Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 18:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma unustasin siia veel lisada ühe teema.

Linux .... ja krt teab mis op systeemid.

Kui räägime normaalsest kasutajast, kes oskab kasutada arvutit elementaarsel tasemel, mitte surkida linuxi või muu op systeemi kõhus ja kõhualuses.

Normaalne kasutaja, ostab seadme, mis töötab ja millel on hea kasutus mugavus ja arusaadav pilt ja menü.

Arvuti häkker ehitab Velosipeedile ka .. oem mooduliga spidomeetri, millel on linuxusist op süsteem ja 24/7 neti yhendus.

Ja siis kui pilti pole ??

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 18:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Peeter, Peeter! Mina, kohe väga loll nagu ma olen aga armastan matemaatikat, teen lihtsa matemaatilise tehte võttes näiteks ütleme siis juba kirjeldet Raymarine'i ja sealt identse elektroonikaga C-mudeliseeria. 14-tolli wide 5154 eur miinus 9-tolli wide 2754 eur, saan 2400 eur maksab 5 ekraanitolli ehk iga lisatoll 480 eur. Sisu on neil ju IDENTNE? Samas kui kirjeldatud suurte tööstusarvutite puhul, teisendades kogu masina hinna ekraanitollideks, siis on tolli hind ~93 eurot ehk viis korda odavam...

Kuna ka 9-tolline ekraan ja pisut rohkem survevalu plastikut maksab midagi, siis mingi eriti räige kirvemeetodiga võiks öelda, et parimal juhul kogu selle aparaadiseeria elektroonika maksab 1000 eur. Olgu siis selline number. Pange see ilma ekraanita omaette karpi võimalusega sinna sappa ühendada mingi inimese hinnas ja suuruses puutetundlik ekraan ja ma olen õnnelik. Aga ma ei taha maksta lukuaugu eest täiesti kosmilist hinda...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 19:20 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Peeter, Peeter! Mina, kohe väga loll nagu ma olen aga armastan matemaatikat

Ei ole Sind keegi Lolliks pidanud ja Matemaatika on ju õige!!!
Elektroonikaäri põhi reegel. Toote omahind, peab olema 1/10 ndik edasimüüatele minevast toote hinnast.
Olulisel kohal on ka igasugu CE jaoks vajalikud testimised.

4 dolline puutetundlik arvuti (win 7), koos HDMI väljundi ja wifi jne jne...16 Gb ssd.Ilma korpuseta hind, kui tellida neid 100 000 tk .. oli vist suurusjärk 40 -50 euri ??? .. hind edasimüüatele oli see...
Ekraanid olid vahetatavad .. seega sinna moodulile sai külge pista ka suuremaid.

Kui nii asja vaatama hakata, siis puudub igasugune mõte IBM, DELLil või MACil.

Viimati muutis Peeter Ude, Esmaspäev, 30 Jaan 2012 19:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 19:27 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Pange see ilma ekraanita omaette karpi võimalusega sinna sappa ühendada mingi inimese hinnas ja suuruses puutetundlik ekraan ja ma olen õnnelik. Aga ma ei taha maksta lukuaugu eest täiesti kosmilist hinda...

Aga Palun
Ka seda teed navi seadmeid on tehtud...
Neid nimetatakse black box seadmeteks...
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=10573

Sarnaselt leidub ka kajaloode ja muid seadmeid.

Milles küsimus ???

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 30 Jaan 2012 22:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Peeter Ude kirjutas:
Milles küsimus ???

Ei olegi. Indrek66 saatis veel ka Seiwa blackboxi, Explorer 3, mis leides Eestist edasimüüja (Madis16 ja Peebuste, ae, merepood.ee ootab just sedasorti nänni!!!) võiks siin küll laineid lüüa. Hind tundub olevat ikka selline, et kuku või pikali ;) See siis mingi monitoriga koos, seade ise?
Lisame juurde "kusagilt" toodavad normaalsed veekindlad puutetundlikud monitorid (tea, kas see seade neid muidugi toetab?) ja ongi olemas selge konkurent tavapärastele lahendustele. Seda siit teemast ju otsiti?

Minu nägemus selle puutetundliku ekraaniga oleks muidugi see, et kogu inff on vaid selle peal, kasutajaliides selline, et nihutad mistahes näite kustahes ekraani nurka, muudad neid läbipaistvaiks, paned juurde ja võtad maha etc ehk täpselt see, mida minu arust saab teha i-asjadega. Sinna tuleb ka VHF, AIS, Navtex, mootori andmed, jahi enda "olek" jne kõik kokku aga nende juhtimine käib läbi puuteekraani. Sinna võib töörisita- või näidikuribasid peaaegu kuitahe spalju teha.
Ja tegelikult võiks see nn.plotter/kompuuter olla üldse i-föön, mille pistad dokki. i-fööni võimekusest oskavad siin teised rääkida aga niipalju kui ma neid näinud olen toimimas, siis on see olnud piisav. Suurim häda ongi olematu ekraan.

Kõik muu jahiga koos käiv mudru ongi "mustade karpidena" kusagil kapis lukutaga. Näha on vaid ekraan sees ja ekraan(id) väljas. Ja ka need "mustad karbid" on ju tegelikult üks ja seesama arvuti, kes peaks suutma kõiki signaale lahata. See on ju vaid app'i küsimus. Ei ole midagi erilist ei raadiolainete püüdmine, digiradari nulli-ühe voo dešifreerimine jne. See kõik on üks ja seesama kahendsüsteem, milles kõik arvutid omavahel räägivad. Lihtsalt on vaja jupike polügloti-programmi sinna vahele ja teine, mis selle graafikaks muudab.

Viimati muutis PriitV, Teisipäev, 31 Jaan 2012 11:16, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2012 09:45 
Eemal

Ma küll tean, et ma olen äärmiselt piiratud mõistuse ja silmaringiga inimene, aga kuna mul lisaks puudub ka igasugune häbitunne, siis tunnistan siinkohal ausalt, et ma ei saa Ude Peetrist absoluutselt aru. Sa suutsid paadi peal arvutit 7 aastat elus hoida ja kirud peale seda, et masinad ei pea vastu? 7 aastat! Mida sa veel tahad? Pooled kastid panevad kontorilaua nurgalgi selle ajaga pillid kotti ju. Ma mõtlesin, et keskmiselt poole hooaja peal käib komponentide vahetamine. Ja et olen maru tubli ja soovitan jubinaid, mis ikka sügiseni välja veavad. Aga mäng käib hoopis teises liigas.

P.S. Tegelikult tahtsin op-süsteemide kohta sõna võtta, aga poole postituse kirjutamise peal meenus, et sel kohal jaguneb maailm kahte leeri, kelle vahel mõistmine puudub.

P.P.S. Minu ainus anne on parimate kavatsustega nokka lahti tehes alati kellegi õiglane viha enda peale tõmmata. Peaks seda oskust treenima, äkki saan veel kuulsaks :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2012 14:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Päris huvitav arutelu... lisaksin vaid mõned mõttearendused

Esimene mõte on see, et võib-olla on maailm niipalju muutunud, et tänapäeva plotter ei peagi enam pommikindel olema ?
Ehk oleks turgu mõistliku hinnaga plotterile, mis on disainitud nii umbes 2 aastat töötama? Ja kui enne seda saba annab, siis tänapäeval on paadis alati paar telefoni mille järgi saab edasi või tagasi navigeerida.

Teine mõte on see, et enamus kes me siin sõna võtame on vist leiutajad ja ei suuda panna ennast mitte-leiutaja rolli. Mitte-leiutaja tahab mõelda plotteri soetamisele 1 kord ja ülejäänud aja asja kasutada. Leiutaja tahab kogu aeg asja kallal nokitseda, et seda paremaks teha, tema kvaliteetaeg on nokitsemine ise. Pakun, et merel on leiutajate osakaal ehk suurem kui maismaal, kuid samas pakun, et isegi merel on leiutajad vähemuses võrreldes mitte-leiutajatega. Tootja aga toodab sinna segmenti kus niigi väikesed tükiarvud suuremad on.

Kolmas mõte on see, et suuremate paatide omanikel (kuhu võiks suure ekraani installida) ei ole aega ja tahtmist leiutamisega tegeleda. Neile meeldib põhitööga raha teenida, et seda siis vabal ajal kvaliteetselt hobidele kulutada. Aga selleks hobiks ei ole ise plotteri ehitamine vaid merel käimine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2012 14:39 
Eemal
Kasutaja avatar

rye kirjutas:
Kolmas mõte on see, et suuremate paatide omanikel (kuhu võiks suure ekraani installida) ei ole aega ja tahtmist leiutamisega tegeleda. Neile meeldib põhitööga raha teenida, et seda siis vabal ajal kvaliteetselt hobidele kulutada. Aga selleks hobiks ei ole ise plotteri ehitamine vaid merel käimine.

Tead nii kummaline kui see ei tundu, siis mulle on jäänud mulje, et just suurte paatide omanikest enamus ehk siis 50+% on "leiutajad", lisaks on need inimesed enamuses juba oma põhitöö elus ära teinud ja rahad ära teeninud ;) Sedan't küll, et Peetri kombel nad ise megasonarit kodukuuris valmis ei tee aga vaba lääne inimesed on kohati tunduvalt avatumad uutele asjadele kui meie siin. Võta juba nii, et Eestis müüakse ikak väga olematu hulk erinevaid "asju" võrreldes muu maailmaga, eriti elektroonika osas. Seega on kõigele sellele tarbijaskond olemas.

Tulles navigatsiooni-elektroonika juurde, siis kindlasti on mereinimesed maainimestest konservatiivsemad aga tehnika areng on siiski nii võimas, et ei saa enam ka kõige-kõige konservatiivsemad "pässid" hakkama moodsate lahendusteta. Plotteritootjad on olnud sunnitud puuteekraanid turule tooma, sest seda on neilt nõutud. Ja on ka nõudmine odavamate lahenduste järele, mida kas või või tänu kadunud Jobsi kunagistele aga tänaseks paljuski realiseerunud visioonidele suudavad pakkuda mitmedki erinevad "asjad".

See on puhas Cadillaci-case: Kuniks jagus konservatiivseid muldvanu pensiokaid, ei pidanud GM selle margiga midagi tegema. Aga väga äkki jõudis neile kätte aeg, kus nõudmine Cadillaci omadustele ja hinnapoliitikale muutus kardinaalselt. Suure surmaga jäid nemad reele püsima aga kes kõik samal ajastul välja surid? Kuna Loodus tühja kohta ei salli, siis tühimiku täitsid kiiresti ära selleks hetkeks oma arengus kvaliteeditasemele jõudnud koreakad.

Ja läheb selle mereelektroonika ja plotterdamisega täpselt sama teed, kui kasvõi õunafirma korrakski koos mõne teise pisema spetsjublakate tootjaga asja käsile võtab. Ja siis ei tähenda margitruudus midagi: hakkab X-Yacht tuimalt õunamärgiga elektrooniakat peale panema ja B&G'le öeldakse viisakalt nägemist! Meist, tavatarbijaist, rääkimata.

Ahjah, eks Seiwa on ka üks sarnastest, kes cadillaci-case'i ära kasutab. Ta pole enam ammu tundmatu "uus tulija" aga veel mitte nii kõlav nimi, kui paar kuulsamat brändi. Juba nende logo ütleb ära kõik, kellele nende poliitika on suunatud:
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2012 21:21 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
/kui kasvõi õunafirma korrakski koos mõne teise pisema spetsjublakate tootjaga asja käsile võtab/

Pead ilmselt "õunafirmat" silmas sümboolselt? Et mõni piiridelõhkuja või nii.

Õun on nüüd mõneks ajaks nii suur, et kahmab ainult kõige suuremat turgu. Ja Jobs'i viimaseks tööks jäi telekas.
Sügisel on letis ekraaniga TV.

Mainstream-spetsialistid raiuvad, et Jobs'il oli lõpuks ikkagi meeskond! Ma sapipritsijana viskan - kaua nüüd läheb kuni see meeskond selle firma "spetsialistide analüüside" ja "turu nõudmisel" perse keerab?

Protestant on surnud ja asi liigub lõpuks demokraatlikult sinna kus minul näiteks enam ei tõuse (tuju):

Pilt

No-Kia positsioonis ei suutnud veel hästi hiljuti keegi kahelda ... !

Seiwa jääb vaatamata vägevale sloganile - of Tomorrow - segaseks. Vb on hea ja andekas tootja, peab näppima, aga mul juba täna tõrgub mõistus vajutamast autol soojendusventika nupule kui indikaator asub tükk maad eemal. Autodest võib veel aru saada - pikad miljoniseadmelised tarnelepingud. Aga TOMORROW-merenaviseade on üks lõputu nuppude pussa-käära ... võehh!?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2012 22:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Firma asutaja oli ju ka paadi- ja autoomanik.

Paat oli nii suur, et vaevalt kokteiliklaasi kasutusjuhendit tarvis läks...

Auto mida ta kasutas, juhtivalt tootjalt maakeral, evib ikka raisk nii debiilset navigeerimisloogikat, et tõenäoliselt kasutati ka selle mehe puhul sisemisi kojamehi...

Oleks võinud jah veel natuke maailma parandada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 31 Jaan 2012 22:11 
Eemal
Kasutaja avatar

mosse kirjutas:
Sa suutsid paadi peal arvutit 7 aastat elus hoida ja kirud peale seda, et masinad ei pea vastu? 7 aastat! Mida sa veel tahad?

Arvuti mis 7 aastat vastu pidas.!!!

Koosnes emaplaadist ja korpusest, mis maksid tollel hetkel 8600 krooni, ASUS Pundit.
Sinna sisse tuli panna protsessor.
Mälu.
Toiteplokk - Arvuti töötas 12V pealt.
Kõvaketta asemele flash mälu.
Optilise lahutusega com pordid. - tuli ise teha. Selleks, mootori käivitamisel ei hakkaks vool,com-pordi massi ja arvuti toiteploki kaudu mootorisse liikuma. See on oht maha põletada nii arvuti kui seadmed, kui kusagilt midagi "lekib!"

Kogu eelarve, kuni hetkeni millal see tööle hakkas 14000 krooni + ära raisatud 5000 krooni komponentidele, mis tegelikult ei vastanud päris ootustele ja ei kuulunud kasutamisele.

Voolu tarve !!! See oli peamine probleem.

ca 30 tundi selle kasti monteerimisele.
Teine samapalju veel juurde nobenäpp-arvutiguru tööle, kes paigaldas op süsteemi ja selle piiratud võimalustele käima ajas.

Siia võiks vabalt veel lisada siis ka selle aja, mis kulus erinevate poodide vahet sõitmisele jne. Ehk rahumeeli, terve ühe haritud inimese kuu töö +.

Kui nüüd reaalsusele otsa vaadata, siis ...
kulumaterjal + töökulu, tuleb oluliselt kallim, kui keskmise klassi valmis plotter, poest ostes.

Eelnevalt said otsa 4 aasta jooksul 6 arvutit. Rekordid on töö aeg 1 tund, enem hävinemist.
Mis aga puudutab elektrooniliste moodulite kasutamist vee ääres ja peal, siis ainult kullatud tükiplaadid toimivad. Trükiplaatide läbiviigud samuti kullatud. jne. Komponentide alla ei tohi kuidagi pääseda soolad jne.
Mida väiksema pindalaga FPGA-d, seda väiksem tõenäosus, et temperatuurist tekkinud pinged PCB ja FPGA vahel montaazi rikub.

Laki kiht, peab olema mitte yhe, vaid 5 kordne jne.... ja nüüd ettevaatust jahutusega....!!! Liigne lakk, ei ole hea.

Neid projekte, kus kasutusel olnud ... odavad moodulid protsessoritega, nendega olen samuti tegelenud. Ja kõik nad on lõppend tavaliselt sellega, et oksiid võtab võimust, ühel-teisel või kolmandal moel. Ja siis jookse garantii teenust mängima.... Selgita siis kundele, et Teie piiratud eelarve ei võimaldanud paigaldada kvaliteetsemat seadet...

Ainuke häda nüüd ongi, et kui pakud teenust ettevõttele, kes asub Tallinas või Pärnus, siis on see imelihtne.

Kui aga kunde helistab pühade eel sulle 500 km kauguselt saarelt ja tervitab:"et sorry, enam ei toimi!" siis hakkad kaaluma, kas odav - on töökindel.

Kui leiate, et Teie enda töö.. ja vaev on Väärtusetu... Tuld ....
Mina siiski leian, et kui kulutan millelegi nii pühendunult/palju aega, on sellel olemas hind.

Hobi ... on miski muu. Teete seda kõike hobiks, siis palun.

Aga väita, et "Ma" panen 5x odavamalt juppidest kokku samasuguse Navikompuutri ...

No mittekuidagi kohe ei kesta, see tavaline kodu-elektroonika paadis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Veebr 2012 00:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Ude Petsi suurt kogemust, et valmis junn on turvalisem tuleb tõsiselt võtta. Merekogemus ei vaidle. OS stabiilsus!

Vana Windoosa bootib lahedate asjaolude kokkulangemisel 3 min. Raud on muidugi odav.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Veebr 2012 12:32 
Eemal

Jaht/purjekas ei ole mootorpaat. Miski pärast tundub, et siin räägitakse rohkem mootori jõul liikuvatel alustel navigeerimisest. Pm saab lõpuks ikka läppar+tablet+telefon asjad muretult ära ajada. Siin läänemerel ei ole vaja mingeid ulme plottereid kui ei sõida just 40-50 sõlmega ja siis on vaja juba vähemalt kahte ja sellist 15 tolli kanti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Veebr 2012 13:27 
Eemal

oink kirjutas:
Jaht/purjekas ei ole mootorpaat. Miski pärast tundub, et siin räägitakse rohkem mootori jõul liikuvatel alustel navigeerimisest. Pm saab lõpuks ikka läppar+tablet+telefon asjad muretult ära ajada. Siin läänemerel ei ole vaja mingeid ulme plottereid kui ei sõida just 40-50 sõlmega ja siis on vaja juba vähemalt kahte ja sellist 15 tolli kanti.

Millal Sa viimati purjejahiga kiirusel 7+ sõlme Voosi Kurku läbisid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Veebr 2012 13:55 
Eemal
Kasutaja avatar

oink kirjutas:
Jaht/purjekas ei ole mootorpaat.

Oh jah, ega Jahil ju elektriga probleeme ei ole...
Seda leidub ju igal pool... Paneme masinad käima ja siis purjetame, et kogu ulmelist tehnika varustust ära toita. ...

Minul paadikesel ei ole elektriga probleeme. Igal suvalisel jahil on see resurs suhteliselt piiratud. Miks kurjam siis purjetajatel tavaliselt käigutuledki ei põle öösel?

Enamik iseleiutatud asju, läpptopp jne jne võtavad kaardiploterist rohkem voolu.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: