Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Purjetamispraktika
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Jaan 2007 15:07 
Eemal

Tahan õppida purjejahti käsitsema. Tänu sellele, et foorumis on kohalikud koolituskursused üsna mõttetuks tembeldatiud, ehk siis kõik, mida seal õpetatakse, saab õppida ka ise raamatus järge ajades, siis oleks huvi praktikaga tegeleda. Alates küürimisest tüürimiseni. kas ja mis tingiustel on eestis üldse võimalik leida endale niiütelda eraõpetajat, merekaru, kes jagaks tarkust, mida pingis kuival maal kohe kudiagi ei saa. Päälegi on elu näidanud, et pingitarkus on kiire pääle eksamitegemist unuma. Kui aga liigutus sees ja silm ise ka tunnistanud, kinnitub teadmine hulka kiiremini ja paremini.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Jaan 2007 16:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma mäletan kuidas mind Purjetama õpetati.
84 aastal oli Simiste lahes veel Noorte Mereklubi laager. Laev (Juku) seisi lahel ankrus. Siis peeti nõu ja leiti, et hea oleks ju kui laeval laagris olevad poisid ka purjetada saavad. Ja nii kolm rasket punase sisuga opakat Laevale trantsportimiseks kalda ääres komplekteeritigi. Tehti Dessant maale. Mulle näidati ainult rooli ja sooti ja tehti selgeks et vastu tuul ei õnnestu. Kuna päris pikalt sellest ajas t möödas yksikuid asju enam ei mäleta aga tean, et sain laeva poordi ise. Kuid esimesel korral jagelemist oli palju.
Nii vist kõige õigem. Samuti ju Orjakul poisid ise alustasid. Teener ainult soovitas ja pisematel poistel ja tydrukutel masti pysti aitas. Ja said kõik hakkama. Tydrukud olid alati kiiremad (kergemad). Nõrga tuulega eest ära sõitsid.
Usun, et see nii enamvähem kõikjal nii toimib.

Esmalt ikka võiks hankida kusagilt mõne sellise yhemastilise purjepaadi et soolase vee maitset tunda ja aru saada kas ikka meeldib. Selleks pole sul päevasel ajal liikumisel ka Väikelaevajuhi lube vaja.
Kyll mõne mehe piritalt ikka leiad kes, primitiivsemad algtõed 5 minutiga selgeks teeb. Siis kui tead juba kuidas asi edasi liigub ja mis asi poom, vall, kontrasoot ja soot jne (kodutöö) , siis ehk õigem jahipeale tekimadruseks minna. Ei saadeta ehk kohe ankrut teritama.

NB!! Kursused ei ole mõttetud. Sealt saab ikka teadmisi ka.

Viimati muutis Peeter Ude, Kolmapäev, 10 Jaan 2007 21:34, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Jaan 2007 16:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma tegelikult arvasin et siin neid vanu kalu (purjetajaid) peaks leiduma. Neil kel purjetamise kogemust ja teadmisi rohkem kui minul. Et ehk mõni sõna võtab ja soovitab aga näe võta näpust. Kadedad. :twisted:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Jaan 2007 16:58 
Eemal
Kasutaja avatar

teooria on üks asi ja praktika teine, mõlemad olulised. lisaks tutttavate ja vähemtuttavatega seilamisele on minul jupp kasu olnud möödunud suvel läbitud Finesailingu (competent crew) praktilisetst sõidutundidest. kui just pole väga-väga enne purjetamise praktilise poolege kokku puutunud, soovitan soojalt. sai seal proovida kõike küürimisest tüürimiseni, nagu tundub, et sul huvi on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Jaan 2007 19:27 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Peeter Ude kirjutas:
Siis üeeti nõu ja leiti...

Peeter, nagu paistab, siis on su klaviatuuril "ü" klahv olemas. Palun kasuta seda, sest seda teismeliste "y"-tähe kasutust on valus vaadata. Samuti ei saa foorumi otsing sellistest sõnadest aru...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Jaan 2007 21:22 
Eemal
Kasutaja avatar

vabadust. Eks see ügi olemas kusagil aga harjund veel kasutama arvutit sellest ajast kui seda üd polnud. Püüan end parandada. Teinekord ä asemele 2gi ilmund. vanast harjumusest. :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 06:47 
Eemal
Kasutaja avatar

nuh, v2heke leebust, auulik kipperi-2rra :wink:
n2iteks minul siin bangladeshi p2ratagumises urkas pole t2ppidega t2hti kyll kusagilt v6tta. hea et internetki on.

aga mis 6petaja leidmisse puutub, siis... mine sadamasse. kevadepoole, kui mehed oma aluste kallal nokitsevad. tee juttu, 2kki on kellelgi meeskonnas kohta. pead muidugi kevadt@@des kaasa l@@ma jne.

ent kui raske rahakott pyksitaskut venitab, siis pane kohe kuulutus, et palkad era6petaja. v6i mine eelpoolsoovitatud finesailingu kursustele. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 10:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Peeter Ude kirjutas:
Mulle näidati ainult rooli ja sooti ja tehti selgeks et vastu tuul ei õnnestu... Esmalt ikka võiks hankida kusagilt mõne sellise yhemastilise purjepaadi et soolase vee maitset tunda ja aru saada kas ikka meeldib.

Kahe käega poolt! Enne proovi ikka väiksega ära ja siis suurele.
Kui "opakas" on juba liiga väike siis soovitaks Lutz-i või Laserit. Saad aru kuidas ja mis jõud sind mõjutavad...

Muide mul üks vana Lutz peaks olema, kui mujalt ei saa....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 11:00 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
nuh, v2heke leebust, auulik kipperi-2rra :wink:
n2iteks minul siin bangladeshi p2ratagumises urkas pole t2ppidega t2hti kyll kusagilt v6tta. hea et internetki on.

Ma ju olengi leebe, sest ma ei kustuta selliseid postitusi ära :P Kasvatustööd tuleb aga teha. Ja - Shift on küll igal klaviatuuril olemas! Tunnen, et Veemees noogutab sellele sõnumile kaasa praegu :D

Siin teemas kommenteerisin kah seda täpi-teemat. Jõudsin juba ise IP-lokaatoriga sulle jälile :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 11:14 
Eemal
Kasutaja avatar

2h, mina olen juba nii vana ja laisk et pigem j2tan kirjutamata kui hakkan numbrite alt t2pit2hti otsima. v2ikeset2helised lausealgused on minu v2ike isiklik keeleuuendus. 2rme ikka nii ortodoksseteks keelemeesteks ka l2heme :) - kauni emakeelelise lause-ehituse poolt olen ikka.
peagi j6uan koju tagasi ning tarvitan taas t2ppe.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 11:53 
Eemal

Ise olen mõelnud Folkboatile. Ei tea aga, kas see nüüd üksiharjutamiseks parim variant on. Siiski just rahakotist tulenevalt ei tahaks osta mitut jahti. Võlub tema välimus ja see, et tegemist on puitalusega. Infost, mis aluse kohta leidnud olen tundub aga et ta siiski võiks kõlvata algajale oma rahuliku meele poolest. Et ei kipu väga perutama. See mõte kevadepoole ennast kusagile munserdada on hea. Kui altid aga on mehed meeskonda värbama inimest, kelle kogemused piirduvad aerupaadi ja kanuuga ning sedagi magevetel. Kuna rahakotti pea-aegu polegi, siis just selline olennõusküürimajaküürutama õppimise variant kusagil meeskonnas tundus kõige rentaablim. Päälegi on eeliseks kohene praktika, kogenud õpetajad ning ka kohe tutvused :) Ehk siis mitu lutsu ühe viskega.
Pole ka päris sellist uljust, et kohe, kui folkar soetet, kipuks laveerima kusagil sadamas teiste jahtide vahel. Kuigi esmapilgul on kaldalt vast nalja kui palju vaadata, võib juhtuda, et ilu pika peale pilliks üle läheb.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 13:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Nu see meentab kaugelt natukene autoga sõitmist.
Et esialgu enamik ju ikka isa käest näinud ( kõrval olnud) võibolla korra 2 rooligi pandud. Ka jahil rool pihku usaldatakse.
Aga maitse suus ja selline natuke tahaks veel...
Eks nii, mõnigi puberteet isa seljatagant auto võtnud või sõbra omaga sõitmas käinud seda ikka ennem autokooli.
Sama soovitakski siia.
Ja ära ei tasu unustada. Mida suurem seda paremini ise pysti seisab.
Minu jaoks kõige jubedamad olid luts ja kadet. Neil tuli teha taasakaalu harjutusi.
Folkarist ei tea enam midagi. aga eks ta ikka parem ja suurem tiba ikka.
Veoauto rooli ikka kohe päris ei tasuks istuda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 13:30 
Eemal
Kasutaja avatar

ardojako kirjutas:
Kuna rahakotti pea-aegu polegi, siis just selline olennõusküürimajaküürutama õppimise variant kusagil meeskonnas tundus kõige rentaablim.

Ma ei tea, kuidas tänase päeva trend on, kuid kauges lapsepõlves enne Olümpia-aegsel Pirital oli jungaks või madruseks saamise põhitingimus kevadistel hooldus- ja remonditöödel aktiivne osalemine. Puujahtide ajastul oli seda tööd ikka nii palju ja töötunde kulub sinna mehemoodi.
Ahjaa, näiteks mul kodus tegeleb vajadusel pahteldamisega ema. Ja tead miks? Sest tema töö oli aastast 1958 alates kevadine jahi pahteldamine :D Minu, kui lapse töö, oli prahi koristamine ja prügikasti viimine. See oli pidupäev, kui lubati suure raske pintsliga Vanemuise kiilu värvida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 13:43 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
2h, mina olen juba nii vana ja laisk et pigem j2tan kirjutamata kui hakkan numbrite alt t2pit2hti otsima. v2ikeset2helised lausealgused on minu v2ike isiklik keeleuuendus. 2rme ikka nii ortodoksseteks keelemeesteks ka l2heme :) - kauni emakeelelise lause-ehituse poolt olen ikka.
peagi j6uan koju tagasi ning tarvitan taas t2ppe.

:!: Mh, ma ei tahaks asjalike teemade vahele selliseid irisevaid (kuid põhjusega) kommentaare lisada, kuid pean: mulle ei mahu pähe, et kuidas saab end üldse kirjalikult kahes kvaliteediklassis väljendada!?? Et a la tähtsaid dokumente koostatakse enam-vähem korrektses emakeeles, aga mujal suudetakse üle pähe kulunud reeglite lohistada. Kirjalik väljendus sellises kohas ei ole (ei saa olla) suust tulnud teksti väljendus läbi klaviatuuri, vaid aruka inimese läbi mõeldud infoväljendus arvestades reegleid ja kaaslugejaid.

Nagu olen ka varem selgitanud: foorum ei ole küsija-vastaja kahepoolne murenurk, vaid on mõeldud suurele ringile huvilistele. Nt teemat püstitades tuleb mõista, et see oleks arusaadav ka teistele ja et see jääb foorumisse väga-väga pikaks ajaks (ka teistele kasutamiseks). Foorumi eelis on otsimootori võimalus - st mingile küsimusele vastuseid otsides ei pea kõiki teemasid läbi lugema, vaid kasutad otsingut!
Et asi selgemaks saaks, siis näiteks otsides "muhu AND väin" saab kätte postitused, kus see mõlemad sõnad. Kui foorumlane on aga kirjutanud "väin" asemel "v2in", siis seda ju ei leita!! Kasutajal võib jääda vajalik info leidmata, mis tähendab, et foorum ei täida oma täielikku funktsiooni. Enese korrektne väljendamine ei tohiks arukale inimesele raske olla!

Edit:
Meeldetuletuseks mõned reeglid

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Jaan 2007 14:57 
Eemal

Hmm.. äkki leiab juba foorumistki mõne laevniku, kes junga võtab? A kui ei leia, millal hooldustööd hakkavad, et mis ajal peaks minema sadamasse jõlkuma?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid