Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

SRC väljaõpe, eksam ja tunnistus - kooskõlastusringil
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=4&t=7483
1. leht 1-st

Autor:  petskratt [ Neljapäev, 18 Apr 2013 19:24 ]
Teema pealkiri:  SRC väljaõpe, eksam ja tunnistus - kooskõlastusringil

MKM saatis kuu algul kooskõlastusringile eelnõu, mis täpsustab veidi väikelaevajuhi väljaõppe ja eksami nõudeid - ning tekitab esmakordselt võimaluse ka SRC (short range certificate ehk väikelaevniku VHF-luba) väljaõppeks ja eksamiks Eestis. Põllumehed on juba oma OK andnud, loodetavsti tuleb see 25ndaks ka hariduspõllu kündjatelt ja jõustruktuuride ministeeriumilt ... ning hea õnne korral saab navigatsioonihooaja lõpuks ka valitsuse käe alla.

Kui soovi pretensioonidega esineda - või ametnikke kiita - siis täiesti juhuslikult on seda kooskõlastusringi käigus võimalik teha ka IDkaardiga varustatud kodanikel ja nende ühendustel :-)

“Väikelaeva juhi teadmiste ja oskuste ning väikelaevajuhtide väljaõppe nõuded ja väikelaevajuhi tunnistuse vorm” muutmine

Autor:  peebuste [ Reede, 19 Apr 2013 11:39 ]
Teema pealkiri: 

Mis krt põllumajandusministeeriumil sellega asja on?!

Autor:  petskratt [ Reede, 19 Apr 2013 12:58 ]
Teema pealkiri: 

peebuste kirjutas:
Mis krt põllumajandusministeeriumil sellega asja on?!


Põllumajandusministeeriumi alla kuuluvad teatavasti kalandus (v.a kodused akvaariumid) ja mesindus (ennekõike lennujuhtimine), mõlemad omavad puutumust raadiosageduste kasutamise korraga. Need piirid on aga üsna hägusad, nt mõni aasta tagasi sattus Euroopa Komisjoni tasemel ka tarkavarpatentide üle otsustamine põllumajandusministrite kokkusaamisele koos räimekvoodi jm sellisega...

Rõõmustagem, et kooskõlastusringile ei kaasatud Kultuuriministeeriumi - nende alla kuulub mh Keeleinspektsioon ... ja ma juba kujutan ette arutelu teemal kuidas oleks rahvuslikult korrektne mayday'd anda. Eestikeelne versioon peaks olema mõistagi eetris enne, vasakul ja/või ülalpool rahvusvahelist - aga kas alternatiiviks sobiks ka foneetiliselt sarnane kutsung "maeitea-maeitea-maeitea"?

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/