Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Milline GPS valida väiksele kaatrile?
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2009 08:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere,

vajan väikesele 5-meetrisele kaatrile GPS-i. Ühest küjest vaadates tahaks osta suuremat, näiteks Garmin GPSMAP 520S. Sellel on üsna suur ekraan, on kajalood ja temperatuurimõõtja. Samas jällegi varjaks selline GPS kogu laevajuhi väljavaate. Väiksem, käsi-GPS, oleks vähemate funktsioonidega, kuid võtaks ka vähem ruumi. Hinnavahest rääkimata.

Mida kogenumad inimesed soovitavad?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Milline GPS valida väiksele kaatrile?
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2009 08:44 
Eemal

mererebane kirjutas:
Tere,

vajan väikesele 5-meetrisele kaatrile GPS-i. Ühest küjest vaadates tahaks osta suuremat, näiteks Garmin GPSMAP 520S. Sellel on üsna suur ekraan, on kajalood ja temperatuurimõõtja. Samas jällegi varjaks selline GPS kogu laevajuhi väljavaate. Väiksem, käsi-GPS, oleks vähemate funktsioonidega, kuid võtaks ka vähem ruumi. Hinnavahest rääkimata.

Mida kogenumad inimesed soovitavad?

Garmin on õige valik.
Aga kui juba 5 seeria oma siis kindlasti 525 S.Lahtises paadis on selle displei palju eredam.Hind muidugi kallis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2009 19:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma küll ei usu seda juttu, et GPSMAP 525 nii palju pilti varjaks, et ei näe, kuhu sõita. Tuleb lihtsalt õigesse kohta paigutada. Ma ise kasutan ka suhteliselt väikses paadis Lowrance 5300iGPSi, mis on sellest GPSMAPist mõlemas suunas umbes sentimeeter suurem ja pole küll kunagi probleemi olnud, et see kuidagi vaadet segaks.

Ma valiks igal juhul spetsiaalse plotteri. Ma ei suuda kohe aru saada, kui palju NMEA tuge sellel 525-l on, aga see oleks kasulik omadus. Ütleme nii, et kui plotter ei näitaks mulle kütusega seotud infot (kulu/jääk/autonoomsus), läheks tuju kohe palju halvemaks. Mina olen oma Lowrancega väga rahul, aga kui sulle meeldib Garmin, on see ilmselt ka väga hea valik. Kui rahakott nutma ei hakka, siis käsiGPS mõtte soovitan ma kõrvale heita.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2009 19:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Garmin, arvan, on hea valik, aga väikese aluse peale on olemas ka vahepealne variant, GPSMAP x76 seeria. Kasutatav nii käsi-GPSina kui hoidjas ja on rahakotile igatahes märksa parem sõber kui suuremad plotterid. Käsikast jälle meeldivalt suurema ekraaniga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2009 20:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui vähegi on, kuhu seade paigutada ja rahakott vastu peab, siis kindlasti plotter mugavam. Käsi-GPS võib muidugi alati varuks kaasas olla.

Kui rahakott just puuga seljas ei ole, siis ega vist peale Garmini ja Lowrance'i midagi eriti valida pole, vähemalt siinkandis.
Tänasel päeval uut ostes mina soovitaks Lowrance'i HDS seeriat, olgu siis sonariga või ilma.
Paraku tundub, et uue seeria tulek pole vanade LMS-seeria seadmete hindu (veel) eriti kõigutanud, ega neil ka muidu miskit viga pole. Trutta siin pakkus ühte, ehk on veel alles?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2009 09:24 
Eemal
Kasutaja avatar

huvitav kuidas toimiks garmin nüvi 550. toetab samuti bluechart kaarte ja suudab ka merel häälega juhendada kui kursist kõrvale kaldud. iseenesest eriti universaalne asi. toimib nii auto, käsi kui mere gepsuna

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2009 10:05 
Eemal

vuss kirjutas:
huvitav kuidas toimiks garmin nüvi 550. toetab samuti bluechart kaarte ja suudab ka merel häälega juhendada kui kursist kõrvale kaldud. iseenesest eriti universaalne asi. toimib nii auto, käsi kui mere gepsuna

Lähen järgmine nädal sellega ilmselt natuke suuremale tiirule, eks siis näis. Aga sellist pisikest ja puutetundliku ekraaniga gepsu on suhteliselt kehva kasutada, eriti kui käpad märjad ja jalgealune väriseb. Muidugi kui sohval oled teekonna paika pannud ja sellest kõrvale kalduda ei kavatse, siis joont mööda ralliks on ta vist viis pluss.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 29 Mai 2009 04:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Puuteekraani merel märgadesse oludesse küll ei soovita, iseasi, kui see plotter sul kajutis on. Endiselt vastab minu arust kõige paremini tingimustele vist see:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=148&pID=233

Ja kui tahad kuulda seda tibi, kes ütleb, et "null koma viis miili pärast pööra vasakule", ja rahast kahju pole, siis:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=148&pID=416

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 29 Mai 2009 05:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Leemetiga siin nõus. Ja siiani on 276C üks paremaid Garmini plottereid. Ekraani suurus ei kompenseeri uutel neid omadusi.

Miinus on volditav antenn, pluss on aku mis 14 tundi töötab, miinus on väikesed nupud, pluss on väga oma maitse järgi sebitavad andmed ja lihtne ülevaade. Kajaloodi saab ka külge pista 276 le.

Eelmine oli just see ja uued mudelid on londid selle kõrval. Muidugi SD kaarte kasutada ei saa, eraldi bluecharti kaardikiip on.

ja 276 juhatab ka häälega, kui juurde panna autosse sobitamiseks mõeldud laadija.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 29 Mai 2009 10:34 
Eemal

276 on hea, ainus halb asi on see, et seda pole enam eriti saada :(
Ja kaarte saad plaadilt installida ja valida nagu soovid, ei pea jäigalt progetud mälukiipe kasutama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 29 Mai 2009 23:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Rene kirjutas:
Ja kaarte saad plaadilt installida ja valida nagu soovid, ei pea jäigalt progetud mälukiipe kasutama.

Minu soosik on ka 276, väiksel paadil väga hea põhiplotterina, suuremal varuna :!: Ja tõesti väga kestev aku :!: Lisaks saadav nii statsionaarne alus kui ka teisaldatav. Kui vaja, väga hea ka autosse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 30 Mai 2009 04:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Rene kirjutas:

Mis mõttes? See on ju veel täiesti tootmises olev mudel. Iseasi, kui kauaks, nii et kiirustage, seltsimehed, navigeerijad. :) Kui Eestist ei saa, siis tellida ju ikka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 30 Mai 2009 06:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Usas on sama kesta sees ka suuremate numbritega (kehtib ka hinna kohta :? ) mudeleid.

Tundlikusega 276c just ei hiilga. Merel pole viga aga tihedamas metsas (eriti talvel) ragistades jääb hätta.

Ainult vahetu ümbruse uurimiseks (näiteks kui rout ees) kõlbab ka pisike käsikas. Routid tuleks nii 276cl kui väikestel ikkagi arvutis teha. Uued popid plotterid mõtlevad routi ise välja aga ma olen konservatiiv ja armastan ühes routi tegemisega selle ka omas peas korra läbi mõtelda. 5'' ekraani pealt, veelvähem 2.5'' pealt, üldist pilti ei näe, nii et sihid peavad selged olema.

Muidugi kui raha just väga ei kammitse tuleks suuremat ekraani eelistada.

276 c ja analoogide vaieldamatu suur pluss on autonoomne toide ja kaasa (loe sooja kuiva ruumi) võetavus. On korduvalt juhtunud, et jahi elektrisüsteemi on vahetult enne ärasõitu kotermann pugend või väljas oleva, vett ja vilet saava, plotteri kaardicip oksüdeerunud.
------------------------------

GPSMAP 276c ja etrex legend Hcx

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 30 Mai 2009 20:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänan nõuannete eest. 276-te kiideti, uurisin Eesti maaletooja käest, seda toodet nemad enam ei paku, pidavat liiga vana mudel olema. Tootja kodulehel on hind ligi 500 USD. Sinna tuleks siis kajalood ja temperatuuriandur juurde osta. Kokku läheks ilmselt mingi 9000 krooni. Sellisel juhul oleks ilmselt mõistlik juba 520 osta, hind 11 000. Või mida asjatundjad arvavad?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 30 Mai 2009 21:46 
Eemal

Mina soetasin Oregon 200. Päikese käes ei näe nagu ka teisi (olenemata suurusest). Aga senikaua kui tüürimees ise temaga tegelema ei pea siis resolutsioon on hea, akud peavad ja kaardid on kobedad. Ei kurda ja soovitan teistelegi. Jens siitsamast foormist soetas omale Oregon 300, vähe äkilisema mudeli.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid