Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 180 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Nutifonid merel (Android)
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Mär 2014 19:18 
Eemal

Tänasel päeval pole vist erilist vahet, milline hiinlane konkreetse asja valmis on teinud. Mul on käeulatuses Samsung-paar aastat vana, LG-Lotte telefon(mudelit ei suuda meenutada) ja Google Nexus 4 (kah LG toode).
Jooksutavad siis samsungi-androidi, lg-androidi ja puhast androidi. Ja võtke või jätke, puhas android on kiireim, mugavaim, lihtsaim ja kasutatavaim. Uuendused saabuvad kohe kui saadaval on. (erinevalt "brändi"-aparaatidest)
Kõik see ballast, mida muud tootjad lisavad, on saatanast.
LG-d tunduvad lisaks kuidagi kvaliteetsemad kui Samsungid, need on päris vanadest prügikastidest vist tehtud....recycling on muidugi moes.
Veekindlusega on nii, et merel on sixpacki-hinnaga nuppudega Nokia kantossi sees, sõlm peal :D Aku kestab kaks nädalat ja helistada saab igasse maailma otsa, kasvõi iga päev ja mitu korda :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 30 Mär 2014 21:11 
Eemal

Hommikul laadijast võetud Nexus 4 oli pealelõunaks tühi. Paar lühikest kõnet ainult. Tavaliselt kestab ikka hommikust hilise õhtutunnini. Koos suhteliselt aktiivse data-, bluetooth ja kõneühendusega.
Tugijaamast kaugel olek mõjub akukestvusele hävitavalt :roll:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Mär 2014 09:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Veekindlusega on nii, et merel on sixpacki-hinnaga nuppudega Nokia kantossi sees, sõlm peal :D Aku kestab kaks nädalat ja helistada saab igasse maailma otsa, kasvõi iga päev ja mitu korda :D

Androidi teemaväliselt. Nimelt perepoeg vahepeal kaotas nädalase intervalliga telefone (või nad kukkusid- jäid võtmete ja tagumiku vahele -mida iganes) siis tuli vanavara kastist neid häid nokiaid hakata välja kiskuma- neist üks "peenem" mudel mida kasutasin viimati vast 3 aastat tagasi võttis ilma laadimata pildi ette :shock: ma ei tea kuidas see võimalik on aga nii oli...

minu põrutuskindel xperia kestab reeglina päev- sh on enamus vidinad maha keeratud- ka taustavalgust kasutan minimaalselt. Põrutuskindel ja "kriipimiskindel" kvarts klaas tõmbas maaga kohtudes ka prao sisse- tõsi kõik toimib edasi ilusti aga veekindel ta vist enam ei ole...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Mär 2014 12:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Sony Xperia Z veekindlusega on nii, et sõber luges täpselt läbi, mida IP57 puute ja niiskuse standard tähendab ja selle järgi võib neid telefoni hoida pool tundi 1m sügavusel magedas vees, samuti kannatab ka madalasurvelist juga. Sõber siis tahtis kraani all jooksva veega telefoni puhastada. Peale seda telefon enam ei töödanud. Garantiiremondis tehti suured silmad, et aga te ju siis tahtlikult panite telefoni vette :shock: "Jah panin, mis siis?" vastas sõber ja sai veelkord selliste silmade :shock: tunnistajaks.
Lõppkokkuvõttes vahetati telefon küll garantii korras ära, aga peale seda ei soovitaks kellelgi ikkagi nendele "veekindlatele" telefonidele isegi mitte eemalt vett näidata. Ja jutt on magedast veest. Soolast vett ei tasuks üldse mainida, kui telefon on kuuldeulatuses :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Mär 2014 17:00 
Eemal

Xperia Go-d olen paaril korral kraani all pesnud, paar korda vee all pilti teinud ja muidu temaga märjalt käitunud. On veel elus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Mär 2014 19:12 
Eemal
Kasutaja avatar

flm kirjutas:
Mina kasutan juba üle kuu compacti. ...

Sony Z1 Compact?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Mär 2014 20:30 
Eemal

Olen kasutanud Motorola Defyt, Sony Xperia Active'it ja viimase aasta jooksul Xperia Acro S'i. Kõik on vihmavett pidanud ning kraani all pesemist talunud. Merevees loputanud ei ole. Ahjaa - Acro S'i tagakaane sisse tekib mingil ajal Sony logo juurde pragu, mis ilmselt ei mõju veekindlusele hästi. Kõigil tekib, minu lähikonnaski on praoga telefone mitu. Sony viga enda omaks ei pea, aga uue tagakaane hind MTTC-s on pigem sümboolne.

Praegu uut telefoni valides vaataks vast Z1 Compacti poole, aga et Acro S toimetab kenasti, pole selleks vajadust.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 31 Mär 2014 20:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Tan121 kirjutas:
...ei soovitaks kellelgi ikkagi nendele "veekindlatele" telefonidele isegi mitte eemalt vett näidata. Ja jutt on magedast veest. Soolast vett ei tasuks üldse mainida, kui telefon on kuuldeulatuses :)

Noh, mul endal xperiat ei ole, aga eelmisel sügisel sai käidud Indoneesias ja reisikaaslasel oli Xperia Go kaasas. Kuna uitmõttena oli tarvis surfama õppida ja siis loomulikult seda tsirkust jäädvustada, siis taidles kõigepealt ta ise ja pärast tema naine selle telefoniga kolm päeva järjest ookeanivees. Sai muide ka päris lahedaid videosid ja pilte, ühes videos sõidan ma operaatoril peaaegu üle pea, päris kõva kaader. Ainukene häda, mis oli - ekraanile lendavad soolase vee piisad kippusid nö näppu simuleerima ehk asju vajutama. Telefoniga ei juhtunud kokkuvõttes midagi.

Paar tuttavat, kellel on Tablet Z, ikka aeg-ajalt pesevad neid kraani all. Pidi lihtsam olema kui mingit ekraanipuhastusainet kasutada.

Ühesõnaga mina ei suhtuks nende vidinate veekindlusesse nii kriitiliselt. Selge on see, et veekindlad on nad täpselt esimese korrani, kui nad seda millegipärast enam ei ole :) Ärge siis palun minu jutu põhjal oma xperiaid ujutama minge.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Apr 2014 00:27 
Eemal
Kasutaja avatar

CAT B15
1. Basseinivesi - teinud pilte ja videot vee all. Viimase kvaliteet ei ole hea. Pildid isegi enam-vähem õnnestuvad.
2. Tiigi-, järvevesi - sama. Telefon pükstetaskus vette hüpanud.
3. Lugematul hulgal merevett
4. Mõned kuud tagasi kukkus tosoolitünni ! :shock:
Võtsin välja, nühkisin vastu tööriideid kuivaks ja räägin siiamaani.
5. Demonstreerisin "põrutuskindlust" ja viskasin suvel TOP'i taga vastu asfalti.
Täke tuli külje peale.

Minusugusele ideaalne telefon.

Ainus, mida igatsen on taskulamp ja parem kaamera.

Endasugustele soovitan.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Apr 2014 06:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Sony veekindlusest niipalju, et vähemalt tutvustavad materjalid mida ma viimastel päevadel üsna tähelepanelikult lugenud olen, räägivad sellest, et USB jms augud peavad veekatsete ajal korralikult kaanega suletud olema. Sealtkandist võivad ka need näidetena toodud negatiivsed üksikjuhtumid pärit olla.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Apr 2014 09:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Sony veekindlusest niipalju, et vähemalt tutvustavad materjalid mida ma viimastel päevadel üsna tähelepanelikult lugenud olen, räägivad sellest, et USB jms augud peavad veekatsete ajal korralikult kaanega suletud olema. Sealtkandist võivad ka need näidetena toodud negatiivsed üksikjuhtumid pärit olla.

Ma olen siis see üksikjuhtum, kellel õnnestus oma 6 kuud vana Xperia Z kraani all teise ilma saata. Kaldun arvama, et üldjuhul nii tainas ikka annab olla, et veekindlad klapid avatuna vette pannes keegi oleks väga imestunud, et elektroonika maha suri.

Klapid olid kinni, hiljem suurema vee väljasaamiseks tuli klapid siiski avada, misjärel raputasin sealt päris muljetavaldava koguse vett välja. MTTC saatiski telefoni Leetu testimisele, kus ta samuti veekindluse testi põrus. Lõpptulemusena anti uus telefon, mille veekindlust mina enam testima ei tõtta :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Apr 2014 10:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Reixmees kirjutas:
Kaldun arvama, et üldjuhul nii tainas ikka annab olla, et veekindlad klapid avatuna vette pannes keegi oleks väga imestunud, et elektroonika maha suri.

Trust me, annab küll! Ma olen oma elu jooksul nii uskumatuid lollusi pealt näinud et kui see kõik kirja panna tuleks ulmekirjandus :lol: On igasuguseid põhjuseid lollustele olnud. Küll rumalus või lihtsalt madal teadmiste tase, küll lihtsalt hajameelsus, küll laiskus ja lohakus, küll mingi hetkeline meeltesegadus. :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 02 Apr 2014 19:44 
Eemal

z1 compact jah

Klapid peavad suletud olema, aga lisaks on seal ka üks imepisike tihend ümber klapi, mis peab samuti alles olema, õiges kohas olema ja ühes tükis püsima. Seda esiteks. b2710 näiteks on olulised jämedamad tihendid, millesse ma ka usun. Sony puhul ilmselt ei pane tähelegi, kui see tihend sealt kadunud on. Usb laadimine on aga selle luugi taga ja nutitelefonile omaselt käib see üsna tihti lahti-kinni, kui magnetlaadimise juhet pole.
Arvestades telefonide ehitust, siis mul ei ole ühegi telefoniga tekkinud kordagi huvi teda meelega ära uputada. Pesnud olen küll, aga uputamised on enamasti kogemata olnud. Uputades on see lihtsalt aja küsimus, millal vesi sisse tuleb. Ka lifeproof korpusega ipadi ja iphone mõlemad ühel juhul pärast uputamist korpuses märjad olnud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Apr 2014 08:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Nu, sain siis vist viimase vajaliku tõuke sammude poe poole seadmiseks. 2a vana HTC viskas vedru välja.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Apr 2014 12:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Järgnev jutt pole küll nutitelefoni kohta, aga kuna jutt läks nende veekindlusele, siis kirjutan järgneva läbielamise. Telefoniks oli Samsung B2710 eelkäija (täpset mudelinumbrit ei mäleta). Hilissügisel kalal käies pudenes ta ilmselt taskust välja ja kukkus paadipõhja, kus oli loomulikult ka pisut vett. Telefoni hakkasin otsima hommikul ja leidsin selle paadist jää seest. Öösel oli nimelt veidike külma teinud ja paadipõhjas olev vesi oli ära külmenud. Urgitsesin siis telefoni koos jääga põhjast välja ja koputasin vastu pinki jää telefoni küljest ära. Telefon töötas rahulikult edasi nagu poleks midagi juhtunud (reservtelefonina töötab siiani).
Oma CAT-i pole veel niimoodi piinanud, aga kraani all pesemine on tavaline. CAT on minu teada ka üks üsna väheseid, kes aktsepteerib tegelikkuses veekahjustusi. Jutt oli selline, et suletud avadega telefon pannakse värvainega toonitud vette ja kui vesi sisse imbub, siis vahetatakse telefon ilma pikema jututa välja.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 180 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: