Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 66 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Merekaartide programmid PC jaoks
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Mär 2009 20:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Meil on olemas Earthil jooksev kaart, kus on navmärke võtta... siis Kopamees reklaamib C-MAP asju (mis ongi selline, millesarnaseid ma selle posti kaudu taga otsin)

Insulaaril on samuti suht mõnus leht.

Aga ikkagi küsimus on:
Kas C-map i sarnaseid kaarte rohkem olemas ei ole? Olen näinud sõpru planeerimas asju mingite kaartide peal PC-s, aga hetkel neid kuidagi kätte ei saa. Asi oli nii täpne et Kräsuli salmi kanalit uurisime.

Kas keegi teab veel, milliseid kaarte on mere kohta, mis annavad arvutiekraanil peenelt uurida (ja ka teekondi joonistada ja koordinaate peale haugata)

?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Mär 2009 20:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga kas Garmini Mapsource oled proovinud/uurinud?
Seal paistab salme selline:
http://rammu.mine.nu/kipper/suur_salme.jpg

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 21 Mär 2009 22:18 
Eemal

Kasutan sellist programmi nagu Transas Navigator. Väga tõsine tööriist.
Kasutab samu kaarte nagu suurtel laevadel kasutatakse ja kui oled mingi kaardi ostnud siis saab endale uue versiooni laadidia kaardist kui mingi uuendus tuleb. Lisaks on veel selline programm Pocket Sailor mis võimaldab PC-l tehtud kaardi ja teekonna pihuarvutisse või mobiili lugeda ja seda navigeerimiseks kasutada.
http://www.transasnavigator.com/en/navigator/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Merekaartide programmid PC jaoks
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Mär 2009 04:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Ole hea, siin need on.

Dillinger kirjutas:
Meil on olemas Earthil jooksev kaart, kus on navmärke võtta... siis Kopamees reklaamib C-MAP asju (mis ongi selline, millesarnaseid ma selle posti kaudu taga otsin)

Insulaaril on samuti suht mõnus leht.

Aga ikkagi küsimus on:
Kas C-map i sarnaseid kaarte rohkem olemas ei ole? Olen näinud sõpru planeerimas asju mingite kaartide peal PC-s, aga hetkel neid kuidagi kätte ei saa. Asi oli nii täpne et Kräsuli salmi kanalit uurisime.

Kas keegi teab veel, milliseid kaarte on mere kohta, mis annavad arvutiekraanil peenelt uurida (ja ka teekondi joonistada ja koordinaate peale haugata)

?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Mär 2009 10:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Kõigepealt tuleks vahet teha kaardimaterjalil, kaardi formaatidel ja programmidel.

Programme on igasuguseid, nii tasuta kui tasulisi, igaüks natuke erinevate võimalustega.

Erinevad programmid söövad ka veidi erinevaid kaarte, aga üldlevinud avalike formaatidega (S-57 jms.) saavad paljud hakkama. Samuti saab tavaliselt neile sisse sööta raster formaadis asju, olgu see siis spetsiifiliselt kodeeritud (BSB4, GeoTIFF, jne.) või ise kalibreeritud pilt.

Kõige keerulisemaks osutub tavaliselt hoopis küsimus, et kust saada piisavalt täpset kaardimaterjali konkreetselt huvitava ala kohta, olgu see siis mis formaadis tahes.

Seda on siin enne ka palju arutatud. MapSource, C-Map jt. on umbes-täpselt sama korralikud kui ametlik kaardiatlas ja enamasti teekonna planeerimiseks ka täiesti piisavad. Paljudes kõrvalisemates kohtades on vanad vene kindralstaabi kaardid detailsemad, aga tänaseks muidugi aegunud - ise pead teadma, kui palju antud koht muutunud võib olla. Omaette nähtus on Navionics (ja selle põhjal tehtud Magellani kaardid) - tundub, et seal on kasutatud lisaks tänastele ametlikele kaartidele ka vanade vene kaartide andmeid, seega on nad kohati tükk maad detailsemad, aga täpsuse kohta ei oska kindlalt midagi väita.

Nii et alustuseks tuleks välja mõelda, milliseid kaarte sa saad ja tahad kasutada ja selle järgi võib siis ka programmi välja otsida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Mär 2009 11:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Kohelikke bitmap-kaarte saab siit maha salvestada, siit saab isegi mõningate kohtade vektorkujutisi. Edasi siis on vaja miskit, millega neid kalibreerida jne. $99 http://www.oziexplorer.com/ kõlbab mitmeksi neist.

Foorumlane Madis16 on digikaartide "painutamisega" omajagu loomkatseid teinud, ehk ta kommenteerib ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 22 Mär 2009 12:42 
Eemal

www.fugawi.com
www.euronav.co.uk/index.html

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Mär 2009 09:29 
Eemal
Kasutaja avatar

jah, niipalju kui uuritud ka on, peab ikkagi Mapsource kallale asuma. Mul on seni probleemseks osutunud Oziexploreri Garminiga paaritamine (routede laadimised jne) aga see on ilmselt isiklik probleem. Masendav on olnud olukord, kus sõber saadab magellaniga sissesõidetud tracki ja ma seda Garminisse ei saa. Jälle vähese harjutamise viga, aga ma raiskasin 4 tundi ikkagi ära oma kallist elust...

Ma lootsin küll, et keegi vihjab mingile kohalikule paketile kohe ära :P
Arutatud on, aga muidugi oleks teemas sellised kajastused natuke selgemad, nagu:
Mapsource, merekaardi saab sellisel kujul ja sealt

Praegu on vist ainus selge koht Kopamehe C-mapiäri :P
Ülejäänud on rägastik ja pikk asjaajamine.

Muidu, Deeppoindi Kurkse sadama plaani ei saa ära kinnitada :) see sügavusteema muutub seal iga kuu aja takka!

Aga nagu öeldud, abi on saabunud, minul valik tehtud.

Tänan. Vbla mingi hetk võtan siia siiski need programmid kokku, kõik viited on üle foorumi laiali hajutatud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Mär 2009 12:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui on konkreetne koht mõnest merekaardist on tarvis tekitada Garmini elektrooniline kaart, siis saan sellega aidata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Merekaartide programmid PC jaoks
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Mär 2009 15:59 
Eemal

Dillinger kirjutas:
Asi oli nii täpne et Kräsuli salmi kanalit uurisime.

OT:
Aga mine proovi sealt paadi ja kajaloodiga läbi sõita :lol: Sellest kaardiuurimisest pole kottigi kasu.
Kümneid kordi sealt läbi roninud ja iga tugevama tuulega läbitav kanal nihkub. Ja eksimisruumi eriti pole, sest ühel pool kivid ja teisel pool liivamadal. Ja kanaliski vett just ülearu pole, viimati (paar nädalat tagasi) näitas 0,3m kiilu all....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Mär 2009 20:54 
Eemal
Kasutaja avatar

jaa, sama jutt ka Kurkse kohta - liivad rändavad muidugi. Vilets näida jah :P olen Kräsulil 1 korra liiva sõitnud isegi, aga rohkem kalamehe võrgupanemist mitte segada püüdes :D

eks ma pidasin silmas rohkem seda, et sinna ikkagi info kirjutatud oli... Mõni kaart on selline, et Soome lahe keskel on 60 meetrit kahes kohas ja kogu info (hei! see oli ka näide!)

Ja Kurkse väina kohta pole ühtegi kaarti mis ligilähedaselt õigust räägiks, vabandage.

Aga kivised alad peaks paremini paigas jälle püsime, näiteks Sõru kandist Varese sadama poole pugedes... laevateed...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Mär 2009 13:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Dillinger kirjutas:
Masendav on olnud olukord, kus sõber saadab magellaniga sissesõidetud tracki ja ma seda Garminisse ei saa.

http://www.gpsu.co.uk/ ehk aitab?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Mär 2009 13:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Või see http://www.gsak.net/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 26 Mär 2009 12:14 
Eemal
Kasutaja avatar

:P katsetamiseks praegu pole varianti, aga varsti tuleb :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: NavPlanner-i müüja
PostitusPostitatud: Pühapäev, 26 Apr 2009 09:00 
Eemal

Sooviks osta Navionics-i tarkvara NavPlanner. Kes seda Eestis müüa võiks? Või tuleb kusagilt netipoest osta?

Tänud ette, e.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 66 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: