Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Apr 2010 22:39 
Eemal

jah

Viimati muutis Tuust, Laupäev, 03 Apr 2010 08:11, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 03 Apr 2010 08:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Saab ka käsikompassiga... Pistad teatud kohta ja kui hälbib siis on segaja peal.
Siin see konks ongi - koht kus ta oleks mugav ja kaitstud, sinna ligidale mahub ka pumbamootor. Ja see lainetab magnetvalja ja rikub hea koha ära :p mujale ei saa panna- palju tingimusi on( kindlat pidi, millestki madalamal ja millestki kaugemal) ja siis peangi kolima selle hämara sisuga asja tiba kaugemale väljapoole ja siis ongi vaja teda kaitsta vee ja sademetilkade eest.
Ja nõrga asja sisse ei saa ka panna, mul aeg ajalt midagi ikka lendab paadis ringi ja kõik mis õrn see pudeneb. Radaripeegeldite panemisest olen loobunud...

Praegu on mõte see, et metallikuntsnik teeb karbi mille sisse see läheb ja eeldatavasti ta seal segatud ei saa.

Kui peale saan siis kirjutan siia, olevat selline asi kord kellegile pandud, kuid inimest ei saa enam kätte et arvustust saada.
S1000 ma ei soovitaks(Raymarine) vbla asi on selles et mul taga 16 inch3 silindrid, aga see oli häda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 03 Apr 2010 20:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Pole gürokompass muidugi. Güro nimetust kasutatakse tänapäeval anturite kohta mis annavad kompassile inffi paadi õõtsumisest ja CCU oskab siis mingil määral elimineerida õõtsuvusest tekkiva näidu pendelduse. Umbes nii peaks see olema. Väikseim ja odavaim gürokompass misda olen käes hoidnud, maksis umbes 100K eeku ja kaalus kogu krempliga nii umbes 10...15kg. Aega on ka selles viimatisest elamusest möödas, aga nii väikseks nad ikka vast veel läinud ei ole, põhjus puhtalt füüsikaline.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 04 Apr 2010 15:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Dillinger kirjutas:
Kas gürol alguses käivitamisel peaks täpne orientatsioon täpselt teada olema? Peaks ikka. Kui töös juba siis hoiab muidugi raudselt suunda, aga korrigeeritakse neid siiski. Liitsihtidel näiteks.

Gürokompassi põhimõte on see, et güroskoobi telg võtab varem või hiljem maakera pöörlemisteljega paralleelse suuna. Nii et enne kasutamist pole seal korrigeerida midagi. Kui, siis peab lihtsalt kegtivat deklinatsiooninurka teadma.

Kalev

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kompass ja selle häirimine
PostitusPostitatud: Pühapäev, 04 Apr 2010 15:48 
Eemal

Dillinger kirjutas:
Seoses väikese plaaniga uurin:
mis häirib magnetilist kompassi?

12 v juhe kõrvalt läbi joostes ei häiri.

Sul oli lihtsalt vähe ampreid testimishetkel seal juhtmes. Pane üks korralikum tarbija taha ja näed, kuidas magnetnõel kaldub.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 04 Apr 2010 17:24 
Eemal

Dillinger kirjutas:
Praegu on mõte see, et metallikuntsnik teeb karbi mille sisse see läheb ja eeldatavasti ta seal segatud ei saa.

Selle kastiga on nii, et kui kast hoiab edukalt ära kõik magnethäired, siis ei tööta sul kompass ka seal sees (eeldusel, et see on magnetkompass). Kast tee ikka vihma jaoks ja kõik muud magnethäired (mootor!) varjesta ära.

Tiba lugemist, eriti vaata lõpust materjalide tabelit. Sealt näed, et alumiinium ja vask ja messing samast skaalast.

http://www.coolmagnetman.com/magshield.htm

Veel üks rusikareegel - faraday puur magnetit kinni ei pea, sellises puuris näitab magnetkompass ikka õiget suunda, seega võrguga sa mootorit varjestada ei saa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 04 Apr 2010 18:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma sain aru, et karbi mõte oligi andurit ilmastiku ja juhuslike mehaaniliste vigastuste eest kaitsta, mitte magnetväljade eest. Viimase puhul on tulemus jah selline, et koos kõige segavaga peidetakse ära ka emakese maa magnetväljad :) Alumiiniumkarp magneti eest ei peida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 04 Apr 2010 22:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Alumiiniumit oma paadi kompassi segajaks ei pidanud, pigem oli selleks mingist eriterasest "emapuu" ja roolitrossi koosmõju; sest vea suurus oli muutuv ja välja reguleerida ei andnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 05 Apr 2010 15:00 
Eemal
Kasutaja avatar

haa!

lõupuks keegi ka võrguga varjestuse kohta arvas :)

Karp saab ette nähtud jah ilma eest ja otsese kolksamise vastu, aga mitte magnetvälja joonte eest. See mu soov ongi kompass segamatult kaitsta.
Siht on silme ees.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis