Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Legaalne mereside jaama kasutus väikelaeval
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Juun 2004 01:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Eips!

Nimelt tekkis üks mereraadiojaam ja mõtlesin siis seda ka kasutada oma paadis. Aegajalt on vaja suhelda teiste paatidega, kaldaga ja mine tea kellega veel.

AGA

Uurisin igasugu seadusandlust ja muid reguleerivaid akte ning selguse asemel sattusin täielikku segadusse.
1. Raadiojaama kasutamiseks peab see olema registreeritud sideametis. OK, registreerisin ära. Kuid registrist ma ei leidnud ühtegi tuttavat, kes juba ammu kasutavad mereraadiosidejaamu oma paatides :o kas nad on siis nyyd illegaalid?
2. Sideamet annab mulle mingi ES.. kutsungi? Kas sellel mingit muud kasutust on kah peale selle, et ma ise võiksin seda teda, sest praktikas seda ei kasutata kunagi.
3. Raadiojaama kasutamiseks peab olema vähemalt piiratd operaatori litsents!!! Kust ma selle peaks küll saama, või on see kogematta väikelaeva juhi koolituses juba sees? Eraldi paberit mul küll pole. Või siis väikelaeva juht ei tohigi raadiot kasutada!!!
4. Raadiojaamal peab seaduse järgi olemas olema päevik!!! Kas ka väikelaevas?
5. Kas sageduste kasutus on eestis kuidagi täpsemalt määratletud kui ainult kanalitel 6,13,16,70? Mis on määratud TSM määrusega nr 119 aastast 2000. Näiteks kui mul on vaja teisest paadist mingeid asju küsida, mis on olemuselt kommertslikud, kas siis võib suvalisi sagedusi kasutada peale eelpool toodud sageduste? Ses suhtes on ameerikas kõikide kanalite kasutus otstarbed väga täpselt määratletud.

Oskab keegi neile küsimustele vastata?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Juun 2004 09:05 
Eemal

Selle litsentsi saamiseks pead läbima eraldi koolituse. Kursused toimuvad Mereakadeemias ja minu teada ka Revali Merekoolis. Sealt peaks ka muude küsimuste kohta rohkem infot saama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Juun 2004 09:37 
Eemal

Mis seadust Sa siis põhjalikult lugenud oled? :)

Telekommunikatsiooniseaduse (TKS) § 18 lg 2 p 2 sätestab tehnilise loa mõiste: tehniline luba on raadiosaateseadme kasutamise luba.

MKM 21. juuni 2000.a määruse nr 53 Tehnilise loa väljastamise kord § 4 lg 3: vee- ja õhusõiduki pardal asuvale raadiosaateseadmele ei ole vajalik raadiosaateseadme paigaldamise luba. Küll aga § 10 kohaselt kasutamise luba, §-st 11 (lg 6) leiad raadiosaateseadme kasutamise korra taotlemise.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Juun 2004 16:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Uurisin ise ka seda teemat. Vaatasin sideameti kodulehte http://www.sa.ee/atp/ ja ei saanud oluliselt targemaks. Seejärel helistasin sinna ja sain teada järgmist:

Isik kes tegeleb sideametis raadiolubadega on Ulvi Valdaru tel. 6931183
Raadioluba väikelaevale maksab aastas 200.- eek (ainult meresagedused). Selleks et seda legaalselt kasutada peab käima kursustel ja saama vastava tunnistuse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: seadused
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Juun 2004 23:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Noh lugend olen nii palju eesti seaduseid kui palju neid olen osanud üles otsida. Ühe vana merekaru käest uurisin ka ja tema ütles, et seni on kõik väikelaevnikud ka ilma päeviku pidamiseta hakkama saanud ja probleemideta, kuigi ametlikult on see seaduse rikkumine. Mul on tunne, et seadusandlus on lihtsalt pisut lünklik. Ning kuna puudub reaalne vajadus jälgida selle seaduse täitmist, siis see ongi jäänud ilma järelvalveta ja täitmata paragrafi konksuks.
Ilmselt niikaua ei juhtu midagi, kuni kuskil miski intsident juhtub. Siis ehk hakatakse ka kuidagi reguleerima. Seni on reguleerimata.
Vot.

Aga selle piiratud operaatori kohta uurin välja täpsemalt. Iseenesest kaatrijuhi kursustel võeti see teema küll läbi. Ning jällegi pidavat asi kuidagi miski uue ja veel vastuvõtmata seaduse taga seisma, nii mulle öeldi.

Jube raske on olla seadusekuulekas kodanik... :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 17 Juun 2004 08:02 
Eemal

Vihjati elektroonilise sideseadusele? (mis hetkel on alles eelnõu järgus)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Juul 2004 16:47 
Eemal

Laevas raadioside kasutamiseks peab olema vähemalt ROC, restricted operators certificate, ehk piirangutega raadioside tunnistus. Eestis sõites ei pruugi sul seda vaja olla - mine aga nt. soome, rootsi siis piirivalvet ei pruugi üldse huvitada mis kuradi kategooria sul on laevjuhtimises aga neid huvitab, et kui laevas on raadioside ja kas siis on ka kellelgi laevas ka raadiosideoperaatori tunnistus.
see kursus maksis eelmine aasta 2500.- , see polnudki niivõrd raske kui tüütu õppida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: raadiost
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 30 Mär 2005 14:51 
Eemal

Kui Veeteede Amet nõuab kaatri varustusse "raadiovastuvõtjat", siis milline seade ja/või koolitus selleks minimaalselt sobib? Pean silmas ka Soome ja Ahvenamaa vetes kihutamist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 30 Mär 2005 16:01 
Eemal

kle. kas "raadiovastuvõtja" pole mitte seesamune eetriraadio mida iga päev autos ja kodus kuulad - selle kasutamiseks pole kyll mingit luba vaja - ja muuseas on raadiovastuvõtja mõnes ülevaatusklassis kohstuslik kyll - et ilmateateid ikka kuulata saaksid.
kui sa nyyd pidasid silmas raadiosidevahendit siis vaata eelmisi postitusi!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 30 Mär 2005 20:15 
Eemal

Endal plaanis panna peale sama "lällar", mida kasutavad "rekkajuhid". Üks sihuke vedeleb mul garaasis. Suvel mitu laevaomaniku kavatsesid samad riistad peale panna. Neile ei ole mingit luba vaja ja vabu kanaleid küll. Kui omavahel on kokkulepitud, mis kanalit kasutada, siis saab Emajõel ja eriti Peipsil päris vabalt suhelda. Kui veel osta kaasaskantavad jaamad, siis on sügisel sohu jõhvikale minek kambaga päris turvaline: saad sõbrad ädakorral appi kutsuda. Kuna ka mobiiltelefoni levi on korralik, siis siseveekogudel muud vaja ei olegi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Apr 2005 01:22 
Eemal
Kasutaja avatar

merel võiks olla mis iganes mere VHF, kasvõi kaasaskantav. Isegi kui sa ise ei räägi on kasulik kuulata mis su ümber toimub.
Tallinna lahe liiklus on nii elav, et 13. kanalil kuuled kaugelt juba kes sadmasse(st) tulekuks/minekuks Aegna tagant(sadamast) luba küsib.
Rääkimiseks peab sul aga luba olema. Mõte selles, et sa oskamatusest eetrit ei risustaks.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid