Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Garmin Bluechart Mobile
PostitusPostitatud: Reede, 18 Jaan 2013 23:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Lähtudes vanasõnast rege rauta suvel, vankrit paranda talvel, pakkisin täna lahti Garmin GPSMap 4010 plotteri ja updatesin softi kõige uuemaks.
Downoadisin IPhone äppstorist tasuta äpi Garmin Bluechart Mobile.
Ostsin äpi sisese ostuna Nordics 2012.5 (kogu põhjaeuroopa) kaardid hinnaga 44.95 EUR, sisuliselt on siis tegemist sama kaardimaterjaliga, mis plotteris.
Võtsin kodus vedeleva wifi ruuteri (ca 30 EUR) ja konfisin sisevõrgu aadressiks 172.16.0.0, subnet mask 255.255.0.0 (võibolla sobib ka mingi muu aadress)
Juhuslikult oli ruuteri toitepingeks 12V, seega sai selle ilma igasuguste toiteplokkideta aku peale ühendada.
Samuti panin ruuteri wifi SSID nimeks näiteks "Garminrouter" ja konfisin ka wifi parooli.
Ühendasin ruuteri tavalise Ethernet võrgukaabli abil Garmini plotteri Network pordiga (ühega kolmest).
IPhonel valisin wifi võrguks Garminrouter, sisestasin parooli ja sain ühendatud.
Tegin näidisruudi nii Iphones kui ka plotteris.
Iphonest vajutasin "Export" -> plotter tegi piiks ja küsis kas tahan importida? Kõik toimis
Samuti teistpidi -> Iphonest vajutasin "Import" ja plotter tahtis OK vajutust saada. Kõik toimis.

App töötab ka IPadiga. Minu meelest parim lahendus mis ruudi tegemiseks olla saab. Mugavaks ja kiireks teeb ruudi koostamise IPhones/IPadis multitouchiga suum, mida ei ole ka kõige vingematel uutel touch plotteritel. Samas peaksid ka kõik trackid IPadi jääma, mul lihtsalt polnud koduse laua peal ühtegi tracki võtta, et katsetada.
Wifi ruuter tuleb paadis kuhugi konsooli peita ja jääb permanentselt külge.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 19 Jaan 2013 09:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Mulle meeldib siiski ruute ja träkke MapSource'is või HomePort'is teha ja siis plotterisse/GPS'i eksportida. Lihtsalt läpaka ekraan on mõnusalt suur.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Garmin Bluechart Mobile
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Jaan 2013 06:45 
Eemal

rye kirjutas:
Juhuslikult oli ruuteri toitepingeks 12V, seega sai selle ilma igasuguste toiteplokkideta aku peale ühendada.

Ma oleks sellega ettevaatlik, mootori töötades on pinge süsteemis 13...15V
Ruuteri toiteplokk töötab muuhulgas ka pingestabilisaatorina...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Jaan 2013 12:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Nõus aga kuna wifi ruuteri saab juba 20 EUR-iga, siis enne ei viitsi küll stabikat vahele aretada, kui esimene maha põleb.
Ja üleüldse ei ole sellel ju marine kleepsu peal, eks siis näis kui kiiresti üks tavaline koduruuter merel ära ussitab. Ilmselt võib tal suvel vähe palav ka olla kuskil kinnise konsooli all. Aga kui hooaja vastu peab oleks kah juba asi.
Sama asi marine kleepsuga maksab aga üle 200 EUR-i: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=129410
Lihtne arvutus näitab, et Marine konstandiks tuleb 10.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 21 Jaan 2013 12:22 
Eemal
Kasutaja avatar

selle palavuse üle ma niiväga ei muretseks kuna mul kodus oli 1 ruuter plekkatuse viilu all... ei juhtunud temaga seal suvel + 50-ga kui talvel -30 ga midagi...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 13 Juul 2013 22:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Saabusin nädalaselt Soome saarestiku reisilt ja nüüd siis pärast praktilist kogemust tahaks veelkord seda rakendust kiita.
Soome saarte rägastikus Ipadiga ruudi tegemine võtab mõne hetke. Ipadi pealt saab otse vajutada "navigate" mille peale plotter teeb piiks ja küsib kas ikka tahad selle ruudi järgi sõita. Ei tahaks kohe mõeldagi kui seda oleks pidanud tegema suht uimase ja ilma touchita klahvidega plotteriga.... Kujutan ette, et ega enamus ei viitsigi seda teha ja see tõttu sõidetaksegi ilma igasuguse ruudita. Mulle aga meeldib võõras kohas mööda joont sõita, see võtab piged maha ja lubab puhkust nautida.

Kodune wifi ruuter ka selle nädala kuumaga saba ei andnud - seega on lootust, et ehk jääb pidama.
Mul on ilma 3G ja GPS-ita Ipad. Sama wifi võrgu kaudu saab Ipad ka aluse GPS-i koordinaadid - hea lihtne näha kust peab ruuti alustama.
Soovitan soojalt kõigile kellel on Ethernet ühendusega Garmini plotter (GPSMap 720 ja ülespoole) ning Ipad või Iphone.

Ka Raymarinil ja Simrad/Lowrancel on wifi/Ipadi rakendus. Nii nagu mina olen aru saanud siis nende funktsionaalsus on vähe erinev - ehk siis need kannavad lihtsalt plotteri pilti IPad-i. Kaardimaterjal ise ei ole Ipadis.
Garminil on kaardid Ipadis ja sellega saad aga ruute teha ja ruutide kollektsiooni hallata Ipadis ilma, et wifi ühendus plotteriga peaks püsti olema. Ja veelkord - multitouchiga suum on tänapäeval ainuvõimalik viis kaarditööd teha.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Veebr 2015 08:00 
Eemal

Tere.
Kuidas selle Garmin Bluechardiga ainult ipadiga navigeerida on ? S.t. kui kaardiplotterit pole. Keegi äkki on võrrelnud isailori, Navionicsi jt.-ga ?
Yachtingworldis olen ipadi appide võrdlust lugenud aga ehk on keegi ka siin võrrelnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Veebr 2015 13:01 
Eemal

Tauri kirjutas:
selle palavuse üle ma niiväga ei muretseks kuna mul kodus oli 1 ruuter plekkatuse viilu all... ei juhtunud temaga seal suvel + 50-ga kui talvel -30 ga midagi...

Hei,

Sõltub kindlasti ka ruuterist - peale koduremonti sattus Elioni ruuter väiksesse panipaika ~0,5m3 kus ta on ainuke lisa soojusallikas (õnneks või kahjuks on seinad ja uks seal suht õhutihedad) kohesteks sümptomiteks soojema ilmaga said ruuteri hangumised - asja lahendas panipaiga ukse mõne millimeetrine irvakile jätmine.
Võrreldes Tauriga, siis võibolla minu ruuteril saab lihtsalt hapnik otsa ;)

Martin

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Veebr 2015 23:23 
Eemal
Kasutaja avatar

tohoh kirjutas:
Tere.
Kuidas selle Garmin Bluechardiga ainult ipadiga navigeerida on ? S.t. kui kaardiplotterit pole. Keegi äkki on võrrelnud isailori, Navionicsi jt.-ga ?
Yachtingworldis olen ipadi appide võrdlust lugenud aga ehk on keegi ka siin võrrelnud.

Garmin BCM-il on "head up" aga kiirust ei ole, kurss on ka. Muidu on väga hea ruutide ja trackide majandamine. Kaart on sama mis plotteris ja maksab 120 EUR, 2a eest maksis 50 EUR, iga uuendus täishinnaga. Eks ta ikka rohkem ruutide tegemiseks ja majandamiseks on tehtud.

ISailor on tehtud navigeerimiseks. Kaart maksis eelmisel aastal 22 EUR ja uuendused on tasuta. Mina ei ole aru saanud mis kaardimaterjaliga tegu on. Väga palju igasuguseid kellasid ja vilesid, ka purjetajatele on igasugu peeneid numbreid. Ruute ja tracke saab ka hallata ja ka eksportida/importida.

Navionics iPhonele maksab 28 EUR. On "head up" ja kiirus ka. Palju muud ei ole. Hea väljanägemisega kaart, aga meie vetes ebatäpne. Ise olen ainult androidil kasutanud.

Kokkuvõtteks - kui see jääb ainsaks navigeerimisvahendiks, siis mina vist soovitaks iSailorit.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Juul 2017 10:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Nüüd siis olen juba 5 hooaega Garmin Bluechart Mobile (BCM) apiga IPadis tehtud ruute üle wifi plotterisse saatnud. Ei kujutaks ette, kuidas Soome saarestikus ilma selleta üldse hakkama saaks, mulle meeldib mööda joont sõita, kuna nii on lihtsalt muretum ja saab sõidu ajal rohkem inimestega suhelda. 5 a jooksul pole konsooli peidetud tavaline 15 EUR koduruuter soolaga ära ussitanud ja ka päikesega mitte ära kõrbenud.

Paadunud Garmini kasutajana juhtusin kogemata laadima Navionicsi Boating appi kahenädalase IPhone/ IPadi prooviversiooni ja leidsin, et selle autorouting funktsioon on täiesti kasuatav ka sellistes keerulistes oludes nagu Soome saarestikus. Varasemalt teadsin, et ainus Soome vetes kasutatav autorouting on Soomlaste enda Loisto appil, kuid sellel puudus ruutide eksport, ning app ise ei ole kahjuks kasutuskõlblik. Garmini plotteri enda autorouting on täiesti kasutuskõlbmatu, kuna arvestab ainult süvist ja mitte mereteid ega meremärke. Navionicsi automaatselt kalkuleeritav ruut arvestab ametlikke veeteid (kuigi mitte alati), poisid ja toodreid. St. põhjapoist ruudib alati põhjapoolt, kuigi süvis lubaks lõigata. Ühesünaga täiesti sõidetav ruut tuleb peale minutilist kalkuleerimist.

Kõige ägedam kogu selle Navionicsi avastuse juures on aga see, et Navionicsi automaatselt kalkuleeritud ruuti saab mobla sees saata kml failina Garmini BCM-i ja sealt Garmini plotterisse. Kokku umbes 5-10 nupuvajutust IPhone/IPadi ekraanil ning Garmini plotter teebki piiks ja küsib kas navigeerime :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid