Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kus saab 10 aastane poiss purjetamist õppida?
PostitusPostitatud: Pühapäev, 03 Juun 2007 15:47 
Eemal

Rääkisime pojaga purjetamisest. Ta arvas, et tahab ka proovida. Suvel ongi talle tegevust vaja. Kuhu pöörduda?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 03 Juun 2007 16:19 
Eemal

Kalevi Jahtklubis on selline koht nagu Rein Ottosoni purjespordikool. Vaata www.kjk.ee seal on alamrubriik olemas :D Peaks poisile sobima.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 03 Juun 2007 16:20 
Eemal

Ah jaa, Mart Meiel tegeleb seal ka laste koolitusega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 03 Juun 2007 21:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Jällegi täpselt sama küsimus: kas poiss tahab saada võidupurjetajaks või avamerepurjetajaks? Näiteks mind võttis isa kaasa 4-aastasena ja otsejoones Eesti suurima jahiga ulgumerele. Ja tänu sellele ei ole mul kunagi tekkinud tahtmist nende väikeste vannidega mässata... ma hoopis mängisin võrku ja suusatasin :D
Aga poisil tähendaks jahiga merele pääsemine junga seisust. See tähendab, et käed ei tohi otsast ära kukkuda ja vingmokk-hellik ei tohi ka olla. Siis võib juba tõsist lootust olla. Švabra käes tekki pesema ja pärast merele. Lastakse rooligi ja seletatakse, mis ja kuidas. Sügiseks saad tagasi hoopis teise poisi...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Juun 2007 08:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Nendest "väikestest vannidest" algabki kõik. Üks suvi Optimistil annab kätte ka kõik olulise suure jahi peal sõitmiseks. Lisaks oled kohe "kapten omas laevas" ja saad harjutada võistelda omasugustega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Juun 2007 10:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Millisest vanusest alates võiks poisi purjetama panna näiteks Optimisti peale?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Juun 2007 10:54 
Eemal
Kasutaja avatar

ruts kirjutas:
Nendest "väikestest vannidest" algabki kõik. Üks suvi Optimistil annab kätte ka kõik olulise suure jahi peal sõitmiseks. Lisaks oled kohe "kapten omas laevas" ja saad harjutada võistelda omasugustega.

Algab aga võistluspurjetaja karjäär. Mitte lihtsalt purjetaja oma. Vist peaaegu hädavajalik, kui on plaan kõrge vanuseni võistelda.
Ma olen ka mõned korrad vanade võidusõitjatega sõitnud, rohkem ei taha. Nendel on iga sõit võidusõit, nad ongi "peast võidusõitjad". Mitte pahapärast aga lihtsalt. Ma tõesti ei viitsi iga jumala sõit istuda ühel kohal ja jahi balansi hoida. Mina (ja väga paljud purjetajad) tahavad merel olles merd NAUTIDA. Kõlgud jalad vees alaltuulepardas, koperdad tekil ringi ja kusel käid otse genu ees tuult segades etc. 100% ei ole vaja kogu aeg taga ajada, purjetamine on puhkus, mille üks osa, mõnikord ja suhteliselt lühemat aega, võib olla võidusõit.
Teine häda nendelt vannidelt väljakasvanutega on see, et nad ongi "kaptenid omas laevas". Ja ongi 10 kaptenit jahi peal. Aga hoopis teine olemine oli näiteks Madise TantG'd testides: neli kaptenit-reederit aga samas mitte ühte "kaptenit". Aga see ei välista, et ühe mehe sõna õigel (kriitilisel) hetkel on see, mis maksab... aga muidu on kapten see, kes parasjagu roolis on.
Selle koha pealt julgen öelda, et siinse saidi asukatega on nüüd juhtutud koos sõitma juba päris paljudega ja nad kõik on eriliselt lahedad ning toredad inimesed, samas mitte üks pole "peast kapten". Nende kõigiga läheks ma jälle ja jälle lihtsalt purjetama aga ka võistlema... aga neist keegi pole vist ka vannidega alustanud!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 04 Juun 2007 22:07 
Eemal

Ega ikka ei hakka küll võidusõitja karjäär nagu PriitV ütleb. Alustada ongi õige OPTIMISTIga ja juba seal saab mardikale endale selgeks, kas ta tahab võidu ajama hakata või mitte. Kedagi ei saa sundida võistlema. Omasugustega on aga võimalus iga päev koos purjetada ja ka nupp hakkab nokkima kuda ühest punktist teise kiiremini jõuda. Svertpaadi kogemus on minu meelest üks väga vajalik asi edaspidi kiiljahile ümber istudes. Olen üsna paljudelt uutelt jahiomanikelt kuulnud ja ise ka näinud, et ei osata kurssi pidada ega tuult nuusutada.

Ja kes tahab võistelda, see ka võistleb ja lõpuni, mitte ei vingu ja ei katkesta mingi lapsiku põhjendusega. Ja veel, ma tean väga häid võidupurjetajaid, kes on ka head lustisõitjad, vastupidist varjanti kahjuks mitte.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Juun 2007 08:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Kassoggy andis Tallinna kohta juba ammendava vastuse aga ajatäiteks võib siiski edasi leimata.

Kui on juurdepääs mõnele optimistist suuremale laevale, siis junsudel on kindlasti tore kaasas käija. Ei saa alahinnata õppimist läbi eeskuju. Mulle on jäänud mulje, et seesugune õppimine on väga levinud näiteks Soomes, Rootsis.

Kindlasti õpib laps kiiremini oma paadiga (optimistiga vms.) sõites. See on siis rohkem Eesti kogemus. Ka seetõttu, et isa ei tea ilmselt väikelaevandusest midagi.

Kui merel tuleb mõnusa tuulega vastu mootoriga sõitev purjelaev, millel hääljuhul on heisatud genua, on tegemist ilmselt Soomlaste või Rootslastega. Kui suht halva ilmaga sõidab kuhugipoole spinnakeriga jaht, siis on tegu ilmselt Eestlastega. Mina nii kõva mees ei ole, et teistele ütelda kumb variant õige on ja kuidas kodanikud elama peaksid. Seda peab Cati käest küsima.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Okt 2007 21:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Ise ma ka ei viitsi mingite optimistide ja teiste sverdikatega jamada, ikka õige kiiljahiga ja niisama harjutamiseks oli see suvi meil sõbraga kahe peale selline 1-mehe kiiljaht umbes 100kg-se kiiluga ja mingi 3-4 meetrit pikk
umbes selline: Pilt
Sellisega on suht meeldiv sõita, juhul kui tuul just väga vaikne pole.
Muidu sugulasel kelle oma see jaht on, on neid 2 tükki aga ühel puudub tina, kui keegi teab palju täpselt sellisel tina vaja läheb andku teada, sest mul selline tunne et hetkel on sellel mingi 20kg puudu.
Järgmine suvi kui ei saa kusagilt teisele tina, peab hakkama stopperiga kordamööda aega võtma :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Okt 2007 07:12 
Eemal
Kasutaja avatar

kopamees kirjutas:
Millisest vanusest alates võiks poisi purjetama panna näiteks Optimisti peale?

Vist vanus ei olegi nii oluline. Minu poisid läksid vist kolm aastat tagasi, so 9 aastaselt. Pigem muutub siis, kui mingi sõiduoskus juba käes on, oluliseks kasv ja kaal. Aga sinna paati mahuvad üsna pisikestest kuni suht suurte poiste-tüdrukuteni. Väiksemad ja kergemad saavad mingi eelise vaikse ilmaga sõites ja suuremad ja raskemad siis kui tuleb kallutama hakata. Samas praegu kodumaiste võistluste tippu kroonivad vennad Õunapid on suhteliselt väikest kasvu ja kerged. Noorem vend olevat alustanud oma vanaisa jutu järgi nii väikselt, et jalad ei olevat serval istudes korralikult vastu paadipõhja ulatunud :) Nii et kui aga lastel endil huvi on, siis vanus ei loe. Ja purjetamine ei ole muidugi ainult poiste ala. SMS trennis on tüdrukuid üsna palju. Kas trenn ka lastele meeldivaks osutub, või saab sellest tüütu kohustus kus käiakse vaid seetõttu, et vanemad nõuavad, sõltub väga palju treeneritest. Ja vähemalt Saaremaal, võin oma laste suhtumise põhjal öelda, on treeneritega täiesti kümnesse tabatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Okt 2007 07:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Fonx kirjutas:
umbes selline: Pilt

Orissaares on ka kaks tk selliseid. Rootsis nägin ühes paadisadamas neid aga terve trobikonna jagu. Ilmselt sõidetakse nendega seal klassivõistlusi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Okt 2007 08:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Tegu on 2,4R klassi invaliididele mõeldud võistluspurjekaga, mis on u. 3 korda vähendatud AmCup jaht.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Invajaht
PostitusPostitatud: Reede, 12 Okt 2007 09:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Tahtsin lisada, et pildil tegemist nn invajahiga aga näe PriitV jõudis ette. Minu teada peaks üks selline vist olema ka Haapsalus. Samas on purjetamisega võimalik alustada väga erineval moel. Küsimus mis poisile huvi pakub. Ka purjelaud liigitub purjetamise alla. Samas kui on merekartus siis maapurjetamine ka igati võimalik ja Eestis võimalus harrastada aastaringselt. Talvel jääpurjetamisena.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Invajaht
PostitusPostitatud: Reede, 12 Okt 2007 09:59 
Eemal
Kasutaja avatar

blokart kirjutas:
Samas kui on merekartus siis maapurjetamine ka igati võimalik ja Eestis võimalus harrastada aastaringselt. Talvel jääpurjetamisena.

Merekartus on väljakasvav hirm. Minu poisid ei julgenud Kuressaare jahisadama muulide varjust välja minna. Tänavu kevadel kamandati nad aga juba Roomassaarde ja esimene hirmu ületamine oligi sadama kaitsvast rüpest väljasõit. See läks suhteliselt kergesti. Teine mõõduvõtt oli tugev tuul. Esimest korda tugeva tuulega väljudes olid poisid üsna paanikas juba sellest hetkest, kui kodust trenni poole teekonna ette võtsime. Senini olid nad otsinud igasuguseid ettekäändeid, et tugeva tuule puhul trennist üldse ära viilida. Saatsin nad poolvägisi ikkagi koos treeneriga merele ja jäin ise trenni lõppu ootama. Oodata oli kahte varianti :) : a) tulevad tagasi nina norus ja ütlevad, et nad enam kunagi siia trenni ei tule või b) tulevad tagasi "arbuusid kaenla all".
Tagasi nad tulid siiki "arbuusidega kaenla all" ja päris suurte arbuusidega :D . Sellest päevast peale on nad enne trenni aknast ikka pilgu puulatvadele visanud ja kui tuul latvu ei räsi, järgneb kommentaar, et täna tuleb igav trenn, tuul on nõrk....
Peale seda on muidugi tulnud kõik asjaga kaasaskäiv: "allveelaeva" tegemine, ümberminemine, kallutusrihmade tagant pääsemine koos paadist väljakukkumisega jne, aga hirmu kui sellist pole enam olnud.
Nii et väike eneseületus + hea ja laste jaoks usaldusväärne treener on siinkohal asja võtmeks.
Mis ei tähenda, et maapurjetamisega tegeleda ei tohiks, aga merehirm on loomulik asi millest tuleks igal juhul võitu saada. Ja ilmselt 99,99 juhul saadakse ka.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid