Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Regio Eesti topokaart
PostitusPostitatud: Teisipäev, 23 Sept 2014 18:51 
Eemal

Kuuldavasti lõpetab Regio Eesti topokaardil rannikumere kuvamise.Põhjuseid olla kogunisti kaks.
Üks - olla selliseid,kes ainult kaardi järgi navigeerides peale kividesse panemist on lärmanud ning kahjutasu nõudnud nii Regios ja VTAs.(Ka Jakaris olla katkine vint letile toodud)
Teine olla VTA ja Regio vaheline konflikt kus VTA härrased nõudvat Regiolt kohest kaardiuuendust peale igakordset VTA poolset toodri asukoha muutmist vms. juhtumit.
Siseveekogudele Regio muutusi ei lubanud.
Minuarust on see selline juhus kus rohkemal või vähemal määral kaotavad midagi igatahes kõik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Regio Eesti topokaart
PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Sept 2014 08:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma usun, et üheks "süüdlaseks" olen selles loos ka mina. Kirjutasin probleemist ka mõni aeg tagasi siin foorumis viewtopic.php?f=13&t=7464&start=30

Ise VAs töötades sattusin koridoris kokku kolleegiga, kes selle navigatsiooni info vahendamisega kaarditegijatele tegeleb, rääkisin probleemist ning koostasin ka asjakohaste kaardipiltide komplekti kus näha ohud, mis teistel kaartidel kuvatud ja Regio kaardil kuvatud kui ohutud alad - kui asja uurima hakkasin avastasin, et seal kandis kus mina seilan on neid madalikke mis Regio kaartidelt puudu veelgi. Seega olen jätkuvalt sedameelt, et nende Regio kaartide kasutamine merel on ohtlik.

Mis puudutab võimekust navigatsiooni infot operatiivselt värskendada siis eelmisel suvel uurisin Saksa kindlustusseltsi tellimusel Saksa jahi madalikule sõitu Voosi kurgus. Inimesed said kergelt viga, jahi taastamine läks aga päris kalliks maksma. Õnnetuse üheks põhjuseks oli see, et plotteris olid kaardid uuendamata, märgistus teises süsteemis kui see, mis täna "Õues" näha on ning see lõi otsustaval hetkel kipperil pildi sassi. Selliste juhtumitega seoses on ka merel kasutatavate kaartide tootjatele ja kasutajatele nõue tagada, et kaardid oleksid värskendatud.

Sain aru ja tuli välja, et Regio tegi selle toreda asja (jah,nii ma mõtlen ja kiitsin seda ka siin foorumis) muhvigi teadmata, mis asi on elektrooniline merekaart, mis nõuded sellele on ja mis moodi neid asju seal kasutaja ekraanil kuvama peaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Sept 2014 09:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Oot, aga Regio oma toodet merekaardiks ju ei nimetagi? Sama hea kasutada navigeerimiseks maanteede atlast.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Sept 2014 10:17 
Eemal

Kõlab nagu järjekordne pastakast imetud probleem. Kelle ... see lisainfo kaardil nokib ja miks?

Maanteede kaardiga on ennegi edukalt merel käidud põhimõttel "kõik mis sinine on meri". Kas peaks nüüd igaks juhuks mere ka Regio kaardil äkki kuidagi teisiti tähistama, et keegi jumala eest ei arvaks, et sinna paadiga minna saab?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Sept 2014 11:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuigi jah, maantee või muul kaardil on meri peale kantud, vahel isegi isobaadid või sügavused ja vajadusel saab kasutada ka navigeerimiseks ei ole ma kunagi kohanud, et ühtegi maakaarti oleks sellisel viisil välja reklaamitud kui Regio oma topokaarti. Sügavused, ohud, meremärgid - mis sa hing paadimehena veel tahad. Ohtlikuks teeb selle toote asjaolu, et valik mis kaardile kantud on suvaline - osa ohte on, teisi ei ole ja mis see kriteerium oli ei tea kaardi tegijad ise ka. Midagi sinna kanti, et kõik peale ei mahtunud, panime midagi. Mina midagi selle kaardi kasutamisest johtuvalt puruks ei sõitnud aga teema algataja tekstist võib arvata, et keegi sõitis. Mis tähendab, et ma polnud ainuke loll, kes arvas et seda asja oleks hea merepeal kasutada seda enam, et andmed otse algallikast ja oma Eesti tootja.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Sept 2014 12:07 
Eemal
Kasutaja avatar

kas Regio on oma toodet reklaaminud kui merekaarti?
minu gps-is on ta topokaardi nime all.
edasimüüja Jakari valikus merekaartide rubriigis seda toodet ei leidu:
http://www.garmin.ee/tooted/kaardid/merekaardid
allalaetaval (maastiku-kaartde rubriigis, muide) on ainult siseveed: sobilik navigeerimiseks teedel, maastikul, sisevetel. http://www.garmin.ee/maastiku-kaardid

lolli vastu ei aita muidugi ei ussi-ega püssirohi.

Regiole lähedal seisev allikas väidab, et nemad valikut teinud pole, kõik mis VTAst tuli, oli peal.
kui mõni objekt oli neil valesti või vigaselt tehniliselt, siis on need võib olla konvertimise käigus välja jäänud.

karta on, et hädaldajate, vingujate ja targutajate tõttu lõpeb selle kaardi pakkumine sealt kontorist.
seda tahtsitegi? palju õnne!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Sept 2014 20:02 
Eemal

Miks peaks kohe selle rannikumere kuvamise lõpetama? Tuleks lihtsalt punaste rasvaste tähtetega müügipakendile peale trükkida, et veeteedel navigeerimine omal vastutusel!

Ma ei tea küll, kuskohas asusid need kivimürakad ja madalikud, mida Regio kaardil polnud tähistatud, aga rannavetes ei tasuks nii ehk naa ainult navile lootma jääda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Sept 2014 10:23 
Eemal

Pakuksin välja lahenduse, et kui kaart tuvastab asukoha meres siis annab kasutajale teada, et tegemist ei ole merekaardiga ja väärkasutamine toimub omal vastutusel.
Paniköörid söönud, kaart terve.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Sept 2014 16:27 
Eemal

vanellus kirjutas:
Pakuksin välja lahenduse, et kui kaart tuvastab asukoha meres siis annab kasutajale teada, et tegemist ei ole merekaardiga ja väärkasutamine toimub omal vastutusel.
Paniköörid söönud, kaart terve.

Kõik GPSid ütlevad käimapanemisel alati, et nemad ei vastuta mitte millegi eest.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Sept 2014 18:04 
Eemal

Kahjuks on see laev läinud.
Nii jäi mulle arusaam kui üritasin Erkki Kokkota`ga sel teemal dialoogi aretada.
Et Regiol ei ole mõningate inimeste ego ja VTA jäärapäisuse tõttu enam mingit huvi ja asi on otsustatud.Erafirmat ei saa keegi sundida ega keelata.
Väiklus on võitnud ja kodumaise asemel peame hakkama tarbima pakutavat välismaist.
Ehk siis mõni saab aru,et kui Navionicsi ukse taga Tartus saab veel rääkida eesti keeles - siis katkisõidetud vindiga Navionicsi uksest sisse ei lasta,- isegi kui räägid inglise keeles.

P.s
Kõik algab heast meretavast.Ja see ütleb,et alla 3m vees navigeeritakse ainult võimaluste ja teadmiste piires.Ja kui ei tea,KAS OHT ON olemas tuleb navigeerida nii,et OHT ON OLEMAS.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Sept 2014 10:03 
Eemal

Regio kaartil on Vilsandile sõit ka ühe sirge joonega, käkisilmast läheb kusjuures mööda maad. See tähistab seal lihtsalt vöimalikku liikumissuunda, mitte et seda jutti pidi peaks sinna sõitma. Et selles suhtes sain kaarti uuendades, või ostes igatahes kohe info, et merel lohtsalt juhatab, mitte ei ole konkreetseks navigeerimiseks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Sept 2014 11:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui paljusid meresoitjad see Regio kaarditeema üldse puudutab? Ma ei ole kunagi vaadanud regio merekaarti ja ma ei teadnud, et selline asi üldse olemas on. On olemas ju mitmeid paremaid ja ka tasuta kaarte, mida kasutada...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Sept 2014 11:49 
Eemal

Ei tea, sisevetel vaatan sealt jõe kurve, et teaks, kummalepoole kallutama hakata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Sept 2014 14:14 
Eemal

Tan121 kirjutas:
Kui paljusid meresoitjad see Regio kaarditeema üldse puudutab? Ma ei ole kunagi vaadanud regio merekaarti ja ma ei teadnud, et selline asi üldse olemas on. On olemas ju mitmeid paremaid ja ka tasuta kaarte, mida kasutada...

Äkki annad mõne konkreetse viite nende paremate ja tasuta kaartide kohta?
Et poleks kaksipidi mõtlemist ja -arusaamist.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 27 Sept 2014 14:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipperilugejad ilmselt teavad ühte ilmaennustuse appi. Seal on väga hea kaart ;) Ja maa-ametil on ka vist üsna ok merekaart.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid