Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 10:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina saan sellest postitusest kokkuvõtvalt nii aru, et kui rahakott võimaldab, siis suur mereplotter esimese postituses näidatud hinnaga iga ilma jaoks + mõned käsigepsud/moblad praeahju tagavaraks nagunii

Kui raha nii palju ei ole (või kui alus on proportsionaalselt liiga odav) siis enamasti saab mugavalt hakkama mingi tabletiga + võiks siis olla mingi väike plotter eriolukordade jaoks.
Samas võiks see väike plotter tableti põhiseadmena kasutamise ajal olla ikka sisse lülitatud ja näidata mis iganes muid kellasid - siis saaks selle vajadusel ka kiirelt kaardile lülitada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 12:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Väike täiendus siia- et miks varu- GPS praeajus hea on... Kapten Uku Randmaa- kes seda soovitas ja ka ise teeb, põhjendas väga loogiliselt: Kui jaht peaks saama äikesega välgutabamuse- siis jääb tõenäoselt see GPS terveks. Et saaks edasi navigeerida!!! Plekist kest toimib teatud oludes varjestusena. Nõndaks siis.

Viimati muutis Rooli Robi, Reede, 27 Jaan 2012 12:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Mossele lisaks
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 12:13 
Eemal

Paadi arvuti, koos ligikaudse kuluga:
* Emaplaat Intel onboard D425KT ~50€
* [url=http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Kõvakettad+-+sisemised/products/Arvutiriistvara/Kõvakettad+-+sisemised/119708/]SSD ketas 32GB[/url] ~55€
*Mälu 2x2GB ~20€
* Toide 12V DC-DC konverter näide siit 35-45€
WiFi + GPS ~40€
Esialgu kokku: ~200€,
400-500€ eest saab juba dubleeritud süsteemi!
juurde veel klaver, hiir ja monitor.
WinXp by default ei jookse aeglaselt ülesse, aeglaseks teeb selle proged mis istuvad tray-s või nn. kiirkäivitus, kus osa programmi laetakse juba arvuti käivitamisel (N: office)
Ja kui kasutada VNC-d, siis saab kasutada igasugu ekraane, nii I'os kui ka Androidga mis saavad arvuti ekraanipildi üle WiFi.

Aga see lihtsalt väike mõte... :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 12:16 
Eemal
Kasutaja avatar

rye kirjutas:
Mina saan sellest postitusest kokkuvõtvalt nii aru, et kui rahakott võimaldab, siis suur mereplotter esimese postituses näidatud hinnaga iga ilma jaoks + mõned käsigepsud/moblad praeahju tagavaraks nagunii

Ütleme nii, et kõige odavam ja pisem kõiki seadmeid ühendav ja ka seda inffi välja pritsiv plotter kaardilaua seina sisse ja reaalseks kaarditööks kõige suurema ekraaniga puutetundlik "asi", mis võimalik. Julgen väita, et viimasel reisil sai käidud ikka väga paljudel purjekates sees, mõnda "ulatas" koogutades aknast piiluma ja põhimõtteliselt kõigil olid sarnased lahendused. Ja tavaline PC + LCD oli ka absoluutselt tavapärane lahendus! (parandatud :) ok, eks neil vanadel, 60'test-70'test pärit rikastel tegelastel, oli paljudel ka kogemusi "selle" LSD'ga ;) )

Teistpidi on jälle see, et ainult gigasuure ekraaniga plotterid on arutus hinnas, pisut pisema saab juba vähe odavamalt kätte. 14 tolli ekraan mõrvab iga mõtleva inimese rahakoti ära (5K tujrikuid on ikak totaalne overkill) aga näiteks liidad kokku Raymarine e7 ja ST70Plus, on võimalus juba kahes kohas vajalikku inffi vaadata. Kaugjuhtimispult juurde, põhiseadme tutvustuse son suisa kirjas wifi-liides parema tarkvaralise tabletindusega ühendumiseks, ongi sama raha eest koos kolmes kohas jälgitav, kordi asjalikum aga samas hinnas täiskomplekt.
Muudest marine-vidinatest ju pole pääsu nii või teisiti: tuulemõõtja, piloot, kajalood, radar, AIS etc.

Edit: siin on kohe kindlasti asjatundjaid. Ma kahtlustasin raudlaeva peal, et tegu oli mingi nn"tööstusarvutiga". Oli selline must, kompaktne ja konkreetne "junn". Juba 8 aastat tagasi AutoLehe ajal tegin loo Eesti kollasest über-Hummerist, kuhu mees installis sisse just selle põrutus-, tolmu- ja niiskuskindla arvuti (mis peab ju töötama vibreeriva tööpingi küljes ülitolmustes tingimustes) ja asi toimib siiani, on interneeduses, näitab kogu auto elu-olu jne. Asi on ju meeletult edasi arenenud. Ma küll ei oska nende hindadest midagi arvata (eks ta spetsrisitana plotteriga sama suurusjärk võib olla) aga näiteks selline 15-tolline kõigekindel puutetundlik tööstusekraan-poolarvuti.

Viimati muutis PriitV, Reede, 27 Jaan 2012 12:57, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 12:30 
Eemal

PriitV kirjutas:
Ja tavaline PC + LSD oli ka absoluutselt tavapärane lahendus!

Sorry offtopicu pärast, aga kui juba LSD mängus on, siis saab vist üldse ilma navigatsioonivahenditeta hakkama. :? LSD-sünteetiline hallutsinogeen, mille puhul on tavapärane kehast väljumise tunne ehk siis saab hea ülevaate juba niigi kätte "kõrgemalt vaadates" :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Mossele lisaks
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 17:42 
Eemal

Rauka kirjutas:
Paadi arvuti, koos ligikaudse kuluga:
* Emaplaat Intel onboard D425KT ~50€
* [url=http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Kõvakettad+-+sisemised/products/Arvutiriistvara/Kõvakettad+-+sisemised/119708/]SSD ketas 32GB[/url] ~55€
*Mälu 2x2GB ~20€
* Toide 12V DC-DC konverter näide siit 35-45€
WiFi + GPS ~40€
Esialgu kokku: ~200€,
400-500€ eest saab juba dubleeritud süsteemi!

Samas suurusjärgus saab ka IP klassiga passiivse, õige toitepingega seebikarbi, Priidu poolt viidatud "industrial " on õige võtmesõna.
Rauka kirjutas:
juurde veel klaver, hiir ja monitor.

Aga just monitor on huvitav teema, eriti kui on soov õues igasuguse ilmaga pilti näha. Sama teema on ka rasvaste poltterite hinda sisse kirjutatud. Kellel on jagada infot heledate LCD paneelide hankimise kohta, ootan huviga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 20:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen installinud tööstus pii-siidel üles ehitatud süsteeme. Reeglina on kõvasti kallimad kui igasugu Raymarined ja Garminid jne.

IP65 vähemalt ja siis see sobilikkus nii eredasse päikesesse kui ka pimedasse öösse. Nendel mida mina olen käega katsunud olid osadel vist mingid valgusandurid ja osadel lihtsalt tarkvaraline päev/öö rezhiim millel lisaks loomulikult käsitsi heleduse timmimine.

Näiteks siin juhusliku otsinguga leitud lehel on tööstusmasinaid küll: http://www.superlogics.com/Industrial-C ... ter/35.htm
Otsige sealt ise IP65 ja üles välja seejärel uurige ka protsessoreid jne muud värki. No et ikka jaksaks navisüsteemi ja selle graafikat jooksutada. Ma pole IT spetsialist, ma ei tea vajab see palju resurssi või vastupidi.

Ooooo...tuli meelde. Jesper ehitas ju omale ka ja probleemistik hõlmas nii IP'd mis vist väga probleem ei olnudki, ekraani heledust ja siis see kolmas ning kõige hullem asi - energiatarve. Vaat see oligi kõige hullem komistuskivi. Päikesevalguses toimivad ekraanid pidid juhtmed punaseks ka ajama, et selle ülesandega hakkama saada. Eks spetsialistid kommenteerivad. Minu teada meil siin neid küll.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 23:15 
Eemal
Kasutaja avatar

mosse kirjutas:
Vastaks tiba Peetrile:

Mosse ole nyyd pai: Loe nüüd aeglaselt mu postituse II rida läbi.

Mulle ei ole seda siia vaja vastata, ma võin ka vait olla ja nende kogemuste teadmistega ja soovitustega ka hauda minna.

Tundub, et oled kusagilt lugenud suure hunniku huvitavaid termineid kokku.. SSD.. jne.
Kas sa oled seda reaalselt proovinud.???
Mina olen ...

Ma olen neid masinaid, veepeal kasutamiseks kokku kruttinud kümneid.
Veepeal on need aparaadid käinud keskmiselt 90 päeva aastas ja ka talvel. Igal aastal, Pidanud taluma 10 ja 10 tuhandeid kilomeeterid paadis haagisel.

Kõik on nad laiali läinud. Viimane kast tegi rekordi, töötas muretult 7 aastat ja hetk ennem olulist ja vajalikku tööd merel, andis ikkagi saba.

Isegi mälukivid on üks haaval üle mõõdetud, et voolutarve alla saada.
Muudest komponentidest rääkimata. Toiteplokke sai 4 tellitud, mille vahel valiku tegin. kasutegurid alates 30% - 85% ni.

Tundub, et meresõit peab koosnema, mitte merel sõitmisest, vaid Noorte tehnikahuviliste klubist. Mina nii ei jaksa.

Kõik eelnev mis kirjutasid on mul käest läbi käinud erinevate arvutit nõudvate lahenduste koostamisel ... Leopardi asemel oli linux.

Aga see kõik on kokkuvõttes katsetused kuubis ja eksperimenteerimine.
Selle asemel võib täie rahumeelel hoida kokku oma närve, raha ja aega ning minna ja osta poest või jebaist valmis ja toimiv garantiiga GPS navi aparaat.

Loomulikult, kui ei ole just eesmärk omaette - LEIUTADA.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 27 Jaan 2012 23:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Ooooo...tuli meelde. Jesper ehitas ju omale ka ja probleemistik hõlmas nii IP'd mis vist väga probleem ei olnudki, ekraani heledust ja siis see kolmas ning kõige hullem asi - energiatarve. Vaat see oligi kõige hullem komistuskivi. Päikesevalguses toimivad ekraanid pidid juhtmed punaseks ka ajama, et selle ülesandega hakkama saada.

Ja just täpselt ... ja need mured ei ole kuhugile kadunud.

Minul oli (15 hp mootor) 10 A generaator ja see pidi laadima akut ja toitma mõõtearvuti (sonari) ja ekraani. Sest Paadile ei olnud võimalik enam kaalu (lisa akugrup) juurde ajada.

NB, arvutite hinnad on langenud ja kvaliteetki samasoodu.
Vanasti kestsid emaplaadid 3 aasta muretult, nüüd viskavad mõne kuuga oksiid peale.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 00:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
seejärel uurige ka protsessoreid jne muud värki. No et ikka jaksaks navisüsteemi ja selle graafikat jooksutada. Ma pole IT spetsialist, ma ei tea vajab see palju resurssi või vastupidi.

Suuremas osas olen kasutanud C-map kaarte, mida veab C-MapEsc, nõuab vähemalt win 3.1 :D . Ka uuendustega (2010 ) jookseb ilusasti. Pentium 1 on juba kõva sõna!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Jaan 2012 18:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, see on küll nüüd hea leht, mis Sa siia panid. 26 tolli hard-core puutetundlik aparaat 2195 usd :roll: Ehk asendab jahi salongis kõik vajalikud seadmed kirjutusmasinast televiisorini. Õue paned aga IP65 12-tollise. Kokku ei ole odav aga selle eest suur ja võimas. 26 tolli peal saab ikka juba tõsiselt teekonda ehitada... see on ju füüsiliselt suurem, kui atlase kaardileht.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 02:06 
Eemal

PriitV kirjutas:
Mark, see on küll nüüd hea leht, mis Sa siia panid. 26 tolli hard-core puutetundlik aparaat 2195 usd :roll: Ehk asendab jahi salongis kõik vajalikud seadmed kirjutusmasinast televiisorini. Õue paned aga IP65 12-tollise. Kokku ei ole odav aga selle eest suur ja võimas. 26 tolli peal saab ikka juba tõsiselt teekonda ehitada... see on ju füüsiliselt suurem, kui atlase kaardileht.

12 tolline ajab ka asja ära :) 26 tolline võtta siis peab olema juba mingi 50+ jalga...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 12:20 
Eemal
Kasutaja avatar

oink kirjutas:
12 tolline ajab ka asja ära :) 26 tolline võtta siis peab olema juba mingi 50+ jalga...

Muidugi ajab ;) Lihtsalt minule oli paras üllatus, et on olemas nii suured (isegi 32 tolli, vaatan kodust telekat - see on ju ikka sigasuur!) tööstusesse sobivad puutetundlikud ekraanid, mis kokkupanduna mitte kõige kehvema arvutigagi ei maksa teab mis palju... Ja siit tekibki küsimus, et kus kurat oskavad plotteritootjad küsida olematute suurustega asjade eest neid ulmenumbreid?
Ma saaks aru, kui Raymarine või B&G või Garmin küsiks 32-tollise puutetundliku plotteri eest 3-4K euri aga seda küsitakse lukuaugu eest...
32-tollisel on aktiivset tööpinda 0,27 ruutmeetrit, hullumaja! Konfigureerid selle tellides "Kõige-kõige", maksad ausalt ära nii transa kui tollis käibeka (äkki ka miskise tollimaksu) ja ikka saad ulmelise aparaadi "olematu" raha eest kätte. See küsitav hind on ju võrrelduna 32-tollise superisendiga totaalne hullumeelsus! Mingi eriline ja mitte kõige kasutajasõbralikum progejupp maksab a'la 5000 euri IGA tarbija jaoks?

Edit: et siis see must "raudjunn" raudlaevas polnud oluliselt suurem VHF raadiost. Täiesti veekindel painduv silikooni sisse uputet "klaver", mittesittagi maksev hiir ja asi toimis. Küsimus ongi ekraanis. Põhimõtteliselt on megaarvuti purjeka peal kasutamise mõistes teha a'la mobiili suurune. Lisaseadmed võtavad ruumi, CD/DVD jne, kõik muu saab läbi usbi ühendada ja usb veekindlaks teha on jälle kord silikooniga vaid "deela tehniki". Kõige labasem on juhtme otsas USB papa-mamma kokku, termokahanev teip ümber ja ongi IP 16500, saada või Mariaanisse. Lihtsalt ekraan veekindlaks saada pole ju ka mingi probleem. Kõik ülejäänud seadmed, kui ikak veesõiduk otseselt kajutilaeni vett täis saadakse ja ookeani põhja saadetakse, pole enam vahet, mis IP-klass seadmetel oli. Mida annab meile teadmine, et üks VO70 äkki veel "navigeerib" kusagil Atlandi põhjas...

Viimati muutis PriitV, Esmaspäev, 30 Jaan 2012 13:50, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 13:44 
Eemal

Ise ehitajale oleks ehk parem valik mingi taoline arvuti - http://www.raspberrypi.org/

Plussiks väike formaat ja energiatarve ning soodne hind, kuid veekindlaks tegemine jääb enda leiutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 17:53 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
tööstusesse sobivad puutetundlikud ekraanid, mis kokkupanduna mitte kõige kehvema arvutigagi ei maksa teab mis palju... Ja siit tekibki küsimus, et kus kurat oskavad plotteritootjad küsida olematute suurustega asjade eest neid ulmenumbreid?

Nu mis nad siis nyyd ulme numbrid on??

Garantii.. toodete testimine , vastavus erinevatele setifikaatidele ja ka vastavus nendele nõuetele.

Need plotterid (Raytheon, Simrad, Garmin, Raymarine) mis minul kasutada on au olnud, toimivad 24/7 ja seda siis iga ilmaga.

Arvutid mis olnud kasutusel on toimind samuti, kuid eeldavad Teistsugust elekti süsteemi.

Kui garmini 12" toimib seadmena 2A-3A, 14 V peal.
Siis sama funktsiooni täitev arvuti ja ekraan kokku tarbivad 12 - 14 A.

Samasugune PC, soft.. mida kannatab juba kasutada tööks, maksab koos kaartidega ca 1200 - 1500 eur.

Arvutit sa ilma spets liideseta ei kasuta radari ekraanina.
Ilma spets softita ei kasuta arpat jne.
Arvutit sa ilma spets liideseta ei kasuta sonarina.
Ilma liidesetta ei saa Aisi toimima.

Selle kohapealt ongi lugu ju nii, et kui sa vaatad korraliku plotteri funktsiooni üle.
Autopiloodi liides, radar, sonar, ais, mootori diagnostika ja parameetrid jne

Ja loomulikult ei saa siin unustada, et need asjad käivad omavahel kokku plug&play.
Ehk ilma erilise ulmelise vaevata töötavad seadmed koos.

Kui rääkida siin ainult sellest 1 funktsioonist... ehk kaardist, siis ...
Suvaline läpp maksab 200 - 400 euri ja neid võib kasvõi tyki 4 kaasa võtta.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: