Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Plotteri/kajaloodi ostusoovitus
PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Apr 2016 09:41 
Eemal

Humminbird Helix seeria? Uued tulid juba heade ekraanidega ning ka on need asjad ühendatavad mis sa tahtsid. miski uus uhke ekraani moodi asi tuli ka alles välja ja müüki usas ühildus ka igast asjadega. Vaata uuri, äkki see ekraan hoopis hea, suhteliselt soodne oli ka.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 12 Apr 2016 09:44 
Eemal

Ei see ekraan ikka pole see mis sa tahad. http://argonaut.mobi/products/m7-smart-touch-monitor

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mai 2016 16:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere.

Olen hetkel dilemma ees, et mis combo kaardiplotter/kajalood otstarbel võtta.

1) Android tahvel + Sonarphone + navionics
2) Android tahvel + Raymarine Wi-Fish + navionics
3) iOS tahvel + Sonarphone + navionics
4) iOS tahvel + Raymarine Wi-Fish + navionics

*Millisel operatsioonisüsteemil on etem navigeerida ja kumb on toimivam?

*Eestis küsitakse Sonarphone eest 264€, kuid USA'st saaks selle 210€ (145€, kui saaks kanada asemel kellelgi usast otse lasta tuua). See oleks juba samas hinnaklassis, mis Raymarine Wi-Fish, kuid wi-fish on vist mingi chirp tehnoloogiaga sonar. Kumb neist kajaloodina etem oleks?

Hetkelt kaldun by default 4. valiku juurde, kuna elektroonika mul niigi iOS ning Raymarinel chirp sonar.

*Küsimus veel Navionics'i enda kohta, et millise versiooni ma täpselt alla laadima/ostma peaksin, kui tahan, et kaardil oleks kindlasti olemas Peipsi.

*Itunesist ma leidsin iphonele Navionics Boating (39usd) ja Navionics Boating HD (64.99usd). Navionics+ maksab iphonel 20usd ja ipadil 33usd juurde. On see ka soovitatav osta? - Mis neil vahet on peale selle,et üks töötab ainult ipadiga ja teine iphonega, kas kaardid on samad?

*Itunesist navionicsi leidsin, kuid google play storest mitte: seal oli ainult mingi navionics ski. Kas Navionicist androidile enam ei eksisteeri?

Lugupidamisega
MK

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mai 2016 18:19 
Eemal

Tere. Mina müüngi Sonarphone, tehase lubatud miinimumhinnaga. Olen täiesti ametlik esindaja ka. Navionicsi poolt on sul vaja Boating HD sest seal on kõige paremad kaardid koos Sonarchart kontuurkaartidega ja Sonarchart live kaardistamisfunktsiooniga. Kaardistamisfunktsioon on kalapüügi vaatevinklist eriti oluline, et leida täpselt kontuurid, kus kala istub. Vaata youtubest sellist asja nagu conture lines-fish highways või midagi sellist oli nimi. siis saad aru kui veel mitte päris. Kui mu mälu ei petam siis oli miski tõrge navionicsi ja Ipad mini vahel. Uuri seda navionics.com kodulehelt. IOS süsteemile navigatsiooniäpp peaks olema parem kui Androidi oma kuna seal minu meelest on ka dock-to-dock funktsioon, mida androidil pole. seega parem ja sama hinnaga. Sonari puhul sõltub, mida sa teha tahad täpselt sellega. Ehk et kas sa tahad näha ekraanil kalu või tahad juurikate vahelt kalu otsida eelkõige juurikaid nähes. WI-Fish on küll chirp, kuid tal on ainult downvision süsteem, 2D ehk tavapärane puudub. Kui sa süvened detailidesse siis sa näed specsidest, et wifish andur ongi ainult DSi andur ja see on ka mu tuttava poolt testitud-katsetatud, et see tõepoolest nii on. Aga kala ennast sa sellega peaaegu ei näegi kuna DSI kiirtevihk on imepeenike ellips, mitte ring. Ehk et näiteks jigi sa selle abil kalale pähe ei lase. Seetõttu ei tee sellega vertical jiggingut. Seevastu Sonarphone 83kHz laia lehtriga saab väga hästi kalu ka otsida, samuti saab aru, kas kala otse all või mitte. DSI seda eristada ei võimalda näiteks. Enne kui müüki üldse võtsin, tegingi põhjalikud testid usast tellitud sonarphone SP200-ga. Kui kõik oli kinnitust saanud, kaasaarvatud Sonarphone 2D versus DSI, siis oli selge, miks Sonarphone ei reklaamita. Bang for a buck on nii hea lihtsalt. Loomulikult ei võistle Sonarphone structure scan/SDSI süsteemidega aga hinnad on ka ju kordades erinevad. Kui sa tahad testida ja katsetada siis Tartusse sattudes käi Humala Kalabaasist läbi, saad katsuda ja võid ka tasuta paadiga jõel käia ja proovida. Ei müü õhku. Eks valiku teed ikka ise aga kõik ongi nii, nagu kirjutasin.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 27 Mai 2016 21:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui põhiliseks kasutuskohaks on Peipsi, siis Navionicsiga võid lutsu visata. Poid, piir ja kõik muu on täiesti suvaliselt seal kaardi peal. Garminil vastab kõik aga reaalsusele. Et mu jutt ei kõlaks kui "igaüks kiidab oma" siis ütlen juurde, et mul praeguses paadis, nagu ka esimeses, on mul Navionics. Ja vahepeal õnnestus ühte paati pidada pool hooaega, kus oli Garmin.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Mai 2016 10:01 
Eemal

nitse kirjutas:
Kui põhiliseks kasutuskohaks on Peipsi, siis Navionicsiga võid lutsu visata. Poid, piir ja kõik muu on täiesti suvaliselt seal kaardi peal. Garminil vastab kõik aga reaalsusele. Et mu jutt ei kõlaks kui "igaüks kiidab oma" siis ütlen juurde, et mul praeguses paadis, nagu ka esimeses, on mul Navionics. Ja vahepeal õnnestus ühte paati pidada pool hooaega, kus oli Garmin.

Huvitav. Mis kaart oli Garminil, kui vana kaart ja mis kaart/versioon su navionics on? Tootjatel on ju erineva tasemega kaardid, erinevad uuendused... ühise nimetajaga Navionics sitt öelda on sama ju nagu saata keegi paadimootori järele ilma võimsust ja aastaarvu mainimata. Pole ju loogiline :D samas oleks huvitav teada neid kaarte ja versioone kuna mina kasutan navionicsit kalapüügil peamiselt ja väiksema vee peal. Kui on tõesti uued Navionics+, Navionics platinium kaardid siis on paha lugu küll. Ole hea ütle mis kaardid ja mis versioonid on.kui uued kaardid nii võssa on, ma saadan info navionicsisse ja torgin neid terava kepiga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Mai 2016 13:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Garminil oli v2012.1 v13.51 ja seda kasutama hakates peale Navionicsit, oli miskine X44 Gold (ostetud 2012 Knutsonist ja teadmata mitu aastat see seal riiulis vedeleda võis) oleksin justkui poolpimedana endale head kanged prillid saanud. Kõik mis oli veepeal näha, oli ka plotteris ja lausa sama koha peal.
Praegu kasutusel oleva Navionicsi täpse versiooni jään hetkel võlgu, kuna pole praegu saarel paadi lähduses. Aga see on ostetud 2014 aastal Bell-Marine poolt paati komplekteerides Alterist Lowrance HDS-8 Gen-2-ga koos ja ma väga ei usu, et seal mingit säästureziimi kaarti valides tol hetkel harrastati. Aga tulemus on täpselt sama tüma, kui mu esimese Navionicsiga. Tuled Praagalt laevateed mööda välja ja järgmised toodrid, mis on oma kohal, on alles Uhtininas laevatee alguses. Samas plotteris keerab laevatee ise Uhtiniast läbi saades kohe Piirissaare külje alla, nagu kunagi ammu ka oli. Reaalsuses on järvel aastaid laevatee juba otse Eesti Väravateni välja. Värska poolt tulles olen Lämmijärve peal plotteri järgi jätnud piiri kaabli jagu tüürpoordi, aga piirivattidelt sain ikka trahvi, kuna olin 80m Venemaal.

Kuidas ma seda kaarti uuendada saan ja mis on siis praegu see kõige ultram versioon?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Mai 2016 14:57 
Eemal

Kõige kõige on platinum plus http://www.navionics.com/en/platinum-plus ja max omadused saab kätte kallite masinatega. HDS Gen2 ühildub ka. http://www.navionics.com/sites/default/ ... uide_2.pdf
Kui sa nüüd tahaksid oma Gen2-ga ka kaarti ise kirjutada ja saada omale seal, kus sõidad, reaalajas tekkivat kontuurkaarti, siis kõige soodsam lahendus selleks on (nagu sobivuse tabelis ütleb sulle B) Digital Yachti Sonar server. See tekitab siis wifi, mis ühildub tahvelarvutiga ja tahvli äpiga siis saad nii navigeerida kui kirjutada. Võimalus on, ei pea tahtma.
Paremuselt teine ja ilmselt sinu oludes ka mõistlikum ning säästlikum variant on Navionics +
http://www.navionics.com/en/navionics-plus ühilduvus täpselt sama nagu ülal kirjutatud.
Sonarchart ja ka sonarchart live on need, mis teevad asja heaks.
Vana kaardi (ka muude kaartide) upgrade jutt siin kirjas. http://www.navionics.com/en/navionics-updates

Kui peale neid upgradesid ikka aiateibaid näitab, siis anna teada ja ründan Navionicsi kliendituge.

Erinevate ettevõtete (nimetamata mitte ühtegi) heatahtlikkuse peale ei saa kahjuks loota Eestis. Miks? Toon 2 lihtsat näidet. Jõulukampaania korras müüdi sellist kajaloodi, millel on ainult 1 kiir ja see oli 200kHz ja kitsas ning reklaam oli kalameestele suunatud, seega reklaamiti kui soodushinnaga kala leidmise vahendit. Iga inimene, kes on vähegi sügavamalt kursis nii teooria kui praktika poole pealt, saab aru, et see pole see masin, millega minna kala otsima. See on masin, mida paigaldada ainult neile paadimeestele, kes tahavad iga kiirusega sügavust vaadata ja suurt muuks ta ei kõlbagi. Jah, kala ta näitab, aga väga kitsal alal. KUI tahetakse paadiga sõites kalu otsida kalu NÄHES siis selleks on vaja laiemat kiirtekoonust. Jah, sellega saab küll kala ka otsida aga mitte kala nähes vaid põhja materjali järgi, mis omakorda nõuab arusaama erinevate kalade eelistustest. Aga selline kala otsimine eeldab, et osatakse seadistada ning ka suudetakse välja loetu oma ajus ka kalani viivaks infoks muuta.( võimsus erinevates tingimustes + manuaalne sügavuse kuva, mille abil kuvada kinni mitte aint 1. peegeldus vaid ka 2. , 3, ja kui on eriti osav, siis ka 4.- andurist tulistatav helilaine ei käi üles alla mitte aint 1x vaid paadi ja pähja vahet mitu korda ja sellest 1,2,3 peegeldus kui on kõva põhi ). Seega sellise seadme eriti kalaleidjana reklaamimine on kokkuhoidu lootva asjatundmatu kalamehe suhtes täielik sigadus. Võibolla tahtlik, võibolla tahtmatu. Ei tea.
Näide2. Tuttav ostis kaluripaadi, mis oli eelmise omaniku poolt finantseeritud Pria rahadega. Eelmine omanik ei jaganud kajaloodindusest ei ööd ega mütsi. Tahtis vist aint kaarti vaadata. Külge pandi südamerahus HDS7 Gen2 Touch, mille ainsaks anduriks on 2D andur. Pole ei structure scan ega mitte midagi.. kaarti ei tea aga täitsa tavaline kaart. Ainult kaardi vaatamiseks nii kallis masin müüa võhikule on ju täielik sigadus isegi kui Pria maksab. Sama vajaduse oleks saanud rahuldada tahvelarvuti, boating HD äpi ja 69€ maksvate kaartidega. (versus ca. 1500€) .
Sonariturg Eestis on suuresti üles ehitatud brandi kummardamisele ja klientide võhiklikkuse ära kasutamisele südamerahus ja see on sigadus, kui muu ei ole. Brand, viimane mudel, uudne, bla bla bla, ja loll ostab, peale hakata enamus sellega midagi ei osta ja loobuvad ning vaatavadki aint sügavust ja nii aastast aastasse. Mina olin samasugune ja pidasin 3 kajaloodi ära, enne kui kohale jõudis, miks ma kala ei näe nendega. Ühe müüsin ära, teise panen ilmselt rendipaadile tasuta lisaväärtuseks ja kolmandast kavatsen teha trollingumootori külge horisontaalselt näitava asja. Pole südant, et see uuele inimesele hea asja pähe maha müüa.
Navionicsiga polegi ma muud moodi seotud, kui, et Sonarphone sellega ühildub ning kasutan sonarchart live kontuuridelt püügiks ja Boating HD äppi trollinguks ja teiste kalameeste stabiilsete kohtade potsentsiaalist aru saamiseks.

Viimati muutis rato, Laupäev, 28 Mai 2016 15:12, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Mai 2016 14:58 
Eemal

ja X44 Gold on ka Navionicsi kaart.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Mai 2016 15:00 
Eemal

Navionicsil peaks netis olema täpselt kaart näha. Saab enne ostu võrrelda. Uuendamiseks peab uuenduse ostma, tasuta on vist ainult esimene aasta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Mai 2016 15:04 
Eemal

Navionicsi kaartidel oli tõesti kuni eelmise aasta suveni Piirissaare ümbrus täiesti mööda, aga peale uuendust olid seal kandis poid ja sügavused igati Ok. Piiri asukohta ei oska kommenteerida. Emajõgi on korralikult peal, peab paika.
Endal on kasutuses komplekt Andriodi tahvel + Navionics + Sonarphone SP200. Sonarphone tellisin Usast ja hind tuligi tollaste kursside juures koos saatmise ja tolliga 200 euri kanti. Muidu töötab korralikult, aga veetemperatuuri näitab täiesti suvaliselt. Nagu keegi siin ka varem ütles - tegemist ei ole mingi high-end tootega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 28 Mai 2016 20:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänud, eks teen uuenduse ära ja siis loeme tibusid.

Ma ei taha mingit kaarti ise kirjutada. Tahan lihtsalt, et kaardil oleksid näha sügavused ja muud ohud, plotter näitaks hetke reaalset sügavust ning kõik "liiklusmärgid" asuksid kaardil ja looduses sama koha peal.

Mis puudutab Pria raha eest hirmkalli seadme paneku teemat ainult kaardi vaatamiseks, siis inimesed ja maitsed on erinevad. Kindlasti ka paadid, kuhu neid seadmeid installitakse. Ma olen väga tagasihoidlik lisafunktsioonide kasutaja ja plotter on kindlasti palju targem mu oskustest. Aga sellegipoolest ei taha ma omale paati mingit tahvelarvutit, mida peab pidevalt laadima, juhtmed tilbendavad järel, mis pläriseb kusagil ebakindla jala peal ning mis tuleb sadamas jälle ära peita ootamatu vihma või pikanäpumeeste eest. Mulle meeldib, kui plotter on korralikult konsooli süvistatud, ta on seal mu jaoks alati olemas ning töövalmis ja ma ei pea tema peale rohkem mõtlema, ainult kui mul teda parasjagu vaja läheb. Mis siis, et on olemas kordades odavamaid lahendusi, näiteks Koidulaga üldse saarel käia :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Mai 2016 11:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui eile ei olnud google play stores ühtegi navionics boating app'i, siis täna on neid igas variandis. Tahtsin just küsida selle kohta, et kuidas androidiga ikkagi on, aga igaks juhuks kontrollisin täna veel üle.

rato kirjutas:
IOS süsteemile navigatsiooniäpp peaks olema parem kui Androidi oma kuna seal minu meelest on ka dock-to-dock funktsioon, mida androidil pole. seega parem ja sama hinnaga.
Eile käisin bowrideriga esimest korda sõitmas (Tallinna lahel) ja nüüd enam ipadi mõtet väga pole - pigem vaatan mõne sony veekindla tableti poole. Kas androidile võika lähiajal dock-to-dock ka tulla või ei ole plaaniski? Hetkel on mulle arusaamatu veel see, et milline app ikkagi sobib kas Boating HD ja sealt in-app purchase Baltic sea (65€) või Boating Europe HD (65€) ning kas see hind sisaldab siis juba ka navionics+ 'i

rato kirjutas:
Kui sa tahad testida ja katsetada siis Tartusse sattudes käi Humala Kalabaasist läbi, saad katsuda ja võid ka tasuta paadiga jõel käia ja proovida. Ei müü õhku. Eks valiku teed ikka ise aga kõik ongi nii, nagu kirjutasin.
(Y)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Mai 2016 17:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul on Sony Xperia tahvel ja EuropeHD versioon koos SonarPhone'iga. Kiidan väga. Kasutan nendel paatidel kus naviseadmed puuduvad või kus on vinged naviseadmed aga puudub kaart või siis kaart on kliendi kodukoha järgne ( näiteks ainult Rootsi rannik või Soome vms )

AGA

Korralik plotter on igast asendist palju parem ja vingem asi kui tahvliga navigeerimine. Kasutamine ergonoomilisem, infohulk ja valdkonnad kordi paremad ja rohkem kui tahvli äppist saab jne.
Muidugi, minu jaoks algab "korralik plotter" ka 12 tollist... :)

Ise olen Lowrance GEN2 Touch'i fänn. Sõitnud ka GEN3'ga ja minu meelest ergonoomia suts kesisem kui vanal. Alteri väitel on GEN3 toodud oma loogikalt lähemale Simradi seadmetele ja ka siin on minu subjektiivne arvamus, et selle asemel oleks ehk tasunud hoopis Simradit liigutada Lowrance'ile lähemale. Garmini puutetundlikud on ka head, aga hüplevas paadis mõnikord pisut tülikad kasutada. Samas just sõitsin käigukatseid paadiga kuhu läks kaks Garmini uut 12 tollist ekraani koos radari ja Panopitixi ja muude tulede ja viledega : ULMEVÄRK, parim mida ma elu sees olen pruukinud ( eriti kui keegi teine selle eest maksnud on). Kajalood oli ikka täitsa lõpp kui hea. Seitsmetollistest olen sõitnud nii Garmini kui Simradi GO7'ga ja siinkohal tuleb tunnistada, et Garmin oli parem ja ka toimingutelt kiirem. See eest sai Simradile näiteks Mercury originaalgraafika mootori haldamiseks. Aga sellest ei olnud sõidu ajal aega rõõmu tunda. Siis on ikka kaart või kajalood ees või siis splititud ekraanil mõlemad korraga.

Sellised muljed minult, midaiganes sa nende muljetega siis pihta hakkad, sest hea ja halb on väga personaalsed asjad :) Kellele ema, kellele tütar. Ja muide, Raymarine on ka olemas ja samuti hea asi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 29 Mai 2016 18:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Mul on Sony Xperia tahvel ja EuropeHD versioon koos SonarPhone'iga. Kiidan väga.
Väga hea. Olen esimest veesõidukit ostmas veespordiks ja lõbusõiduks. Üritan hetkel optimeerida ja tahvel tundub oluliselt etem (loe: a better bang for the buck), kui spets. kaardiplotter osta, mida ainult mõni päev nädalas ja paar kuud aastas kasutada.

Mark kirjutas:
Ja muide, Raymarine on ka olemas ja samuti hea asi.
Ega puhtjuhusulikult pole Raymarine Wi-fish'i kasutanud? Videodest tundub wi-fish'i pilt (chirp downwision sonar) palju ilusam, kui sonarphone (2d?) oma.

Lugupidamisega
MK

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: