Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 05 Apr 2013 13:45 
Eemal
Kasutaja avatar

copraonu kirjutas:
Kas AIS saatja ei tee sama asja? Peaksid olema läheduses olevate aluste plotteriekraanidel nähtav.

Kas Navtex on tänapäeval enam teema? SAT käsijaam on tõenäoliselt samas hinnaklassis ja kergekaalulisi GRIB faile saab igast maailmapunktist alla laadida.

Ma ei saanud aru mis tehnoloogial see lahendus töötab ja kaugele signaal levib? VHS/AIS antenni kaudu vms?

Copraonu, AIS võib alt vedada ja miskipärast kipub seda ka juhtuma. Ning minu arust ei reageeri AIS/VHF antenn kuidagi radarile ehk radari lainepikkuse jaoks on ta lihtsalt pisike raudjunn. Parandge, kui eksin. Aktiivpeegeldi aga kiirgab vastu täpselt radari lainepikkust ning nii on kindel, et otsiv radar saab vähemalt 50% ajast pingidele ka "vastused" ja siis hakkab ka ARPA tööle. Tavapeegeldi võib halbades ilmastikuoludes ikkagi vähemärgatavaks jääda.

NAVTEX vist pole tõesti enam väga teema aga päris asjatu ta ka veel pole. Aga neid teateid tuleb ju tõesti "igast august" ehk eraldi vast ostma enam ei kipuks.

Mis aga MOBi puudutab, siis minu arust ma kunagi kusagil märkasin ka mingit testi või kirjeldust ja kas see mitte oma mingil lühilainel ei toiminud? Kukud vette või tender ujub eemale, side katkeb ja masin hakkab karjuma? See on pigem häireseade, otsimiseks on jälle teised aparaadid, näiteks selline manuaalne või pisut kallim täisautomaatne vidin. Kõike seda asendab muidugi korralik eluliin jahi küljes kinni aga jälle: sõltuvalt kokpiti ehitusest on mõnel puhul seda ikka kole kehva küljes hoida ja kui on võidusõit, siis... Pluss kogemus jälle kord Stella pealt, kus Aap lihtsalt toetas vastu ahtri trossreelingut ja ülemine läks "lambist" puruks! Seekord jäi mees pardale aga mul läks ju nii sõber-Mario hetkega ujuma. Sellise mõnusa vanakooli kookon-kokpitiga a'la B31 on roolitagant ikka kuradi raske ka suurima lainega ära kaduda aga moodsad lahtise tagumikuga jahil on see imelihtne... Seal võiks vähemalt roolimehel/vahis olijal sellised vidinad küljes olla? Eriti veel short-handed sõites öösel, kus teised magavad.

Kuid see 350 eurone manuaalne easyRESCUE võiks olla vaat et igal sooloseiklejal isegi meie vetes kaasas ehk siis kogu aeg taskus, k.a. igasugused kajakimehed, purjelaudurid jne. On ikka konkreetselt "sitt leivakotis" muljud nuppu ja kestahes lähedal on, korjab üles või võtab sleppi.

copraonu kirjutas:
Masti paigutuse mittesobivus tuleb mulle üllatuseks. Arvasin, et kõrgelt on ülevaade parem kui madalalt. Ahtripeegli post ühes poordis ja selle otsas see kobakas teeb minu hinnangul jahi välimuse pehmelt öeldes koledaks.

Mast. Ikka seesama - pole minmgit ulmelist kaugust tarvis, samas mida kõrgemal radar on, seda suurem on kõikumise amplituud ja segasem pilt. Pluss pidev "häda" sellega, et overlapped genu kipub selle kinnituste neete väänama kuniks jälle radar alla kukub, pain in ass on kaablite vedu läbi kajutilae (iga kord masti maha võttes vaevled juhtmete lahti ühendamisega ja veetihedusega) etc, etc.

Võib-olla post natuke on selline... poolik lahendus (ja see on tõesti maitse asi) aga siis on igati üleprahi lahendus targa-kaar. Kaarel on juba niipalju rohkem kasulikke otstarbeid alates taaveti-võimekusest päikesepaneelide kinnitamiseni, rääkimata sellest, et ta on "ülbe" ja hardkoor. Kaare külge saab panna "midaiganes" ja ei ole ka juhtmete vedamine piin, need ei leki, sinna saab kõike riputada jne. Ainsad vidinad, mida ei saa targa-kaare külge panna, on topituli ja tuulekell ;) Kõik muu võib ja saab sinna panna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 05 Apr 2013 17:17 
Eemal

PriitV kirjutas:
aga siis on igati üleprahi lahendus targa-kaar. Kaarel on juba niipalju rohkem kasulikke otstarbeid alates taaveti-võimekusest päikesepaneelide kinnitamiseni, rääkimata sellest, et ta on "ülbe" ja hardkoor. Kaare külge saab panna "midaiganes" ja ei ole ka juhtmete vedamine piin, need ei leki, sinna saab kõike riputada jne. Ainsad vidinad, mida ei saa targa-kaare külge panna, on topituli ja tuulekell ;) Kõik muu võib ja saab sinna panna.

Jah, targa-kaar on juba päevakorda võetud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid