pausi oli ka vahepeal).

Tähiste nimede näitamine oli omajagu peavalu - seal on selline saba-kinni-nokk-lahti variant. Valisin praegu saba-kinni (ehk automaatselt nimesid ei näidata, näidatakse hiire kohale viimisel).
Natuke saab suurusega mängida - võta Tools-Options ja pane "Labels/Icons Size" Large peale.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 12:06 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Tore! Kas võin oma rootsi sõpradele, kes kipuvad siiakanti aeg ajalt sattuma, ka lingi saata? Miski sala asi või müügiobjekt pole?

Mis on veebis üleval see on ka avalik kõigile ;)

See on tasuta tehtud tasuta kasutamiseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 22:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei oska kohe midagi kosta algatuseks, ma ei kujutaks selle mahuga tööd ettegi.

Kas tahad navigatsioonimärkide pilte juurde ka kui peaks mõni hea klõps sattuma?

Mõtlen,et nii eluterve ettevõtmise auks kleebin auto või lausa jahi külge kipperi kleepsu :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 06 Mär 2009 22:59 
Eemal

Mis teised arvavad, kas äkki tasuks liitsihte projetseerida merele (ehk sinna, kus neid tegelikult arvestama peab) või piirduks praegu näidatud punaste juttidega alumise ja ülemise märgi vahel? Üldse ei taha norida, lihtsalt tekkis selline praktilisevõitu küsimus :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Mär 2009 01:27 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Tõnu kirjutas:
Mis teised arvavad, kas äkki tasuks liitsihte projetseerida merele (ehk sinna, kus neid tegelikult arvestama peab) või piirduks praegu näidatud punaste juttidega alumise ja ülemise märgi vahel? Üldse ei taha norida, lihtsalt tekkis selline praktilisevõitu küsimus :wink:

Tead, see oli mul isegi mõttes! Kuna endale võetud tähtaeg surus peale ja sellise andmemahu juures on nokitsemist ilm-ja-maa, siis jäi esialgu ära, sest ka tehniliselt ei osanud seda projektsiooni teostada. Õnneks on GE arendajaid palju ja usun, et sarnane teema on läbi käinud. Peab vaid otsima ja siis ära tegema.

Kas seda ikka panite tähele, et liitsihid on kolmemõõtmelised!!? Kalluta kaarti ja vaata sihti siis - keera see endale kasvõi otse ette ehk nagu sõidaksidkid selle peal. Ja liitsihi "mastide" kõrgused on ära toodud nende õigetes kõrgustes ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Mär 2009 01:45 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

griti kirjutas:
Ei oska kohe midagi kosta algatuseks, ma ei kujutaks selle mahuga tööd ettegi.

Kas tahad navigatsioonimärkide pilte juurde ka kui peaks mõni hea klõps sattuma?

Mõtlen,et nii eluterve ettevõtmise auks kleebin auto või lausa jahi külge kipperi kleepsu :D

Ma ise ka alguses ei kujutanud ette, et see nii kaua aega võtab ;) Aga süües kasvab isu, soov on midagi pakkuda, enda teadmisi ja oskusi ära kasutada, kaardi kasutaja soove aimata nii info kui selle formaadi osas. Paralleelselt olid üleval küsimused "mida oleks vaja?" ja "kuidas seda teostada?" ehk samas õppisin GE KML keelt. Ma pakun, et sarnase projekti (ajakulutuse) on teinud Aldo oma "Väikelaevajuhi koolitusmaterjali" koostamisega.

Navigatsioonimärkide pildid päritakse otse VA andmebaasist. Seega tuleks pildid pigem neile saata või kui soovite, siis võin neid neile vahendada.

Muidugi kleebi auto üle! :D Ma kavatsen ise ka seda teha. Selleks saab arvatavasti mõne aja pärast uus liikurvahend muretsetud (kahjuks küll mitte SRT versioon, mis pildid esitatud) ja lihtsam kavand võiks olla näiteks järgmine :

Pilt
By kipperfoto

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Mär 2009 02:08 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Nüüd on olemas eraldi alafoorum navi.kipper.ee kuna arvatavasti/loodetavasti leiab see laiemat kajastust. Kõik parandus- ja täiendusettepanekud teha eraldi teemadeks, et vajadusel need läbi arutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 07 Mär 2009 02:33 
Eemal

Kipper kirjutas:
navi.kipper.ee

Aga miks Sa neid koordinate Insulaarist ei võta ? Ma olen neid nii avalikultkui privas Sulle korduvalt pakkunud.

... no aga nii või teisti, palju õnne suure töö ärategemise tõttu. Omal on ka kergem tunne, kui näed, et keegi veel viitsib, asja eest, teist taga, selliste rakendustega tegeleda.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid