Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Navigami
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 27 Dets 2010 14:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuna GPSi läheb suht harva vaja kasutan siis, kui navigeerimiseks abimeest vaja telefoni koos välise GPS mooduliga (Nokia LD-3W). Maapeal kasutamiseks on Garmini kaart, merepeal kasutan aga sellist programmi nagu navigami (selle saab telefoni tõmmata aadressilt www.navigami.com . Põhimõtteliselt ajab asja ära kui kodutöö tehtud (waypointid sisse toksitud ja route valmis tehtud, ajapikku ka kogunenud erinevaid route mida kasutada vastavalt ilmaoludele). Aga see programm on vähe kohmakas ja vähemalt oma telefonis pole kõikki funktsioone ka tööle saanud (või need lihtsalt ei ole programmikirjutaja poolt lõpuni valmis tehtud).
Küsimus oleks - kas keegi veel kasutab sellist telefon+GPS moodul varianti ja kui jah, siis millis(t)e programmidega?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 27 Dets 2010 14:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas telefon+gps moodul iseenesest pole kah mitte kohmakas lahendus.
Olen tagavarana kasutanud gpsiga telefoni Navionics gold kaartidega. Mugav lahendus selles mõttes, et maksad korra ja updated laetakse alla automaatselt.

Muideks vaatasin just Navionicsi kaardid tublisti edasi arenenud. Korralik kaart Kuressaarest, mida enne polnud ja üllatusena avastasin, et ka Kurgse (!!) oli sadamana täiesti olemas, kuigi jah sisse pole võimalik selle järgi sõita.
Kas keegi saaks Garmini kaartide viimaseid versioone uurida?
Pilt Pilt Pilt Pilt

http://www.navionics.com/NavionicsMobile.asp

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 27 Dets 2010 15:18 
Eemal
Kasutaja avatar

No ei, kohmakas pole see lahendus küll siiani tundunud - see LG-3W moodul on üsna tundlik, lükkad tööle ja peidad kusagile kuiva kohta ära. Telefon mahub aga päästevesti viletaskusse, kui tuleb tahtmine vaadata, kas ikka kenasti kursipeal oled või kui kaugele pöördepunkt jääb võtad sealt välja ja torkad ka sinna tagasi. Siin tuleb muidugi arvesse võtta, et kasutan suht väikest lahtist paati kus asjad vähegi valjema ilmaga lendma kipuvad. :D "Päris" GPSi kusagile enda külge või taskusse toppimine tundub tunduvalt keerulisem, eriti kui tormiriided seljas, selles mõttes see telefoniformaat päris mugav. Pääle selle mul ka suht vana telefon (Nokia 5500d), elu näitab, et kui ikka vesi üle pea käib pidevalt siis ei ole ka see lõpuni veekindel aga kui sellega midagi ka juhtuma peaks ei ole see suur kaotus. Kui sama peaks juhtuma aga korralik/ kallima GPSiga oleksin ikka päris õnnetu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 29 Dets 2010 15:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Esimest korda olen kirjutajaga nõus, et eraldi gps-moodul võib tore olla.. kuigi minu jaoks oleks mõte siis, kui moodul kogu aeg paadis ja mingi vooluallikaga yhendet, et kui paati astud, siis telefon omab GPS i "levi" kohe.

Muus osas olen proovinud - väsinud ära sellest eradi laadijate ja kola paigutamisest, ja hiigeltore on vahel lihtsalt istuda peale ja liikuma hakata. Enamasti üks tund aega seadmist ja siis tund sõitu.. see on natsa niru.

Aga ise kasutan sama varianti mis Madis. Ja ka ainult tagavarana. Madis, reeda mulle, kas Navionicsi Põhjamaade ja Läänemere kaart on detailsuses erinev? hind on neil sama, yhe on ala palju laiem lihtsalt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 29 Dets 2010 18:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Madis, reeda mulle, kas Navionicsi Põhjamaade ja Läänemere kaart on detailsuses erinev? hind on neil sama, yhe on ala palju laiem lihtsalt.

Minu teada peaks info sama olema.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis