Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Okt 2008 18:35 
Eemal

Mark kirjutas:
Kas CompactFlash kaardid on lukustatud mingi konkreetse ostja seadmele või saab seadmest seadmesse kah tõsta?

Mina ostsin seadme Ameerikast ja kaardi Soomest. Kooslus toimib perfektselt. Nii et ühest seadmest teise tõstmine probleemi ei tohiks põhjustada.
Küll aga olevat SD-kaart kuidagi tarkvaraliselt lukustatud (nii väitis Navionicsi kohalik edasimüüja) mis tähendavat seda, et kaardi kopeerimiskatsel originaalkaart rikneb ja koopia on loetamatu.
Tegin oma itimehele ettepaneku proovida, juhul kui ta annab garantii, et see jutt on Wigla Show vääriline, kuid juhul, kui asi prse läheb, siis toob mulle uue 24XL-i või paneb 4t eeku lauanurgale.
Siiamaani ootan seda kaheksat jakobsoni lauanurgal.... nii et mingi uss võib asjas olla....

Edit, LMS 527 iGPS kasutab SD kaarti, kuid ilmselt kehtib sama jutt ka CF kohta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Okt 2008 18:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Saan ma õigesti aru, et ma saan kaarti laenata ja oma aparaadis kasutada, lihtsalt kopeerida ei saa? Kopeerida ma ei tahagi, tahaks mõneks päevaks lihtsalt pilti ette saada sellele telekale ja pisut ringi sõita. Peale seda läheb sõiduk ise kaugele ära ja tont teab kas mul kunagi seda kaarti millegi sisse veel oleks toppida või mitte.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Okt 2008 19:06 
Eemal

Saad jah õigesti aru. Oleks ka ebaloogiline kui ühest seadmest teise tõstmine mingeid probleeme põhjustaks, inimesed ju aeg-ajalt uuendavad erinevatel põhjustel raudvara. Ma võin muidugi homme ka loomkatse teha, teine Lowrance seade asub minust u 5min autosõidu kaugusel :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Okt 2008 19:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Arvan teadvat, et kaitse põhimõte on selles, et kontrollitakse SD-kaardi seeria numbrit. Kui see ei lange kokku kaartide kõhus oleva numbriga, siis kaart tööle ei lähe. SD kaardi number tekitatakse tehases kaardi loomisel. Juhul kui keegi kuri inimene tahaks süsteemi häkkida, tuleks vahetada kaardi kõhus olev number või visata seadme softist välja kontrolliv osa.

SD kaarte võid kopeerida palju jaksad, sellest ei juhtu midagi aga kopeeritud kaardid teise SD kaardiga tööle ei lähe.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Okt 2008 21:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, millistel nädalatel sul Navionicsi kaarti tarvis on? PS

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Okt 2008 07:47 
Eemal

Kasutan Navionics kaarti Lowrance kaardiplotteris ja arvutis Geonav prograamiga. Kopeerida kaarti on võimalik, kuid kopeeritud kaart tööle ei hakka. Juriidiliselt peab olema mul õigus antud kaarti paljundada, näiteks tagavara koopiaks, kuid Navionics seda ei toeta. Lisaks kasutan Garmini käsi GPS-i ja nende kaartide kopeerimine pole takistatud.
Kopeeritud kaarti võib kasutada ainult originaal kaardi omanik. Mingit vahetamist, kinkimist ja müümist autorikaitse ei luba.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid