Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Aug 2012 20:12 
Eemal

Ma oma iPhone jaoks salvestasin home screenile ta ikoonina ja nii ta isegi lennukirežiimi peal hoiab kogu info ilusti offlines saadaval.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Aug 2012 21:54 
Eemal

Kuram, kas vanaks hakkan jääma, või milles asi, üldse ei saa teemale pihta, millest jutt on :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Update probleem
PostitusPostitatud: Reede, 10 Aug 2012 17:49 
Eemal

kussu kirjutas:
Henno kirjutas:
- - - Tasub tõmmata home screenile ja sadamakontaktid on alati telefonis kaasas. Asine.
http://estports.appspot.com/

Pole küll Iföönide eluga kursis, kuid tegemist on webäppiga siis vaatamiseks vajalik interneedus, kui just browseris ei saa salvestada Offline vaatamist.
Kena näeb ikkagi välja (ka Andoidiga), tubli töö!

Mure on selles, et http://marinas.nautilus.ee on tänaseks puhtalt eraalgatuslik ja mittetulunduslik ettevõtmine ning ei garanteeri sellisena, et sadamate andmed on up-to-date. Iseenesest on ju hea mõte teha ja müüa app, mis edastab kellegi teise poolt kogutavat infot, kuid selle info kasutamisväärtuse best before oli 2005. Tänu nautilus.ee tegijate entusiasmile seal leheküljel üht-teist siiski värskendatakse.

Pisut peaks probleemi lahendama valmiv digitaalne sadamaregister, aga millal selle üldkasutatav interface valmis saab ja kes selle info peale oma appe ehitama ja müüma saab hakata, ei osata täna veel prognoosida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 11 Aug 2012 12:17 
Eemal

Need uuendamise probleemid on jah. Sadamakaptenite kõnekaartidega mobiilid muutuvad aasta aastalt jne. Hetkel see estports.appspot.com leht on lihtsalt peegeldus - marinas.nautilus.ee tasuta offline võimalus iphonele ja suur respect nautiluse rahvale sellega koos.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 07 Nov 2012 00:43 
Eemal

Kes on pooliku õuna austaja siis see võiks teile huvi pakkuda: http://164.215.37.47/midwifi/

Ja selline lahendus: http://www.youtube.com/watch?v=J7POAPsK-SY&feature=plcp
Kas osakate Androidi meestele ka säärast lahendust soovitada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 07 Nov 2012 12:07 
Eemal
Kasutaja avatar

See youtubes nähtud lahendus paistab ka natuke lapsekingades olevat.
Kui route on tehtud, siis võiks alus ikka ise mööda route sõita, mitte et igas pöördepunktis pead käsitsi uue kursi ette andma.
Aga eks see mingi ühilduvusprobleem ole millest karpide ostja reeglina alles siis teada saab, kui kola kodus.
Aga eks tehnika areneb ju kogu aeg.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Juun 2013 11:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Sai prooviks tehtud "Home Screen" rakendus: Vihmaradar.
Kasutab EMHI Sürgavere radari andmeid.
Pole küll ühtegi Iphone hetkel käepärast, et katsetada, kuid Ipadjas toimib, samuti toimetab ka Androidis.

Mine aadressile http://prants.ee/ilm/radar ning "Add Home Screen"

Pildid pandud põhimõttel "Fit to screen" ja vahetub "Loop"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Juun 2013 14:48 
Eemal

Toimib, proovitud Iphone 4S

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Juun 2013 15:06 
Eemal
Kasutaja avatar

kussu kirjutas:

Küll on hea, et Kussul "igav" on ;)
Teen ettepaneku väljastada esimene kipper.ee Tänumedal ksf!Kussule "mereelu lihtsustavate ja 100% toimivate rakenduste välja töötamise eest"? Kasvõi virtuaalne, kui füüsilist ja reaalset ei saa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Juun 2013 15:09 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
kussu kirjutas:

Küll on hea, et Kussul "igav" on ;)
Teen ettepaneku väljastada esimene kipper.ee Tänumedal ksf!Kussule "mereelu lihtsustavate ja 100% toimivate rakenduste välja töötamise eest"? Kasvõi virtuaalne, kui füüsilist ja reaalset ei saa.

Asi pole igavuses :D , vaid Teoreetilises praktiseerimises!

Aga infoks, et see radaripildi kell on UTC seega meie aeg hetkel +3 tundi

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2013 10:18 
Eemal
Kasutaja avatar

rye kirjutas:
PriitV kirjutas:
Vaat see on nüüd küll koht, kus paberkaardile vastast ei ole, absoluutselt nõus (ja kaas peal!)! Täpselt samaga tegelesime just Tiina peal Keri ja teiste tulede iseloome vaadates. Nii me jõuamegi sinna, et paberkaart pole oma aega ära elanud vaid talle on jäänud mõned ainult paberile omased head omadused.

Natuke siiski tahaks vaielda, ehk seda sinu pandud "kaant" uuesti maha kangutada.
Olen nõus, et minu 10" plotter ei asenda kirjeldatud olukorras paberkaarti.
Aga viimasel ajal olen tähele pannud, et 10" IPad nagu peaaegu, et asendab.
Vahe on selles, et IPadi prose on piisavalt võimas, et pilt ei suumides ei lääga ning IPadi multitouch suum ei ole võrreldav plotterite +/- suumiga.
Jah, kui mul oleks suur kaardilaud siis ilmselt eelistaksin paberkaarti, kuid väikesmas paadis saab kiire suumi ja panninguga tahvlilt ehk isegi kiirema ja selgema üldpildi, kui kaardirulle kerides.
Ühesõnaga tahtsin öelda, et prosa kiirus ja multitouchiga suum teeb kasutusmugavuse seisukohalt imet ja paberkaardi "vastane" tehnoloogia on juba väga tõsiselt võetav. Aru ma ei saa miks nad küll nendesse hirmkallitesse plotteritesse ei raatsi kiireid prosasid ja multitouchiga suumi panna.

Kolisin Sinu teemaga siia üle, on vähe õigem paik, kui SAR ja Blue Siriuse arutelu teema.
Kui me räägime "inimlikus" mõõtkavas väikelaevast, siis on ka nende kaardilauad piiratud suurusega ja suurim, mid aolen üldse näinud, asub Altamari pardal :) Muuseas, seal on sigavinge lahendus: Biskaia kaart, kus toimus enamus sõitmist, on laua peale laki alla lamineeritud ja vaat see on kõva sõna! Aga sealt tuli mulle järgmine idee ja mõte juba merel, mida Sina praegu veel täiendasid spetsiifilisema elektroonikajutuga.
"Kui" mul oleks piisavalt piiramatud võimalused, siis mina ehitaks/laseks ehitada oma jahi suure kaardilaua kohe veekindla puutetundliku kraapimiskindla ekraanina ja põhimõtteliselt unustaks kõiksugused paberid ära! Nendest ülisuurtest (25-30 tolli ja rohkem ka diagonaalid) veekindlad ekraanid on olemas, protsessorid on olemas, tarkvara on olemas - asi see siis valmis teha? Kaardilaud nagu kaardilaud ikka, käib lahti ja puha. MA vaatan praegu oma 23-tollist kuvarit ja juba see on piisavalt suur asendamaks paberkaarti. Võtsin kapipealt Eesti merekaartide atlase ja see on vaid natuke suurem ehk siis 30 tolli. Ehk füüsiliselt oleks inimsilma võimekuse ja haaratavuse piir just selline, suurem pind on absoluutselt ebapraktiline ja ebavajalik! Minu arvutilaud on sama suur, kui Altamari kaardilaud ja see on juba liiga suur, et ilma ennast venitamata ja pingutamata iga nurgakest uurida. Minu väide oleks, et kaart ja kaardilaud, siinkohal siis ekraan, peab olema täpselt nii suur, et õiges/mugavas asendis kaarditooll istudes ulatad iga nurka pingutamata puudutama ja samas eristad igas nurgas oleva olulise info, nagu näiteks tule iseloom või sügavus. Ehk see on kõige puhtam ergonoomika küsimus.

Teiselt poolt tuleb jälle kohe, vähemalt purjekate puhul, ette radari teemas öeldu: mitte kuidagi ega kunagi ei ole tegelikult vaja ette vaadata rohkem, kui 10-12 miili, ok parimate tulede nähtavus on 20-30 miili ning see olekski see maksimumsuum, mida reaalselt kasutada. Kahjuks on WebApp pisut tühi info poolelt aga sellega on väga mõnus testida, millise suumini on "piisav" ala ideaalselt loetav. Minu ekraaniga oleks see ala siis Naissaarest Pranglini ja Aegna oleks kenasti keset ekraani.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2013 11:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Priit, vihjeks siis, et sellised lauad täitsa olemas ja minu andmetel on ka Eestlased neid ise ehitanud (klaaslaud-projektor põhimõttel).
Kuid YT on piisavalt demo videoid, mille poole asi liigub.
Ja tõesti, kui ikka pappi pritsib silmist/kõrvust siis miks mitte suuremale kaatrile/jahile selline lauakene soetada.

jne.jne.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2013 11:27 
Eemal

Ei ole mul suurt usku nendesse näpu harjutustesse. Kui ikka kolgib ja pillub ja peksab, siis plotteri zuumi nuppudelegi raske pihta saada. :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2013 11:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Reinz kirjutas:
Ei ole mul suurt usku nendesse näpu harjutustesse. Kui ikka kolgib ja pillub ja peksab, siis plotteri zuumi nuppudelegi raske pihta saada. :)

Kui on alus piisavalt suur ja kiirus õige, siis ei kolgi, pillu ja ei peksa :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Aug 2013 11:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Reinz kirjutas:

Tead - inimene õpib ja harjub kiiresti! Venemaa offroadidel õppisin imekiiresti väga rappuvas autos IBMi nibuga Ozi-Exploreit menetlema. Ning balloonidel visklev Gee olematul teel on ikka kordi hullem, kui mistahes jaht. Pisike kaater võib olla saba jube, kui ikka lollakalt vastu lainet lõhkuda. Inimese näpud ehk kogu käed on siiski maailma kõige universaalsemad ja mitmekülgsemad tööriistad.

No ja küsimus pole ka 42-tollised puuteekraanid, mille FOB hind ning minimaalne koguski pole "teab mis õudne värk". Lihtsalt selline asi ristata suvalise i-jubinaga vms ei peaks teoorias midagi keerukat olema. Isegi puutetundlikud monitorid ei maksa enam midagi, hakka või endagi oma välja vahetama ;) No ja mida me räägime, kui on olemas ju Tablet Z??? Proovisin seda Cumuluse peal, nagu ikka Sony - Jaapani esimene ja seega siiani parim tippkvaliteedi tootja elektroonika vallas.

Viimati muutis PriitV, Kolmapäev, 14 Aug 2013 12:10, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: