Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Üle parda sattuvate asjade elektrooniline märgistamine
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Dets 2012 22:47 
Eemal

Kas keegi on katsetanud näiteks ankrute küljes mingit elektroonilist vidinat , et see hiljem lihtsalt merepõhjast üles leida kui on keti otsast kadunud ?

See peaks idee järgi suht odav lahendus olema , kuna selle järgi teaks kohe täpselt ära kuhu tuuker otsima saata . Muda ja suurte vetikate sees peaks see suureks abiks olema.

Madalas Läänemeres peaks sellised asjad 10-15 m sügavuses toimima.

Juhul kui keegi on katsetanud võiks kogemusi jagada .

Noad , kirved , tööriistad merele ja maale

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Dets 2012 12:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Ankrule külge midagi sellist "lihtsat ja odavat" nagu hülgeuurijad panevad hülgele selga? Ja mis maksab tuukri tellimine vs poest uus ankur?

Mul on ankur ilma ketita 50m 16mm otsa küljes. Öösel võõral rannikul õiglase und magades, kui tõstab tuult ja lainet ja jaht hakkab nokkima, teeb keti puudumine küll muret. Et kui hõõrub mõne terava kivi vastu otsa läbi, kas saan läbi une sellest aru või ärkan alles kalda kivides.....või ulgumerel laevateel. Ankru kaotus on kõige väiksem mure.

Olen paar korda kasutanud ankrupoid nendel kaljusaartel kus vöör läheb rõnga külge ja ahter jääb ankru otsa. Et teised ankurdajad teaksid arvestada. Olen poiotsa sidunud ankru alumisele poolele, et ei läheks segamini teisega. Juhtub ankur kivide vahele või kaljuprakku kinni jääma, peaks saama siis poiotsast tõmmates ta ikka kätte, sest tõstad siis ju teise nurga alt. Ja ühtlasi on ka elektroonilise vidina küsimus lahendatud :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Dets 2012 12:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Lühemad lained vees suuremat ei levi ja pikemate jaoks on vaja sagedusluba (osta). Näiteks mobla (kantossi sees) ei mõika juba poole meetri sügavusel...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Dets 2012 21:14 
Eemal

No ma ei plaanigi tuukrit tellida .... lähed ise varustusega alla ja otsid üles. Aga krt kus ma tean otsida kui tuul mu minema kandnud on...

Selle kantossi ja mobla peale tekkis küsimus ,et äkki teeks moblale kajaloodifunktsiooni juurde :twisted: :evil: :twisted:

Noad , kirved , tööriistad merele ja maale

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 14 Dets 2012 20:15 
Eemal
Kasutaja avatar

KirvesOY kirjutas:
Aga krt kus ma tean otsida kui tuul mu minema kandnud on...

Kui ankrupoiga märkimise variant ei tundu veel küllalt lollikindel, siis on üks lahendus veel. Palju Sa, Kirves, oleksid nõus selle elektroonilise vidina eest maksma, mida koos ankruga põhja lasta? 50? 100? Veel rohkem?

Mul on soodsam lahendus. Nüüd teed pudeli välja. Pühad tulekul, pakk verivorste ka. Hea küll, nädala pärast on nagunii maailmalõpp, annan niisama: ankru sisse laskmisel paned gepsule/plotterile (mis on enne lähedale zuumitud) markeri peale. Olenevalt seadmest ja ilmaoludest on kuni paari meetrise täpsusega ankru koht teada. Või kirjutad logiraamatusse koordinaadid sekundi täpsusega. Abiks võib olla ka tuule kirjapanek, juhul kui ankur enne otsa/keti katkemist põhjas lohiseb.

Meenus, kuidas ma ise ankrust "vabanesin". Eelmisel suvel Albiniga. Paljassaares olin Pikakari liivarannas, ja jäin lõpuks sinna põhja kinni. Vesi oli külm-külm, ei tahtnud ise lükkama minna, mootor ka ei suutnud liikuma panna. Hakkasin siis ankrut loopima nii kaugele kui jõudsin ja otsast tõmmates tahtsin liikuma saada. Ja siis visates lendas ankur järsku palju kaugemale, tühjalt, sest seekel oli lahti kerinud. Moodustasin rannas olevate kiigepostide abil liitsihi ja jätsin meelde. Albini sai ikka mootori ja laine abil liikuma. Järgmisel päeval läksin 6mm surfikalipso ja raudrehaga randa :lol: Tundsin teiste inimeste pilku kuklas kui vette läksin. Riisusin siis oma liitsihti :lol: ja kuskil rinnuni veest ma ta leidsingi. Nüüd koos ankruga välja tulles andsin jälle teistele mõtlemisainet.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 14 Dets 2012 22:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Ankru alarm on kõigil GPSsidel olemas, aga need viiksuvad kole vaikselt. See-eest telefonid mõistavad paremini möirata. Androidi jooksutavate riistade jaoks saab siit miskit:
https://play.google.com/store/search?q=anchor&c=apps

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis