Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=4&t=8553
1. leht 1-st

Autor:  nitse [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 10:21 ]
Teema pealkiri:  Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Kuidas minust sai laupäeva õhtupoolikul piiririkkuja. Kuna vesi on Peipsis hetkel jämedalt meeter madalam tavapärasest olukorrast, siis minnes kasutatud slaalom mõrralinide vältimiseks maa poolt oli väga närvesööv kogemus ja otsustasin kodupoole sõites kasutada teist trajektoori. Seega Mehikoormast Piirissaarde sõites hoidsin mõrdade vältimiseks suhteliselt piiri äärde, jättes Navionics Gold X44 kaardi järgi piiri endast paari kaabli jagu paremale. Piirinurgas kus lõunast-põhja jooksev piir keerab kirdesse olin ma ikkagi piirivalve radari järgi 80m Venemaal, kuigi oma kaardi järgi oli varu küllalt. Mõni aeg hiljem märkasin ka piiriposti ning sain ennast kiiresti kodumaale tagasi sättida. Kusjuures piiriposte on Piirisaare radarijaama piirkonnas kõigest 4 tükki, nii et ühe juurest järgmist ei paista ja ainult nende järgi sõitmine on võimatu.

Tahtmatu tegu tehtud sõitsin rahulikult saarele ja kai peal ootas mind juba viibates roheline mehike. Aitas paadi kinni siduda ning edasi sain riigi kulul ATV-ga sõita veel radarijaama. Ausaltöeldes olen ma salamisi kolm aastat tahtnud näha, mis elu see näiliselt magav majake seespoolt ka elab, tõsi mitte just nii kalli piletiga. Nagu nii väikesaarele, kui ka ühele normaalsele riigiametile kohane, toimus kõik järgnev äärmiselt sõbralikus õhkkonnas. Nemad tegid dokumente vormistades ja protokolli koostades oma tööd ja ega mul polnud ka midagi vastu vaielda. Sest sain juba veepeal ise aru, et plotter seekord ikka täielikku pastat ajas ning nemad nägid ka minu radarijäljelt, et avastasin oma rikkumise veepeal ka ise. Piirivalvurite sõnul ei ole ma esimene ja tõenäoliselt mitte ka viimane, kes sama koha peal piiri rikub, kuna valdaval enamusel plotteritel pidigi piir olema selles kohas valesti märgitud. Väidetavalt olevat ka juhitud sellele asjaosaliste tähelepanu, aga siiani vist tulutult. Huvitav kes selle piiri maha joonistab ja kaarditootjatele andmed edasi müüb?

See paar tundi piirivalvuritega avardas mu silmaringi märgatavalt, kuidas "suur-vend" saare eluolul ja järvelkäimistel silma peal hoiab :)

Manused:
piir.JPG
piir.JPG [ 69.91 KB | Vaadatud 6115 korda ]

Autor:  Tauri [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 12:24 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

sellises kohas oleks mõistlik riigil laevatee tähistada, mitte trahve kirjutada! 2h kuulati üle või oli vaja teisepoole esindajat?

Autor:  peebuste [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 12:41 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Nagu aru saada, oleks vaja lisada vaid miski 4 .. 5 poid? Narva jõel on tähistus kenasti olemas, Peipsil pidada ka poid "silmsides" olema.

Autor:  nitse [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 12:49 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Teise poole esindajat ei olnud vaja. Ca pool ajast kulus sellele, et saada laupäeva õhtul kätte Tartu maakonna valveprokurör, kes annaks loa mitte alustada kriminaalmenetlust ning teha liht/kiir/misiganeskorras protokoll väärteomenetlusena. Teine pool ajast kulus igasugu skeemide koordinaatide jne dokumenteerimisele, et vältida igasugust hilisemat võimalust edasi kaevata ja kõike eitada. No nagu politseiautos, kui ületad veidi kiirust tehakse 30 minutit erinevaid pabereid otsusele juurde. Kusjuures kaasreisija oli ju samuti piiririkkuja, kes sai koos minuga ATV-ga sõita (3 inimest atv-l ilma kiivriteta on Piirissaarel ka piirivalvurite arust ok :) ) aga õnneks lubati tema peale isikutuvastust koheselt minema.

Selles osas jäi piirivalvurite käitumine veidi kahetimõsitetavaks küll, et mulle omale oleks ka tundunud mõõdukas vestlus ja näpuvibutus paraja karistusena selle teo eest. Aga nende poolt oli asja ära vormistamine kohe resoluutne, nagu peaksid kellegile tõestama, et ikka tööd ka teevad. Teisalt kui sellise rikkumise eest on maksimaalne karistus 200 trahviühikut, siis rakendasid nad sellest kõigest 1/10.

Avastasin just, et mul käis taskus Iphone peal lisaks ka Sports Tracker. Sellel tundub piir olema õige koha peal.

Manused:
sporttracker.JPG
sporttracker.JPG [ 30.02 KB | Vaadatud 6074 korda ]

Autor:  kussu [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 13:30 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Ehk viitsid ka siin http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id ... 172&LANG=1
teha mõned "ekraanipaugud" ja
võrrelda Navionicsi kaaridga kas kõige värskema Navionicsiga on ebatäpsused.
Navionics siin peaks olema kõige värskem: http://webapp.navionics.com/?lang=en

Autor:  nitse [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 13:41 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Kussu, ekraanipaugud ja nende võrdlemine "mitte arvutiinimese" jaoks käivad siis täpsemalt kuidas? :)

See esimeses postituses toodud pilt ongi võetud sealt navionicsi webappist, mitte mu plotterist. Panin selle illustratsiooniks juurde ja vedasin algeliselt joone juurde, et näidata lihtsalt piirkonda, kus asjad kokku ei klappinud.

Autor:  aldo [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 13:54 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Manus:
Faili kommentaar: Piirioletuskoht
Piirioletuskoht.jpg
Piirioletuskoht.jpg [ 116.36 KB | Vaadatud 6038 korda ]
Noh, Navionicsi WebApp annabki ju Lämmijärves selgelt teada, et seal on "Piirioletuskoht" ehk siis oletatav piiri asukoht...

Ilma põhjalikumalt süvenemata aga paistab, et Veeteede Ameti ja Navionicsi andmed on üksjagu erinevad.

Autor:  kussu [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 14:35 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Kahjuks pole Navionicsil seda "Ajutise kontrolljoone" poid märgitud, võtsin nähtava nurga.
Maaametis see nurk siis:
58 18 13.36
27 29 7.82
Navionics (Ipadiga):
58 18.183
27 29.404

Pilt
Pilt

Autor:  HJ [ Esmaspäev, 06 Okt 2014 23:11 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Käisin suvel Värskani välja, vett oli vähe kuid plotter kuvas õieti juskui. Lasin ikka väga mööda piiri kohati ja ei protesteerinud igatahes keegi.

Autor:  nitse [ Teisipäev, 07 Okt 2014 08:41 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Mis kaarti kasutad? Käisin ka Värska sillani väljas. Enne Värska lahte oli Navionics Gold X44 järgi ühe kohapeal laevatee nii selgelt Venemaal, et ei tihanud sinna minnagi, kuna pidasin seda Venemaa laevateeks.

Autor:  HJ [ Kolmapäev, 08 Okt 2014 22:51 ]
Teema pealkiri:  Re: Riigipiiride ebatäpsus kaardiplotterites (Lämmijärv)

Sama kaart mis sinulgi.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/