Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: 4G Wifi ja GPS
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Jaan 2017 13:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu point oli selles, et hiljemalt 10, aga pigem siiski 5a pärast on antennikaabliga kindlasti mingi jama, ehk kuskilt miskit natuke lekib ja annab niiskust sisse, pistikud jamavad ja siis signaal on natuke kehvem. Seda ilma, et sa selles 100% kindel oled. Siis hakkad imestama, miks moblal parem levi on jms. ning raiskad tunde võrdlemisele ja kotermanni taga ajamisele. Olen ise kümneid, pigem isegi sadu tunde kulutanud antenni tundlikkuse jamade taga ajamisele. Minu jaoks on kõrgsageduslik antennikaabel selline natuke müstika, milles ma päris kindel ei ole kuna ma ei oska seda mõõta.

Voolu ja Cat5 kaabliga on kotermanni tagaajamine lihtne. Enamasti asi kas töötab või siis ei tööta. See ongi see põhjus miks mina väldiksin pika antennikaabli vedamist juhul kui on saadaval muud toite- või Cat5 kaabliga lahendused.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Jaan 2017 19:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu küsimus tekkis tegelikult sellest, et plaan on panna 12V/230V telekas/monitor/DVD mängja seinale. Selleks, et sealt midagi muud peale DVD vaadata, ostsin ChromeCasti. See aga tahab saada wifi internetti ning telefoni juhtimiseks. Seega on 1 variant see, et ühe telefoniga teen wifi hotspoti ja teisega juhin. Siis tuligi mõte, et paneks mingi 3G/4G ruuteri, mis teeks wifit. Sealt läks mõte edasi, et levi parem oleks, võiks antenni kõrgemale panna. Tegelikkuses ei plaani ma seda merel kasutada, vaid pigem ikka sadamas passides. Siis mõtlesin, et kui net on juba olemas, siis võiks ju ka GPS tracki saada...CromeCasti pluss on ka see, et saan mussi mängida ja seda lihtsasti paadi stereosse suunata (seda saab muidugi teha ka 3,5mm pistikuga, aga mulle ei meeldi see, et siis telefon tolkneb raadio küljes kaabliga ja igasugused iPodid on minu meelest mõttetu jama. Need on tühjad, siis unustad koju jne.
Kõige mõistlikum variant tundus selline seade:
http://www.wlink-tech.com/Product_Info.asp?ProductID=694
Hind on ~200€
Seega tundub ikkagi kõige lihtsam ja toimiv lahendus võtta selline ruuter ja mingi antenni või APdega polegi mõtet jamada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Jaan 2017 20:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Ja mis neil viga on? Selline näiteks 2x odavam. Antenn küll sisse ehitatud, kuid 10h akut, vajadusel ilmastiku kindla kotiga valli seeklisse ja saab ka kaugemalt levi. Listist leiad ka antennitatavaid ja akuta isendeid mõistliku hinnaga, kuid vaevalt neile pika kaabli ja SMA ühendusega antenni leiab.

Ma ei tea kas peremees viitsib kommenteerida, kuid ITI-l oli mäletamist mööda sõrmejämedune kaabel masti aetud, et 4G-st midagi mõistlikku kätte saada. Ei taha teada, palju see kaalub. Endal pani juba NMEA kaabli rulli raskus kukalt kratsima, kuid masti oli vaja see ajada...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Jaan 2017 20:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Tan121 kirjutas:
Siis tuligi mõte, et paneks mingi 3G/4G ruuteri, mis teeks wifit. Sealt läks mõte edasi, et levi parem oleks, võiks antenni kõrgemale panna. Tegelikkuses ei plaani ma seda merel kasutada, vaid pigem ikka sadamas passides.

Vot, sellest oleks pidanudki alustama :D Chromecast on igati hea asjandus ja soovitaksin seda kõigile. GPS-i jätaks ma asjast välja ning esimesel aastal ka masti antenni (kuna enamus aega kasutad ju sadamas!). Kui tunned, et levipuudus saad antenni osta ja sadamas seismise ajal antenni valliga üles tirida
Osta üks 4G ruuter ja kasuta palju tahad, enamus sadamates on sul 4G levi olemas (ruuteritel on ka sisseehitatud antennid olemas) ja rannikumerel ka. Kasutan ise Rammu saarel, ning mingeid probleeme pole. Jah, sõiduajal võivad katkestuse sisse tulla aga merel on ka muud teha.
Minu eelistus ruuterile oleks HUAWEI E5186, neid liigub osta.ee keskonnas ka kasutatult mõistliku hinnaga. Eeliseks teiste meie turul olevate ees on AC Wifi. Kasutades USB ketast välise mediapangana (ruuteril USB olemas) ei tule üle wifi meediat (loe: HD filme) vaadates kiirusest puudu (mida esineb üle N WiFi vaatamisel!).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Jaan 2017 00:24 
Eemal
Kasutaja avatar

semu kirjutas:
Ma ei tea kas peremees viitsib kommenteerida, kuid ITI-l oli mäletamist mööda sõrmejämedune kaabel masti aetud, et 4G-st midagi mõistlikku kätte saada. Ei taha teada, palju see kaalub. Endal pani juba NMEA kaabli rulli raskus kukalt kratsima, kuid masti oli vaja see ajada...

ITI'l neid pöidlajämedusi kaableid tükki kaks mastis, võtmesõnaks LTE MIMO.
Eks nad üht-koma-teist kaalusid aga ei midagi hullu võrreldes mugavusega, et paadi peal saab ka siis veel üle wifi netis toimetada kui mobiilidel levi ammu-ilma kadunud. Iseasi kui tihti sellist asja tegelikult vaja on läinud. 15m kõrgusel merepinnast on levi ikkagi päris kaugele olemas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 12 Jaan 2017 11:38 
Eemal
Kasutaja avatar

breakdaice kirjutas:
ITI'l neid pöidlajämedusi kaableid tükki kaks mastis, võtmesõnaks LTE MIMO.

Vot-vot, hakkab tulema! Nagu algul ka mainisin on ideaalne 2 kaablit, üks download ja teine upload.

Pilt

Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 10 Veebr 2017 01:31 
Eemal

Tegelikult on päris suur vahe, kas vedada masti LAN kaabel või antennikaabel. 12 volti ja LAN signaal ei sumbu nii palju kui sama pikkuses kaablis kõrgsagedussignaal. Piltlikult öeldes ei veeta maja keldrist katusele antenni juurde mitte antennikaabel vaid tuuakse vajalik info keldrisse mingil muul kombel. Näiteks LAN kaabli kaudu. Seda muidugi alates teatud pikkusest.
Raadiolinkide puhul on tavaline, et antenn on 80 meetri kõrgusel, küljes 1 meeter antennikaablit ja veekindlas karbis olev moodem teeb sellest LAN signaali, mida võid kasvõi 200 meetrit vedada. Isegi väga jämedate kaablite puhul on signaali kadu tuntav. Olete näinud küll, millised soolikad mobiilimasti jooksevad.

Ilmastik tekitab alati muret aga õige materjali korral on jama siiski piisavalt vähe. No mida sa näiteks teed, kui kajakas isolatsiooniteibi söödavaks tunnistab? Ega ta sulle selle kohta eelhoiatust ei saada. Ise avastad hiljem, kui asi nahkas on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 10 Veebr 2017 14:58 
Eemal
Kasutaja avatar

MeelisT kirjutas:
Tegelikult on päris suur vahe, kas vedada masti LAN kaabel või antennikaabel.

Täiesti nõus, et maa-peal nii tehakse ja nii ongi mõistlik. Õnnetuseks purjeka masti sa sellist veekindlat kasti ei paigalda. Esiteks näotu ja teiseks on mastitopis niigi kitsas. Seega ei jäägi muud üle kui soolikad masti sees alla tuua ja läbi kere tuppa. Või on sul mõni veel kavalam nõks välja pakkuda? ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 10 Veebr 2017 18:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Need "kastid" on tänapäeval suitsu-paki suurused. Tehnoloogia lubaks teha ka tikutopsi suuruseid, kuid see on juba liialt naeruväärne. Tõestuseks on netipulgad ja mobiiltelefonid, millest osad on tänapäeval üsna võimekad, kuid 4G ja Wifi osa neis on tagasihoidlike mõõtmetega.

Ehk mida sul on masti toppi vaja on vaid antenn, mille alaossa on juba integreeritud vastuvõtja koos väikese allapoole suunatud Wifi antenniga. See seade vajab ainult toidet. Läbi 4G ei aja sa kunagi niipalju datat, et Wifi ei oleks piisav selle edastamiseks. Seega milleks antenni- ja lanni kaablid mastis?

Kui ma tootearendust teeks, siis paneksin samasse purki ka VHF-i ja AIS-i. Juhtimine ja suhtlemine käib kas läbi nutitelefoni või spets lisa intercom-lällari, mis võib kasvõi igal meeskonna liikmel taskus olla ja ka MOB tagi rolli kanda. Lisaks navituled, teki-tuled, action-kaamerad igas suunas ning digi-tuuner. Kõik samas korpuses, mis ei võta rohkem ruumi kui kespärane "ufo" TV antenn. Kõike saab tarbida või juhtida nutiseadmest. Antennid üksteise-otsas selliselt, et teineteist ei segaks ja tuled alaosas selliselt et antenn selle nähtavust ühestki suunast ei kataks. Tipus veel täiendav punane led, et oleks võimalik punane-valge-punane kombinatsiooni sisse lülitada, kui peaks roolist ilma jääma (või kui soolos põhku keerad, nagu mõned harrastavad). Ja miks mitte ei võiks sellel vidinal siis juba ka tuuleandur küljes olla? Kõike seda annab läbi wifi ja/või bluetoothi edastada.

Aga ei, me armastame kaableid. Me armastame antenne, peab näha olema et neid on palju. Ja kui vidin pole piisavalt suur, siis pole ta ikka õige asi. Seadmekapi ukse lahti teed, siis näed juba visuaalselt, kui palju raha millegi eest välja käisid. Ning kui seadme display ei võta kusagil paneelis ruumi, siis pole jaht nagu piisavalt hästi varustatud. Wannabe tunne jääb, eks? Minuarust, kui põhja andurid wifiga ühendada, siis võiks NMEA kaablid üldse unustada, nendega koos ka plotterid. Wifi-radarid on juba ammu olemas.

H

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 11 Veebr 2017 08:08 
Eemal
Kasutaja avatar

semu kirjutas:
Need "kastid" on tänapäeval suitsu-paki suurused. Tehnoloogia lubaks teha ka tikutopsi suuruseid, kuid see on juba liialt naeruväärne. Tõestuseks on netipulgad ja mobiiltelefonid, millest osad on tänapäeval üsna võimekad, kuid 4G ja Wifi osa neis on tagasihoidlike mõõtmetega.

Njaa... Fantaasia on ilus aga sellise tikutopsiga ei saavuta sa piisavat MiMo antennide mõõdet ja eraldatust... Ikkagi vaja siis juba välist antenni, mis mõõtmetelt rohkem 2L joogipudelit meenutab. Kui see kõik nii lihtne oleks siis oleks ka vastavad tooted turul saada. Selle asemel aga tuleb endiselt selliseid veerandi kingakarbi mahus seadmeid tootjatelt...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 11 Veebr 2017 15:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Palun väga. Vene messil praegu väljas üks selline. Peal 5 antenni - 2xLTE, 2xWiFi, GPS. Korpus pole küll päris ilmastiku kindel, kuid põhimõtteliselt - selline asi mastis annab parema tulemuse nii kaalu, kui signaali tugevuse poolest.

Manused:
20170211_115533.jpg
20170211_115533.jpg [ 1.78 MB | Vaadatud 3208 korda ]
20170211_115652.jpg
20170211_115652.jpg [ 1.19 MB | Vaadatud 3208 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 11 Veebr 2017 17:17 
Eemal

Nojah, korpus ei peagi ilmastikukindel olema, sest mastitipp ei ole väga ilmastiku meelevallas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Veebr 2017 19:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Sellega ei saa nõustuda, vihma sajab ka masti topis.

Aga ülal mainitud vidina kohta aeti Helsinki paadimessil pisut kägu. Ilmselt huvitutakse sellest nii vähe, et poesell ei osanud kohe hinda öelda ja pakkus et midagi 250. Käsi otsis juba rahakotti. Hiljem selgus, et siiski nii 3-4x rohkem.

Spekis seda mainutud ei ole, kuid kui manuaalist otsida, siis mainitakse ikka MIMO ja GPS võimalused kah ära. GPS tehakse kättesaadavaks NMEA protokolliga üle IP. Mis tundub pisut pointless, kui siis abiks vaid ilma GPS-ita nutiseadme puhul. Träki edastamise või logimise võimalusi esialgu ei tuvastanud.

Sama hinnaga on ka varem mainitud Yacht Router Micro. Puudub küll MIMO tugi, kuid saatja osa on ilmastiku kindel ja masti paigutamiseks sobivalt kompaktne.

Ehk me ei räägi kastidest (kui rahas pole küsimus). Suht kompaktseid asju on olemas. Aga jah, väikesed mõõtmed ja suur hind ei ole väga veenev kombinatsioon. Pakun et suurt menu neil ei ole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Veebr 2017 17:50 
Eemal

semu kirjutas:
Sellega ei saa nõustuda, vihma sajab ka masti topis.

No eks ma rohkem nagu arooniaga seda eelnevat kirjutasingi :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 17 Mär 2017 01:14 
Eemal

Kui kõik vidinad-andurid-viled ühte purki toppida, siis tõrke puhul oled kohe maoli maas. Näiteks kukkub su nutikas eriti kehvasti vastu lauanurka ja molu pime. Ei juhi sa siis enam midagi. Olen nõus, et seda juhtub vähestel ja haruharva aga... Paljude asjadega kippub ka nii olema, et kui ta sobib kõigeks, ei kõlba ta kuhugi. Õnneks pole see päris 100% tõde.

Näiteks VHF ja AIS kasvõi 10 sentimeetrise vahega ei ole aktsepteeritav. See kehtib ka mõnede muude sagedusi kasutavate seadmete puhul.

Tootearenduse tegijad esitavad alati esimese küsimuse - kui palju sa neid maha müüd? Kui ma tehasele mõne ettepaneku teen, siis peab mul kohe ka see vastus valmis olema.

Tänapäeval ei ole veekindluse tagamine suur mure. Annaks ju teha täpselt masti profiilile vastav tühi karp, kuhu vajalik värk sisse toppida. See karp oleks siis ühtlasi masti ülemine ots. Ilus esteetiline vaadata ja täidaks ka oma ülesannet seadmete majutamisel.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: